News
michal009

Uprawa warzyw na sprzedaż detaliczną

Polecane posty

michal009    6
Napisano (edytowany)

Zastanawiam się nad uprawą warzyw na sprzedaż detaliczną-lokalną. Mam trochę porzeczki, malin, sadu i zboża. Zastanawiam się, czy uprawa warzyw jest trudna. Na początek myślałem o 0,5 ha, a docelowo 1,5-2 ha. Asortyment raczej ograniczony do marchwi, pietruszki, buraczka, cebuli. 

Najbardziej obawiam się utrzymania plantacji w czystości przed chwastami. Czy to duży problem? - Czytałem sporo i w "integrowanej produkcji..." nie za wiele piszą o środkach na odchwaszczanie. 

Jakie jeszcze wyzwania czekają mnie przy produkcji warzyw? Czy uprawiacie na redlinach, czy normalnie? 

Edytowano przez michal009

cinek1808    145

Zależy jakie warzywa.  Uprawa marchwi wymaga profesjonalnego sprzętu.  Takie warzywa jak ogórki ćwikła pomidory cebula kapusta fasolka szparagowa możesz z powodzeniem uprawiać.  Dużo jest środków do zwalczania chwastów i chorób.  Możesz kupić program ochrony roślin warzyw.  Jest tam wykaz wszystkich zarejestrowanych ś.o.r co ułatwi Ci prowadzenie plantacji 

• Like 1

bratrolnika    8063

Tylko na tym trzeba się znać, to nie jest ta że posiejesz w tym roku pierwszy raz i będziesz miał dobre plony, dobry zysk. Warzywa to nie zboże....

Wiadomość z agroFakt.pl

michal009    6

Wiem, że warzywa to nie zboże, choć ze zbożem też nie jest tak łatwo jak się wydaje. Kiedyś już miałem trochę więcej marchwi, ale był rok sprzyjający i jakoś się udała. 

Od sadzenia jabłoni też na innym forum mnie odwodzili, ale jakoś owocują. 

13 godzin temu, cinek1808 napisał:

Zależy jakie warzywa.  Uprawa marchwi wymaga profesjonalnego sprzętu.  Takie warzywa jak ogórki ćwikła pomidory cebula kapusta fasolka szparagowa możesz z powodzeniem uprawiać.  Dużo jest środków do zwalczania chwastów i chorób.  Możesz kupić program ochrony roślin warzyw.  Jest tam wykaz wszystkich zarejestrowanych ś.o.r co ułatwi Ci prowadzenie plantacji 

Raczej ograniczę się tylko do podstawowych warzyw jak: marchwi, pietruszki, buraki, cebula. O jakim sprzęcie mówisz do marchwi? 

Siejecie na redlinach? Na jednej redlinie po 2 rządki? Kiedyś tak siałem. 

Muszę zaopatrzyć się w program. 

cinek1808    145

Bratrolnika ma rację wszystkiego trzeba się nauczyć i zbierać doświadczenia.  W pierwszym roku sadząc pomidora nie zebrałem nic. W drugim juz było lepiej.  Teraz już tak siedzę w temacie że 80 ton z ha to nie problem.  Marchew na rynek detaliczny musi być jak z obrazka.  Te korlagi to dla konia.  Musi być siana siewnikiem pneumatycznym w odpowiednim zagęszczeniu. Ani nie zagruba ani za cienka.  Dlatego ja kupuje na rynek z giełdy.  

• Thanks 1

michal009    6

Z uprawą jakoś sobie poradzę. Bardziej chodzi mi o Wasze doświadczenie w handlu na lokalnym targowisku jak zaczynaliście. Czy klienci wolą kupić od rolnika, czy raczej od znajomego handlarza (a piękne z wyglądu - jak napisał cinek1808), lub marketu? Czy na lokalnych targowiskach da się sprzedać większe ilości po 5-10-20 kg? 

piozz    51

Wcześniej uprawialem kolorowe kalafiory(żółty, różowy, zielony) i sprzedawałem je na lokalnych targowiskach to ci powiem ze najpierw trzeba zdobyć zaufanie kupujących a jak już zobaczą że towar masz super to będą się ciebie trzymac..

bratrolnika    8063
57 minut temu, michal009 napisał:

Z uprawą jakoś sobie poradzę. Bardziej chodzi mi o Wasze doświadczenie w handlu na lokalnym targowisku jak zaczynaliście. Czy klienci wolą kupić od rolnika, czy raczej od znajomego handlarza (a piękne z wyglądu - jak napisał cinek1808), lub marketu? Czy na lokalnych targowiskach da się sprzedać większe ilości po 5-10-20 kg? 

jak wyrobisz sobie klientelę dobrym towarem, to cię znajdą na końcu świata, ojciec od lat 70 uprawiał pomidory, teraz przejął to brat, od 25lat jeżdżone na jeden rynek, ludzie potrafią o 5 rano czekać na ciebie, a nie ty na nich, zdarzały się dni że w detalu szło rozkilować jednego dnia tonę pomidorów

tylko musisz mieć cały czas towar pewny i sprawdzony, raz dasz ciała to połowa kupujących się od ciebie odwróci

• Like 1

cinek1808    145

Bratrolnika dobrze piszę.  Też handluje na targowisku. Klientów mam juz od kilku lat. Sprzedaje duże ilości np tonę ziemniaka tygodniowo pomidora w sezonie tez podobnie.  Część warzyw mam swoją część kupuje z giełdy od jednego sprawdzonego rolnika.  Wszystkiego nie daje wyprodukować.  

W styczniu będzie TSW będzie na nich konferencja warzywna m.in o pietruszce i cebuli możesz sie podszkolić.  

bratrolnika    8063

jak najprościej na rynku poznać handlarza??? -ma wszystkiego po trochu, skrzynkę tego, 10kg tamtego, od ziemniaków po cytryny i kiwi

ten który sprzedaje bezpośrednio może mieć trzy, max 4 specjalizacje

• Like 2

hans_1986    0

Czym większe rozdrobnienie produkcji tym więcej kasy zarobić idzie ale brak czasu na ogarnięcie wszystkiego. Jeden sezon ogórek dobrze płaci a w drugim stajesz na głowie  i denerwujesz się bo jest go zaduzo. Najlepiej wybierz parę produktów i dbaj onie a resztę dokupić i cieszyć się zyskiem. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzybu1
      Witam.
      W tym roku mam zamiar posiać kukurydzę cukrową, tylko nie wiem jaką odmianę zakupić. Znalazłem takie :

COMANCHE F1

Tasty Sweet

Candle

Basin

Może mieliście do czynienia z tymi odmianami kukurydzy, lub innymi ?
      Bardzo proszę o pomoc.
    • Przez grzybu19
      Cześć, chciałbym zacząć uprawiać jarmuż od przyszłego roku. Czy ktoś ma doświadczenie z uprawą tej rośliny? Czy jest to opłacalne i czy jest na to zbyt? Jestem z województwa małopolskiego Pozdrawiam
    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez zf11441
      Witam serdecznie forumowicz. A mianowicie jak w tytule gdzie odstawiacie/ sprzedajecie pietruszke? Jakie przetwórnie/ firmy odbierają przemysł i jak płacą w chwili obecnej? 
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj