Gość

Dzierżawa gruntów pod fotowoltaike

Polecane posty

Gość   
Gość

Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Problemy zazwyczaj są takie,podpisujesz umowę z firmą A,firma A zakłada urządzenia,mija pewien czas,firma A ogłasza upadłość,przejmuje ją firma B,Twoja umowa jest nie ważna,nowa firma pisze umowę niekorzystną dla Ciebie,bedziesz chciał wystąpić na drogę prawną? bardzo proszę,mają prawników i odpowiednie zabezpieczenie finansowe,i zrobią wszystko by spór toczył się latami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
Osobiście gdybym miał podpisać na cokolwiek umowę na czas powyżej kilku lat to w pierwszej kolejności wziąłbym wzór umowy którą firma proponuje, do dobrego mecenasa, fakt pewnie 500zł albo i więcej by wyszło ale niech napisze dodatkowe warunki żeby się zabezpieczyć przed właśnie takimi sztuczkami. A jeśli firma nie zgodzi się na twoje warunki to szkoda marnować czas i zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego szukam osób, które mogą coś mi podpowiedzieć 😉  miałam do czynienia z sytuacją że mecenas nawet za1000 potrafił wprowadzić w błąd. Dzięki komentarzowi Alamo wiem już że w umowie powinien się znaleźć zapis że w razie upadłości firmy nowy nabywca wchodzi w takie same prawa i obowiązki i akceptuje już podpisaną umowę na takich samych zasadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, Szymi40 napisał:

Ja  mam     napiszę ci wieczorem na  pw.  co  i jak..... 

Napisz tu posta jak to wygląda.  Może przyda się większej liczbie osób bo to dość popularny temat ostatnio.  Choć jak dla mnie za pięknie to wygląda 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Ja też bym prosił o opisanie tego dokladnie, bo również interesuje mnie ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas jeden z przedstawicieli był z firmy Green Capital, ale z rozmowy to normalnie cud miód a ciekawe jak to wygląda w rzeczywistości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

A która klasa ziemi pod tą fotowoltanike napewno też zwróć uwagę z dziedziczeniem tej działki do tego jeszcze kto to posprząta jak będzie rozwiązanie umowy żeby nie było jak z wiatrakami


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas była by 4,5 klasa ziemi i nieużytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Trochę napiszę tu.      Ważne  aby było w umowie  kto płaci podatek do gminy,[ ok. 8tyś.  od ha.  na rok bo to będzie  działalność ]  coroczna waloryzacja  czynszu dzierżawy  o wskaźnik  inflacji,  pierwsza  rata  płatna przed  wejściem na  pole,  doprowadzenie działki po ustaniu  dzierżawy do stanu pierwotnego,  jak  możliwość poddzierżawienia  to następca przejmuje  warunki umowy,  umowa na max. 25  lat.  To tyle tak  z grubsza.  A i ty  płacisz podatek  dochodowy od dzierżawy z umowy  8,5 %   do urzędu  skarbowego.  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sharma1910    16

Panowie moje zdanie jest takie jezeli oni płacą 1000 zl za hekter to 30 km oddemnie ziemia chodzi od 10 do 15 tys tylko ze tam nic nie urośnie to i jest tego opór także smialo mogi by kupić sobie po 10 tyś a nie płacić przez 25 lat po 1000 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Nie  wiesz o co w tym  chodzi-  i nikt ci nie  powie....     a i   chyba  jedno   0  zjadłeś. 

Edytowano przez Szymi40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

To co napisał @Sharma1910 jest jak najbardziej zasadne. Zero zapewne gdzieś przez przypadek umknęło. Ale to co napisał @Szymi40 też. Nawet gdyby ten czynsz wyniósł 10tys. zł/ha. To na bank ten podatek w kwocie 8tys. będzie po stronie właściciela. Do tego jeszcze dojdzie 8,5% do skarbowego i nagle z 10tys. robi się 1150zł. A czy przy takiej dzierżawie nie trzeba składać PIt-37, czy to już jest te 8,5%?

Ponadto umowa na 25 lat. Taka instalacja jest raczej nie sprzedawalna. Jeżeli ktoś w między czasie będzie chciał spieniężyć grunt, to raczej chyba się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Firma która proponuje współpracę, od razu poinformowała nas że oczywiście podatek będzie figurował na nas ale w umowie będzie zapis że koszta poniosą oni. Także proszę o sprawdzone informację a nie domysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro podatek będzie na Ciebie a firma się zwinie i znając życie jak wszystko zacznie działać tak będzie to zostaniesz Ty z podatkiem.  Jak narazie to tylko słuchać o inwestycjach a nie znam osobiście żadnej  osoby ani na forum która oddała by kilka ha pod te panele  i zarabiala po te 10 tys.  Jestem ciekaw czy znajdzie się osoba która faktycznie na tym zarabia i opiszę tu na forum wszystko co i jak.  Jak ktoś pisze priv to od razu mi się kojarzy z przedstawicielem i że ma coś do ukrycia.  W sensie jest jakaś nieliczna osoba której firma daje zarobić tylko po to by wzbudzić zaufanie innych aby w to weszli.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego chcemy się jak najlepiej zabezpieczyć prawnie


Fotowoltaika u nas dopiero się rozwija, dlatego ciężko znaleźć kogoś kto w to wszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Więcej   wiary   w ludzi-    podatek do urzędu  skarbowego  jak od wynajmu  mieszkania  pit 28.   Jak  firma się  zwinie   idziesz  do sądu  i rozwiązujesz  umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak się jednak zdecydujemy to dam znać na bieżąco jak to wygląda 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka24    17

Temat bardzo rozwojowy, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii co do samej umowy np. Co po 25 latach-przywrócenie do stanu pierwotnego działki, kwota netto czy brutto, pamiętaj, że odprowadzasz od tego podatek, czy waloryzacja, jak z przyłączem czy będą na działce budowali dodatkowy słup linii SN. Sama instalacja fotowoltaiczne to panele, konstrukcje, kable SN i stacja trafo. Wpływu negatywnego na zdrowie nie widzę, dla działki również, będzie tam ugór. A jaki rejon Polski? Sprawdź czy masz plan zagospodarowania przestrzennego dla działki i jakie przeznaczenie. Siedzę w temacie jak coś to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

Też dostałem zapytanie o działkę ,firma że Szczecina ,po krs-ie kapitał zakładowy 5000 zł założona w marcu 2019 ,coś mi tu śmierdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiatraki stawiał firmy z kapitałem 2000 zł.... Potem wchodził kto inny... To takie rozmycie odpowiedzialności jakby co... 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
15 minut temu, luka24 napisał:

Temat bardzo rozwojowy, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii co do samej umowy np. Co po 25 latach-przywrócenie do stanu pierwotnego działki, kwota netto czy brutto, pamiętaj, że odprowadzasz od tego podatek, czy waloryzacja, jak z przyłączem czy będą na działce budowali dodatkowy słup linii SN. Sama instalacja fotowoltaiczne to panele, konstrukcje, kable SN i stacja trafo. Wpływu negatywnego na zdrowie nie widzę, dla działki również, będzie tam ugór. A jaki rejon Polski? Sprawdź czy masz plan zagospodarowania przestrzennego dla działki i jakie przeznaczenie. Siedzę w temacie jak coś to pisz

Najpierw pojadę ze sprawą do wójta i gminy co oni o tym sądzą. Mam 5 ha kwadratowego pola piachów, gdzie siać można jedynie owies, żyto i łubin.  Jak będą wątpliwości to temat się zamknie. Nie chcę wpaść na minę. Rejon Polski - północne mazowsze.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
    • Przez Bodzio1982
      Witam, jakie lampy do ciągnika polecacie? Zależy mi na tym, żeby nie powodowały efektu odbicia w szybie. Skupione czy rozproszone? Podzielcie się swoimi dośwadczeniami.
      Pozdrawiam ciepło
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj