lukasz51195

240-280kg balast na tył do c330.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz51195    0

Witam, Panowie mam taki dylemat z balastem na tył do c330, a mianowicie zalałem nie całą beczkę betonem tak ok 240-280kg i teraz znajomy mi powiedział że to za dużo na c330 bo można ją np przełamać jak się duże ciężary wozi. Ja w sumie aż tak dużych ciężarów nie wożę, parę worków big bagów ze zbożem ok 600kg i ze 40-50 belek siana i trochę słomy i z 15 rozrzutników obornika rocznie. I teraz nie wiem co zrobić, czy ująć trochę tego betonu czy zostawić.??? Jakie są wasze opinie.?? I po ile wasze balasty ważą. ? Jeżeli zły dział to Przepraszam i proszę o przeniesienie. Pozdrawiam. 

igor10246    66

300 kg to odpowiednio, ja mam w c360 500 kg  napakowane i lata z turem 2b (wolmet) i ale polecam jeszcze wstawić tzw półramę na silnik lub przez cały ciągnik z płaskownika 10*100, wtedy to można góry przenosić 

Wiadomość z agroFakt.pl

lukasz51195    0

18 minut temu, przemekuliski napisał:

300 kilo to nic poznaniak więcej waży

tylko że nic się nie robi z siewnikem i z turem, no ale masz racje więcej waży :) 

jonek98    1808

30 latają z bagiem nawozu w rozsiewaczu,także tyle obciążenia nie robi na niej wrażenia,tym bardziej że ciężar blisko ciągnika

Mikruss    271

oryginalny balast do tura po wypelnieniu wg tabliczki powinien wazyc ok 400 kg takze te 300 kg to na lajcie.

bratrolnika    8021

Jaką tą beczkę zalales??? Bo kiedyś w okolicy też byli tacy fachowcy, myśleli że beton tyle co woda waży, i opryskiwacz 400 betonem zalali na obciążnik do ciapka....

lukasz51195    0
31 minut temu, bratrolnika napisał:

Jaką tą beczkę zalales??? Bo kiedyś w okolicy też byli tacy fachowcy, myśleli że beton tyle co woda waży, i opryskiwacz 400 betonem zalali na obciążnik do ciapka....

Beczka miała chyba ze 200l ale przeciolem ją tak ze weszło 6 wiader 20l betonu a jedno wiadro ważyło coś ok 40kg plus waga beczki,konstrukcji metalowej i pare małych kamini.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamo90
      Witam jak sam tytuł wskazuje post dotyczy modyfikacji rozdzielacza. Ma to wyglądać tak rozdzielacz pod siedzeniem który steruje podnośnikiem do wywalenia na jego miejsce montowana jest płytka z dwoma otworami kupuję rozdzielacz hydrauliczny 2 sekcyjny przewodami łącze tą płytkę z rozdzielaczem. Resztę otworów w rozdzielaczu przeznaczam jako wyjścia hydrauliczne.Czy wszystko będzie pięknie nic nie będzie kapac i czy się zwiększy wydajność podnośnika czy lepiej od razu wstawić siłowniki pomocnicze. Czy ktoś zrobił już taką przeróbke u siebie w 30? Jeżeli tak dacie jakieś zdjęcia rady czy się opłaca czy lepiej kupić normalny rozdzielacz. W internecie jest masa takich przeróbek ale nie znalazłem żadnych schematów i dobrych zdjęć. Bo teraz to ja zwykłej beli nie dam rady podnieść. 
    • Przez Janek54321
      witam chciałbym samodzielnie zrobić zaprawiarkę do ziemniaków na sadzarke s211 coś na wzór opryskiwacza plecakowego zasilanego z aku ciągnika zbiornik z baniaka 30l. 2 dysze przy radłach mają opryskiwać ziemniaki i glebę obok nich. tylko nie wiem dokładnie od czego to zacząć. proszę o pomoc i ciekawe pomysły 
    • Przez kiken
      Witam sprawa dotyczy oryginalnego zaczepu nowego typu jak ten na zdjęciu w 3p konkretnie jego zamocowania. Korpus pośredni łożyska wałka WOM uniemożliwi przykręcenie w dolnej części na zdjęciu jest mniejszy okrągły który mieści się wewnątrz mocowania czy to przeróbka czy oryginał? czy takie coś jest do zdobycia? pozdrawiam
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj