Gość

Dzierżawa gruntów pod fotowoltaike

Polecane posty

karolr2    767
Dnia 10.05.2021 o 11:31, pomidor65 napisał:

 

witam ja miałem dwie umowy  w ręku i oglądaczy na polu ,umowy oczywisćie nie podpisałem ,pozgłaszałem moje grunty do innych firm co chcą dzierżawić grunty i cisza jak makiem zasiał, myślę że oni działają wspólnie już mnie skreślili bo wiedzą ze nie dam się wyruchać 

 

 

Co oni na tym polu oglądali,  czy kamienie nie leżą czy co takiego😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
11 godzin temu, mikosss napisał:

Jaka wg was najlepsza opcja zabezpieczenia demontazu farmy? Gwarancja bankowa, kaucja lub moze cos lepszego jest?

w umowie jest punkt w którym zrzekasz się zastawów wniesionych na twoja własność  nie możesz tego podpisać  jesli to podpiszesz to oni czyli niewiadomo kto mogą wszystko zrobić bez twojej wiedzy, oni mogą Ci nie płacić czynszu a ty musisz płacić podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
2 godziny temu, pomidor65 napisał:

w umowie jest punkt w którym zrzekasz się zastawów wniesionych na twoja własność  nie możesz tego podpisać  jesli to podpiszesz to oni czyli niewiadomo kto mogą wszystko zrobić bez twojej wiedzy, oni mogą Ci nie płacić czynszu a ty musisz płacić podatki

Byłeś średnio przyjemnym Gościem, ale odpowiem bo może się przyda innym.

Doczytaj co to za zastaw - to pewnie jest zastaw na sprzęcie na nieruchomości a nie na gruncie. 

I nie jest to zastaw hipoteczny, ale zapewne rejestrowy na konkretnych rzeczach.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
52 minuty temu, adamk napisał:

Byłeś średnio przyjemnym Gościem, ale odpowiem bo może się przyda innym.

Doczytaj co to za zastaw - to pewnie jest zastaw na sprzęcie na nieruchomości a nie na gruncie. 

I nie jest to zastaw hipoteczny, ale zapewne rejestrowy na konkretnych rzeczach.

 

ja dobrze wiem i ty napewno wiesz , zastew wniesiony na grunt to jest farma fotowoltaiczna i cała infrastruktura z nią związana ,ten zastaw to gwarancja ze właściciel gruntu  będzie miał wszystko popłacone ,czynsz , zwrot za podatki , inne obćiążenia i kary to wtedy możemy rozwiązac umowe i zrzec się zastawu dając firmie termin na przywrócenie  terenu do stanu pierwotnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Nie będę się powtarzał, nikt Ci nie zastawi gruntu. Firmy zastawiają "instalacje" pod finansowanie bankowe itd.

To o czym piszesz to jest zastaw działający w drugą stronę - chciałbyś Ty mieć zastaw na tym, żeby mieć gwarancje, że Ci popłacą.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
1 godzinę temu, adamk napisał:

Nie będę się powtarzał, nikt Ci nie zastawi gruntu. Firmy zastawiają "instalacje" pod finansowanie bankowe itd.

To o czym piszesz to jest zastaw działający w drugą stronę - chciałbyś Ty mieć zastaw na tym, żeby mieć gwarancje, że Ci popłacą.

to niech sobie budują na księżycu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikosss    1

@adamk czy moglbys przeslac na priv wzor dobrze sporzadzonej umowy zeby zobaczyc jak to powinno wygladac zeby bylo bezpieczne dla rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomidor65    8
Dnia 13.05.2021 o 20:52, mikosss napisał:

@adamk czy moglbys przeslac na priv wzor dobrze sporzadzonej umowy zeby zobaczyc jak to powinno wygladac zeby bylo bezpieczne dla rolnika?

witami co tam ciekawego  @adamek spłodził jesli mozna wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
Dnia 15.05.2021 o 19:45, pomidor65 napisał:

witami co tam ciekawego  @adamek spłodził jesli mozna wiedziec?

Życzę Ci miłego dnia zajadły trollu :)


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Z tymi umowami to tak że na każdy ha farmy przypada 100 ha umów grają wariata blokują grunty a nic z tego nie wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
RU68 napisał:

Z tymi umowami to tak że na każdy ha farmy przypada 100 ha umów grają wariata blokują grunty a nic z tego nie wychodzi 

to prawda u mnie jest na wiosce taki przypadek, farma nie wypali bo lini nie ma a grumt już odłogiem leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a kasa za dzierżawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
12 godzin temu, ZELKOW napisał:

to prawda u mnie jest na wiosce taki przypadek, farma nie wypali bo lini nie ma a grumt już odłogiem leży

Zaraz zaraz - precyzujmy! Jak leży odłogiem? Ktoś podpisał umowę i nie uprawia tego gruntu, nie bierze dopłat? 

Ogólnie przypominam o zapisach w umowie - maksymalny czas na realizacje plus zobowiązanie firmy do rozpoczęcia procedur w określonym czasie od podpisania umowy pod rygorem jej natychmiastowego zerwania bez konsekwencji, jeśli się nie wywiążą. Proste i skuteczne.

 

 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ta czekają na decyzje kiedy budowa będzie, 4lata temu podpisali umowę, część ziemi obrabiałem z tych działek na cześć miałem wchodzić żeby wydzierżawić ale jak właściciele nie wiedzą kiedy to będzie budowane czy za rok czy za 10 lat to nie będę w ciemno wapnował i nawoził ziemi, gdzie ph 3,7 i żyto sobie nie radzi, a działki po sąsiedzku u mnie jęczmień piękny bo ziemia nie glupia ale zostali ogłupieniu dużą kasą, teraz ziemia leży odłogiem, nikt tego nie weźmie bo ma farma być. A moim zdaniem jeśli wogóle powstanie to za parę lat gdy zbudują linie żeby odebrać ten prąd, narazie się nie zanosi bo nie wszyscy chca się zgodzić na prowadzenie przez ich pola lini, a inwestorów nie stać żeby ciągnąć przyłącze kilka kilometrów, także te farmy jak nie którzy to piszą powstanie kilka na kilkaset zaplanowanych, a rozwój rolników blokują


pafnucy napisał:

a kasa za dzierżawę?

z farmy ? napewno nie ma bo dopiero jak powstanie to zapłacą pierszą kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

ta czekają na decyzje kiedy budowa będzie, 4lata temu podpisali umowę, część ziemi obrabiałem z tych działek na cześć miałem wchodzić żeby wydzierżawić ale jak właściciele nie wiedzą kiedy to będzie budowane czy za rok czy za 10 lat to nie będę w ciemno wapnował i nawoził ziemi, gdzie ph 3,7 i żyto sobie nie radzi, a działki po sąsiedzku u mnie jęczmień piękny bo ziemia nie glupia ale zostali ogłupieniu dużą kasą, teraz ziemia leży odłogiem, nikt tego nie weźmie bo ma farma być. A moim zdaniem jeśli wogóle powstanie to za parę lat gdy zbudują linie żeby odebrać ten prąd, narazie się nie zanosi bo nie wszyscy chca się zgodzić na prowadzenie przez ich pola lini, a inwestorów nie stać żeby ciągnąć przyłącze kilka kilometrów, także te farmy jak nie którzy to piszą powstanie kilka na kilkaset zaplanowanych, a rozwój rolników blokują

 

z farmy ? napewno nie ma bo dopiero jak powstanie to zapłacą pierszą kase

 

Okej, rozumiem, no jasne. Szkoda, ze podpisali takie umowy, sami sobie zrobili krzywdę na własne życzenie. Obecnie większość firm daje sobie 3-6lat na budowę chociaż w praktyce należy naciskać na max 3-4lata.

Kluczowe jest powtórzę, żeby zmusić ich do szybkiego procedowania dokumentacji, wtedy od startu potrzeba około roku i w praktyce wiedzą czy jest decyzja przyłączeniowa czy nie.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piottrek88    0

Cześć. Czy ktoś z Was miał styczność z PGE w temacie dzierżawy? 
Są zainteresowani moimi działkami. Jest możliwość przyłączenia itp. 
ciekawi mnie jednak ile to wszystko może trwać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Uczulam mocno na umowę.  Umowa najważniejsza. 

Gmina to około 6-7mcy

Potem warunki przyłączenia do 6mcy, chyba, że to ich terytorium to szybciej. 

Dalej formalności i budowa, może się skończyć 2-3 lata chociaż zakładam bliżej 2


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobislawow    0

Witam.

Stoję przed dylematem sprzedaży ziemi 2ha, bądź wydzierżawienie pod farmę.

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i trochę coś mi świta, choć dalej jestem zielony.

Wysłałem zapytanie do firmy Oze Biomar.

Ktoś słyszał o nich?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

najciekawsze że nie spotkałem żadnej nawet anonimowej wypowiedzi że to dochodowy biznes czy to nie zastanawiające?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
17 godzin temu, RU68 napisał:

najciekawsze że nie spotkałem żadnej nawet anonimowej wypowiedzi że to dochodowy biznes czy to nie zastanawiające?

popatrz na wzrost cen prądu na giełdzie towarowej, pomyśl w kontekście wygaszania węgla, braku elektrowni atomowej. Wreszcie - poczytaj ile w tej chwili banki i fundusze wykładają na OZE. Wiedzą co robią.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
Dnia 8.07.2021 o 13:48, tobislawow napisał:

Witam.

Stoję przed dylematem sprzedaży ziemi 2ha, bądź wydzierżawienie pod farmę.

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i trochę coś mi świta, choć dalej jestem zielony.

Wysłałem zapytanie do firmy Oze Biomar.

Ktoś słyszał o nich?

Pozdrawiam.

Sprzedaj b.miał b.problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Dokładnie, temat fotowoltaiki to już lepiej im sprzedać pod to i mieć w dupie, a tak to się potem tylko człowiek męczy


tylko znając życie to oni tego nie kupią bo to im na ręke, zero odpowiedzialnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
5 godzin temu, ZELKOW napisał:

Dokładnie, temat fotowoltaiki to już lepiej im sprzedać pod to i mieć w d*pie, a tak to się potem tylko człowiek męczy

 

tylko znając życie to oni tego nie kupią bo to im na ręke, zero odpowiedzialnosci

 

Eeee jest wielkie zdziwienie rolników, że skoro chcą płacić tyle dzierżawy to czemu nie kupią. Otóż kupują, ale nie na początku bo wtedy nikt nie wie czy w ogóle będą warunki na przyłączenie do OSD. Jak już farmy są, albo dostają warunki przyłączenia to często są zainteresowani odkupem

 

 

 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14
3 godziny temu, ZELKOW napisał:

dużo jest takich przypadków?

Sporadyczne raczej, temat dopiero ruszy.


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
    • Przez Bodzio1982
      Witam, jakie lampy do ciągnika polecacie? Zależy mi na tym, żeby nie powodowały efektu odbicia w szybie. Skupione czy rozproszone? Podzielcie się swoimi dośwadczeniami.
      Pozdrawiam ciepło
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj