Gość

Dzierżawa gruntów pod fotowoltaike

Polecane posty

adamk    14
6 godzin temu, Jurek321 napisał:

Aleś dowalił, aż mi się już pisać nie chce

No tak bo widziałem parę działalności gospodarczych, które były inwestorem. Stąd kapitał kapitałem, ale przy DG już nie wiadomo - nie to, żeby kapitał zakładowy cokolwiek podpowiadał w rozsądnych zakresach.

6 godzin temu, Jarecki21 napisał:

Środowiskowe już zrobione. Na etapie środowiskowych były dwie, przy warunkach zabudowy pojawiły się już 3.  Czyli gość planuje na 7ha 3 farmy, z założeniem, że wybuduje tylko jedną, tą którą wskaże energetyka?

Plany planami, wszystko zweryfikuje energetyka, środowisko i WZ robi się najczęściej od początku na całość gruntu. 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trezor    0
Dnia 18.04.2021 o 13:58, adamk napisał:

Rzecz nie w tym by była uczciwa, bo umowa to kwestia wzajemnych zależności i obowiązków, rzecz w tym by zabezpieczała Pana. Do czego ta umowa potrzebna?

Umowa jest potrzebna do bym mógł bezpiecznie wydzierżawić teren na elektrownię i nie "bujać się" z jakimiś cwaniakami co się rozpłynęli w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
4 godziny temu, Trezor napisał:

Umowa jest potrzebna do bym mógł bezpiecznie wydzierżawić teren na elektrownię i nie "bujać się" z jakimiś cwaniakami co się rozpłynęli w powietrzu.

Większość firm chce modyfikować ich umowy. O ile oczywiście są elastyczni. Masz jakiś szablon od nich?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8

witam mam dwie umowy na dzierżawę pod el słoneczne po zapoznaniu się z treścią ostrzegam właścicieli gruntów przed podpisywaniem umów , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
2 minuty temu, pomidor65 napisał:

ostrzegam właścicieli gruntów przed podpisywaniem umów , 

jakieś szczegóły ,konkrety ,na co uważać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
7 minut temu, witejus napisał:

jakieś szczegóły ,konkrety ,na co uważać?

na drugi dzień po notarjuszu masz kredyt do spłacenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
1 minutę temu, pomidor65 napisał:

na drugi dzień po notarjuszu masz kredyt do spłacenie

 

1 minutę temu, pomidor65 napisał:

na drugi dzień po notarjuszu masz kredyt do spłacenie

umowe podpisuj z wykonawcą a nie z jakimś cudem ZOO co Cię opierdoli niewiadomo komu zaraz po notariuszu 

podpisz to się dowiesz  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
Dnia 3.05.2021 o 11:22, pomidor65 napisał:

na drugi dzień po notarjuszu masz kredyt do spłacenie

Nie opowiadaj głupot. Jak potrzebujesz pomocy z umową pisz na PRIV


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8

pami mecenas poprawiła mi umowę zabezpieczyła moje interesy wysłałem im poprawioną i od dwóch tygodni cisza a tak dzwonili co dziennie abym podpisał bo się trzeba spieszyć bo to i tamto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Tutaj byłbym bardzo ostrożny. 

Z doświadczenia powiem i jest to straszną bolączką - większość prawników do których chodzą rolnicy są słabi lub słabo się w temat angażują. Ciężko, żeby prawnik, który od rolnika przyjmuje 200-300zł za "przejrzenie umowy" się temu poświęcił. Przejrzy w godzinkę, wypycha często bezsensowne uwagi i wysyła.

Albo przyczepi się rzeczy bez większego znaczenia jak np. ewentualne odszkodowanie za zniszczenia poza terenem budowy - przecież to najczęściej i tak szkody bardzo małe i bez większego znaczenia. Nie zadba o to, żeby do umowy był porządny projekt, albo nie zabezpieczy timingu projektu itd.

Kiedyś policzyłem, że na ponad 100 prawników sensownie i z zaangażowaniem podeszło może 6-7. Dlatego umowa przejrzana przez prawnika na prawdę w większości nie daje większego bezpieczeństwa. 

Z nich wszystkich tylko jeden chciał pośredniczyć i pilotować temat do końca i podpisał umowę z pełnomocnictwa właścicieli gruntu troszkę jakby nie patrzeć firmując projekt swoim imieniem i nazwiskiem włącznie z podpisanie umowy u notariusza. Wziął za to 400zł od właścicieli gruntu co więcej raz na parę miesięcy zadzwoni i zapyta na jakim jesteśmy etapie.  Rodzynek.

 

 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8

radca prawny był za darmo z urzędu w starostwie ,umowy okrasliła ze to jakies " kuriozum" a ty to jakis naganiacz jesteś? umowa ma być prosta zrozumiała zabezpiaczająca właściciela gruntu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Umowa na takie tematy nie może być prosta :) Niestety.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8

te umowy tworzył adwokat diabła one są do podpisania a nie do negocjowania, tak jak ktoś na początku napisał gonić z widłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a jakie jest ogólnie zainteresowanie ze strony inwestorów ? widzicie powstają  te farmy  w waszych okolicach ?  czy temat troche ucichł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Powstają powoli. Wysyp będzie intensywny już od tego roku, oczywiście zależy od Gminy, bo niektóre mają archaiczne plany zagospodarowania przestrzennego i dopiero się uczą, że przyniesie im to fajne pieniądze, zaczynają je zmieniać.

U mnie w gminie jest ponad 8 projektów z przyłączeniem, będą je stawiać w tym i kolejnym roku.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Znajdź sobie BIP praktycznie każdej gminy w Polsce to będziesz wiedział ile jest projektów realizowanych. 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

@adamk ale scieme walisz. Najpierw że w Twojej gminie jest ponad 8 projektów, a nazwy gminy podać nie chcesz, bo "w praktycznie każdej gminie" są projekty realizowane. W mojej gminie nie ma, ani jednego. Której firmy przedstawicielem jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8

witam ja miałem dwie umowy  w ręku i oglądaczy na polu ,umowy oczywisćie nie podpisałem ,pozgłaszałem moje grunty do innych firm co chcą dzierżawić grunty i cisza jak makiem zasiał, myślę że oni działają wspólnie już mnie skreślili bo wiedzą ze nie dam się wyruchać 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
Napisano (edytowany)
Dnia 10.05.2021 o 10:05, MF675ursus napisał:

@adamk ale scieme walisz. Najpierw że w Twojej gminie jest ponad 8 projektów, a nazwy gminy podać nie chcesz, bo "w praktycznie każdej gminie" są projekty realizowane. W mojej gminie nie ma, ani jednego. Której firmy przedstawicielem jesteś?

 

Bez takich głupich komentarzy proszę.

Weź sobie Google i masz pierwsze z brzegu projekty, znajdziesz tego mnóstwo (dorzuć do zapytania nazwę jakiejś gminy)

https://www.google.com/search?client=opera&q=bip+budowa+farmy+fotowotlaicznej+gmina&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Mojej gminy podsyłać nie muszę. 

 

Dnia 10.05.2021 o 11:31, pomidor65 napisał:

 

witam ja miałem dwie umowy  w ręku i oglądaczy na polu ,umowy oczywisćie nie podpisałem ,pozgłaszałem moje grunty do innych firm co chcą dzierżawić grunty i cisza jak makiem zasiał, myślę że oni działają wspólnie już mnie skreślili bo wiedzą ze nie dam się wyruchać 

 

 

Może po prostu Twój grunt się nie nadaję na budowę farmy - ma ograniczenia środowiskowe, albo mpzp. 

Na pewno firmy mają tyle czasu i się skrzykują i chcą Cie zrobić w balona ;)))

Edytowano przez adamk

-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikosss    1

Jaka wg was najlepsza opcja zabezpieczenia demontazu farmy? Gwarancja bankowa, kaucja lub moze cos lepszego jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Kaucja, natomiast mało która firma tak to zabezpiecza. Za duże koszty budowy farmy. 

Spójrzmy na rynek niemiecki - ktoś widział demontaż starych farm?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj