News
Siwecki97

Case puma 150, jakie maksymalne dociażenie przedniej osi

Polecane posty

Siwecki97    0

Witam grupowiczów, 

Potrzebuje pomocy odnośnie dociażenia Case puma 150. Mam miękki przód w nim, pytanie jest takie... Czy 600 kg to maksymalny obciążnik dla tej wersji? Czy to tylko mit i można dać np. z 800 kg? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 🤗

przemek28_28    286

Co to jest 600kg w takim ciagniku? W instrukcji bedziesz miał rozpisane maksymalne obciążenie osi plus obciążenie dla opon.

Ale 600 kg to maja kajtki po 70-80 koni

Pigmei    513

Możesz śmiało założyć tyle ile max uniesie przedni tuz, a oś wytrzymuje bardzo dużo, nawet ładowacz czołowy który sam waży więcej niż chcesz zawiesić  nie zrobi nic złego przednie osi.

Wiadomość z agroFakt.pl

jonek98    1815

do pierdzikolka od kuboty czepiają 500 kg na przód,do takiego byka to możesz z 1.5 tony uczepić

Rowan    48

Jak wyżej koledzy. Myśle, że 1200-1300 będzie okej dla dobrej przyczepności.

sumek666    2983

Sprawdź DMC ciągnika (obstawiam ok 11 t) odejmij ciężar maszyny (np agregat uprawowo-siewny z nasionami to ok 3 t) I ciężar ciągnika (pewnie ok 7 t) to Ci zostaje prakrycznie 2 t na przód. 

Myślę, że te 1,5 t to będzie aż nadto.

Do Maxxuma zaleca się 1 t do ciężkich prac

Bartek933    3720

Wg kierownika serwisu z AgroRami Wrześni taki maxxum to góra 600kg a jeżeli więcej to dociążać tylną oś obciążnikami. Ogólnie mówił że baardzo dużym błędem jest ładowania takich obciążników które przeciążają ciągnik w przód i pogarszają uciąg

Ogólnie bardzo miły facet nie puszcza zbędnej gadki i widać że zna się na tym co mówi

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Pigmei    513
Napisano (edytowany)

Wiecie  co, unikał bym takich speców , przedni balast dobiera się wedle  potrzeb, wzoru i wymagań technicznych, innymi słowy minimum 20% masy ciągnika z maszyną zawieszaną  musi spoczywać na przedniej osi, a nie pisanie że  800 kg czy tam 2 tony wystarczą, albo te ciężarki  w tylnych kołach, a i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę nośność opon, bo może być lipa.

Druga sprawa to kto z nas wie jakie obecne jest wyważenie zestawu o którym pisze autor tematu? 

Brak danych = brak wyniku

Edytowano przez Pigmei
  • Like 1

Bartek933    3720

Dlatego ten Pan jako prawdziwy fachowiec radził ważyć ciągnik i naciski na oś

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Pigmei    513

No właśnie, najpierw trzeba zważyć, a wartość 600 kg o której napisałeś to nie wiem skąd i dla jakiego  maxxuma, jak dla mojego to trzeba jeszcze jedynkę na początku dołożyć,

Pigmei    513
Napisano (edytowany)

A  ile się spodziewałeś  mając na d*pie pług o wadze 2260 kg, jakbym nie odkręcił ramienia od wału to by miał śmiało ponad 2300 kg.

Jak był bez balastu to wystarczyło by 2 osoby weszły na ostatni korpus i przód ciągnika był w górze. Obecnie mam balast 2 tonowy

Edytowano przez Pigmei

jonek98    1815

Nikt nie napisał konkretnego wyniku,tylko ile można zaczepić na przód 600 czy 800 kg na takiego byka to śmieszna wartość.Pozatem od obciążnika nie zależy tylko uciag ale i stabilność zestawu

Siwecki97    0

Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi. Czyli śmiało można robić 800 kg. Właśnie będzie robił przy pługu 5 skib. Długość i ciężar robi swoje. 😀

Pigmei    513
Napisano (edytowany)

Dlatego pisaliśmy aby  sobie przeważył i przeliczył, bo to że ma 5 skib to na dobrą sprawę niewiele mówi .

Edytowano przez Pigmei

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez przemekk800i
      witam
      mam do was takie zapytanie czy ktos zakładał tura do case mx 150? czy montaz jest taki sam jak w  miejszych? i jeszcze jedno czy moge kupić tura na przykład z mx 120 i załozyc go do 150 bedzie pasował na roztaw bo z tego co wiem to 150 jest szerszy bodajże troche przynajmiej tak pisza w danych technicznych czy nie jak to wyglada bedzie on pasował? czekam na odpowiedzi.  
    • Przez Sławomirzowczak
      Ile ojelu wchodzi do skrzyni w case 685 XL? 
    • Przez Edziu
      Panowie więc tak jak w tytule 5140 normalnie pracuje wieczorem gaszę ciągnik rano nie mogę go uruchomic ,kręci, lekko dymi ale nie odpala ,wygląda jak byłby zapowietrzony.Objawy występują od jakiegoś czasu i oczywiście nie codziennie,nie mam pojęcia od czego to zależy. 
    • Przez qwerty123
      Witam.
      Mam ostatnio problem z case jx95.Na początku był takie objaw że odpaliłem przejechałem 200m, zgasiłem i nie mogłem już odpalić.Rozrusznik kręcił normalnie ale nie dało się zapalić.Dopiero na plaku poszedł, jak się rozgrzał palił w miarę normalnie.Problem się powtórzył więc zacząłem szukać przyczyny, rozkręciłem filtr paliwa, było sporo gówna, przepłukałem,i chcąc zalać go prosto z baku zauważyłem że paliwo ma kolor gówna, dosłownie paliwo z przeźroczystego stało się brązowe, spuściłem całość,zalałem orlenowskim.Nie szło odpalić, dopiero po próbach silnik zaczął pracować bez trzymania go na obrotach, niestety zauważam spadek mocy, nie mogę go wykręcić bez obciążenia na 2400 obr(nie mówiąc co by się działo na obciązeniu)
      Pytanie z czym jest problem pompa czy wtryski?
      Po dodaniu gazu nie dymi.
    • Przez daro86
      Witam serdecznie,
      posiadam Case 5150 z 1994 roku. Jest u mnie od około 8 lat. Przez cały ten czas nie miałem z nim problemów poza uciążliwym działaniem sprzęgła. Do tej pory mi to nie przesadzało ale teraz nadszedł czas, aby to naprawić
      Problem polega na tym, że sprzęgło bierze od góry i szarpie podczas ruszania. Dziwne jest to, że przy wciśniętym sprzęgle podnośnik podnosi dużo szybciej. Poza tym, nie mam problemu z biegami, jadą przód/tył i rewersem. Również pod obciążeniem.  
      Będę bardzo wdzięczny za pomoc. 
      Z góry przepraszam jeżeli podobny temat już się pojawił. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj