News
Bezczelny

Nie mogę sprzedać ziarna, bo sprzedałem gospodarstwo?

Polecane posty

Bezczelny    0

Mam taki problem. Zebrałem z pola ziarno, przechowywałem je kilka tygodni, następnie sprzedałem gospodarstwo jakieś 1,5 mies temu i przewiozłem je do swojego siedliska, kilkadziesiąt km. Swoją drogą siedlisko z kilkoma arami działki też można nazwać gospodarstwem. Teraz chciałem to sprzedać, ale nastąpił problem, bo kupujący nie wie co wpisać na fakturze VAT-RR, bo jaki ma wpisać adres gospodarstwa skro go nie ma i że tego nie sprzedam, bo nie sprzedaję tego z miejsca uprawy. Jaki adres ma być na fakturze, zamieszkania - siedlisko, uprawy - dawne gospodarstwo? Jeśli mam to wywalić, to się załamie.

Edytowano przez Bezczelny

Wiadomość z agroFakt.pl

Bezczelny    0
2 godziny temu, Konrad2510 napisał:

sprzedaj k...a na kogoś... jakie macie problemy...

Za duża kwota.

wojtal24    478

Twój adres z dowodu musi wpisać żeby sprzedawać na RR nie musisz mieć nawet hektara

ZETOR TEAM

fezoi    92

Adres w dowodzie ? W dowodzie jest , ale rejestracyjnym 😏.

bergman31    42

@Bezczelny ile masz ton tego ziarna i jakiego gatunku?

Adres możesz podać aktualny-siedliska.

Kto w obecnych czasach sprzedaje całe gospodarstwo, nie zostawiając sobie ponad 1ha ziemii rolnej? 

Edytowano przez bergman31

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Pytanie do osób związanych z BNP Paribas. 
      Czy jesteście zadowoleni z ich usług?
    • Przez ABIK
      Wiele osób w Polsce  ( chociaz tez i w innych krajach UE ) korzystało z kredytu deminowanego we Frankach szwajcarskich, euro lub dolarach. 
      Obecnie najbardziej palącym problemem stała się spłata kredytu we frankach szwajcarskich CHF, Porblem frankowiczów stanął na najwyższych debatach politycznych i społecznych . Wielu rolników też korzystało z takiej formy kredytowania. Otrzymywali ten kredyt w celach zakupu domu mieszkalnego , maszyn rolniczych ;lub samochodów.  Po ostatniej decyzji władz rządowych frankowicze  musza sprawy  wziąć w swoje ręce i sami dochodzić roszczeń z bankami. W zakresie rolników sprawy frankowiczów będą dotyczyć tylko zakupou domu lub kredytu w zakresie wybudowania domu mieszkalnego - nie dotyczą maszyn rolniczych , samochódów czy też budowy budynków gospodarczych.
      Obecnie reprezentujać  knacelarię prawną  powstały możliwości pomocy dla frankowiczów. Co najważniejsze sa już pozytywne  wyroki na korzyść frankowiczów. 
      Jeśli zatem jesteś jednym z kredytobiorców " Frankowiczów" i chciałbyś rozwiązać  swój problem  w zakresie spłat tego kredytu  skontaktuj się z nami 

Władysław Biskup 
       Prawnik 
      tel. 660 783 158

e-mail: wbiskup@o2.pl
    • Przez kiniataka
      witam, mam działkę przez którą przechodzi rura z gazem. zwrócił się do mnie przedstawicie gazowni, że chcą wykonać prace konserwatorskie w /w rurze na mojej działce, wiąże się to z tym, że na teren mojej posesji wjedzie kilka samochodów wykopią dziurę, a po zakończeniu zobowiązali się, że przywrócą działkę do stanu pierwotnego. czy w tym wypadku mogę zażądać od nich odszkodowania ? w jakiej kwocie ? czy jest jakiś akt prawny regulujący na jakich zasadach oni mogą wykonać prace konserwatorskie na mojej działce. również, skontaktował się ze mną przedstawiciel energetyki, że przez moja działkę, chcą w ziemi wkopać kable z prądem, teraz przez działkę przechodzi linia napowietrzna, a docelowo ma być ta linia wkopana w ziemię. oni chcą przekopać około 70 m mojej działki. czy i w tym przypadku mogę żądać odszkodowania ? czy jest jakiś akt prawny który to reguluje >  
    • Przez Cineek
      Witam serdecznie,

Nadeszła niezbyt przyjemna dla mnie chwila - zapadła decyzja o budowie pewnej drogi 7 metrowej odciążającej pobliskie miasto. Wiadomym jest że będą też robione ronda, zjazdy i drogi dojazdowe do pobliskich pól.
      Na moje nieszczęście na odcinku ok. 800m będzie to przecinać w sumie 4 działki, jak pewnie zdajecie sobie sprawę długie proste pola zamienią się w krótkie nieforemne kawałki co znacznie utrudni przeprowadzanie zabiegów agrotechnicznych.

Pytanie do osób które miały z tym do czynienia, jak wyglądają procedury związane z wykupem takiej ziemi?
      Obecnie są już tam zasiane zboża / rzepak. Na razie cisza ze strony miasta / powiatu i województwa, z mediów można się dowiedzieć że budowa może się rozpocząć w każdej chwili.
      Jakie kroki mogę podjąć i jakie rady w związku z tym mają osoby które już przerabiały ten temat ?
      Nie ukrywam że trochę mnie to przeraża...

Pozdrawiam

• Przez massa1994
      Witam,
      Forumowicze orientujecie się możne jak wygląda sprawa kredytów w 2019 na zakup ziemi rolnej? Prowadzę nie duże  gospodarstwo i chciałbym je znacznie powiększyć,tak abym mógł poświecić się mu na 100%. Czy istnieje możliwość zakupu gruntu obciążając tylko nabyte grunty, czy konieczne możne jest zastawienie całej hipoteki gospodarstwa? Chciałbym jeszcze zapytać o to czy bank obliczając zdolność kredytowa uwzględnia przychody z działalności na nowym areale? 
      z góry dziękuje odpowiedzi. 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj