News
Bezczelny

Nie mogę sprzedać ziarna, bo sprzedałem gospodarstwo?

Polecane posty

Bezczelny    0

Mam taki problem. Zebrałem z pola ziarno, przechowywałem je kilka tygodni, następnie sprzedałem gospodarstwo jakieś 1,5 mies temu i przewiozłem je do swojego siedliska, kilkadziesiąt km. Swoją drogą siedlisko z kilkoma arami działki też można nazwać gospodarstwem. Teraz chciałem to sprzedać, ale nastąpił problem, bo kupujący nie wie co wpisać na fakturze VAT-RR, bo jaki ma wpisać adres gospodarstwa skro go nie ma i że tego nie sprzedam, bo nie sprzedaję tego z miejsca uprawy. Jaki adres ma być na fakturze, zamieszkania - siedlisko, uprawy - dawne gospodarstwo? Jeśli mam to wywalić, to się załamie.

Edytowano przez Bezczelny

Wiadomość z agroFakt.pl

Bezczelny    0
2 godziny temu, Konrad2510 napisał:

sprzedaj k...a na kogoś... jakie macie problemy...

Za duża kwota.

wojtal24    574

Twój adres z dowodu musi wpisać żeby sprzedawać na RR nie musisz mieć nawet hektara

ZETOR TEAM

fezoi    119

Adres w dowodzie ? W dowodzie jest , ale rejestracyjnym 😏.

bergman31    173

@Bezczelny ile masz ton tego ziarna i jakiego gatunku?

Adres możesz podać aktualny-siedliska.

Kto w obecnych czasach sprzedaje całe gospodarstwo, nie zostawiając sobie ponad 1ha ziemii rolnej? 

Edytowano przez bergman31

Paramonov    12

siedlisko z kilkoma arami to gdzie ty ta duza ilosc trzymales do tej pory ? Ja bym to utylizowal na twoim miejscu bo i tak pewnie zawilglo a chyba nie chcesz popelniac przestepstwa i sprzedawac na kogos innego...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Radek123
      Witam wszystkich. Chciał bym uzyskać informacji odnośnie takiego tematu jak prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej na krusie . Jest na krusie nieprzerwanie od 5 lat i chciał bym się zająć handlem maszynami rolniczymi traktorami czy autami. I pytanie brzmi jak to będzie wyglądać kiedy będę na krusie. Przykładowo kupię traktor za 5000 zł i sprzedam za 5500 zł czyli zarobiłem 500 zł to ile zapłacę podatku od tych 500 zł i i czy po zakupie czegoś  muszę zapłacić 2% podatku od wzbogacenia ?? Wiem że na pewno płacę podwójny kurs.  Jest jakiś limit którego nie mogę przekroczyć na krusie ( np że mogę mieć tylko 20000 zł rocznie z tej działalności ) proszę o odpowiedź
    • Przez brotek
      Witam, jak myślicie jest taka możliwość załatwienia księgowej na odległość? Wysyłane tylko dokumentów bez spotkania jest możliwe? Szukam sprawdzonej księgowej ale zamykamy biuro i mam zamiar pracować z domu. Zawsze jeździłem do biura księgowego i zastanawiam się czy jest taka 
    • Przez diwad8900
      W jakim banku macie kredyty? ktory jest w miare wiarygodny i oprocentowanie nie za wysokie

• Przez sumek666
      Pytanie do osób związanych z BNP Paribas. 
      Czy jesteście zadowoleni z ich usług?
    • Przez Misiek666
      Dzień dobry
      Mam kilka pytań.
      1. Czy rolnik ryczałtowy sprzedający mleko jakiemuś prywatnemu odbiorcy (bez faktury) musi to jakoś ewidencjonować? Co sprzedał, ile i za jaką kwotę?
      2. Niby sprzedaż bezpośrednia wymaga rejestracji tejże sprzedaży u lekarza weterynarii, badań itd. Jak to wygląda w praktyce? Artykuł mówi też o tym, że taka sprzedaż wymaga również ewidencji. Jak to się ma do braku takich wymogów dla ryczłtowca? Trzeba prowadzić czy nie?
      3. Sprzedając np krowę do innego gospodarstwa nie ma dowodu, jak kosztowna była to transakcja. Więc 20 tysięcy za dwie Krowy przejdzie?

Dzięki
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj