PronarekP5

Kabina w Bizonie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcine    44

a nie lepiej zadzwonić do firmy i się po prostu zapytać?


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@kuba-ursus

 

Robi i z tego co pamiętam koszt ok 5 tysi za klime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafallll360    968

Witam, ile można najwięcej założyć halogenów w na kabinie ? i jak będą świecić ? bo wujek zamierza założyć na bizonku halogeny a chce mieć jasno jak w dzień :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@kuba-ursus

 

Alledrogo nie umiesz włączyć żeby sprawdzić ceny kabin ?

 

@Rafallll360

Jak zrobisz dobrą instalacje to można i 20 założyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Te się nie nadają bo dają niski snop światła. Muszą być halogeny robocze. 4, max 6 w zupełności wystarczy, tylko że zasilanie wypadało by pociągnąć prosto z alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Ja też jestem zdania że lepsza byle jaka kabina, niż jej miało by nie być. Ale znam jedną osobę co w tym roku zdjęła oryginalną kabinę z bizona, by lepiej czuć :) i słyszeć kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Nie pamiętam dokładnie, ale niewiele ponad 4 m., chyba 4,05 m. Jutro mogę zmierzyć dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Jakiego producenta kabinę na bizona najbardziej polecacie? Chodzi mi o najlepiej wykonaną, wyposażoną i z przyciemnianymi szybami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

http://allegro.pl/kabina-bizon-z056-rekord-kombajn-zbozowy-raty-raty-i4207525454.html

Dobra bedzie kabina tego rejka? Brać tą za 3700 czy dopłacić 200 i wziąść tą z szybką na dole? Z której jest lepsza widoczność?

Warto kupować szyby atermiczne? ktoś pisał że chyba 1500 dopłacał, a ja myślę że za 1500 zrobię klime + nabicie i chyba będzie chłodniej niż z szybami atermicznymi, co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92
Napisano (edytowany)

Ta czy ta ma szybę na dole.Ta za 3700 szybę prostą i wedle mnie jest lepsza bo kurz i plewy zmieciesz a w tej za 3900 po skosie to już masz problem.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

tzn w tej prostej też jest szybka? a jaka różnica w zmiataniu tej lub tamtej szybki?

Kosiłeś kiedyś bez kabiny? Naprawde warto kupić kabine? bo ja kosze od 2004 roku bez kabiny po 4-6 tyg rocznie i różnie bywa. Widoczność super, dopóki kurz oczu nie zalepi i naturalna klima jak wieje lekki wiaterek (najlepiej boczny)? Wielki minus to filtr, obczyszcza się przez miesiąc :unsure: (plucie kurzem). Napaliłem się na kabine ze względu że szwagier obiecał że założy mi klime, bo tak to boje się zaryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jeździłem z 15 lat bez kabiny w SKR potem Szwagra a jak kupiłem swój to na drugi rok już miałem kabinę i powiem ci tak niech się pot po jajach leje aby w tym za***nym kurzu nie siedzieć.Szybkę omiatasz żeby widzieć jak wysoko kosisz jak miotły w zbożach od cholery.Też nie byłem zwolennikiem kabiny ale jak teraz są okna po bokach otwierane i z tyłu to jest złota rzecz.Trochę denerwuję omiatanie szyby przedniej z kurzu ale oddycha się lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,nawet i bez klimy wystarczy dobry wiatraczek i jest dobrze(zawsze ochłodzi) ,też jezdziłem bez kabiny, a teraz mam własny z kabiną i nie ma porównania, aż chce się pracować tym bardziej jak widzę obok jak inni się męczą w kurzu i upale ,a tu wysiadasz zmęczony tyko jazdą ,a nie dodatkowo warunkami :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

No to przekonaliście mnie do kabiny, a o klimie to jeszcze pomyśle założę pierwsze kabinę i wyjadę w czerwcu na dobre słońce i zobaczę czy da się wytrzymać, bo szczerze to mi się nie chce tej klimy zakładać, bo dużo zabawy z tym i przeróbek.

Z tą szybką to wraz nie kumam bo z której strony ją trzeba wycierać, z zewnątrz czy wewnątrz? Mówisz o hederze (wysokości koszenia) chodzi ci o pogląd przestrzeni między kołem a tyłem hederu bo jak tak to mi to bez różnicy bo ja i tak kosze 98% na siedząco, a wysokość jakoś mam wyczutą spojrzeniem na heder i położeniem lewego rozdzielacza łanu wg podłoża?

Na mój rozum skoro rejek oferuje wersje lux 200 zł droższą od standard i w niej jest skośna szybka i pisze że jest lepsza widoczność to nie powinno być z nią lepiej? Kosiłeś balcerek z taką i taką szybką czy masz tylko porównanie do swojego?

Apropo masz balcerek stół do rzepaku i wogóle rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Kosiłem z prostom i skośną u szwagra to wiem co piszę.U szwagra już my przerobili tą szybę jak w mojej.Co do rzepaku nie kosiłem i nie mam stołu do rzepaku bo w mojej okolicy rzepak posiada tylko PGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Chcialbym sie zapytać Was ile waży kabina puszka/orzeszek z szybami i bez
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj