PronarekP5

Kabina w Bizonie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panczo1922    631

No to przekonaliście mnie do kabiny, a o klimie to jeszcze pomyśle założę pierwsze kabinę i wyjadę w czerwcu na dobre słońce i zobaczę czy da się wytrzymać, bo szczerze to mi się nie chce tej klimy zakładać, bo dużo zabawy z tym i przeróbek.

Z tą szybką to wraz nie kumam bo z której strony ją trzeba wycierać, z zewnątrz czy wewnątrz? Mówisz o hederze (wysokości koszenia) chodzi ci o pogląd przestrzeni między kołem a tyłem hederu bo jak tak to mi to bez różnicy bo ja i tak kosze 98% na siedząco, a wysokość jakoś mam wyczutą spojrzeniem na heder i położeniem lewego rozdzielacza łanu wg podłoża?

Na mój rozum skoro rejek oferuje wersje lux 200 zł droższą od standard i w niej jest skośna szybka i pisze że jest lepsza widoczność to nie powinno być z nią lepiej? Kosiłeś balcerek z taką i taką szybką czy masz tylko porównanie do swojego?

Apropo masz balcerek stół do rzepaku i wogóle rzepak?

Ja mam kabinę stół i rzepak... Co chcesz wiedzieć?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No właśnie jak pisałem chce wiedzieć twoją opinie na temat kabiny jaką posiadasz i szybki skośnej/prostej. Opinie balcerka już znam, ale jakoś skłaniam się bardziej do skośnej, wydaje mi się widoczność lepsza i chyba kabina większa.

Posiada ktoś z was klimatyzacje taką postojową wodną jak w ciężarówkach się montuje, zdaje to egzamin? szwagier może mi taką z rozbitka wyciągnąć za ok. 1000 zł, warto?

a o stół mi nie chodzi tylko wydajność w rzepaku i opinnie na temat sit do rzepaku i ustawienia w rzepaku bo jak kosiłem na sitach dziurkowanych (górne kłoskowe i dolne) jechałem najwolniej jak się da i sporo siał, plon ponad 4t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Ja kabinę posiadam 4 lata zakupiona w firmie Szyszka. Mam szybke skośną pod spodem... Wiadomo kurzy się i trzeba codziennie czyścić ale prosta też będzie się kurzyć, może trochę mniej ale będzie... Widoczność dobra. Ale ja bym się bardziej przypatrzył w która str jest otwierana prawa szyba... Tzn zgodnie z kierunkiem jazdy czy ."pod włos"... Zastanów się dlaczego o tym pisze...

Tego typu wynalazki uważam za guzik warte... Jak już to normalna klima... Poza tym jak kupisz nowa kabinę to zapewniam Cie że nadmuchy są tam bardzo wydajne (bynajmniej u mnie) i 70% żniw jeżdżę z zamkniętymi drzwiami...

Co do sit to nie używam... Stosuje zwykle sita, zamykam na maksa górę i dół, wiatr na zero i rzepak leci czyściutki... Że coś tam gubi to normalne, kombajn to nie wialnia...:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak gubi wam ziarno to wysuńcie blachę tą za sitami a jak jest wysunięta to dorobić dłuższą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

to jak ma się otwierać boczne okno, chyba lepiej pod włos to świeże powietrze wpadnie od przodu, a większość syfu od tyłu nie wpadnie?

"Tego typu wynalazki uważam za guzik warte... Jak już to normalna klima..." tzn uważasz, ale nie wiesz, nie miałeś z tym do czynienia tak? Ja planuje raczej jakąś klime założyć odrazu więc do wentylacji czy uchylania szyb zbytnio uwagi nie przywiązuje.

Ile ton na godz rzepaku wykosisz, bo ja rok temu to może ze 2 tony w ciągu godz, troche mozolnie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ja mam Bizona Z056 od roku i kupiłem do niego kabinę Naglaka nowy typ. Nie ma ona szybki na dole, bo przednia szyba kończy się na podeście: http://www.naglak.pl/pl/oferta/kabiny-do-kombajnow/bizon

Prawą szybkę mam otwieraną do przodu i dzięki temu mogę wyjść przez nią na "grzbiet" kombajnu i oczyścić siatkę chłodnicy.

Nadmuchy są wydajne, bo pierwszy tydzień jeździłem na 1 biegu dmuchawy i było OK, ale jak się zrobiło naprawdę gorąco, to wszystkie nawiewy nie pomagały - wręcz przeciwnie, bo dmuchały gorącym powietrzem w twarz. Wtedy się myśli o klimie, ale jest za późno... Jedynym ratunkiem w tym piekle jest otwarte okno i drzwi, o ile jest wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

to jak ma się otwierać boczne okno, chyba lepiej pod włos to świeże powietrze wpadnie od przodu, a większość syfu od tyłu nie wpadnie?

"Tego typu wynalazki uważam za guzik warte... Jak już to normalna klima..." tzn uważasz, ale nie wiesz, nie miałeś z tym do czynienia tak? Ja planuje raczej jakąś klime założyć odrazu więc do wentylacji czy uchylania szyb zbytnio uwagi nie przywiązuje.

Ile ton na godz rzepaku wykosisz, bo ja rok temu to może ze 2 tony w ciągu godz, troche mozolnie :unsure:

co do szyby to tak jak piszesz...

Nie miałem do czynienia to prawda, ale gdzieś obiło mi się o uszy że w tych naprawdę ekstremalnych warunkach jakich pracuje kombajn nie wiele to pomaga...

no Ci powiem że wydajność mam podobną... W rzepaku Bizona nie pogonisz bo ma za dużo masy do przerzucenia... a wioadomo obroty bębna są ustawione niskie to tylko chwila jak stanie cała maszyna... 1 ha koszę ok 1,5godz... plon 4-4,3T/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja mam bizona z fabryczna kabiną , boczne okno otwierane pod włos i takie rozwiązanie moim zdaniem nie jest najlepsze - zaciąga kurz unoszący się nad hederem , przy przejazdach przy drzewach też przeszkadza (pewnie dlatego poprzedni właściciel wybił szybe i wstawił plekse ;)

 

Zaś jeśli chodzi o dolną szybę to jedynie przy podczepianiu hedera się przydaje .

 

A co sądzicie o przyciemnianiu szyb ? Albo o przedłużeniu dachu lub dorobieniu zasłony przeciwsłonecznej ale z zewnątrz , nad szybą czołową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przez przyciemnione szyby słońce tak mocno nie pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

W nocy za to nic nie widac, polecam zalozenie rolet na szyby od srodka, przyslonic aby bylo widac gdzie sie jedzie i juz jest duzo chlodniej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Niestety z ciemną folia jest kiepsko w nocy ale zanim porzyciemniłem szyby miałem rolete i jak dla mnie było to bardzo nie wygodne i nie używałem jej bo zbyt dużo zasłaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ewentualnie mozna przyciemnic wszystkie szyby oprocz tej przedniej, a na przod jakas roleta od srodka, to jest najlepsze rozwiazanie.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tak też jest kiepsko bo czasami światło tak się odbija od bocznych szyb, ze nic w lusterkach nie widać.

Szyby mam przyciemnione folia w odcieniu black a więc dość ciemna. Najpierw przyciemniłem szyby boczne, później doszła górna połowa przedniej szyby ale jakoś źle mi było patrzeć przez szybę do połowy przyciemnioną i w zeszłym roku przyciemniłem całą. W dzień jest idealnie :)

Moim zdaniem jak przyciemniać to albo wszystkie albo wcale, nie trzeba przyciemniać bardzo ciemną folią można spróbować light black.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Zdecydowanie jazda Bizonem w kabinie oraz klima koszt założenia KLIMY 1500 zł Spatrzyłem się od jednego gościa który zrobił Sobie kabine z wygłuszeniem Sam I klime oraz kilka udogodnień. Gościubomba. jeszcze żadnego bizona nie nie widziałem tak odpicowanego.

Edytowano przez soltys13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@soltys13 a mozesz powiedziec co on tam ma zrobione?? mial bys mozliwos zrobienia zdjec i wstawienia ich na forum??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Facet u którego byłem jest z Młodojewa koło Słupcy ma 2 bizony w nienagannym stanie miedzy innym w jednym jest ta klima plus kabina własnej produkcji z całkowitym wygłuszeniem tak że nić nei słychać ani kurz się nie dostaje do środka. 2 przeróbka sieczkarnia załączana na elektromagnes oraz miała funkcje zenei trzeba było odpinać jej żeby słoma leciała Miał też rure wysypu na hydraulikę z podłączeniem pod cofacz młocarni oraz stół do rzepaku własnej konstrukcji

Facet na allegro sprzedaje osłony na chłodnice własnej produkcji do Bizona. Niestety zdjęć nie mam jak zrobić bo to było rok temu a ja mieszam dość daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem w tym roku bizona i szukam właśnie jakiego kolwiek zdjęcia z bizona co ma z forszaja kabinę założoną, bo tez planuję tak zrobić, ale nie wiem jak się to ma w rzeczywistości, bo kabina naglaka dość sporo kosztuje w odróżnieniu od fortschritta kabiny , ale używanej , no chyba , że ktoś ma z bajzona kabinę na sprzedaż po dobrych pieniądzach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

Zamierzam kupić kabinę do Rekorda jakiego producenta polecacie? a jeśli chodzi o szybę z prawej strony to jak jest lepiej mieć otwieraną pod włos do kierunku jazdy czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

Jeśli ktoś chciał by robić kabinę sam raczej nie polecam :D zrobiłem swoją ale koszt samego materiału szyby uszczelki stal itd przekroczyło 2500 plus tapicerka nawiew akurat jest zadaptowany używka, ale bardzo dużo roboty gdyby policzyć dni budowy to raczej gra nie warta świeczki :P ale zdecydowanie lepiej z kabiną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Ja jak pisałem wcześniej mam kabinę z Fortschritta w moim Bizonie, mogę kilka rzeczy o niej napisać. Na pewno jest trochę niższa niż oryginalna Bizonowska, ale na plus bardzo dobra izolacja i nawiewy. Podczas upałów daje mocny nawiew chłodnego powietrza, praktycznie cały czas jeżdże z zamkniętą kabiną. Ma ona dość długi daszek dzięki czemu słońce nie świeci tak mocno po szybach. Drzwi ma przesuwane. Wcześniej miałem trochę mniejszego JD bez kabiny, ale kurz i słońce dawały się we znaki podczas koszenia, niekiedy wracałem czarny jak za przeproszeniem murzyn. Dlatego jak najbardziej kabina potrzebna. Oprócz tych oryginalnych moge polecić te z Fortschrittów, u mnie bardzo dobrze zdaje egzamin. Pozdrawiam właścicieli Bizonów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jeśli ktoś chciał by robić kabinę sam raczej nie polecam :D zrobiłem swoją ale koszt samego materiału szyby uszczelki stal itd przekroczyło 2500 plus tapicerka nawiew akurat jest zadaptowany używka, ale bardzo dużo roboty gdyby policzyć dni budowy to raczej gra nie warta świeczki :P ale zdecydowanie lepiej z kabiną ;)

To jest fakt że gra nie warta świeczki tylko ty dałeś materiał grubszy niż jest na dzisiejszych kabinach które pod byle jaką gałęzią pod drzewem się gnie.Robiłem do swojego bizona i fakt gra nie warta świeczki ale jakoś wykonania mojej kabiny a teraźniejszej nowej to już masakra a wiem bo szwagier do swojego kupił i zakładaliśmy to kabina sama formowała się do pomostu i zbiornika a szpara górą była 5 centymetrów i przy mocowaniu ciągła się jak masło i żadna szyba nie wypadła bo na uszczelkach trzyma się tylko na końcach.Po prostu szajs a co do nawiewów to już szkoda gadać lepiej wentylator samochodowy zamontować a co do farby po dwóch sezonach co stoi w garażu płatami odchodzi a dach to już babcia marchewa weszła.Dla mnie to porażka. :D  :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

materiał to masz rację ścianka 3 malowanie bardzo dokładne i starannie przygotowana powierzchnia, i mam wszystko tak jak chciałem, nawiew dobrej wydajności, okienko na całej tylnej ściance. dobra izolacja dachu generalnie niemam zastrzeżeń poza tym że to była masa zabawy :D poruwnując ją ze starą wersją oryginału jest znacznie lepsza tylko czy warto było spędzić tyle czasu :D ale zdecydowanie kabina całkowicie zmienia pracę Bizonem czyściutko wbrew pozorom znośnie z temperaturą wewnątrz a mamy tylko nawiewy, lepiej słychac co się dzieje na maszynie ale znów nie słychać stukanie hederu ale to co jakiś czas otwiera się drzwi i słucha :D  polecam wszystkim zakup kabiny, robienie niekoniecznie tylko dla zapaleńców   :D

 

Edytowano przez kemotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemotke    1

kolego zrobię jak tylko będę mógł ;) ewentualnie wyślę Ci na priv pisz wiadomość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Chcialbym sie zapytać Was ile waży kabina puszka/orzeszek z szybami i bez
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj