Luki995

Jaką prasę wybrać

Polecane posty

Luki995    88

Witam. Zamierzam kupić prasę rolującą i zastanawiam się nad Metal Fach z562 lub Warfamą z543. Szacuję że ta prasa może rocznie zrobić max 400 bel w przypadku pracy usługowej, aczkolwiek na moje potrzeby to max 250-300 bel słomy i koniczyny na sianokiszonkę. Proszę o porady którą wybrać, byłbym wdzięczny za opinie właścicieli wyżej wymienionych pras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bierz którą popadnie . Obydwie to szroty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586

Do sianokiszonki to pomyśl o pasowej. Łatwiej będzie doradzić jeśli napisz jaką kwotę możesz przeznaczyć.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

jak za swoje kupujesz to bierz używke szkoda kasy. a jak juz sie upierasz przy tych dwóch to warfama ma lepsiejsze opinie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

Będę oczywiście brał używaną i zamierzam wydać na to tak do 25 000 zł. Nie mam dużego gospodarstwa także nie potrzebuje nie wiadomo czego. Grunt żeby na własne potrzeby mieć czym robić.

W grę wchodzi także coś od Sipmy ze względu na to, że mieszkam niedaleko Lublina i nie miałbym problemu z dostępem do częsci

 

Edytowano przez Luki995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jaki masz ciągnik? 

Za 25 to już znajdziesz coś dobrego. 

Tylko że szukasz dziadostwa lepiej iść w kierunku zachodnich marek. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88
1 minutę temu, Tomasz55555 napisał:

Warfama powinna być lepsza

Czy masz może w posiadaniu ten sprzęt?

 

5 minut temu, Patryk1222 napisał:

Jaki masz ciągnik? 

Za 25 to już znajdziesz coś dobrego. 

Tylko że szukasz dziadostwa lepiej iść w kierunku zachodnich marek. 

 

Ciągnik Case 5140 120 KM także są konie do napędzania prasy, Zależy mi bardzo na tym żeby obwiązywała siatką. To będzie moja pierwsza prasa więc szukam różnych opcji. Jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja miałem nową z543 to te 3000 balotow jakoś udało się umeczyc w 3 lata prasa ogólnie porażka ale jeszcze jakoś da się tym robić co innego ten metal fach walcowy którym słomy wogule nie dasz rady sprasowac znajomy mial taką nowke na PROW a jako iż hoduje świnie to tylko do słomy i zrobił nią kilka balotow i schował w stodole w tym roku sprzedał tracąc tylko 20 000 zł 5 lat stała bo nie można było sprzedać... A słomę ja mu prasuje 

 

 

Edi 120 km do warfamy to jest ryzyko bo się zagapisz i narobisz sobie bałaganu... 60-70km najlepiej bo jak jest belka to już wiesz bo ciągnik ma ciężko i nic nie rozwalisz. 

Ja bym szukał varianta miałem i polecam do z543 nawet nie ma co porównywać...

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

No nic. Mam czas na poszukiwania. Dziękuję za opinie mam teraz inne spojrzenie w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ze swojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że jeśli chodzi o zakup to warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

 

Pierwsza z nich to taka, czy prasa dobrze prasuje suchą słomę w pełnym upale

Drugą, czy prasa dobrze pobiera materiał

Trzecia tak jak chcesz, czy ma siatkę bo to jednak wygoda. 

Czwarta, czy interesuje Cię prasa zmienno czy stałokomorowa. Ja z perspektywy czasu wziął bym zmiennokomorowa bo nie ma problemu gdy np. Nie ma wystarczająco duzo materiału na rolke to można zwinąć mniejsza i po problemie.

Jeśli nie masz wozu paszowego, choć przypuszczam że nawet jeśli masz to warto żeby był rotor. U mnie nalot 160x120 stałokomorowa prasa i siano z pierwszego pokosu strasznie trudno rozerwać.

Pewnie jeszcze coś pominąlem, ale na Twoim miejscu to faktycznie bym się zastanowił nad zachodnią marką,  bo jak widzę jak zwijaja sipmy, warfamy itd. To nie chciał bym tych pras za darmo.

 

Ciągnik masz dobry, to tylko kwestia czystego oleju i można śmiało inwestować w prasę z elektrozaworami. 

 

Tyle ode mnie  :)

Edytowano przez plati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

. Ja z perspektywy czasu wziął bym stałokomorowa, bo nie ma problemu gdy np. Nie ma wystarczająco duzo materiału na rolke to można zwinąć mniejsza i po problemie. - - - - Chyba Ci się coś pokręciło kolego i chodzi o zmiennokomorową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Za tą cenę to może jakaś krone? Miałem kr125 dobre 10 lat, kupiona używka, nie wiadomo ile zrobiła a u mnie kręciła około 1000 balotow rocznie, przez 10 lat użytkowania wymieniony był tylko łańcuch od napędu podbieraka, zero innych awarii, prasy naprawdę super. Co do podbieraka to 1.8m jest optymalne, wiadomo że w niektórych przypadkach przydał by się szerszy ale 1.8m powinno być w sam raz :) A i jeszcze co do mojej krone poszła dwie wioski dalej prawie 5 lat temu i jak ostatnio widziałem się z właścicielem to do tej pory nie miał żadnej awari :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majszii123    16

miałem kiedyś Warfame zrobiła u mnie około 26tyś bali nerwów mi nie raz napsula tymi zabezpieczeniami które często strzelaly przy slomie ale jak na Twój areal to bym bral części tanie do tego i pełno ich wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj