Tomek04

Mam problem z półbiegami w Massey Ferguson 6120

Polecane posty

Tomek04    2

Mam problem z Massey Ferguson 6120 dokładniej mówiąc z półbiegami ma on 4 półbiegli lecz jakiś czas temu zmieniło się na 2 

A-D SĄ JEDNAKOWE (SZYBSZE)

B-C TESZ JEDNAKOWE (WOLNIEJSZE)

Co jest przyczyno tego .

W nim półbiegi i rewers jest elektroniczny nie mechaniczny.

Dowiedziałem się że z prawej strony pod schodkami sa 2 elektrozawory  od półbiegówi prawdopodobnie dolny niema zasilania czym jest to spowodowane? Czego jest to wina?
Na liczniku litery się przełączaja od A do D a w skrzyni nie
pomóżcie w tym

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no chyba coś tymi elektrozaworami steruje co nie?? sterownik, a że zmieniają się kontrolki to można podejrzewać że jest sprawny i tylko przewody zasilające cewki są uwalone

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

sterownik ma osobne wtyczki na kontrolki i cewki, dlatego nie można go wykluczyć. Raczej poszukać schematu i sprawdzać w kabelkach koło wtyczki. Wszystkie są ponumerowane. Ale wszystko po kolei , najpierw prąd na cewkach

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Włączasz półbieg A i sprawdzasz czy ma zasilanie dolny elektrozawór. Jeśli nie sprawdzasz kostki i kable idące do sterownika. Jeśli jest w porządku to uszkodzony jest sam sterownik- do naprawy.

  • Like 1

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jeżeli ciągnik tracił stopniowo te półbiegi to cewka elektrozaworu. Stopniowo czyli na zimnym wszystko działa a po rozgrzaniu giną. Wtedy pewnie też będzie problem z ginącym womem, żółw/ zajac, napęd, blokada . 

Jeżeli nagle zginęły to kable / sterownik/ ewentualnie elektrozawor wykręcić i sprawdzić. 

Dziwne jest to że prędkość  polbiegu D i A są takie same.  

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Jak koledzy wyżej pisali do sprawdzenia kable na początek. Jak nic nie znajdziesz złego, to sterownik. Jak sterownik, to mogę pomóc. PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek04    2
Dnia 18.11.2019 o 10:45, kibix napisał:

Jeżeli ciągnik tracił stopniowo te półbiegi to cewka elektrozaworu. Stopniowo czyli na zimnym wszystko działa a po rozgrzaniu giną. Wtedy pewnie też będzie problem z ginącym womem, żółw/ zajac, napęd, blokada . 

Jeżeli nagle zginęły to kable / sterownik/ ewentualnie elektrozawor wykręcić i sprawdzić. 

Dziwne jest to że prędkość  polbiegu D i A są takie same.  

 

Stało się to nagle blokada wom napęd wszystko jeat prócz półbiegów  ten dolny czujnik niema prądu i jak sprawdziałem żaruwko w sterowniku to zasilania na tym ząbku niebyło

Elektorzawory 2 tam były to działają

Dnia 17.11.2019 o 23:35, artur125 napisał:

sterownik ma osobne wtyczki na kontrolki i cewki, dlatego nie można go wykluczyć. Raczej poszukać schematu i sprawdzać w kabelkach koło wtyczki. Wszystkie są ponumerowane. Ale wszystko po kolei , najpierw prąd na 

 

Edytowano przez Tomek04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Czyli sterownik do naprawy.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Strasznie trudno się to czyta... Błędy ort wszędzie gdzie to możliwe... 
Co do sprawy, to wydaje mi się, z zawiłego opisu, że problem leży w sterowniku. Nie rozumiem pojęcia „ząbek”, „sterownik niema zasilania”, „dolny czujnik niema prądu”? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek04    2
11 godzin temu, Rowan napisał:

Strasznie trudno się to czyta... Błędy ort wszędzie gdzie to możliwe... 
Co do sprawy, to wydaje mi się, z zawiłego opisu, że problem leży w sterowniku. Nie rozumiem pojęcia „ząbek”, „sterownik niema zasilania”, „dolny czujnik niema 

Przepraszam za błędy były one spowodowane szybkim pisaniem i brakiem czasu wolnego 😎

Edytowano przez Tomek04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak będziesz szybko i nie ostrożnie opisywał to zobaczysz na jakie koszta się ,,niechcący" naciągniesz przez złą diagnozę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj