PronarekP5

Kabina w Bizonie

Polecane posty

Tomek7G    1

Dużo na pewno zależy od wielkości oświetlenia. MarcinJvD na pewno na taki problem nie narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

cały czas dobrze widać tylko trzeba czasami zetrzeć kurz jak ktoś nie ściera go przez cały dzień z szyb to wieczorem już nic nie widzi mieliśmy kabinę naglaka z takimi szybami i taki problem nie występował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekopal    0

Witam!

A którego producenta kabin do bizona polecacie: Naglak czy Szyszkę a może jeszcze jakieś inne są?

Udało mi się w necie znaleźć tyle :

1 http://www.szyszka.itime.pl/index.php?id=kabiny

2 http://www.naglak.pl/bszz058.htm

3 http://www.agromil.110mb.com/?page=kabbizon

4 http://www.koja.com.pl/index-pol.html

Macie jakieś doświadczenia z kabinami tych producentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam w bizonku kabinę Szyszka i jest naprawdę super (dałem coś ok 5000 zł 2 lata temu). Ma wszystko co trzeba, jest szczelna, ma wentylację, radio itp. Jedynie brak w niej jak dla mnie wygłuszenie, tapicerki za siedzeniem (zbiornika) oraz klimatyzacji :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Wujo miał porównanie, bo przed Rekordem mieliśmy Supra z daszkiem. I mówi, że pracuje się o wiele lepiej niż bez kabiny. Brakuje mu jedynie klimy w gorące dni, ale nawiewy dają rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja mam jednego właśnie z daszkiem a drugiego z kabiną, no i tym pierwszym mi się lepiej kosi (może to tylko kwestia przyzwyczajenia), przynajmniej wszystko elegancko widzę szczególnie w nocy. Wada to oczywiście ile człowiek kurzu się na wdycha i przyjeżdża do domu w nocy brudny jak dzik, a i jeszcze jak się kosi jęczmień- hmm miód malinka :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

czy ktoś z was przyciemnił folią szyby w bizonie?(lub ewentualnie w czymś podobnym ) :) (nie czytałem wszystkiego w tym temacie) i jakie są tego efekty.? a jeśli tak to jaką folią i ile szyby maja przejrzystości ( jeśli tak się to nazywa bo nie bardzo się na tym znam. Mam w planach zrobić taki zabieg ale nie mam pojęcia jaką folię wybrać żeby jej w żniwa nie zrywać gdyby się okazało że nic nie widać! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

A ha czyli atermiczne szyby dobra rzecz. Aby słyszałem że jak robi się "szarówka" to słabo widać, dopiero poprawia się jak całkiem się ściemni. Jak tak naprawdę przeznie widać?

Jak jest tzw szarówka to żebyś nie wiem jakie miał szyby i światła to widoczność jest gorsza niż jak się ściemni. Co do tych szyb jak to nazwałeś atermicznych to super sprawa, w zetorze mam zwykłe i jak stoi na słońcu to w środku jak w saunie a w bizonie nigdy się tak nie nagrzeje.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Według mnie Szyszka. Naprawdę polecam tą kabinę, którą mam w kombajnie. Jedyna wada to brak tapicerki na zbiorniku ziarna (może byłaby bardziej wygłuszona). Kosztowała ok 6 000 zł (parę lat wstecz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Dlaczego w tym linku do firmy Gola są zdjęcia Naglaka? Ja mam Naglaka w wersji lux i dałem 4600PLN @Murtek co Ty masz w tej kabinie ze taka droga? Jestem zadowolony z mojej i nie było żadnych problemów co do innych firm to się nie wypowiadam bo nie miałem styczności.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W sumie nie wiem. Za szyby było 1000 czy 1500 (nie pamiętam dokładnie) gdyż są przyciemniane (i coś tam jeszcze), tapicerka, radio, wentylacja i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekopal    0

Kabina w wersji lux Naglak przyciemniane szyby kosztuje 4.190zł

Klimatyzacja: + 3.790 zł

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

ja kupiłem Naglaka wersja 2010 nie ma łamanej szyby przed pomostem tylko jednolitą przez co jest o wiele lepszy widok na heder, jest też kilka cm. niższa niż konkurencja ale spokojnie można w niej stać - mam 180 wzrostu . Za kabinę zapłaciłem 4000 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja mam 190 ale chyba powinienem jakoś sie zmieścić ;[ no właśnie też tak myślałem że jednolita będzie lepsza niż ta łamana bo będzie lepiej widać. Dzięki nemezis za wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

byłem zmierzyć wysokość - jest równo 180 od podestu do tapicerki dachu , plusem Naglaka są też szersze drzwi niż robi konkurencja , i koniecznie bierz szyby atermiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha ok ;[ a co do szyb atermicznych, jak to jest wieczorem lub w nocy? pewnie gorzej widać, co? bo jak tak to myślę, że może szyby zwykłe wezmę a w środku wiatraki dodatkowe jeszcze dołożę i powinno się w niej wytrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Wieczorem jest ok troszkę gorzej jak jest zmierzch trzeba mieć wtedy czyste szyby , zwykłych nie polecam naprawdę jest duży + na korzyść atermicznych jeśli chodzi o temp. w środku . Co do wiatraków to w wersji lux Naglaka masz jeden z lewej a za dopłatą 50 zł dołożą też z prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lordhagen    283

no ja mam 190 ale chyba powinienem jakoś sie zmieścić :D no właśnie też tak myślałem że jednolita będzie lepsza niż ta łamana bo będzie lepiej widać. Dzięki nemezis za wypowiedź.

 

Znajomy kombajnista ma 190 i na Bizonie jeszcze tą oryginalną kabine zamontowaną w FMŻ i nie narzeka, co prawda wyprostowany nie stanie ale po co? Na siedząco z takim wzrostem wszystko widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamills10    0

Jeśli zdarzy się, że będziesz wracał z pola w deszczu to nie zmokniesz :D i elektronika nie ucierpi.

Po za tym jeśli naprawde mocno się kurzy to praca nie jest taka ciężka.

 

 

potwierdzam lepiej mieć kabinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Chcialbym sie zapytać Was ile waży kabina puszka/orzeszek z szybami i bez
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj