Julo03108

Case MX 135-Zaniżanie prędkości

Polecane posty

Julo03108    63

Witam, mam problem z pomiarem prędkości w case mx 135, otóż pokazuje mi tylko część prędkości np zamiast 10km/h pokazuje 2km/h, po przestawieniu na mile dzieje się to samo, tyle że 2,5 raza mniej, ma ktoś może jakiś pomysł czemu się tak dzieje, co może być przyczyną lub na jakiej zasadzie działa ten pomiar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julo03108    63

debrzyna napisał: Olej ten prędkościomierz Zainstaluj na telefonie aplikacje do mierzenia prędkości i po problemie   Wszystko ma być jak w zegarku, ten ciągnik to moje oczko w głowie😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julo03108    63
debrzyna napisał:

8 godzin temu, Julo03108 napisał:

ten ciągnik to moje oczko w głowie

Ja preferuje inne oczka 😊

Chwilowo nie posiadam, ale może kiedyś😏


andrzej8706 napisał:

A masz może w nim radar prędkości taka puszka po prawej stronie 

A tak może jaśniej gdzie dokładnie ten radar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Masz po prawej na panelu obok przedniego napędu przelacznik z symbolem ciagnika i strzałkami pod kołami? Jeśli tak, to masz radar. Można go wylaczyc tym przelacznikiem. Stalo sie to z dnia na dzień? Sprawdź czy dobrze jest wprowadzony obwód koła. Czujnik jak pada, to najpierw raz pokazuje predkosc, raz nie i coraz rzadziej ją pokazuje, aż przestaje. Czujnik jest wkręcony w tylny most od góry pionowo. Klucz 27. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

A ja mam tego typu problem ze jak zapale ciągnik i porządnie nie dam gazu to nie pokazuje obrotów, po tym zabiegu na jałowym biegu już pokazuje... dzieje się tak zawsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

A nie ślizga Ci się pasek? Możliwe, że z alternatorem się coś dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid1146    9

Może masz zła wartość ustawiona w liczniku dlatego pokazuje nieodpowiednia prędkość jazdy zależnie od modelu wartość która trzeba wpisać jest inna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Zależnie od rozmiaru opon. Dlatego pytam czy kiedyś pokazywało dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julo03108    63
Rowan napisał:

Zależnie od rozmiaru opon. Dlatego pytam czy kiedyś pokazywało dobrze.

Jakiś tydzień temu było dobrze ale teraz coś się porobiło i teraz przy pełnej prędkości pokazuje mi 16 km/h


Rowan napisał:

Zależnie od rozmiaru opon. Dlatego pytam czy kiedyś pokazywało dobrze.

Jakiś tydzień temu było dobrze ale teraz coś się porobiło i teraz przy pełnej prędkości pokazuje mi 16 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Umiesz wejsc w ustawienia licznika? Sprawdz srednice kola. Mi kiedys bez powodu skasowalo wartosc do zera i licznik nic nie wskazywal bo srednica kola bylo "0". Nie dzialaja mi polskie znaki, soryy za pisownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julo03108    63
ptaszyna napisał:

Umiesz wejsc w ustawienia licznika? Sprawdz srednice kola. Mi kiedys bez powodu skasowalo wartosc do zera i licznik nic nie wskazywal bo srednica kola bylo "0". Nie dzialaja mi polskie znaki, soryy za pisownie.

Umiem tylko przestawić z mil na kilometry i godzine ustawić, jakbyś był taki miły i mógł mi wytłumaczyć krok po kroku jak to przestawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak umiesz ustawic godz. i mil/km to promien kola jest nastepna funkcja, powinno Ci sie wyswietlic 3 a na malym liczniku napis tire. Pod trojka powinien byc aktualny promien kola, mozzna go zmienic przyciskami sil. lub hektaromierza(+/-). Promien kola podaje sie w mm np; 845. najlepiej najpierw zmierzyc faktyczna wartosc, mierzy sie od srd. kola do ziemi. Aby zapisac nalezy przytrzymac obydwa przyciski jednoczesnie na 1 sekunde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julo03108    63
ptaszyna napisał:

Jak umiesz ustawic godz. i mil/km to promien kola jest nastepna funkcja, powinno Ci sie wyswietlic 3 a na malym liczniku napis tire. Pod trojka powinien byc aktualny promien kola, mozzna go zmienic przyciskami sil. lub hektaromierza(+/-). Promien kola podaje sie w mm np; 845. najlepiej najpierw zmierzyc faktyczna wartosc, mierzy sie od srd. kola do ziemi. Aby zapisac nalezy przytrzymac obydwa przyciski jednoczesnie na 1 sekunde.

Promień koła tylnego ma się rozumieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Pakito9292
      Witam. Potrzebuję pomocy. Ruszyłem moim Casem 5150 do pracy po zimowej przerwie i mam problem z nieprawidłowym działaniem podnośnika. Gdy przełącze na tryb sterowania z błotników  to podnośnik sam podnosi mi się automatycznie do góry i nic się nie dzieje gdy próbuje sterować gałką w kabinie.  Sterowanie z błotników działa bez zarzutów natomiast gdy wróce do kabiny, przełącze na neutral i znów na tryb sterowania to podnośnik jak na złość idzie na maksa do góry... Nie wiem co z tym zrobić.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj