Siwecki97

Case Puma 150-Jakie maksymalne dociążenie przedniej osi?

Polecane posty

Siwecki97    0

Witam grupowiczów, 

Potrzebuje pomocy odnośnie dociażenia Case puma 150. Mam miękki przód w nim, pytanie jest takie... Czy 600 kg to maksymalny obciążnik dla tej wersji? Czy to tylko mit i można dać np. z 800 kg? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Co to jest 600kg w takim ciagniku? W instrukcji bedziesz miał rozpisane maksymalne obciążenie osi plus obciążenie dla opon.

Ale 600 kg to maja kajtki po 70-80 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Możesz śmiało założyć tyle ile max uniesie przedni tuz, a oś wytrzymuje bardzo dużo, nawet ładowacz czołowy który sam waży więcej niż chcesz zawiesić  nie zrobi nic złego przednie osi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

do pierdzikolka od kuboty czepiają 500 kg na przód,do takiego byka to możesz z 1.5 tony uczepić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

Jak wyżej koledzy. Myśle, że 1200-1300 będzie okej dla dobrej przyczepności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Sprawdź DMC ciągnika (obstawiam ok 11 t) odejmij ciężar maszyny (np agregat uprawowo-siewny z nasionami to ok 3 t) I ciężar ciągnika (pewnie ok 7 t) to Ci zostaje prakrycznie 2 t na przód. 

Myślę, że te 1,5 t to będzie aż nadto.

Do Maxxuma zaleca się 1 t do ciężkich prac


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wg kierownika serwisu z AgroRami Wrześni taki maxxum to góra 600kg a jeżeli więcej to dociążać tylną oś obciążnikami. Ogólnie mówił że baardzo dużym błędem jest ładowania takich obciążników które przeciążają ciągnik w przód i pogarszają uciąg

Ogólnie bardzo miły facet nie puszcza zbędnej gadki i widać że zna się na tym co mówi


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Wiecie  co, unikał bym takich speców , przedni balast dobiera się wedle  potrzeb, wzoru i wymagań technicznych, innymi słowy minimum 20% masy ciągnika z maszyną zawieszaną  musi spoczywać na przedniej osi, a nie pisanie że  800 kg czy tam 2 tony wystarczą, albo te ciężarki  w tylnych kołach, a i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę nośność opon, bo może być lipa.

Druga sprawa to kto z nas wie jakie obecne jest wyważenie zestawu o którym pisze autor tematu? 

Brak danych = brak wyniku

Edytowano przez Pigmei
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dlatego ten Pan jako prawdziwy fachowiec radził ważyć ciągnik i naciski na oś


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

No właśnie, najpierw trzeba zważyć, a wartość 600 kg o której napisałeś to nie wiem skąd i dla jakiego  maxxuma, jak dla mojego to trzeba jeszcze jedynkę na początku dołożyć,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 A  ile się spodziewałeś  mając na d*pie pług o wadze 2260 kg, jakbym nie odkręcił ramienia od wału to by miał śmiało ponad 2300 kg.

Jak był bez balastu to wystarczyło by 2 osoby weszły na ostatni korpus i przód ciągnika był w górze. Obecnie mam balast 2 tonowy

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Nikt nie napisał konkretnego wyniku,tylko ile można zaczepić na przód 600 czy 800 kg na takiego byka to śmieszna wartość.Pozatem od obciążnika nie zależy tylko uciag ale i stabilność zestawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwecki97    0

Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi. Czyli śmiało można robić 800 kg. Właśnie będzie robił przy pługu 5 skib. Długość i ciężar robi swoje. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Dlatego pisaliśmy aby  sobie przeważył i przeliczył, bo to że ma 5 skib to na dobrą sprawę niewiele mówi .

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Sorry ubzdurało mi się że podczepiasz ten plug do Maxxuma a nie Pumy... Powiem Ci że nie wiem jaki pług ale przy 5 skibach to żadna różnica bo każdy ciężki. Jeśli bez liniowania to będzie miał co z nim robić tylny podnośnik... Mówię to na swoim doświadczeniu. Mam T7.210AC i 1.3tony na przednim tuz i ciągam Kuhn MM 121 4+1 bez liniowania to przy obrocie prawie ciągniki chce przewrócić. Jak oram Magnum z 1.8t na przodzie to w ogóle nie czuje obrotu... Nie oszukujmy się moc wystarcza do ich ciągnięcia i w Twoim i w moim mniejszym ale m8c to nie wszystko. Reasumując 1t albo i lepiej zależne jaki siewnik... (ja mam AD3000 z  paką 900l i wałem gumowym 580tką  to ten ciężarek 1.3t jest w miarę ale na pewno nie za duży)

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Ten pług mam właśnie u Maxxuma 170 i niby to źle?  Ja problemu nigdzie nie widzę, ani z wagą ciągnika ,ani z balastem na przodzie, a sam pług z vario daje naprawdę duże możliwości doboru szerokości orki Mimo jego imponującej wagi problemu z rzucaniem ciągnika przy obrocie nie ma, po prostu pług  składa i obraca się powoli.

Co do doboru balastu to radzę ważyć  i liczyć, pługi nie są sobie równe jak i wszelakiego typu agregaty,

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Co Ty porównujesz MX Maxxum (bo skoro piszesz 170 to domyślam się że o to Ci chodzi najwiekszego starego Maxxuma w wersji MX) do Case Maxxum (czyli odpowiednika NH T6). Kolejną sprawa to liniowanie. Spróbuj tym samym ciągnikiem obrócić pługiem 5 bez liniowania...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Coś się pogubiłeś w temacie ;) Tu jakiś czas temu pisaliśmy o doborze przedniego balastu do ciągnika i maszyny a nie rozwodziliśmy sie nad  problemem  liniowania  i szarpaniem ciągnika w tracie obrotu  do którego sprowadzają się twoje posty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Chodzi o to ze czasami problemem jest przerost formy nad treścią czyli pakowanie 2t na przód bo przód podnosi...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Dlatego wchodziłem w spór z tymi co pisali gotowe wartości wagi tak z czapki, podczas gdy balast dobiera się  pod względem potrzeby, znaczy się  norn określonych czy to przez przepisy czy też przez producenta ciągnika w oparciu o jakieś konkretne dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj