Lesiu19911

Obwód hydrauliczny wzmacniacza momentu.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lesiu19911    25

Witam. Najprawdopodobnie mam problem z rozdzielaczem hydraulicznym WOM/zolw/zajac. I chcialbym sie dowidziec jak zasilany jest ten rozdzielacz i jak plynie olej do wzmacniacza mometu. Ściągnąłem pokrywe skrzyni i sa kanaly olejowe i ktory to jest zasilanie z mikropompy do rozdzielacza a ktory to z rozdzielacza na wzmacniacz momentu ?

75446702_424557244893559_7422757201879498752_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jakim celu zdjąłeś pokrywę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Sprawdzalem cisnienie na wyjsciach od sprzegla i hamulca WOM i na sprzegle jest male cisnienie ok 5bar a na hamulcu nie ma wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W pokrywie jest czujnik, tam trzeba było sprawdzić. Małe ciśnienie zazwyczaj oznacza wymianę mikropompki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Nie mam wyjscia na czujnik (Zetor 8011). Wydaje mi sie ze rozdzielaczem jest cos nie tak. Skoro na jedna sekcje olej idzie na druga nie. Chce tez zaslepic dojscie oleju do wzmacniacza momentu ktorego nie mam i mysle ze tam tez ucieka nie potrzebnie cisnienie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dawno ktoś zaślepił jak nie ma wzmacniacza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wzmacniacz jest wyjęty czy tylko zaspawany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

No wlasnie nie odkrecalem jeszcze pokrywy skrzyni z prawej strony i nie wiem. Poprzedni wlasciciel mowil ze zaspawany ale nie wiem czy moge mu wieżyc. Moj glowny problem to nie obracajacy sie walek WOM, staje nawet przy pompie opryskiwacza a na luzno nie chce sie zatrzymac. Caly kosz WOM rozbieralem i wymienilem wszystkie czesci.

Edytowano przez Lesiu19911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak zaspawany, to raczej nie zaślepiony, spróbuj przełączyć dzwignię na żółwia, czy pomoże, to że wałek na luzie się nie zatrzymuje, to raczej norma, ręką zatrzymasz, jak olej rozgrzany to się zatrzyma, Nie chcę Cię straszyć, ale obstawiam mikropompę do wymiany, poniżej 8 barów zaczyna fiksować wzmacniacz, wałek, przedni napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jest padnięta mikropompa to się też  takie cyrki tam dzieją. Podejrzewam że ten ciągnik masz nie długo?

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Rok czasu i dopiero doprowadzam go do jakiegos stanu. Wymienione juz kupe czesci i konca nie ma. Potrzebuje teraz uruchomic walek bo chce siac wapono RCW 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jak kupiłeś to już był ten problem, czy chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak myślałem, padła pompa i gościu szybko zaspawał wzmacniacz. bo nie było zająca.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Ja rozbierałem rozdzielacz i był zacięty zawór ,było tam sporo opiłków .On jest tak przykręcony że olej wypływa górą i opiłki zostają także lepiej sprawdzić .Filtr ssawny musi być zamontowany ,u mnie nie było.Pompę sprawdzisz wkręcając manometr od opryskiwacza w miejsce wyjścia na pokrywie gdzie przykręca się rurkę od wom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj