piotrc330

Najbardziej opłacelne produkcje w rolnictwie.

Polecane posty

piotrc330    11

Witam zastanawiam się  co w dzisiejszych czasach jest najbardziej opłacalną gałęzią rolnictwa(poza warzywami)chodzi mi o chów świń,bydła mlecznego ,mięsnego oraz produkcję roślinną. Mając 32ha z możliwością dobrania jeszcze około 20ha ziemie od Vl do III klasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

chyba jedynie bydło mleczne jeszcze. Ale to trzeba mieć dobre stado i roboty przy tym jest na 2 etaty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11
2 godziny temu, wojtal24 napisał:

Masz takie gospodarstwo i nie wiesz to kto ma wiedziec

 Ja wiem,  mam 30ha i produkcję serów i bydło mięsne a co do pytania to jest od kolegi który mnie o to poprosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Truskawki uprawiane przez nieamatorów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

U mnie koledzy mają  ok 40ha. Sieją soczewicę (mówili  o dodatkowych dolarach 2700 do ha w Ekologii i dodatkowo poplony 650/ha) sieją, rośnie  albo i nie, koszą talerzowka i sieją poplony. Śmieją się z nas gdzie my wolimy ok 2tys na ha pszenzyta by mieć daj Boże 7ton. Opłacalność dopłaty. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
1 godzinę temu, silny84 napisał:

 

skąd te 2700 dopłat ?

Edytowano przez lukszat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

pier**la

teraz na soczewicę nie ma już dopłaty do strączkowych grubonasiennych. Jest chyba dopłata koło 1000 zł do gatunków zagrożonych wyginięciem ale tylko do 5 ha.

ewentualnie mogą być w ekologii i to koło 2000 daje dopłat razem mniej więcej. 
ale napewno nie łącza tego z pakietem miedzyplony Bo to się wyklucza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś na tym zarabia, są nawet ogłoszenia na allegro ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203
14 godzin temu, piotrc330 napisał:

 Ja wiem,  mam 30ha i produkcję serów i bydło mięsne a co do pytania to jest od kolegi który mnie o to poprosił.

To tez niech syry hoduje. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
11 minut temu, bratrolnika napisał:

A co myślicie o hodowli dżdżownicy kalifornijskiej???😂

u szwagra na wiosce hodował wszystkie  to i wiele innych wynalazków  , na hurtowni odbierał warzywa i owoce odpadowe , ale zrezygnował , zbyt niska opłacalność , kilka lat temu jak zaczynał bytła to nisza na rynku a teraz za dożo już jest hodowców . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rolnictwie najbardziej opłaca sie: pośrednikom bydla/trzody itp, właścicielom sklepów z częściami do maszyn rolniczych, pośrednikom skupujacym zboża, itd ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
20 godzin temu, piotrc330 napisał:

Witam zastanawiam się  co w dzisiejszych czasach jest najbardziej opłacalną gałęzią rolnictwa(poza warzywami)chodzi mi o chów świń,bydła mlecznego ,mięsnego oraz produkcję roślinną. Mając 32ha z możliwością dobrania jeszcze około 20ha ziemie od Vl do III klasy?

1 kwestia to na jakiej zasadzie masz mozliwosc wziecia dzierzawy ? 

9 godzin temu, silny84 napisał:

U mnie koledzy mają  ok 40ha. Sieją soczewicę (mówili  o dodatkowych dolarach 2700 do ha w Ekologii i dodatkowo poplony 650/ha) sieją, rośnie  albo i nie, koszą talerzowka i sieją poplony. Śmieją się z nas gdzie my wolimy ok 2tys na ha pszenzyta by mieć daj Boże 7ton. Opłacalność dopłaty. 

o co chodzi dokladnie z tymi poplonami ? 

bo poplony trzeba siac na zazielenianie ale to jest podstawowy warunek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5527
11 godzin temu, Adrian_K_90 napisał:

Truskawki uprawiane przez nieamatorów. 

W tym roku jak nie będzie suszy i przymrozków to zamiast zarabiać będzie trzeba dokładać do interesu :) Nasadzone przez ostatnie 2 lata jest bardzo dużo, kiedyś będzie musiało to wszystko walnąć, za długo jest fajnie, będzie jak w tym roku z pietruszką , niby susza a cena bez rewelacji.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrc330    11
9 minut temu, warchest napisał:

1 kwestia to na jakiej zasadzie masz mozliwosc wziecia dzierzawy ? 

o co chodzi dokladnie z tymi poplonami ? 

bo poplony trzeba siac na zazielenianie ale to jest podstawowy warunek  

 Warunki dzierżawy są u nas w okolicy wszędzie takie same na zasadzie( z ziemią rób co chcesz co zbierzesz to twoje a ja biore dopłaty)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj