siwyadas

Claas Dominator 76

Polecane posty

JD1052    206

Claasa idzie bez problemu zatkać w rzepaku(4-5t/ha), tym negatywnie mnie zaskoczył bo JD to jest czołg w rzepaku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reee    0

Witam! Postadam kombajn 76 i mam mały problem. Chodzi o filtr oleju hydrauliki- gdzie on się znajduje( dokłanie) . Niedawno zakupiony a nie potrafię go znaleźc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

W zbiorniczku hydrauliki są tam 2 z przody zbiorniczka tam trzeba troszkę po rozkręcać :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39
Napisano (edytowany)

Claasa idzie bez problemu zatkać w rzepaku(4-5t/ha), tym negatywnie mnie zaskoczył bo JD to jest czołg w rzepaku....

 

jak są gówniane pasy to zatkasz. ja osobiście zatkałem raz i to wytrząsacze bo się badyl zaklinował ale kontrolka świeci , 5 min i odetkane.

 

jak już mi się zapcha to w przenośniku pochyłym, ale dajesz rewers i buta jedziesz dalej. młocarni jeszcze nigdy nie zatkałem.

DOMINATOR 96

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Idziesz na łatwizne i chcesz obronić claasa.... Zatyka się stół pod wytrząsaczami bo nie potrafi przerobić tak dużej ilości łuszczyn, a prekość jazdy jest bardzo niska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Widze ze kolega JD ponad wszystko...:) Do rzepaku może on i dobry ale zboże czyści fatalnie... juz chyba bizon lepiej. Dobry dla kogoś kto posiada czyszczalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

JD ponad wszystko dla mnie haha, poprostu patrze obiektywnie na sprawe i tyle, kupiliśmy Claasa z myslą wypróbowania go i z nadzieją że będzie lepszy ale wypada podobnie do JD:) Ma pare lepszych rzeczy np. silnik za kabiną co dla mnie jest plusem a nie minusem jak dla wielu..., ma lepsze sterowanie i apetyt Perkinsa mocniejszego o 35km od JD jest podobny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a kiedyś kłóciłeś się ze silnik za kabina to minus :P

 

to ja nie weim jak kosze rzepak.... ganiam szybciej niż w pszenicy i mi go nie zatyka. może mój jest wyjątkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Koledzy mam pytanie o sprzęgło młocarni w dominatorze 76... a mianowicie czy posiada ono jakąś regulację?? mam wrażenie że jak w gęstym łanie przyśpiesze to mi się ślizga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u mnie był podtarty to tez właśnie tak się działo. ale jest tylko popękany czy tez starty i głęboko wpada? a morze zaciekł jakiś olej ?

 

a tak na marginesie :D to tam jest jakieś sprzęgło? (będę musiał zobaczyć ale to jak go wyciągnę z garażu :P) bo już nie pamiętam. wiem ze jest na przenośniku pochyłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Jest już troche zużyty i do tego popękany jak nie wiem... pewnie to jest przyczyna musze zainwestować w nowy ... swoja drogą ciekawe ile kosztuje... No jest tam sprzęgło i kalamitki... hmm a może za mocno je smarowałem??musze tam zajrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekt5    0

Witam .

Własnie zostałem posiadaczem Dominatora 76 . Poprzednio miałem Protektora przez 4 lata ten mały kombajn dawał rade na 60 ha . Wiec ten sobie spokojnie tez powinien poradzić .

Mam tylko mały problem bo kupiłem z zepsuta hydrauliką ;/<nie działa wspomaganie ,,podnoszenie chederu kompletnie nic nie działało >. Juz rozbierałem wszystkie rozdzielacze <przeczyszczone zostały> pompa ze zbiornikiem była ściągana i czyszczona 3 razy , ciągle pęka jeden z oringów na pompie hydrauliki <nie wiem co jest grane taki w kształcie grzybka> Jak założyłem nowy oring to przez chwile działała hydraulika.

 

Co może być przyczyna ktoś moze wie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawór przelewowy w rozdzielaczu może jest zacięty.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Witam serdecznie, kupiłem kombajn i jestem na etapie przygotowywania go do żniw. Mam pytanie jakie macie opony w swoich 76?? bo ja tu ma w oplakanym stanie 18,4 R30 i są to chyba troszke za wąskie opony na jakie szersze mógłbym je zmienić azeby na felge na szerokość weszły?? jakieś 650/70/30?? bo znalazłem 540/65/30 ale to jeszcze weższe chyba będą.

Czekam na pomocne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekt5    0

A na rozdzielaczach też sa takie zawory czy tylko na przewodach hydraulicznych ??

 

Jutro sprawdzę te zawory przelewowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz felgę na którą takiego kapcia wsadzisz to czemu nie. Na te 18,4 to nie ma szans zeby to weszło.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

panowie i ja sie podlacze. gdzie moze byc zawor przelewowy w 96 ? czyzby w tym rozdzielaczu od rozkladania rury , jest tam sruba na klucz 30 pod nia sprezyna . Problem jest taki ze grzeje mi olej na jednym z przewodow idacych od pompy do tego rozdzielacza rury a potem do rozdzielacza wlasciwego sterujacego odbiornikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

A ja mam pytanie takie do tych którzy mają rewers podajnika pochyłego czym go się uruchamia mógłby ktoś jakieś zdjęcie wrzucić chodzi mi o serie z 6 na końcu. Ewentualnie ktoś może do sprzedania ma przewód do spuszczania oleju silnikowego ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekt5    0

Zawór przelewowy w 76 jest przy siłowniku rury wysypu.

Przy rozdzielaczu jest raczej zawór ciśnieniowy .

Jutro leje nowy olej <3 raz leje nowy > i zobaczymy jak hydraulika będzie chodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

u mnie w 96 rewers wlacza sie z prawej strony kabiny. tam gdzie masz te ikony od czujnika strat ziarna nie? to od stony przedniej szyby jest bialy przycisk ;p to wlasnie on wlacza rewers ;p

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj