NewVario

Modernizacja co kupić ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przem64    28

Nie zaśmiecajmy tematu Panowie: kto jakie ma problemy z przyczepami :)

Wracając do meritum Autor ma problem i niestety musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ sam wie co jest dla niego najlepsze i on wydaje kasę a my tylko później ewentualnie będziemy wspierać z jego decyzją. Czy dobrze zrobił.

Tak jak napisaliście trzeba się zastanowić czy chce się mieć Jedną Nowa Maszynę czy cały Park maszynowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Tylko co po nowym parku jak konia nie bedzie. Ja jestem zdania ze wiele sprzętów idzie kupić używanych bo ludzie często wymieniają ale trzeba mieć czym to ciągnąć. Sąsiad tez kupił używany traktor 150 koni, efekt taki ze z 60ha pod zasiewy w tym roku nie zaorał swoim nic. Jak nie skrzynia, to podnośnik, aż w końcu poszła uszczelka i pękła tuleja silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Żaden zachodni farmer nie sprzeda zdrowego ciągnika. A Francuz tym bardziej. 

Odra nadaje tym pojazdom unikalnych właściwości 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Sumek byłem kiedyś z Damasławku u jednego typa po renie z Francji. Akurat ściągali ja z lawety, miałem przyjechać w piątek  a wjechałem w poniedziałek.tak poprostu pasowało mi sie przejechać. Tyle gnoju ile ona miała w sobie w kabinie to rozrzutnik 3.5 tonowy nie wezmie, bez szyb, połamane błotniki masakra. W piątek tel ze przyjechała, poprosiłem o zdjęcia a tam igiełka😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Panowie dodam aktualizację, postanowiłem zrobić następujący ruch: 

- ciągnik główny o mocy ponad 200 km będę wynajmował , np. do grubera 3 belkowego 3m. Obliczyłem, że i tak będzie robił w tej pracy max. 50-60 godzin w roku.

Koszt usługi to ok. 10 tyś złotych, a same koszty utrzymania + utraty wartości obliczyłem na 20 tyś, więc się nie opłaca mieć głównego ciągnika.

Mam agregat uprawowo siewny półzawieszany i 100 km ciągniczek go ciąga 10 km/h.

 

Teraz pozostaje kwestia maszyn:

1. Przyczepy przekonaliście mnie do 30 netto się kupi po remoncie kapitalnym 10-14t przyczepę. myślę, że zakupie 2 szt. macie jakichś sprawdzonych odresteuratorów? 

2. Gruber 3 belkowy , czy warto iść np. w Horscha terrano 3m (65 netto ) , czy wystarczy spec HD za ok 27 netto?

3. Opryskiwacz: iść w Amazonię ug3200 za ok. 200-220 netto, czy rozejrzeć się np. za maschio gaspardo w podobnym wyp. za ok 160? Czy jakieś inne propozycje? Przerażają mnie rozmiary tych opryskiwaczy np. ug3200 z belką 27 m to kawał kloca.

4. Rozsiewacza do nawozów chyba nie opłaca się kupować nowego za 60 tyś netto ?

5. Zastanawiam się, czy nie kupić sobie np. Ciągniczka 100 km z turem i do tego opryskiwacza ciąganego do 100 tyś tylko w tym wariancie przekroczę budżet . Valtra A104 HT+ tur to ok 250-260 netto.

U mnie 100 km ciągnik robi w roku conajmniej 1000 godzin, więc chyba to byłby rozsądny kierunek, czy źle myślę ?

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293

opryskiwacz to wystarczy krukowiak czy bury jak dużo ha do pryskania nie będziesz miał to i tak na wyrost, u mnie krukowiak goliat plus 3000l 21m belka ponad 300ha ma do oblecenia pare razy, gruber polecam agrolifta dobre wykonanie za dobrą cene, co do ciągnika 100km ten 1000godzin w czym będzie robil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Ja jak brałem MR i MGR to kupiłem maszyny do gospo : silosy 2x70t rozrzutnik, rozsiewacz, zestaw upraw- sierw, gruber, opryskiwacz 2500/15 i ciągnik 86km do tego mam 110km uzywanego Case'a. wziąłem mniejszy ciągnik bo w nim robie najwieciej godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

U mnie po 2 programach będzie rozsiewacz, zestaw uprawowo-siewnym, opryskiwacz 8 ciągnik główny oraz wymieniony eternit na blachę trapezowa na budynkach. Zostanie mi jeden budynek ale tam jest stuletnia dachówka


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
14 godzin temu, NewVario napisał:

3. Opryskiwacz: iść w Amazonię ug3200 za ok. 200-220 netto, czy rozejrzeć się np. za maschio gaspardo w podobnym wyp. za ok 160? Czy jakieś inne propozycje? Przerażają mnie rozmiary tych opryskiwaczy np. ug3200 z belką 27 m to kawał kloca.

4. Rozsiewacza do nawozów chyba nie opłaca się kupować nowego za 60 tyś netto ?

5. Zastanawiam się, czy nie kupić sobie np. Ciągniczka 100 km z turem i do tego opryskiwacza ciąganego do 100 tyś tylko w tym wariancie przekroczę budżet . Valtra A104 HT+ tur to ok 250-260 netto.

U mnie 100 km ciągnik robi w roku conajmniej 1000 godzin, więc chyba to byłby rozsądny kierunek, czy źle myślę ?

A może ciągnik i używaną ładowarkę? Z ciągnikiem masz rację - nowy i dawać w rurę mu ile wlezie to przynajmniej zarobi na siebie.

Opryskiwacz i rozsiewacz - ile masz ziemi do obrobienia docelowo? Jakie kawałki? Bo jak duże pola to owszem opryskiwacz warto duży a jak sporo mniejszych jak u mnie to zawieszany 800-1200litrów (ja idę w zawieszany jak się uda). 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Sumek co za ciagnik wkoncu?

Niebieski  ;)

Jutro jadę rozmawiać. Kwestia skrzyni. Mam nadzieję, że mają coś na placu w rozsądnej cenie  


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem64    28

 

1. wpisz sobie np. na olx "remont przyczep rolniczych"  na pewno coś ci się pojawi i szukaj.

2. Jak myślisz nad kupnem Horscha terrano 3m  za (65 netto ) to rozważ Vaderstada Cultusa w podobnej cenie a wg mnie lepszym wykonaniu i zwiększą możliwością adaptacji wymiany końcówek. Mandam bardzo dobra firma skoro 70-80% wysyłają na eksport to o czymś to świadczy m.in. do Japonii na bardzo wymagający rynek i jakoś im się to kręci. SPEC HD również robotę będzie Ci robił i nie pożałujesz zakupu, bardzo dobre opinię maja w Bawarii 

3.  Amazone jeśli chodzi o opryskiwacze to najwyższa półka bardzo dobra jakość oraz przemyślane rozwiązanie które brakuję w innych firmach, nie wielkie szczegóły ale bardzo ułatwiają życie.  W cenie maschio gaspardo . za ok 160 to masz lemkena jak nie wierzysz to zadzwoń i niech Ci zrobią ofertę.  

4. 60 tys za rozsiewacz to kupa kasy - jeśli nie stosujesz RSM to może bym się skusił na takie trochę przepłacone rozwiązanie ale jak stosujesz RSM to zostaje Ci przecież rozsiew NPK 

5.. Jeśli myślisz o takim rozwiązaniu i ciągniku około 100 km to kupuj ale "ciężkie 100 KM" np ciągnik o masie własnej minimum 4,5 t bez żadnych dodatkowych odważników i tura aby można go było później choć trochę dociążyć i wykonywać lekkie prace ciężkiego ciągnika . Skoro będzie wykonywał 1000 motogodzin rocznie to zarobi na siebie i a po drugie żeby nie był to papierowy ciągnik.  Ciągany opryskiwacz do 100 netto to np. Unia Pilmet 2021.

sens kupowania używanej ładowarki ??????????????????? co nią będziesz robił ładował big bagi nawozu i może ładował zboże na TIR- chyba że masz "ogony" w gospodarstwie to wtedy inna rozmowa. Brak podstaw ekonomicznych, nigdy na siebie nie zarobi 

 

Edytowano przez przem64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079
4 godziny temu, sumek666 napisał:

Niebieski  ;)

Jutro jadę rozmawiać. Kwestia skrzyni. Mam nadzieję, że mają coś na placu w rozsądnej cenie  

No ale jakiś model juz chyba masz upatrzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

No jak patrzę na ceny to ich pojebalo trochę. 5 lat temu jak kupowałem to nie było takiej różnicy miedzy John a NH. Było tak co prawda 25 tysięcy ale w NH nie miałem miękkiej osi bo wtedy w mniejszych modelach nie robili.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Ja chce zamknąć się w 250-260 tys. Najlepiej jakby to był z placu sprzęt wtedy będzie taniej mam nadzieję 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
przemek28_28 napisał:

Skończą sie programy to ceny zwolnią bo nie bedzie komu kupować ciągników 100-120 koni po 300....

u nas pewnie nie będzie sprzedaż tak szła ale za to za granicą nie zwolnią ceny trzeba się do tego przyzwyczaić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

zwolnią, słyszałem po już od kilku ludzi że agco już się tak nażarło tej kasy że dla nich nie będzie problemem zrobić wielkie obniżki kiedy dopłaty ustąpią, Każdy producent wie że jeśli dopłat nie będzie to chińczyki już czekają żeby nas zalać ichniejszą technologią która to na razie ma tylko (blokadę nieznanego) i mało dealerów którzy nadal chcą się na dopłaty połasić. Wtedy wróci prawie wolny rynek i sprzęt stanieje bardzo, tylko nikt nie wie kiedy to całe eldorado się skończy i dla tego kupują bo lepiej kupić nowy z dopłatą i zapłacić tyle ile sprzęt powinien kosztować +/- niż czekać lub się nie doczekać a robota albo stoi albo utrudniona albo nie opłacalna 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasztusin123
      Witam.
      Valtra Valmet 8150, gdzie zamontowana jest pompa, która odpowiada za ciśnienie oleju w skrzyni biegów?  Czy ta sama pompa odpowiada za skrzynię biegów, oraz za całą resztę hydrauliki w traktorze? (wspomaganie, podnośnik itd.)
    • Przez badboy27
      Witam wszystkich. Posiada ktoś może taki komputer w opryskiwaczu. Wczoraj zakupiłem amazonke z takim komputerem ale niema czujnika prędkości i może ktoś wie czy można ustawić np. stałą prędkość z jaką bym jechał i wydatek cieczy na ha żeby utrzymywał ?

    • Przez darek6341
      Witam może ma ktoś katalog części VALTRA C120
    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez darek6341
      Witam wszystkich Valtra c120 jakie ma sprzęgło bo kapie olej
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj