yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

dysydent    3086

uznano sfałszowanie wyborów i w zasadzie nie będzie żadnych konsekwencji?
https://wiadomosci.wp.pl/wybory-parlamentarne-2019-sn-pierwszy-raz-uznal-protest-wyborczy-za-zasadny-6443507764999809a

jak inaczej tłumaczyć uznanie wiarygodności zeznań wyborców że głosowali na osobę w lokalu w którym ta osoba nie otrzymuje ani jednego głosu po podliczeniu?
wcale nie można tego tłumaczyć że wioskowa komisja ma prawo się pomylić bo kilka lat matematyka nie była obowiązkowa na maturze ani też dowcipem który na lekcji chyba Historii opowiedział nam raz nauczyciel

" - za komuny w ramach akcji "Kultura dla mas pracujących" wytypowano kilku i wysłano do teatru
ci się spóźnili na spektakl i wchodzą gdy ten już trwa a w tym czasie w sztuce ze sceny pada
- skąd przybywacie dzielni rycerze?!
na to jeden ze spóźnialskich gromko
- SKR Kawęczyn!"

tak na prawdę to wioska z kawału nauczyciela była sąsiadująca z Kawęczynem ale dzisiaj zaczynam mieć wątpliwości czy nie był to fakt autentyczny a nie kawał.

W ciemno obstawiam że w tej komisji we wszystkich kategoriach zwyciężył PiS

na starym forum pisałem coś o NATO i jest sygnał pierwszy (chyba żebym jakie inne przegapił)
https://wiadomosci.wp.pl/niepokojace-slowa-emmanuela-macrona-o-nato-umiera-mozg-6443522373105281a
jeśli by mózgiem NATO rozumieć USA no toście sobie Emanuelu nagrabili u Trumpa
byłby to może i polityczny kabaret gdyby nie groził tak poważnymi konsekwencjami

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331
2 godziny temu, DTaras napisał:

niektóre gminy mają własne mapy i nie podają danych do geoportalu. U mnie jest gison. Jest opcja nakładania metadanych w geo ale tonie zawsze zadziała. Jak Ardanowski? Ano kierunek jest taki aby dusić szare strefy a mały ma się zastanowić czy potrafi firmę/gospodarstwo prowadzić. Myślę, że po głowie mu chodzi Czar PGRu 😉

No tak, tylko aby to uporządkować to trzeba zacząć od początku. Definicja rolnika, gospodarstwa (takiego czy innego), A to już zbyt wiele, albo przerasta.😂

Dysydent skarżący nie był z opcji Bogo- Ojczyźnianej, dlatego wrzask mały . Jakby był z właściwej to już dawno darliby japę że zdrada.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ciezki temat w sąsiedniej wiosce na radnego do gminy gosc kandydował , razem z domownikami liczył na murowane co najmiej 7 -8 głosów a dostał 1 i co ?    Na                          ,, geoportal 360 pl '' można sporo znalezść na temat działki która nas interesuje  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

nie wiedziałem że taki wysoki numer geoportale mają :) 
dzięki bo tam rzeczywiście powierzchnie działek ewidencyjnych widnieją oby nie jeszcze a na stałe.

a głosowanie? jedynym wiarygodnym sposobem na rzetelność liczenia głosów (czyli i sensowność głosowania bezsprzeczną) była by maszyna o konstrukcji liczącej głosy bez czyjegokolwiek udziału z zewnątrz i możliwości jakichkolwiek zmian ustawień
Tak w zarysie i pierwsze co mi do głowy przyszło.
oczywiście maszyna o najprostszej możliwej konstrukcji możliwej do zrozumienia przez jak największy odsetek populacji.

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Oczywiście maszyna powinna mieć też otwór wrzutowy przyjmujący monety 5PLN i dopiero wtedy możliwe byłoby oddanie głosu. To tak celem kontroli krzyżowej czy faktycznie ilość głosów się zgadza. A jak nie to przecież zawsze ktoś z komisji ma piątaka przy sobie, albo wyjdzie o jakiegoś bogatszy.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

jakiej komisji? ani jednego człowieka w procesie głosowania, ewidencjonowania wyborców aż do odczytu wyników po zakończeniu wyborów przy czym wyniki te natychmiast podane do publicznego odczytu np w sieci. Technologia już na to pozwala. 
Da się to zrobić a wątpię czy kiedykolwiek zrobione będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Jest komisja? To jest i pole manewru.😂 

Jeszce trzeba by uczciwie wygrać.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1934

Poco maszyny skoro jest pewne gremium co się nie myli i ma rację. Ono to w swej nieomylności sprawi, że ograniczy się liczbę głosów do wszechupsażonych delegatów... Przy okazji - wiecie, że jakiś dureń chce dać pierwszeństwo pieszym? Niedawno pismaki pisali jakoby kierowca podpuścił pieszego do przejscia zatrzymując się przed przejściem pomimo, że pieszy nie był przy jego pasie - debile, pomyślałem, nie znają obowiązków uczestników ruchu. Teraz niewiem co myśleć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

prawdziwa demokracja to twor bardzo mlody -niewiele ponad 100 lat temu wprowadzono eksperymentalnie w kilku krajach prawdzwe glosowanie- akurat w tym miejscu nie mamy sie czego wstydzic - jednym z kilku takich krajow byly austro-wegry. potem odrodzona rzeczypospolita na kilka lat tez wprowadzila demokracje a po 26 r to sie skonczylo.. wczesniej byly rozne pseudo-demokratyczne wyboru-obowiazywal cenzus majatku lub wyksztalcenia albo glosowanie kurialne

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzus_majątkowy

https://pl.wikipedia.org/wiki/System_kurialny

adrian mowil w srode ze mieszkancy malopolski chetnie udaja sie na wakacje do jarocina - kurna gdzie to jest ??? bo nie kojarz[no moze troche przesadzam] ale wiekszosc mieszkancow galicji nawet nie potrafilo by wskazac tego miast na mapie........

dokonala sie ostateczna rozbiorka ofe-po 22 latach jedyna nadzieja na godne emerytury zgasla........

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/emerytury/prezes-zus-mowi-ze-czekaja-nas-nizsze-emerytury/1wj3hwl


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
Dnia 7.11.2019 o 17:15, Ulman napisał:

Akurat w matematyce 2x2 zawsze jest 4 więc może córka chodziła na jakiś lewcowy nurt matematycznym albo nie uważała na zajeciach. 

Widzę że się znasz na matematyce a mi mówili że 2×2 to jest ile szef chce 😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Nie to żebym się specjalnie uwziął na Pana ministra, ale chyba znalazł remedium na wszystkie problemy polskiego rolnictwa.  .:lol: No chyba że był wtedy bardzo głodny a organizator nie spieszył się z podaniem paszy.
https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/ardanowski-rolnictwo-bez-przetworstwa-nie-moze-istniec,89648.html       jak zwykle zamienić agrofoto na farmer.

"Ardanowski poprosił o rozważnie możliwości produkcji produktu, na który na świecie "niestety jest coraz większe zapotrzebowanie".
"- Są to batony ratujące życie ludziom w stanie skrajnego wyczerpania, będących na granicy śmierci głodowej. (...) Ci ludzie nie mogą dostać jakiejkolwiek żywności. Musi to być precyzyjnie skonstruowany baton zawierający zarówno energię w postaci łatwo przyswajalnych cukrów, ale i tłuszczy, białka oraz witamin. To wszystko mamy w Polsce. Moglibyśmy stać się dostarczycielem światowym tego produktu - powiedział szef resortu rolnictwa". 

Poza tym, to chyba lepiej pogadać o tym z tymi ludźmi.
https://www.arpol.net.pl/pl

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535
2 godziny temu, 12zbyszko napisał:

Widzę że się znasz na matematyce a mi mówili że 2×2 to jest ile szef chce 😁😁😁

Albo ile prezes chce lub ile TVPis powie

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Takiej silý każdy polityk pozazdrości .  Ale że Konfederacja przychodzi 😁😁😁ja to myślę że ty to peselowec  a korwin to przykrywka 🤣🤣🤣

 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

To twoje myślenie ma taki sens jak 2x2 które jest różne od 4. Spekuluj i snuj sPISkowe teorie dalej
 


 

 

 

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Ze co?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Zbyszko- my wszyscy tu peselowcy, bo nam nadano pesel.😂

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Niezmiennie zaskakuje mnie ta uporczywa potrzeba zaszufladkowania wszystkich , włącznie z sobą bo tak każe partia. Zapewne takie pogrupowanie jest dla ludu wygodne bo nie nadwyręża intelektu. My jesteśmy z PIS i jesteśmy patriotyczni i stoimy w prawdzie. Inni są za PSL SLD czy PO i oni są nam wrodzy , maja układy a nawet stoją tam gdzie stało ZOMO. Nie może być człowieka nie zaszufladkowanego a sympatycy PIS maja chyba swoistą manię i poczucie potrzeby posegregowania osób z otoczenia. Wtedy świat robi się prosty - jest naszosc i nienaszosc


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1934

Pięć lat tu z okładem a nadal zaskoczony😉 Niektórych po prostu przerasta wyobrażenie, że można myśleć po swojemu. Gdybym wspomniał, że można do błędu się przyznać to forum się posypie... oj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

nie tylko Prezydent "inwestuje w przyszłość" stawiając na społeczne antypatie bodaj zastrzeżeniami wobec kontrowersyjnych osób na sędziów TK
D. Tusk jawnie tutaj stawia na jakieś załamanie kiedy to Jego poglądy staną się bardziej popularne nawet u takich daltonistów o jakich pisaliście co dzielą wszystkich tylko na dwie grupy.
https://fakty.interia.pl/polska/news-donald-tusk-rzady-pis-musza-skonczyc-sie-dramatem,nId,3325963

może bym i nic tu nie wtrącał ale nauczyłem się nowego słowa z tekstu artykułu - "rudymenty" B|:D 
cyt -"Według b. premiera, przyszły prezydent powinien być "na pierwszej linii frontu". "Ale nie w imię interesów jednej czy drugiej partii, tylko w walce o ochronę konstytucji, niezależnego sądownictwa, wolnych mediów. Tych rudymentów liberalnej demokracji.

..."

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Na co stawia PAD to ciężko wyczuć. Ostatnio postawił na konferencję i wystąpienie jak równy z równą (Panią Ambasador Żorżetą) iiiiiiiii okazało się że wyszła z tego kupa śmichu. 
Wniosek taki że jak się podpisuje na stojąco, to i potem trzeba się z niższym rangą urzędnikiem pokazywać. A ja durny marzyłem o silnym Prezydencie mojego pięknego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Eee tam marudzisz. W telewizji mówią ze mamy sukces i to nie podlega dyskusji. Kolejne wspaniałe osiągniecie dobrej zmiany i już . Zreszta kto z ludu rozumie ze pokazywanie się z kilka kategorii niższym urzędnikiem jest niestosowne.?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, mirro napisał:

A ja durny marzyłem o silnym Prezydencie mojego pięknego kraju.

to tak samo jak Ty przed kompem super men a w realu d*pa wołowa 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Głosowałem na PAD, to pozostawiam sobie też prawo do krytyki. Zauważ że nie czepiam się np zachowania, czy tego co tam opowiadał a zwracam uwagę na powagę, rangę urzędu który sprawuje. Ulman słusznie zauważył że Pani Ambasador to nie partner do takich wystąpień. A kretyn który to zorganizował chyba nie ma dużo wspólnego z dyplomacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj