Fiku11

Wyłączenie z użytkowania ziemi od KOWR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fiku11    3

Witam pisze w sprawie odłaczenia 30 proc gruntów rolnych od dużego gospodarza który na moim rejonie ma od kowr ponad 400ha. Wiem że jest możliwość odłaczenia mu gruntów tylko nie wiem jak napisać takie podanie. Czy może ktoś już pisał coś takiego albo ma wiedzę żeby się podzielić, bardzo bym prosił. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
Dnia 27.11.2019 o 03:28, Fiku11 napisał:

Witam pisze w sprawie odłaczenia 30 proc gruntów rolnych od dużego gospodarza

A gdyby to napisać jakimś przystępnym jerzykiem albo przetłumaczyć o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiku11    3
4 godziny temu, debrzyna napisał:

A gdyby to napisać jakimś przystępnym jerzykiem albo przetłumaczyć o co chodzi

Osobiście już napisałem takie podanie samodzielnie własnymi słowami, lecz myślałem że ktoś już coś takiego pisał 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałem porostu że jestem zainteresowany ziemia z dużego gospodarstwa podałem obręb i miejscowość. I zadałem pytanie czy będą wyłączenia 30% odpowiedź z kowr po około 30 dniach że będą wyłączenia około 100ha z podanymi nr działek i data że po zbiorach w 2020r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

A nie ma tutaj znaczenia czy dzierżawca ma umowę z kowrem? U mnie jest taka sytuacja i w parę osób wraz z sołtyska napisaliśmy pismo do kowr-u i odpisali nam że z dzierżawca w zeszłym roku przedłużyli umowę do 2023. A teraz moim skromnym zdaniem, bezprawnie przedłużyli dzierżawcy umowę, skoro jasno w rozporządzeniu o tych 30% pisze że jak dzierżawca nie udostępnił rolnika tych 30% to umowy nie zostaną przedłużone. Chyba że my za późno wyraziliśmy chęć wydzierżawienia jak już umowa została przedłużona. Jak wy bardziej w temacie byście to widzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zależy jaka opinię napisała izba rolnicza. Kowr do izby wysyła kopie umowy i proszą o opinię czy przedłużyć taka umowę i na jakiej zasadzie. Skontaktuj się z delegatem z swojego regionu na bank coś powie na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
4 godziny temu, Czajnik12345 napisał:

Też zależy jaka opinię napisała izba rolnicza. Kowr do izby wysyła kopie umowy i proszą o opinię czy przedłużyć taka umowę i na jakiej zasadzie. Skontaktuj się z delegatem z swojego regionu na bank coś powie na ten temat. 

Czajnik do mnie to napisałeś? Szczerze to kowr mi tak odpisał jak napisałem że przedłużyli w 2018 umowę z dzierżawca.. wcześniej agencje mieliśmy w Rzeszowie teraz zrobili regionalne kowr-y i ewidentnie dzierżawca mial z dawnym tamtejszym dyrektorem agencji znajomości, bo jak składaliśmy skargę na dzierżawcę że niszczy drogi i dba tylko o grunty orne a jakieś gaiki i użytki zielone przy drogach powiatowych i gminnych aż straszą bo takie po zarastanie i budynki wogole nie konserwuje, wszystko niszczeje i zaczyna się walić to ten dyrektor powiedział nam że się uwzielismy na dzierżawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Miałem taką samą sytuację z kowr Wrocław. Po 2 latach dostałem odpowiedź że zrobią wyłączenia 30 % i w wiadomości mam konkretne działki które zostaną odebrane. Pisałem masę wiadomości do kowr. Na wiadomości jakoś odpowiadają przez tel to tylko żeby zbyć kogoś. Powyżej 50ha umowa musi być opiniowania przez izby i wtedy dyrektor kowr podejmuje decyzje czy przedłużają czy robią wyłączenia itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Ale teraz jak umowę z dzierżawca przedłużyli a zbiera to od 94r to już nic sie nie zrobi, tylko trzeba czekać do okresu bliżej końca umowy z dzierżawca, chociaż rok przed wygaśnięciem umowy i wtedy się ostro za to wsiąść.. w sumie nawet się zastanawialiśmy czy by się do Ardanowdkiego jakoś dostać albo chociaż nasza sytuacje opisać i wysłać do jego kancelari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

To dzierżawca już miał umowę przedluzona.? Pisaliście no jaki był tego rezultat? Wytłumacz mi to jaśniej, unieważnili umowę że byliście zainteresowani czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Została jemu umowa przedłużona na 2 lata i odrazu pisaliśmy do izby rolniczej do kowr że na przetargach jakie są organizowane jest dużo rolników chętnych na ziemię. A ta ziemia która nas interesowała była poddzierzawiana firmie. Pisaliśmy że ma ponad 300ha i nie robią wyłącznia zrobiliśmy zdjęcia budynków wysłaliśmy wiadomości do kowr i izby. Odpisali nam że pozyskaja 80ha z umowy która kończy się po zbiorach w 2020r jeżeli dzierżawca nie zrobi wyłączniq to nie przedłuża wtedy z nim umowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Właśnie to jest to że ziemia u was była poddzierzawiana przez inną firmę a tu jest ewidentny powód do nie przedłużania umowy z dzierżawca bo nie dopełnił umowy dzierżawy.. u nas zbiera wszystko ten co ma umowę z kowr-em. I sądzę że w waszym przypadku było to dla was na plus ponieważ wzięliście się za to zaraz po podpisaniu umowy przez kowr i sprawa była jeszcze świeża.. a u nas myślimy się wybrać do jakiegoś radcy co by się mogl na tym znać i co by nam doradzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbować możecie ale najlepiej moim zdaniem jedz do kogoś z izby rolniczej oni na 100% maja informacje ile ziemi jest dzierzawionej na jednej umowie. A jak jest powyżej 300 to nawet jak jest zadbane budynki i ziemia musi oddać 30% ziemi. Chyba że ktoś unika wyłącznenia jakimś programami rolnisrodowiskowymi. Ale myślę że izby wiedzą cis więcej o tej umowie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17

Ziemi jest nie całe 100 ha żadnych rolnosrodowiskowych nie prowadz. A ten cwaniak może mieć kilka umów na ten obszar.. znaczy się że każda działka na kogoś innego z rodziny.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj