flaber14

Agroenergia

Polecane posty

flaber14    4

Witam

 

Czy ktoś korzystał juz z programu i może powiedzieć o nim cos wiecej? Bo jak czytam regulamin to wychodzi mi ze jest on dla dużych inwestycji a nie dla dospodarstwa domowego gdzie średnia roczne zużycie energii to około 5-8kWh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Minimalna moc instalacji to 50 kw, więc program raczej nie dla zwykłego gospodarstwa domowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

jesli minimum 50kw, dlaczego nazwali ten program agroemergia. Średnie gospodarsteo w Polsce to cos blisko 11ha. Nawet jak wziąć gospodarstwo 2x, czy 3x średnią wielkość gospodarstwa, to i tak takie gospodarstwo nie potrzebuje instalacji 50kw+. Kolejny program dla nikogo, albo pod konkretne osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2019 o 14:06, flaber14 napisał:

Witam

 

Czy ktoś korzystał juz z programu i może powiedzieć o nim cos wiecej? Bo jak czytam regulamin to wychodzi mi ze jest on dla dużych inwestycji a nie dla dospodarstwa domowego gdzie średnia roczne zużycie energii to około 5-8kWh

chyba 5 MWh rocznie? 
1kWp instalacji  przeciętnie jest w stanie wyprodukować rocznie 1 MWh energii

Cytat
Dnia 11.11.2019 o 14:47, dwdx1906 napisał:

Minimalna moc instalacji to 50 kw, więc program raczej nie dla zwykłego gospodarstwa domowego.

Kwoty referencyjne są ustalane powyżej 50kWp, do 50 kWp jest to 40%
to jest efekt tego ze "dziennikarze" piszący artykuły nie potrafią lub nie chcą przeczytać zasad tego programu, Sam dwa rary dzwoniłem o NFOS by się upewnić bo pomagam znajomemu w zdobyciu tej dotacji
Więc proszę Panów prosze znaleźć na stronie NFOŚ nr do koordynatora i samemu sprawdzić.

Dodatkowym problemem było znależienie firmy która by nam zrobiła nie tylko instalację ale i wniosek, bo łatwy on nie jest, ale na 7 propozycji tylko jedna sie podjęła i w umowie jest że umowa jest wiążąca tylko w przypadku gdy tą dotację dostanie :-P jest sens sie w to bawić gdy instalacja ma przynajmniej 20 kWp tzn rachunki są powyżej 1000 zł miesięcznie
Dodatkowo te instalacje poniżej 50 kWp są to instalacje tzw prosumenckie gdzie  oddajesz do sieci niewykorzystaną nadwyżkę i odbierasz ją np jesienia- znajomy sadownik więc jemu to odpowiada bo do sierpnia-września zgromadzi nadwyżkę  jaką potem zużyje w okresie przechowalniczym.
Jak ktoś ma więcej pytań to na PW

ogólnie zastanawiam sie czy nie założyć oddzielnego tematu z racji na tą dezinformację bo ludzie mogą korzystać, a nie wiedząc że mogą to odpuszczają temat.

 

Co gorsza jak wyszło w praniu nawet firmy zajmujące sie fotowoltaiką to potrafię jedynie zamontować panele, i to nie wszystkie, a tylko nieliczne maja ludzi od dotacji którzy zajmują się takimi programami

Edytowano przez Easy_Rider76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzezińska    0
Dnia 15.11.2019 o 09:34, Easy_Rider76 napisał:

chyba 5 MWh rocznie? 
1kWp instalacji  przeciętnie jest w stanie wyprodukować rocznie 1 MWh energii

 

Co gorsza jak wyszło w praniu nawet firmy zajmujące sie fotowoltaiką to potrafię jedynie zamontować panele, i to nie wszystkie, a tylko nieliczne maja ludzi od dotacji którzy zajmują się takimi programami

jak mogę uzyskać do pana prywatny kontakt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj