siwyadas

Claas Dominator 76

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FARMER1313    1

Posłuchaj czy `coś tam nie klepie i możesz go rozgrzać i wkręcić zegar do zmierzenia ciśnienia w miejsce czujnika ciśnienia oleju i sprawdzić stopień sprężania o ile oczywiście posiadasz odpowiednie przyrządy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

niedawno kupiłem claasa dominatora 76 i mam problem gdy jade to piszczy mi pas jezdny wie ktos co moze byc tego przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

koledzy zakupiłem dominatora 76 i mam problem z cofaniem gardzieli... Na "krótko" chodzi a z włącznika nie chce... jest jakiś przekaźnik więc wnioskuję że musi być spełniony jakiś warunek aby działał. Wie ktoś jaki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Zobacz przy dźwigni od włączania hederu powinien byc czujnik, u mnie w D 88 on nie łączył i też nie działało cofanie.

Cofanie ma działac tylko na wyłączonym hederze!!!


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Mam pytanie... jakie idą nożyki do kosy do 76?? mam heder 3,6 m i widze że sa założone i dolnonacinane i górno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

koledzy mam pytanko potrzebuje koła pasowego do claasa 76 wie ktoś może gdzie najlepiej uderzać po części używane lub nowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Miejscowość Wąsy koło Siedlec , szrot z komajnami


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba199851    0

Witam, mam pytanie co by sie lepiej opłacało kupić na 50hektarów claas dominator 76 czy new holland 8060?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Polecam dominatora 76 prosty w obsłudze i naprawach. Części dostępne i w przystępnej cenie oraz dużo używek. Jak dominatora to tylko z silnikiem Mercedesa :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Też polecam dominatora 76... posiadam go dopiero sezon ale miło mnie zaskoczył. A co do silnika to mercedes może troche mocniejszy ale spalanie mniejsze to w perkinsie. Mam porównanie bo ko 15-20 olega ma identycznego z mercedesem właśnie. A róznica nie mała bo ok 2l/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

No mocniejszy to on nie jest bo obydwa mają po 120km, za to charakterystyke zupełnie inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś konkretniej na temat owych charakterystyk poproszę.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Coż ci to powiedzieć, sam porównaj:) W naszym jest akurat Perszing i całkiem ładnie pracuje ten silnik, w ogóle nie kopci na czarno na wysokich obrotach, przy zapalaniu rano musi przekręcić dłużej, ale tak już mają te silniki. Dosyć łatwo słychać po nim obciążenie, w zbożach nie, ale za to w konkretnym rzepaku(taki powyżej 4t/ha) to ma ciężkawo... schoć ma większą pojemność niż Mercedes... Lepszym Perkinsem już jest ten montowany np. w 88(63544), bo ma Turbo i lepiej już mu to idzie... Dla mnie nie do pobicia jest Mercedes OM 352A, ale on jest montowany w niektórych 85, 86, 88 a we wszystkich 96, pracuje koło nas taki i tego klanku idzie słuchać godzinami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja w swoim Dominiku mam Mercusia OM 352 i dawaliśmy mu po garach na sprawdzenie i w dobrym życie z porządną słomą szedł nawet nie było czuć. Jak miałem mercatora z Perszingiem to nie było widać lepszego zboża, a on już z daleka widział i po silniku było czuć :) Mercedes po prostu lepiej sobie radzi i jest twardszy i mniej czuły na paliwo i z tym że mniej spali Perkins to ja się nie do końca zgodzę. Jak Perkins ma ciężej to więcej łyknie a Merc idzie równo i nie faluje :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Dlatego pisałem że mercedes mocniejszy bo i takie jest moje odczucie (miałem okazje kosić jednym i drugim). A co do tego jak idzie w zbożu to i tak nie pojedziesz w konkretnym zbożu czy rzepaku szybko bo nie przesiejesz dobrze. Teraz mam z perkinsem i mocy mogło by być więcej tylko w życie hybrydowym z rozdrabniaczem lub jak kolega pisał w rzepaku z rozdrabniaczem. Spalanie jest mniejsze w perkinsie... przynajmniej w egzemplarzach które ujeżdżałem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

ja własnie u siebie w doimnatorze 85 mam mercedesa om352 idzie jak burza, w dobrej pszenicy 8t nie widać i nie czuć straty mocy, u mnie spalanie około 9-10 l na godzine pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Też polecam dominatora 76... posiadam go dopiero sezon ale miło mnie zaskoczył. A co do silnika to mercedes może troche mocniejszy ale spalanie mniejsze to w perkinsie. Mam porównanie bo ko 15-20 olega ma identycznego z mercedesem właśnie. A róznica nie mała bo ok 2l/h

15-20 l? to nie malo :P moj merol w 96 pali jakies 10 no jak ma ciezko juz to wezmie 13 ;]

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

kolego kravter to pomyłka te 15-20... chodziło mi o różnice miedzy silnikami... wg moich obliczeń to ok 2l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

2? czy 12 :D bo to roznica :D 2l to chyba nieosiągalne :D

ale troche zle porownanie dalem bo merol w 96 ma chyba 150 km a ile perkins ma w 76? to nie wiem, obstawiam jakies 120 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jeśli ktos piotrzebuje prosty mechaniczny i dobry kombajn to seria x6 jest chyba najlepszym wyborem. częsci sa praktycznie wszystkie dostępne i wiekszosć zamienniki lub używki, dobre silniki i prostota obsługi. No i jakość koszenia nie porównywalna np z Bizonem nie ujmujac nic Bizonowi ;) . Wcześniej miałem Consula i dlatego zostałem przy Claasie. Szwagrowi padł Bizonik i kończylem mu zniwa a teraz sam choruje na Claasa :) Chciałem wsadzic go za kółko ale bał sie bo mówi ze przy takiej prędkości koszenia to on nie ogarnie tego co sie dzieje :D a heder 3,9 tak ze nie wiele mniejszy niz w Bizonie. Zaletą Claasa jest jeszcze to ze zapchać w nim młocarnie to trzeba sie naprawdę postarac a mi to sie przez 5 lat nie udało mimo że zdażało sie kosic pole z którego kilka Bizonów zjeżdzało poniewaz było więcej chwastow niz zboża a Claas szedł jak buża co prawda to co było w zbiorniku bardziej nadawało sie na sianokiszonkę ale to już nie moj problem :D .

Ogólnie jesli ktos nie lubi zbednych bajerów to polecam te kombajny . jeśloi ktos ma większe wymagania to mozna trafic Dominatorka z czujnikami strat ,rewersem podajnika pochylego , klima, skrzynia hydro czy nawet górala .Ja mam z silnikiem merca i polecem te silniki na liczniku jest ponad 5000h i śmiga delej ,z tego co wiem to teoretycznie te silniki wytrzymuja do 8tyś bez remontu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj