PronarekP5

Kabina w Bizonie

Polecane posty

balcerek1    92

Kolego

Przemek1988 http://moto.allegro....2254630594.html za tą gościu z termicznymi szybami chcę 4400.Ale musisz się dowiedzieć jaka maja wysokość.Bo jeżeli masz ponad 180 cento wzrostu to d*pa blada bo Naglak Robi chyba na wysokość 176 a Szyszka na 189 ale co do Naglaka nie jestem pewien.Ja kumplowi montowałem z http://moto.allegro....hp?uid=12071351 tylko nie widzę teraz w ofercie ale były tańsze o 5 setek a wysokość miała też 189.Za dowóz brał 250 złoty Przywieźli i z głowy. Nie przejmujesz się niczym czy szyba w czasie jazdy nie pęknie a najdroższa przednia prawie 4 stówki a do Kozenina mam 140 kilosów o obie 280 tak że nie warto było jechać bo w busa nie wsadzi a laweta też 50 zł kosztuje plus 30 litrów ropy także nie warta gra świeczki.Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

170 cm mi wystarczy ;) Garaż mam 4,15m prześwitu, także też na spokojnie przejdzie. Transport myślę, że wezmę na siebie, bo i tak muszę tam jechać, zapnę przyczepę do auta, to wiele wiecej nie spali, a do Koźmina 100 km w jedną stronę dieselem to nie jest wielki koszt. jak się dobrze zamontuje, to nic się nie uszkodzi ;) Ta co podałeś w pierwszej aukcji to jest od Naglaka prawdopodobnie, tyle że przez pośrednika sprzedawana. W sumie najważniejsze dla mnie są termiczne szyby, okna i drzwi na siłownikach, oraz dobra wentylacja. Oświetlenie sam mogę dołożyć, bo mam lampy halogenowe aktualnie, wiec tylko przełożyć do kabiny, ale jakby były, to by nie szkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

panczo, a co masz w tej kabinie z wyposażenia?

 

Nie mam szyb termicznych tylko zwykłe... Z wyposażenie posiada drzwi na siłowniku gazowym, 4 halogeny robocze+ 1 na wysyp rury, nawiew w postaci turbiny dwubiegowej, roleta przeciwsłoneczna, wycieraczka i to by było na tyle...dodatkowo wewnątrz kompletnie całą kabinę na podłodze wyłożyłem sobie wykładziną chodnikową która nie dość że uszczelnia ewentualne dziury to jeszcze fajnie wygłusza i nadaje poczucie komfortu (jeśli o takim można w ogóle mówić w bizonie:):):)) kabina w środku wygląda prawie tak samo jak ta z linka powyżej (ta z linka to na 100% Naglak)

Za kabinę z takim wyposażeniem dałem we wrześniu 2010r 3650zł razem z przywiezieniem na miejsce... Też uważam że to najlepsze rozwiązanie- zamawiasz i czekasz nie martwiąc się o żadne szczegóły...

po jednym sezonie spędzonym na kombajnie w kabinie powiem krótko... bajka:) i tylko mi żal tych co tłuką się z wiatrem w tęgim jęczmieniu bo po kilkunastu sezonach wiem co to znaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Czyli taka o jaką mi chodzi + szyby termiczne. Trzeba się dowiedzieć czy mają i w jakiej cenie i przywieźć do domu ;) Jak kupię, to powiem jaka cena aktualnie jest. Ale to za jakiś miesiąc dopiero będę kupował. Póki co akumulatory jakieś muszę znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Kolego Przemek1988 jak chcesz kupić baterie bo bizona to najlepsze z centry AD tak do 100 amperogodzin tak na wielkość żeby weszły do innego sprzętu.Ja w swojej 56 mam AD 71AH/670A rozruch jak tylko kupiłem z bizonem cztery lata temu i się dziwie ze te pipidówy tak obracają ten motor.Jest zalany płynem i odpalam go średnio co miesiąc nawet zimą i nie używam prostownika.Ja bym Miał kupić to bym kupił http://moto.allegro....2253912260.html albo 110 AH taki jak mam c360.wchodzi do skrzynki bez problemów. Na tych popierdułkach jak mi latem zassał brudu ze zbiornika do do Króćca przed separatorem to go nie odpowietrzałem pompką ręczną tylko na starter i rura.Ja nie reklamuję ale polecam te baterie. posiadam je w każdym sprzęcie w 3 osobówkach Bizonie c360 i w t25 i nie mam problemu z tymi bateriami.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Dogadałem się w sklepie, że jak ktoś będzie wymieniał od ciężarówki na nowe, to te stare jak będą jeszcze możliwe, to je wezmę. W instrukcji obsługi i schemacie elektrycznym piszą, że mają być 165Ah x2szt, bo aktualnie ją się uczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Przemek1988 masz rację w instrukcji tak piszą ale jak masz dobrze ustawione ładowanie to czy 165 czy 80 AH wytrzymają max 6 lat a jak masz ładowanie dupnięte czyli za duże przegotujesz raz i po ptokach.Sąsiad założył dwie 190 i nowy regulator mechaniczny po 3 dniach pracy w polu spuchły i po robocie.Ja przed wyjazdem rano sprawdzę ładowanie Które dochodzi do 29 V a mam elektroniczny regulator napięcia i zamontowałem amperomierz bo na zegarze zespolonym różne cuda pokazuje.Jak elektronik padnie to na amperomierzu idzie wskazówka na ful.Jednego już wykończyłem tak na żniwa 2 w zapasie leża w bizonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Witam! Ostatnio byłem w koźminie wlkp w poszukiwaniu kabiny do bizona. Odwiedziłem Szyszkę, Naglaka, Rejka i Golę. Z tego co się zorientowałem to Rejek i Gola sprzedają kabiny Szyszki, a Naglak swoje, wiadomo. Rejek powiedział mi cenę niższą niż u Szyszki i teraz moje pytanie, czy on napewno tam bierze, czy nie są jakiejś gorszej jakości... Różnica w cenie to 250 zł już z transportem, także nie wiem czy ryzykować i brać u Rejka, czy dopłacić i kupić od Szyszki...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

nie uważasz że jest to troche nielogiczne żeby u pośrednika było taniej niż u producenta?? :):) Z tego co kiedys się orientowałem jak kupowałem kabinę to różnią się one i nie powiedziałbym że są to te same kabiny...

przyjrzyj się dokładnie...

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A ja już się spotkałem z wieloma przypadkami, gdzie pośrednik miał niższą cenę od producenta. Chodzi o marżę... Taki pośrednik bierze w ilościach hurtowych, a co za tym idzie wystarczy mu parę %...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

no też prawda.... Ale radzę się dokładnie zorientować bo wg mnie Naglak i Szyszka robią najlepsze i szkoda by było przez nieuwagę nieświadomie kupić jakąś podróbkę...

PS. nie wiem czy widzieliście ale Szyszka wypuścił jakiś nowy model kabiny z fajną regulacją nawiewu oraz innym designem wewnątrz kabiny:

http://otomoto.pl/kabina-do-bizona-bizon-super-lub-rekord-A166485.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Tyle że jak byłem u nich, to ani jeden, ani drugi nie miał na stanie żadnej kabiny :/ Oglądając w internecie właśnie tą co podesłał kolega panczo1922, od szyszki oraz od rejka, to różnią się np. pałągiem od lusterek. Ale u Goli też takie są, a koleś od Szyszki przyznał się, że Gola bierze od nich, a z kolei Rejek mówił, że bierze od Szyszki. Już sam się gubię w tym wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Witam wszystkich , mam małe pytanko w sprawie kabin do bizonka a chodzi mi o kabinę firmy Skowroński czy warto jest się nią zainteresować . Może ma ktoś tą kabinę u siebie na bizonku i czy ona pasuje bez przeróbek itp itd jest szczelna Czy lepiej kupić np naglak czy szyszka lub inną Proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Kolego, ja nie dawno też stałem przed podobnym wyborem. Byłem w "centrum" kabinowym i odwiedziłem prawie wszystkich sprzedawców w tym rejonie poza Skowrońskim właśnie, bo go nie było akurat w domu. Z tego co się zorientowałem, to cenę nie ma aż tak niską jakby się wydawało. Po negocjacjach z Rejkiem, wyszło mi na ten sam koszt, a Rejek bierze kabiny od Szyszki z tego co mi się przyznał, Gola zresztą też... I zauważam tu, że szukałem kabiny z tą lepszą turbiną wentylacyjną, którą nie wiem czy Skowroński posiada... Ja zamówiłem u Szyszki, w cenie różnica między jego kabiną a Skowrońskiego to chyba 100 zł, a wg mnie Szyszka jest bardziej uznanym sprzedawcą i producentem. Na dniach mają mi przywieźć tą kabinę, wiec porobię zdjęcia i wypowiem się na temat jej dopasowania do bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

witam.

jeśli pozwolicie podepnę się do tematu, otóż zamówiłem kabinę do mojego Bizona (Naglak), dostawa ma być w tym tygodniu. Mam pytanie odnośnie montażu i podłączenia prądów. Skąd bierzecie zasilnie do instalacji kabiny?? pod który bezpiecznik to zasilanie powinno być podłączone??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Podłącz pod bezpiecznik w którym cały czas jest prąd po włożeniu kluczyka do stacyjki... I lepiej żeby to była solidna instalacja gdzie będzie można zamontować mocniejszy bezpiecznik (30A) bo mniejsze będą łatwo ulegać przepaleniom (miałem takie sytuacje w ubiegłym roku) i wtedy nie będziesz mieć ani nadmuchów ani oświetlenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Podłącz pod bezpiecznik co jest cały czas prąd pierwszy lub drugi od schodów jak ktoś nie pomieszał bo jak podłączysz pod stacyjkę te pięć halogenów to się ze stacyjki za kopci i po ptokach :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Dobrze wiedzieć, do mnie kabina w czwartek ma przyjechać (szyszka) i też będę myślał jak i gdzie podpiąć instalację. Lepiej, żeby nic nie spalić, ani nie stopić. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

dzięki za wskazówki, rozważam jeszcze możliwość pociągnięcia z akumulatorów osobnego zasiania na troszeczkę większym przekroju przewodu, wtedy będzie pewne, że nic nie będzie przeciążone. Co myślicie o takim rozwiązaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Wczoraj przywieźli mi kabinę i pytałem jak podłączyć zasilanie, to mi kazali pod drugi bezpiecznik kabel podłączyć i powinno wystarczyć, wiec ja tak zrobię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Czy ktoś dokładał tapicerkę tylnej ściany ( na zbiornik), czy jest sporo ciszej?

I jak uszczelnialiście podłogę obok dźwigni i pedałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Ja przykleiłem 1 centymetrową gąbkę tapicerską i na nią jeszcze materiał obiciowy czarny. Na podłoge położyłem 2 stare dywany i wykładzinę gumową antypoślizgową. Otwory przy pedałach po tym wszystkim sie sporo zmniejszyły i nie było problemu z kurzem. Pod konsolą wcisnąłem od dołu grubą gąbkę bo największy problem był właśnie w tym miejscu. Efekt jak na bizona jest bardzo dobry. Zeby rama kabiny była na poduszkach a nie bezpośrednio do ram kombajnu to było by o wiele ciszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Chcialbym sie zapytać Was ile waży kabina puszka/orzeszek z szybami i bez
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj