bizonbs

Nowy system dla rolnictwa - prośba o porady

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bizonbs    4

Dzień dobry wszystkim w tą słoneczną, listopadową Niedzielę. Mam nadzieję, że nie macie dzisiaj długiej listy obowiązków. 😉 Od kilku lat jestem na AF i od pewnego czasu obserwuję dział informatyki, ponieważ w tym kierunku rozwijam moje umiejętności. Postanowiłem wczoraj wieczorem, że napiszę system który będzie wspierał zarządzanie gospodarstwami rolnymi. Chcę aby ten system był użyteczny. Znam pracę na roli i obowiązki związane z inwentarzem i wiem, że rolnik potrzebuje czegoś funkcjonalnego - nie jedynie ładnie wyglądającego. W związku z tym aby system był jak najlepiej dopasowany dla osób prowadzących gospodarstwa, potrzebuję być jak najbliżej Was i potrzebuję Waszych opinii. 

 

Moje pytanie do Was brzmi... Jak Wy zapatrujecie się na takie rozwiązania w rolnictwie? Jak obecnie prowadzicie własne ewidencje? Czy jest to forma papierowa, czy elektroniczna? Czy ten system jest dla Was potrzebny i jakie funkcjonalności tego systemu były by dla Was przydatne??? 

 

Będąc z Wami szczery wczoraj w nocy rozpocząłem pisanie kodu systemu (dlatego wstałem pół godziny temu😋 ). 

 

Będę wdzięczny za każdą Waszą uwagę. Pisałem systemy wparć dla produkcji i wiem, że optymalizacja oraz raportowanie w biznesie to świetne narzędzia. Jakby nie patrzeć to rolnictwo to też biznes i może lepiej użyć systemu który będzie pamiętał za nas wszystko i pozwalał na przegląd budżetu. 

Uprzejmie proszę Was o opinię. Z mojego punktu widzenia - jako informatyka, taki system to wielki krok naprzód każdym typie gospodarstwa. Naprzód także stanąć chcę z Waszymi wymaganiami. 

Wstępnie obliczyłem, że przede mną około 8 miesięcy pracy. Chciałbym zgromadzić grupę osób które zechciałyby doradzić w tworzeniu tego systemu od strony funkcjonalnej (np. kwestia nawożenia, hodowla, serwis maszyn). Może udałoby się zorganizować wspólną rozmowę np. na discordzie lub Skypie. 

Czekam na Wasze komentarze. 

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie do dyskusji. 

 

Edytowano przez bizonbs

Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Wszystko fajnie tylko ze juz takich programow jest sporo kolego na rynku. Nie wiem czy sie przebijesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

To nie jest program Panowie, to system. Będzie zbudowany z kilku modułów np. Serwis/Naprawy (katalog hurtowni, baza kontaktów, baza przeglądów technicznych, ubezpieczenia, rejestracja kosztów utrzymania serwisu) , Hodowla (podzielone na dany typ np. Bydło, trzoda chlewna) , Nawożenie (kalkulator nawożenia oraz baza nawozów jakie można użyć) , Opryski (rejestracja zabiegów polowych). No i przede wszystkim narzędzie do statystyk i raportów w celu klarowne kontroli kosztów. Moim zdaniem bardzo przydatne dla rolników, którzy prowadzą zarejestrowaną działalność. 

3 godziny temu, Kamilek1 napisał:

Wszystko fajnie tylko ze juz takich programow jest sporo kolego na rynku. Nie wiem czy sie przebijesz...

Kamil, podasz mi nazwy tych programów? 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4
3 godziny temu, Kamilek1 napisał:

Wszystko fajnie tylko ze juz takich programow jest sporo kolego na rynku. Nie wiem czy sie przebijesz...

Kamil, podasz mi nazwy tych programów? 

Sprawdziłem te softy. Ceny są z kosmosu szczerze mówiąc. Funkcjonalność jeszcze sprawdzę instalując demówki. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

zależy przy jakiej powierzchni wystarcza bo tam jest coś max 50ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Czy 365 farmnet  ma analize kosztów? 

Chce na próbe wprowadzić nawoz do magazynu ale nie ma gdzie wpisac ceny zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

jest taka opcja, w zakładce zarządzanie wybieramy ceny i wpisujemy, ale najpierw trzeba dodać dany środek do eweidencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

A mój program ma już moduł raportowania magazynu :)


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy02    1

witam program jest gotowy? jaka nazwa programu?


można by było dodać tak zwana paszówke czyli ewidencja kiedy zakup jakiej partii kiedy sporządzona pasza bo tego nie widzę nigdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lisek
      Cześć
      Używacie tego programu. Mam kilka problemów przy obsłudze. Np. nie chce drukować, nie pobiera powierzchni pola przy ewidencji nawożenia azotem itp.
    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez kwiapa
      Witam,
      zastanawiam się nad subskrypcją tego systemu. Aktualna cena to ok 1100 zł netto za rok. Tylko jeżeli się już wejdzie w to to trzeba kontynuować bo szkoda tracić mnóstwa wprowadzonych danych. Proszę napisać o ewentualnych "minusach" tego systemu lub alternatywnych programach.
    • Przez yacenty
      Witajcie,
      chciałbym was zaprosić do nowej strony - www.agrodzienniczek.pl
      Jest to nowy projekt - w całości zaprojektowany przeze mnie i wdrażany przez naszych programistów.
      Chodzi mi o to, aby stworzyć najprostszą możliwą kartę pola. Z informacjami o kosztach, z fajnymi modułami do wykresów i aspektu finansowego gospodarstwa.
      System dziś jest w wersji beta - w kolejnych dniach wprowadzamy nowe proste funkcje które ułatwiają nam prace.
      Dla przykładu dodanie wszystkich prac dla mojego 30 ha gospodarstwa zajęło mniej niż godzinę czasu.
      Oczywiście jesteśmy w wersji beta więc jest jeszcze sporo niedoróbek ale cały czas nad nimi pracujemy.
      Jeśli chcecie potestować to gorąco zapraszam.
      Można się logować swoim kontem z AgroFoto.pl
       
      Na dziś rozwiązanie jest w 100% darmowe. Docelowo jednak będą moduły płatne, ale cena będzie na poziomie kilku złotych miesięcznie tak aby tylko pokryć koszty pracy naszych programistów.
      Jeśli zauważycie jakieś błędy - śmiało tu piszcie, lub do mnie na maila. To samo tyczy się pomysłów na rozwój programu - jestem do Waszej dyspozycji.
      Pozdrawiam
      yacenty
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj