Bocian6230

Zakup kombajnu Claas dominator 88/98/108

Polecane posty

Bocian6230    3

Panowie ,zastanawiam się nad zakupem kombajnu , szukam pomiędzy dominatorem 88/98/108 i mam parę pytań , na co zwrócić uwagę podczas oglądania ? Silnik mercedesa czy Perkinsa? Skrzynia zwykła czy hydro? A może zamiast claasa jakiś odpowiednik John Deere np 1177?  Nie ukrywam że jeśli chodzi o Claasa to jestem zielony bo nigdy nie miałem kombajnu takiego , do tej pory miałem JD i byłem zadowolony , ale może czas na zmiany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325

Powiem Ci ze ogólnie ludzie szukają claasa z silnikiem Mercedesa. Niewiem jak te nowsze ale w moim clasie też jest Mercedes i ja na 30 lat i 20 u mnie nic się z nim nie dzieje Jak używany to liczy się ogólny stan i dostępność części obojętnie czy claas czy jd. Do clasa chyba jest więcej zamienników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Potvvierdzam jak vvyżej , a napęd to raczej drugorzędna spravva aby był całość vv dobrym stanie ale gdy będzie vvybór pomięzy hydro a zvvykłą skrzynią to bież hydro jest bardzo vvygodne i chyba navvet trvvalsze od zvvykłej skrzyni mechanicznej 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Ile chcesz wydać?

Miałem 98Maxi na hydrostacie, silnik Mercedes 200KM. Maszyna bardzo zwrotna, części dostępne i w cenach do przeżycia.

O Medze nie myślałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Patrz na stan, a nie czy claas czy jd, tak samo moze byc nh tx. Tak stare maszyny to tylko stan sie liczy, a nie napis na masce, takie mamy czasy, że na 100 sztuk może dwie bedą warte uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Myślę, że 88 można znaleźć mniej wymęczoną z mniejszym przebiegiem, odwrotnie jest ze 108, duża maszyna na duże gospodarstwa i usługi. Miałem 88 z perkisem i napęd ze sprzęgłem, teraz mam megę 208. Perkins był bardzo himeryczny, problemy z kopceniem, zapowietrzeniem, mercedes prosty i niezawodny.Dostęp do silnika w Dominatorach jest kiepski więc mercedes jest lepszym wyborem. Teraz doceniam zalety hydrostatu. Claasy do początku lat 90 miały cynkowane blachy i wykonanie ich było solidniejsze.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bocian6230    3

Chce wydać w granicach 100 tysięcy , megi nie chcę bo do koszenia +/- 70 ha rocznie ,mam na oku ciekawą 108 ale na zwykłej skrzyni , co o tym myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Lepsza byłaby 98, ale jak masz zadbaną 108 to bierz, też będziesz zadowolony, tylko heder weź przy niej większy niż 4,5 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Mam dominatora 98S w ciągu sezonu kosi ok 100-120ha, tylko że u nas są małe kawałki nie większe niż hektar. Wyliczyłem, że przy 50 ha lepiej było by nająć kombajn, niż posiadać własny, bo po co się orobić, ojeździć, onaprawiać i wyjść na 0. Dopiero po 2 pełnych tygodniach koszenia człowiek wychodzi na +. Wydałem na kombajn prawie 100 tys, i pierwszy sezon chodził bezawaryjnie, ale później pojawiły się problemy. Rozsypały sie sita, zmiana opon, jakiś pasek do wymiany, to jakieś łożyska, sprzęgło, to tryb w skrzyni, wtryskiwacze, wytrząsacze, klimatyzacja i wiele innych. Licząc średnio 2-3 tys co roku trzeba wydać na naprawy.  Dziś jak bym miał kupić kombajn to wolał bym dopłacić i wziąć z hydrostatem, bo od wajchowania ręka i od sprzęgła noga boli, a najlepiej dominatora 88 maxi, ale za niego to i 150 tys wołają. Przy obecnych cenach usług to najlepiej, jakby kombajn kosił również kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Ile mth ma ta 108? Na 70 ha to 88 jest idealna ale najczęściej jest na skrzyni i perkińsie.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj