Polecane posty

Theprzemo205    24

Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 

Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

mam taki kombajn tylko mecator 60 no i nie silnik perkinsa tylko mercedesa jestem bardzo zadowolony z niego części w miarę tanie chociaż niektóre elemęty nie są tanie ale to zachodnia maszyna nie ma się co dziwić dostępność tych części jest duża jak nie w internecie to w sklepach.Rzepak da się kosić napewno tylko trzeba zmienić sito na drobne sitka no i dorobić stół moim zdanie warto kupić jeżeli przebieg jest autentyczny bo naprzykład mój ma 3500 mtg i nic nie kopci a sasiada perkins już daje ostro na niebiesko ogólnie silniki mercedesa są lepsze jagbyś szukał innego modelu. jeżeli chodzi o kukurydze to nie wiem czy nie trzeba klepiska innego no i poza tym nie masz hederu do kukurydzy. No i jest parę rzeczy na które należy zwrócić uwagę przy zakupie ale nie wszystkie będziesz umiał zlokalizować ale   np. pęknięte pasy zatrzymują się na kole pasowym przez co ich nie widać no i wiele innych rzeczy myślę że to dobry kombajn najważniejszy jest silnik no i możesz sprawdzić koła młocarni czy nie mają luzu szarpiąc je po zluzowaniu hydrauliki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
ma123 napisał:

mam taki kombajn tylko mecator 60 no i nie silnik perkinsa tylko mercedesa jestem bardzo zadowolony z niego części w miarę tanie chociaż niektóre elemęty nie są tanie ale to zachodnia maszyna nie ma się co dziwić dostępność tych części jest duża jak nie w internecie to w sklepach.Rzepak da się kosić napewno tylko trzeba zmienić sito na drobne sitka no i dorobić stół moim zdanie warto kupić jeżeli przebieg jest autentyczny bo naprzykład mój ma 3500 mtg i nic nie kopci a sasiada perkins już daje ostro na niebiesko ogólnie silniki mercedesa są lepsze jagbyś szukał innego modelu. jeżeli chodzi o kukurydze to nie wiem czy nie trzeba klepiska innego no i poza tym nie masz hederu do kukurydzy. No i jest parę rzeczy na które należy zwrócić uwagę przy zakupie ale nie wszystkie będziesz umiał zlokalizować ale   np. pęknięte pasy zatrzymują się na kole pasowym przez co ich nie widać no i wiele innych rzeczy myślę że to dobry kombajn najważniejszy jest silnik no i możesz sprawdzić koła młocarni czy nie mają luzu szarpiąc je po zluzowaniu hydrauliki 

Mam również mercatora 60 na Perkinsie i nie zgodzę się z tobą że tylko Mercedes. Nie powiem ci przebiegu ale jedynie kiedy widziałem żeby kopcił to wtedy gdy zapchał się na bębnie w dość wysokim życie gdzie było lekko wilgotne ( na usłudze klient kazał kosić). Ogólnie kombajn prosty, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

Również mam mercatora S silnikiem perkinsa przebieg 2600 i powiem ci że zyczylbym sobie we wszystkich maszynach takiego silnika.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1115

Perkins oszczędny byle byl w dobrym stanie nie zużyty, nawet mercedes moze szwankowac jak bedzie wymeczony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Kupując kombajn w tych claasach tylko braliśmy pod uwagę Perkinsa i Mercedesa, deutza i Forda podobno omijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Miałem  fordowski silnik  w mercatorze i nie mam pojęcia na co w nim mozna narzekać cała gama starszych Claysonów i NH bazowała właśnie na tym fordzie i   nikomu problemów nie stwarzał. Napiszę wprost, jaki silnik to bez znaczenia, ważne aby nie był zamęczony  no i sam kombajn ma coś sobą reprezentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

w kwestii zużycia silnika zgodzę sie ze nawet i mercedes może szwankować ale kolega ma senatora i ma mercedesa i nic mu nie szwankuje a resztę kombajnu to juz parę razy robił nie idzie kosić tak wymęczony skrzynia wymieniana i prawie wszystkie koła pasowe i wariatory a silnik daje rade i jest tam od nowości wystarczy tylko dbać o niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
Pigmei napisał:

Miałem  fordowski silnik  w mercatorze i nie mam pojęcia na co w nim mozna narzekać cała gama starszych Claysonów i NH bazowała właśnie na tym fordzie i   nikomu problemów nie stwarzał. Napiszę wprost, jaki silnik to bez znaczenia, ważne aby nie był zamęczony  no i sam kombajn ma coś sobą reprezentować

Powiem że oglądaliśmy jednego mercatora 75 z wyglądu zjedzony bo stał na dworze ale był na Mercedesie i gostek wsadził do niego akumulator od c330 i to od strzała odpalił, co było dla mnie zdziwieniem bo 6 garów takim akumulatorem ruszyć, ale od tamtej pory na Mercedesa inaczej patrzę bo o Perkinsie tego nie mogę powiedzieć, z takiego akumulatorka musi przekręcić parę razy. Mówię tu o kombajnu który stoi nie odpalany przynajmniej dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Co w tym dziwnego że palił z małej baterii? W moim jest Perkins 6 i pali z aku 110 Ah, nawet w okolicy zera, gdzie do mtzta bez matki nawet nie podchodzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Jak dla mnie to nic zadziwiającego, wystarczy że instalacja paliwowa będzie szczelna i paliwo nie będzie sie cofać, a akumulator to 120 Ah fabrycznie były montowane, zobacz na jakim mój odpala. Mam go już kilka lat

 image.jpeg.6b2dedf7d201db1faf1fa32ba4a16d1c.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    26

jak w wakacje pracowałem u gościa który ma nowe i używane części do kombajnu to mówił że on na samochodowym śmiga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Piszesz tak jakby była różnica między samochodowymi a rolniczymi , on ma podać odpowiedni prąd i tyle, mój aku nawet nie jest rozruchowy i kręci więc gdzie tu jakiś efekt WOW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Kiedyś podawano że tamte modele miały mieć 95 koni, ale jak już weszły modele 70 i 75 to podawano  jużże 105 koni dla wszystkich silników czyli dla Perkinsa, Forda, Mercedesa oraz Deutz

Edit, Nie wiem co zmieniono w nich, może tylko normę do określania mocy albo zaczęli podawać maksymalną  moc a nie nominalną.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

A i jeszcze taki mankament tkwi w tych claasach ( chociaż 50 ma chyba mniejszy rozstaw osi przedniej i może nie być tego problemu) mianowicie w naszej 60 Przy kosie 3.2m przy skręcie w lewo gniecie zboże, w prawo też ale to już przy większym skręcie. Także preferowałbym heder 3.6m. Jeżeli by ktoś się chciał zamienić to zapraszam, może akurat ktoś by chciał węższy. Warunki do dogadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Co do kombajnu z ogłoszenia ,to na fotkach fajnie wygląda. Ale jak dla mnie 4perkins to trochę za mało na sieczkarnie, nawet przy kosie 3m. Poprostu w pszenicy 6t/ha czuć ,że pracuje na pełnym obciążeniu. A kosić 1biegiem , to już trochę za wolno idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj