RU68

PROW jak was postrzegają inni rolnicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RU68    1113

Proszę o wypowiedz tych którzy znacznie skorzystali na PROW jak i tych którzy w ogóle nie byli w stanie skorzystać 

Mam wrażenie że tych którym udało się skorzystać kilkakrotnie są niezbyt przyjaźnie postrzegani tak jakby okradli pozostałych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

W piekle jest specjalne miejsce dla takich prowokatorów jak Ty, dobrze wiesz co spodziewać się w odpowiedziach


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Banda złodziejów i nierobów nakradła pieniondzów z moich podatków złodzieje somsiady 🤣

  • Haha 3

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25251

Nie korzystałem a maszyny kupowałem. Ciekawe jak postrzegają mnie inni😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25251

Uff. Odetchnąłem.

Tylko nawet na vat nie przeszedłem to pewnie wielu zmieni zdanie😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
4 minuty temu, Agrest napisał:

Nie korzystałem a maszyny kupowałem. Ciekawe jak postrzegają mnie inni😁

dusigrosz

 

 

Mnie nazywają cwaniaczkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
18 minut temu, Bartek933 napisał:

W piekle jest specjalne miejsce dla takich prowokatorów jak Ty, dobrze wiesz co spodziewać się w odpowiedziach

a napisz jaśniej bo mogę źle odczytać twoje intencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25251
1 minutę temu, soltys48 napisał:

dusigrosz

Lepsze to jak złodziej i głupek.

Wielu głową kręciło że vatu nie odliczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Na mojego sąsiada inny sąsiad powiedział: kupił john deera i pana udaje


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy, że miasto rolników źle postrzega, a ty chcesz by jeszcze chłop na chłopa narzekał? Idź pan z takim tematem.  👎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A nie lepiej choć anonimowo ale otwarcie podyskutować .

Ot historia  początek SAPARD kolega mówi mi ze kupując nową maszynę dostaniesz połowę kasy z powrotem Odpowiadam jesteś durny jak dostaniesz daj znać .i tak się zaczęło pierwsza maszyna - zwrot kasy od razu następny wniosek na ciągnik   następnie dwie inwestycje budowlane to już chyba SPO  a następnie zakup maszyn na całą pulę SAPARD .Były to czasy gdy w ARIMR witano wnioskodawcę wręcz z  kwiatami  w poprawieniu wniosków pomagano . Dobór maszyny ograniczała fantazja wnioskodawcy no i może fundusze . niezapomniane wspomnienia w porównaniu z tamtymi czasami dziś mamy terror  . Za to  na przestrzeni lat przeżyłem chyba wszelkie kontrole (ze wskazaniem ) Poznałem przepisy prawne do perfekcji poznałem szczegółowo dział kontroli  nauczyłem się pisać wyjaśnienia . Jednym słowem rozwinąłem się intelektualnie .    Chciałbym tak poznać moją teczkę z "zawiadomieniami szanownych kolegów " sąsiad nawet napisał "A kontrolę  proszę tak przeprowadzić aby zwrócił dotacje " I tak się bujam już od lat i zastanawiam się czy to tylko domena Ślązaków czy też takie sytuacje mają miejsce w całym kraju . Bo jak mówią -Żyd się modli panie Boże dałeś jemu daj i mnie natomiast u nas Ja nie potrzebuję ale Jemu niech zdechnie. Więc piszcie odważnie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373
1 minutę temu, RU68 napisał:

Były to czasy gdy w ARIMR witano wnioskodawcę wręcz z  kwiatami  w poprawieniu wniosków pomagano

Doś dowalił, ojciec mówił że Poznań o byle przecinek ścigał. Najeździł się ale warto było, chyba nie muszę mówić co trzeba było robić lub kogo znać żeby rzeczywistoście gładko poszło 

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

z Poznaniem znamy to , dzięki im nową belarkę i ciagnik mam 10 lat później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323

Ja nie korzystałem z dotacji na maszyny bo ciągle było pole do kupienia i nie było kasy co roku coś dokupywalem teraz własności już trochę mam ale sprzęt mam stary i jestem około 50 tki i żadna dotacja na maszyny mi się nie należy. I muszę zasowac starymi maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

I jechać 120km bo był mały błąd w adresie, ojciec był ze mną na podpisaniu to mówił że ja miałem super. A i ogólnie dzięki Panu z Konina tak poszło bo poprzedni wniosek babsko z Poznania odrzuciło z powodu kilku zwierząt


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Czyli mamy podobną odległość, mam teraz 13 poprawkę-ojciec powiedział ,ze by to pirdolnął dawno , ja nie odpuszcze zwłaszcza ,ze swoją kasę w to włożyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
aprochota napisał:

Ja nie korzystałem z dotacji na maszyny bo ciągle było pole do kupienia i nie było kasy co roku coś dokupywalem teraz własności już trochę mam ale sprzęt mam stary i jestem około 50 tki i żadna dotacja na maszyny mi się nie należy. I muszę zasowac starymi maszynami.

Należy się należy w tym prowie dostali wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
10 minut temu, Bartek933 napisał:

Doś dowalił, ojciec mówił że Poznań o byle przecinek ścigał. Najeździł się ale warto było, chyba nie muszę mówić co trzeba było robić lub kogo znać żeby rzeczywistoście gładko poszło 

Na początku chyba wszyscy się uczyli i nigdy nie spotkałem się ze złośliwością bądź sugestią  o wsparciu wniosku.  Kiedy złożyłem wniosek na magazyn paliw ,materiału siewnego, nawozów  i ŚOR agencja skapitulowała i wręcz  błagali  bym odpuścił  i zainwestował w coś innego .Zaś kiedy zaniosłem Jedną  FV pod tytułem 'Budowa magazynu zbożowego "ze szczęścia wręcz płakali takie to były wspaniałe czasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Najwięcej narzekają Ci którzy nigdy nie podchodzili do tematu dotacji. 

"Nie będą mi mówić co mam robić na swoim polu" a później gadanie, że Unia im dała. Jak dają kasę to i wymagają. To tak jak z zachodnimi ciągnikami. Fanatycy łusrusa nie zrozumieją. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5373

Tylko z drugiej strony jak na małe gospodarstwo przyjeżdża ogromny ciągnik z dofinansowania to też nie jest ok


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Bo? 

Moim skromnym zdaniem wszytsko zależy od szczęścia na kogo trafimy. Wszystko odbywa się legalnie. Mamy biznesplan, mamy opinie od rozpatrującego, mamy tabelki, mamy przetarg. 

Wszystko odbywa się w majestacie prawa :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Witam ma ktoś pojęcie co się dzieje w centrali w Kole czy to prawda że mają kłopoty?
    • Przez dawidgolf
      Witam państwa może mi ktoś napisać czy da się zarejestrować ciągnik . Sytuacja wygląda tak dwa lata temu zmarł mój ojciec który był właścicielem ciągnika który na podstawie umowy darowizny pojazdu przekazał mi przed śmiercią ciągnik . I teraz tak czy po dwóch latach mogę na podstawie tej umowy przerejestrować go na siebie
    • Przez podkrzysztof
      Witam serdecznie .
      Czy ktoś kto odsprzedawał grunt rolny pod DW 263... Chodzi mi o wcześniejsze etapy które zostały już ukończone.
      Jaką cenę wam zapłacili>???
      2.3_plan_sytuacyjny.pdf
    • Przez rylkoo
      Hej czy ktoś z Was korzystał z usług firm prawniczych, które zajmują się uzyskiwaniem odszkodowań za błedy medyczne? http://prawapacjenta.org/odszkodowanie-za-blad-medyczny-lekarski/blad-lekarza-odszkodowanie/  Możecie mi coś powiedziec na ten temat? 
    • Przez dominikl95
      witam wujek posiada ponad 40 lat płaconych składek a ma dopiero 60 lat i zwiazku z tym mam pytanie bo słyszałem że nie musi już płacić całego krusu tylko składkę zdrowotną i mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek bo wątpię żeby oni sami powiedzieli o takim czymś liczę na pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj