Kamilek1

Jak udroznic mostek ?

Polecane posty

Kamilek1    52

Witam, wyczyscilismy koparka row na lace zeby lepiej odprowadzal i osuszal lake bo to laka torfowa i wiadomo dosc mokra problem pojawij jednak ze na połowie dlugosci rowu jest 8m mostek z rur betonowych ktory jest nie drozny. Probowalem go oczywscic ale ze wzgledu na jego długość to nie mozliwe. Mostek jest caly zapchany ze nie mozna przebic sie na druga strone rura itp. Jak udroznic taki mostek ? Bo z jednej strony woda wylewa sie juz na lake bo mostek zapchany. Tego terenu spolka wodna nie ma pod swoim wladaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5374

Bardzo długi szpadel i ręcznie, można też wczołgać się do środka jeżeli nie boisz się


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Szpadel na 8 m ? To wole dynamit ;). Tam korzenie trzcin sa o srednicy ok 5 cm wiec ciezko tam kopac. Wczesniej laki mialy pgery i ten row nigdy wczesniej nie byl czyszczony. Moze sa jakies swidry do wybierania ziemi albo myslalem zeby isc do spolko wodnej i ich najac jesli maja jakies urzadzenie do tego.. 

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5374

A wiesz że możesz czyścić od dwóch stron?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15347

U nas czyścili koparką

Kawał drąga przymocowany do łyżki i het i nazat i przebije a potem woda wyczyści.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5374

Aaaa że też to przeoczyłem. Można by spróbować beczkowozem 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Ja bym spróbował wyplukac ziemię woda pod ciśnieniem. Motopompa strumienia i można próbować. Jeśli masz w miejscowości osp to pogadaj z nimi i prawdopodobnie Ci pomogą. Znajomy w ten sposób przetykal przelew ze stawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3859

Ja przepust czysciłem w ten sposób że długi dębowy drąg, przywiazuje do ramienia koparki przy łyżce i poprzez ruchy przebijam rurę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19662

MIałem podobny problem tylko u mnie były zarwane kręgi  pod drogą gminną, pisałem prosiłem UG mieli mnie glęboko w dooopie to z kolegą przekopaliśmy obok nowy rów i woda zeszła, w tydzień UG dała nową rurę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Testowane - motopompa strażacka lub woda z hydrantu ale mało gdzie jest dobre ciśnienie. Ogólnie pogadaj z OSP, ty im albo flaszkę lub pomoc przy czymś co im potrzebne albo parę PLN jako darowizna na cele statutowe OSP a oni w ramach jakiegoś treningu/ćwiczeń rozpiszą paliwo i wyjazd.
Druga kwestia - rozebrać cały mostek i połozyć jeszcze raz ale to raczej nie opłacalne a jak nie twój mostek to możesz mieć problemy zapewne.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Z tym wypłukaniem może się udać ale na końcu węża potrzebna by była 4 m rura 2 cale z obydwu stron gwintowana i mająca złączki strażackie tok aby prądownicę można było wsunąć do mostka . 8 m samą prądownicą na wężu nie przepłuczesz  .dodatkowo jeśli są korzenie to jest prawdopodobieństwo że rury są pęknięte albo osiadły  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
9 minut temu, RU68 napisał:

.....dodatkowo jeśli są korzenie to jest prawdopodobieństwo że rury są pęknięte albo osiadły  

to tylko rozebranie mostka pozostaje wg mnie ;)
Choć najtaniej płukać, płukać a potem niech właściciel robi mostek.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Przepusty czyści się koparką rozkopuje się mostek wyciąga betony tylko zostawiamy skrajne potem wkłada się je potem  i ustawia to jest pół godz roboty dla sprawnego operatora koparki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Dzieki za rady ;) na pewno cos wykompinuje. Korzenie sa tak do metra liczac od koncow mostka co jest dalej to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

na początek płucz ile wlezie, my z 5-6 metrów (w środku różne dreny od kamionki po betonowe 300mm) płukaliśmy wodą z hydrantu, zapłaciłem za 15m3 wody, weże 75 i prądownica z małym pyszczkiem + wodery i płaszcz i jazda. Kopać nie chciałem bo musiałbym nowe dreny kłaść a tak niskim kosztem i woda przepływa do dziś.

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMJot87    31

woda pod ciśnieniem. ewentualnie bolcowanie drągiem. Choć myślę, że pierwsze lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2343

ale wy macie fajne problemy woda w rowie to u mnie towar luksusowy


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25485
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

W rowie ?? :o

Kąpiąc się nie sposób nie mieć wody w rowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaaa , To ten rów . No oki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj