Gość

Dzierżawa gruntów pod fotowoltaike

Polecane posty

Bogdan_ja    2995

To spoko... Tyz poczekasz 8 lat więc co się martwisz o zobowiązanie 🤔😁

Z umową to do prawnika.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25597

Ja kilka tygodni temu dostałem ofertę z propozycją wydzierżawienia za 17tys ha.

Ale pierdzielę. Niech gdzie indziej szukają

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

A nie masz dostępu na tych działkach do linii 15kV? Bo to też jeden z warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Nie nie ma żadnego słupa w promieniu kilometra. Cała infrastrukture chcą robić pod tą inwestycje. Za tydzień chcą umowy podpisywać. Ale ja raczej odpadam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    222

U mnie dwa lata po podpisaniu faktycznie zaczynają budowę. Z tym, że rozszerzają projekt o kolejne kilkadziesiąt ha. Ale tu była linia, były tereny inwestycyjne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
1 godzinę temu, Dawid727 napisał:

Nie nie ma żadnego słupa w promieniu kilometra. Cała infrastrukture chcą robić pod tą inwestycje. Za tydzień chcą umowy podpisywać. Ale ja raczej odpadam. 

Chłopie oni chcą abyś ty to podpisał a sam jeszce nie wiesz co tam jest.... Taka umowę co dostales na wstępie to do pieca zaladuj i tyle. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

U nas wczoraj gość jeździł niby od Obajtka. Energa te sprawy. Magazyny energii chcą budować. W promieniu 3 km od gpz. 12 za 0,5 ha pod magazyn proponują. 12 za 1 ha pod panelami. Umowa na magazyn n dwóch kartkach!!! No pół roku się spóźnił bo z inną firmą podpisałem. Środowiskowe zaczęli coś może z tego będzie a magazyny to prezes się uparł. Dobre by to było ale gożej jak prezes poleci i to nie na wczasy a drugi będzie miał inną koncepcje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifmen    0

Mógłby mi ktoś podesłać już taką umowę która była u prawnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SandraG    0

Wiadomo, że dzierżawca  zawsze tak pisze umowę, żeby dla niego było dobrze, a o interesy wydzierżawiającego rolnika już nie zadba ;) sama się o tym przekonałam i gdyby nie konsultacja z prawnikiem, podpisałabym umowę z wieloma niekorzystnymi postanowieniami, ale żeby je zauważyć w umowie, to trzeba się na tym znać, a zwyczajny człowiek w ogóle tych pułapek nie zauważy :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Przede wszystkim prawnicy są bardzo słabi w tych tematach i tutaj jest wina rolników - idą do lokalnego prawnika, ten wprowadzi 5 rzeczy do umowy często bez większego znaczenia i niby jest okej.

Wklejałem kiedyś jakich zapisów warto pilnować w umowie i nic się nie zmieniło. Przy większych areałach można wymagać gwarancji bankowej.

 

 

 

 

 

Dnia 10.02.2022 o 17:54, Dawid727 napisał:

A no taki problem ze skąd mam wziąć te hektary? Mam 50 hektarów na mordę i nikt nie chce dać umowy a tym bardziej żebym ja pisał dopłaty. U mnie klasa ziemi to głównie 5 i 6. A inne firmy jakoś nie są zainteresowane budowa farm, wujek ma pozwolenia od 8 lat i na razie cisza. A hektarów ponad 10. Tylko ta firma się odezwała. Teraz wujek szuka więcej chętnych. Dziwne ze tak młoda firma jest w stanie wymienić linie wysokiego napięcia na odległości 30 kilometrów a innym się to nie opłaca... 

Może jest ktoś chętny przeczytać ta umowę. Chętnie podeślę na maila. 

Podeslij.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michkob    0

Mnie rzuciła się w oko też bardzo dobra oferta Bud Invest Energy. Z tego co czytałem to jest to naprawdę bardzo opłacalne, więc jak ktoś szuka takich rozwiązań to warto na pewno zerknąć na ich stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SandraG    0
Dnia 8.03.2022 o 12:46, adamk napisał:

Przede wszystkim prawnicy są bardzo słabi w tych tematach i tutaj jest wina rolników - idą do lokalnego prawnika, ten wprowadzi 5 rzeczy do umowy często bez większego znaczenia i niby jest okej.

Wklejałem kiedyś jakich zapisów warto pilnować w umowie i nic się nie zmieniło. Przy większych areałach można wymagać gwarancji bankowej.

 

 

 

 

 

Podeslij.

Dużo w tym racji, lepiej zamiast kogoś lokalnego wybrać osobę, która że tak powiem siedzi w temacie. Niekoniecznie z pobliskiej miejscowości. Teraz umowy łatwo przesłać mailem, kontakt telefoniczny czy mailowy z prawnikiem który się na tym zna i tak będzie lepszy niż osobisty z kimś kto na co dzień zajmuje się czymś zupełnie innym. Ja znalazłam specjalistę z drugiego końca Polski i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mundi    3
Witam. Czy ktoś spotkał się z firmą Krajowy Projekt Energetyczny z Torunia. Oni wydzierżawiają i przygotowują prawnie do instalacji farmy fotowoltanicznej dla Grupy Orlen. Warto z nimi rozpocząć współpracę? Bo dostałem od nich wstępną propozycję wydzierżawienia gruntów rolnych pod farmę fotowoltaniczną. Czy szukać innej bardziej "bezpiecznej" firmy.
Witam. Czy ktoś spotkał się z firmą Krajowy Projekt Energetyczny z Torunia. Oni wydzierżawiają i przygotowują prawnie do instalacji farmy fotowoltanicznej dla Grupy Orlen. Warto z nimi rozpocząć współpracę? Bo dostałem od nich wstępną propozycję wydzierżawienia gruntów rolnych pod farmę fotowoltaniczną. Czy szukać innej bardziej "bezpiecznej" firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszsz    0
Dnia 17.01.2021 o 12:27, karolr2 napisał:

Solar/sge szczecin zna ktoś bo dałem działki do sprawdzenia,przysłali wzór umowy  żeby sobie popatrzeć 

Witam może dowiedziałeś się coś o firmie Solar/SGB  bo też dostałem ofertę postawienia farmy fotowoltaicznej od tej firmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkels    0

Witam,
Ktoś kojarzy, albo miał styczność ze spółką GIGAWAT WYTWARZANIE.
W rejestrze KRS widzę, że właściciel ma powiązania również z takimi spółkami jak WINDFARM czy SUNFARM,
dlatego liczę, że ktoś coś wie i opowie jak wygląda z nimi współpraca.

Edytowano przez Majkels
błąd w tekście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Co to za nowy temat z dzierżawą pod magazyny energii

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marko83    7

Nie chcę zakładać nowego tematu a mam kilka pytań odnośnie farm fotowoltaicznych może ktoś się  wypowie.Otoz mój sąsiad wydzierzawia pole pod fotowoltaike i chciałbym się dowiedzieć czy taka instalacja jest montowana w jakiejś odległości od miedzy i czy to pole magnetyczne jakie jest wytwarzane nie ma negatywnego wpływu na rozwój roślin?Jeśli ktoś ma pole w sąsiedztwie takiej farmy mógłby się wypowiedzieć to byłbym wdzięczny. Powierzchnia tej farmy będzie miala około 20 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Nic się nie dzieje - mam  fotowoltaikę  w miedzy  [ogrodzenie ekran ok. 2 m. od granicy  ]  i  wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szym94    8

jak to jest z podatkiem od takiej działki wydzierżawionej pod panele? i czy jest jakiś podatek dochodowy od tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Działka   -podatek od gruntu  pod działalnościom   [ zależy od gminy  w mojej 1 zł  od m2 ]  i od  czynszu dzierżawy  podatek do urzędu skarbowego 8,5 %  tak jak od wynajmu  mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szym94    8
czyli dzierżawiąc 1ha to podatku muszę zapłacić 10000zl i jeszcze podatek do urzędu skarbowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj