yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

mirro    6402
8 minut temu, racyl napisał:

 

Porąbany to jesteś ty bo nie masz żadnego zajęcia poza trolowaniem w internecie

Być eko chłoptasiu z malutkim rozumkiem kosztuje.  spaliny to nie tylko te co wylatują z komina budynku, może zamiast orać Jony zaprzęgnij siwka do pługa

Problem być, albo nie - chodzi o zabezpieczenie energetyczne kraju. Jakiś czas temu przytaczałem wyniki analiz z południa Polski gdzie największy procent pyłów stanowiły starte opony samochodowe. 
 Kiedyś już prosiłem abyś czytał ze zrozumieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 minuty temu, mirro napisał:

Problem być, albo nie - chodzi o zabezpieczenie energetyczne kraju

hmm a jaki kierunek produkcji energi obrać ? z tego linku co wkleiłem może wynikać że na elektrownie atomową niemcy mogą narzekać , wiatraki i fotowoltanika to tylko w połączeniu z magazynowaniem tej energi ale to też kosztuje , biogazownie to w porywach do 5 % całosci ale to max , stopnie wodne też już odpadają wiec co ?  gaz odpada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, mirro napisał:

Problem być, albo nie - chodzi o zabezpieczenie energetyczne kraju. Jakiś czas temu przytaczałem wyniki analiz z południa Polski gdzie największy procent pyłów stanowiły starte opony samochodowe. 
 Kiedyś już prosiłem abyś czytał ze zrozumieniem. 

Nic nie bój zawsze chętny by sie znalazł co by nam ten prąd sprzedał na początku po naszej krajowej cenie a potem za kilka razy więcej

Jakby był mus to i w krótkim czasie by te elektrownie atomowe powstały.

Nie da się przecież zasilić polski  z wiatraczków i panelków na dachach tak jak transport bez paliw praktycznie by nie istniał oparty na silniki elektryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Niemcy jak chcą mogą narzekać. Mnie akurat to wali. Problem w tym że nic nie robimy. Coś ruszyło od chwili wywalenia PO na zbity pysk? Ktoś zakręcił się w kwestii wyboru technologii? Są lokalizacje zasadnicze i zapasowe? Może jesteśmy dogadani co do reaktorów?
 

Racyl Kulczyk chciał kupować prąd z Chmielnickiej elektrowni. Coś może przegapiłem?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Jak informuje „Rz”, w ubiegłym roku import energii elektrycznej do Polski był na poziomie 13,83 TWh, z czego z Ukrainy trafiło do na 1,41 TWh energii. Najwięcej energii w 2018 roku sprowadziliśmy z Niemiec – 7 TWh, druga na liście jest Szwecji 3 TWh, a za nimi Litwa 1,61 TWh.                   Od początku roku wyeksportowaliśmy 763,3 GWh energii elektrycznej. W ubiegłym roku w tym samym okresie na liczniku eksportu widniał wynik 1572,4 GWh – podaje "Rzeczpospolita".    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kilkaset kilometrów dalej za granicą ukraince okołoruski w d*pie mają całą ta ekologię

z  tym zagrożeniem ekologicznym to tak może być jak do nie dawna prognozowaną zimą stulecia

A co najważniejsze prognozują przecież że jako naród się kurczymy i że nie będzie miał kto pracować na emerytów więc i rzekomych trucicieli będzie mniej na dłuższa metę,  mniejsze też będzie zapotrzebowanie na energie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

I słowo "może" w tym przypadku jest najwłaściwsze. Tylko że "może" też być czarny scenariusz a wtedy przygotowani będą mieli lżej. 
Co stoi na przeszkodzie aby przygotować się na coś, co zdaje się być nieuchronne? Jeżeli nie nadejdzie to i tak będziemy do przodu. Jeżeli nadejdzie, może coś z tej "kupy kamieni" zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
1 godzinę temu, 12zbyszko napisał:

Kiedyś w miastach w starym budownictwie wszyscy palili węglem . Ile było fabryk . Teraz w kominach filtry .Prawie wszędzie co .Domki jednorodzinne na gaz lub eko groszek i od razu pojawił się smog .

Kiedyś tego nie było ?

bo z eko jest kasa 😎ktoś niejeden napełni worek 

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Starte opony i okładziny. Smog był i problem był zawsze. Przy zabezpieczaniu Bazyliki Mariackiej narzekali konserwatorzy. Na pyły i gołębie po równo. Hałdy pyliły, ruch pylił, Bizony pyliły, rolnictwo pyliło, przemysł pylił... To nie jest problem ostatniej dekady a dalej. Dlatego drogi, obwodnice... Węgiel. Gatunki węgla w Polsce są klasyfikowane przez Polaków. Generalnie antracytu mamy od biedy a szungitu wogóle. Polskie węgle dobre czy lepsze? Bez jaj. To kwestia tego jak nazwie to kopalnia. Do domu potrzebujemy węgla 31 i 32 przy czym tego u nas biednie. W tym roku miałem stos papierów na dostawę polskiego węgla. Miał być zajebiaszczy. Miał bo teraz w boksie leży ze Szczecina czyli uj wie skąd. Nie obchodzi mnie. Fo Szczecina jest mniej kilometrów, opał jest tańszy i nie trzeba kondonić się z reklamacją. Polski węgiel wziąłbym tylko kęsy lub kostkę. Od orzecha w dół to różnie może być. Mysłowice-Wesoła utkwiło mi, że dobry niewiem tylko czy jeszcze istnieje. Zresztą tych eko sortów jeszcze kilka lat temu wciąż brakowało i to był import.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Racyl  zacytowałeś Zbyszka a żeby było łatwiej to z Twojej okolicy. Akurat te mi się  przypomniały i na nich ćwiczyłem. Pierwszy to lubelskie Czuby, ale z przed zabudowy wolnych przestrzeni między blokami plombami przez różnych deweloperów.  Drugi puławskie Azoty. Cechą wspólną było zwrócenie uwagi na kanały przepływu powietrza między budynkami i dominujące kierunki wiatrów. O ile w mieście tłumaczono to chęcią zminimalizowania opadu radioaktywnego w razie gdyby bomba nie pizła bezpośrednio w ten rejon, to w przypadku Puław decydujący był wiatr który po wybudowaniu zakładu na drugim brzegu Wisły i jakiejś awarii w zakładach, pięknie wytrułby całe miasto. 
Dlatego wybudowano je tam gdzie są i jakby co to wiatr pociągnie w kierunku Żyrzyna a tam same pola i lasy. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Zapotrzebowanie na energię jest wprost proporcjonalne do wzrostu gospodarczego zatem, racyl, skoro taki plan ma nasz rząd, że da sobie radę bo będzie mniej zużywał to w imię ojca i syna... MASZ I ONI MAJĄ RACJĘ. Kierunkowi unijnemu w energetyce mówimy stanowcze nie!


Puławy robią zdaje się takie sprawy, że same mogą się zmienić w grzybek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Nie no nasz Rząd pewnie policzy ile niemieckie firmy zużywają w Polce prądu i uda się po "energetyczne reparacje".:lol:

Samego amoniaku starczy na niezłe widowisko.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, DTaras napisał:

Zapotrzebowanie na energię jest wprost proporcjonalne do wzrostu gospodarczego zatem, racyl, skoro taki plan ma nasz rząd, że da sobie radę bo będzie mniej zużywał to w imię ojca i syna... MASZ I ONI MAJĄ RACJĘ. Kierunkowi unijnemu w energetyce mówimy stanowcze nie!

człowieku wzrost gospodarczy musi kiedyś maleć bo kto będzie go konsumował . może i będą chcieli doświetlić nocą każda pipidówę tylko z czego to opłacą jak ludzi będzie mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

A wziąłeś pod uwagę że bloki węglowe też trzeba kiedyś remontować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

krakow lezy w kotlinie sandomierskiej i tyle w temacie- wiatr wieje czasami to tzw V strefa wiatrow-zadnych wiatrakow nie postawi-wieje tylko wtedy gdy mam robic opryski i to nie zawsze,  dysze antyznoszeniowe u mnie to marnowanie pieniedzy.

kotlina to takie nizinne miejsce otoczone zewszad gorami lub pagorkami-wymiana powietrza z naturalnych wzgledow jest utrudniona,  w zakopanem halny 130 km na godzine a w krakowie cisza, do miasta oprocz samochodow mieszkancow wjezdza dziennie ponad 250 tys samochodow-od 5 rano sznury samochodw do biur,szkol,fabryk,budow , sa co prawda autobusy i pociagi ale ludzie sa wygodni, do tego gesta i wysoka zabudowa .

do tego miasto stale sie rozwija,tereny drogie, teren trudny , gesta zabudowa, minimalna ilosc zieleni. stawiaja bloki na blokach, drogi waskie i krete korki sie robia, byle uliczka pare godzin zakorkowana, na piechote szybciej przejdziesz, nie wszedzie dochoda tramwaje i autobusy.

ta sa problemy polski a- gdy przyjdzie zgnily jesienny niz to mnostwo-glownie mlodych-ludzi chodzi w pol-maskach ,normalnie jak w pekinie😛, mnie to smieszy bo wiem ze one niewiele daja,

od jutra drozeje parkowanie w krakowie, juz cale centrum jest obstawione parkomatami, ruch pewnie sie zmniejszy.

czyzyny tam bylo pierwsze w miescie lotnisko- jeszcze ze franca jozefa powstalo i swietne muzemu lotnictwa-warto zobaczyc


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

remontować? Mirro blok węglowo - parowy produkuje nośnik dla turbin. Ile z nich pracuje w parametrach nadkrytycznych? Jak powiesz żaden to pomyliłeś się o trzy. Na horyzoncie parametry uktranadkrytyczne... Wymiana niestety.


Kazimierz chyba wyżej od Krakowa? Czyżby oni już wtedy wiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

gdy powstalo miasto kazimierz to krakow liczyl  kilka tysiecy mieszkancow, o smog[k]t o tylko w legendach wystepowal, byc moze jest wyzej metr-dwa a do tego przez 150 lat to bylo miasto wylacznie chrzescijanskie.

najwiekszym problemem w wypadku elektrowni weglowych bedzie brak zimnej wody do chlodzenia turbin-wystarczy parenascie dni po 30 plus i znowu beda wylaczac prad jak za prl 20 stopien zasilania...na szczescie krakow ma w miescie elektro-cieplownie a za miedza zwykla elektrownie wiec pradu nie powinno braknac. zeby bylo fajnie moj dom jest jednym z ostatnich ktore sa zasilane z elektrowni na slasku-nieraz w kolo sie swieci a u mnie ciemno, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
3 godziny temu, DTaras napisał:

Polskie węgle dobre czy lepsze? Bez jaj. To kwestia tego jak nazwie to kopalnia. Do domu potrzebujemy węgla 31 i 32 przy czym tego u nas biednie.

co ? tego mamy najwięcej ...  ale tam gdzie dobry tam wielkie kolejki za nim ....  

miałeś kiedyś z Marcela ?

3 godziny temu, DTaras napisał:

Polski węgiel wziąłbym tylko kęsy

co to jest ? jest kostka orzech groszek ....

2 godziny temu, racyl napisał:

człowieku wzrost gospodarczy musi kiedyś maleć bo kto będzie go konsumował . może i będą chcieli doświetlić nocą każda pipidówę tylko z czego to opłacą jak ludzi będzie mniej

technologa ... u nas wszystkie latarnie wymieniają na Ledy białe  narzazie wymienili gdzieś 75 % podobno 40 tyś oszczędności tak jasno ze człowieka poznasz z 500m

 

1 godzinę temu, jacus napisał:

zeby bylo fajnie moj dom jest jednym z ostatnich ktore sa zasilane z elektrowni na slasku-nieraz w kolo sie swieci a u mnie ciemno, 

zapłać za prąd ... albo dyskietki e wymień 

1 godzinę temu, jacus napisał:

najwiekszym problemem w wypadku elektrowni weglowych bedzie brak zimnej wody do chlodzenia turbin-wystarczy parenascie dni po 30 plus i znowu beda wylaczac prad jak za prl 20 stopien zasilania...

co ty dupisz ...   w tym roku w lipcu cały miesiąc 37/8  czerwiec i sierpień i co ? i nic nie wyłączali .....   bramie morawskiej to normalne temp... tak było za Platformy nie ze to ich wina ... ale wtedy chodziła straż i kazała w ciągi zmiany jeden używać tylko 2 godziny klimy .... chodzili markety biura urzędy i nie-wiem co jeszcze .... 

nie wiem czy od tego czasu miało coś spólnego nacjonalizacja 3 elektrowni  Rybnik opole i coś tam jeszcze  2 lata suszy upały ... nic nie wyłączali z niczym nie było problemu 

jacus ty to musisz być pobożny cały deszcz zatrzymuje się na was ..  u nas październik ok 15 l  listopad 10l grudzień 0l    

 

2 godziny temu, jacus napisał:

ta sa problemy polski a- gdy przyjdzie zgnily jesienny niz to mnostwo-glownie mlodych-ludzi chodzi w pol-maskach ,normalnie jak w pekinie😛, mnie to smieszy bo wiem ze one niewiele daja,

marketing ... ciekawe kto tym informował ze długie noszenie masek powoduje rozdyma płuc u nas choroba zawodowa ciekawe czyby nosili >? 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Roman176 napisał:

technologa ... u nas wszystkie latarnie wymieniają na Ledy białe  narzazie wymienili gdzieś 75 % podobno 40 tyś oszczędności tak jasno ze człowieka poznasz z 500m

 

białe czyli barwa neutralna. zazwyczaj montują barwę zimną co widocznosć w niej jest gorsza.

żeby coś ledowego tak samo świeciło jak normalna żarówka  musi mieć porównywalny strumień świetlny. nigdy to nie jest tak że to jest jak piszą na opakowaniach że oświetlenie led zużywa 10% prądu co normalne. co by nie patrzeć jest oszczędnośc energii

 

jak sie przyglądam to ledowe gęściej stawiają i są niższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
12 godzin temu, mirro napisał:

Uuuuuu Kolego i tu się mylisz. Wcześniej i to dużo, bo jeszcze przed Chrystusem ( tu nie pamiętam którzy ale chyba rzymianie) jako największe zło tego świata uznawali Żydów. Tak że my jesteśmy daleko w kolejce.

Przecież jak ktoś dużo pali i pije wcale nie musi być zły 🥂

DTaraz napisał że się nabijam a ja tylko chciałem pokazać że jeszcze jest na zachodzie propaganda i inne kraje oczerniają a siebie wybielają . To taka uczciwość między sąsiedzka 😁😁😁

Dodam . Nie potrafią wymienić punktów swego programu .

 

 

 

 

 

Edytowano przez 12zbyszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Tylko, że neutralny zimny odpada. A LEDy na ulicy w neutralnym? Jak nie pada to może a całe oszczędności często zjada zakup. Ten rodzaj oświetlenia przy porównywalnym wysokoprężnym sodowym czy tam metalohalogenowym ma możliwości, z których nikt nie korzysta. Te wymiany to popisy rady i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj