yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

hubertb    4007

Nie byłem pełnoletni, byłem nastolatkiem. Czasy dość biedne i po dziś dzień zbieramy ich żniwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
16 minut temu, dysydent napisał:

podam suchą informację zasłyszaną w radio kilka minut temu bez najmniejszego komentarza z mojej strony aby mnie kto o stronniczość nie oskarżył.

W Polsce na czas epidemii zawieszono obowiązek badań okresowych lekarskich pracowników w zakładach pracy. O stanie zdrowia swoich pracowników pracodawcy będą mieli obowiązek się dowiedzieć coś do 14 dni po odwołaniu stanu epidemii. 
nie zapamiętałem dokładnie tego... tych... no czy to 14 czy coś około.

To akurat prawda. Najlepszy numer jest taki że gościu właśnie miał wracać ze zwolnienia na którym przebywał od października, złamana noga , Leczenie zakończył, ZUS przestaje płacić a PiP nie może się zdecydować czy gościu może wrócić do pracy z powodu braku badań (skończyły się w listopadzie). Badań zrobić nie można, do pracy dopuścić nie można, zwolnić nie można. płacić trzeba bo z głodu umrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, hubertb napisał:

Nie byłem pełnoletni, byłem nastolatkiem. Czasy dość biedne i po dziś dzień zbieramy ich żniwo. 

O widzisz byłeś na wikcie rodziców a się wymądrzasz ze niby coś rozumiesz.... Ja zaczynałem dorosłe życie i zakładałem rodzinę w tych latach i jakoś dałem rady i nie narzekam i nie wyciągałem nigdy ręki po socjal jak inni... Zwalanie wszystkiego na poprzedników to już naprawdę śmieszne i nudne.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Znaleziono materiały do odbudowy kraju przez PiS😂😂😂😂

 

EUq_a-MU0AIMPRB?format=png&name=900x900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, hubertb napisał:

 Pytanie skąd pieniądze ma Urban z ciężkiej pacy ? 

Podobno  szkoli   elitę    dziennikarską   TVN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
2 minuty temu, ogarek napisał:

Wyrażam swoje zdanie....  przeszkadza ci to czego komentujesz jakbyś sraczki dostał ?.... 

epitety to zdanie twoje ok ...


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
34 minuty temu, Generał napisał:

92137015_2910391689038420_72826347442510

Generał atakuje :).

23 minuty temu, hubertb napisał:

@dysydent tak już dawno wprowadzono mechanizm który umożliwiał zatrudnianie oraz prace.

Ogarek w latach 90 nie było ani PiSu ani PO. Pod koniec lat 90 był za to AWS. 

I pierwszy chyba duży deficyt budżetowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
3 minuty temu, ogarek napisał:

O widzisz byłeś na wikcie rodziców a się wymądrzasz ze niby coś rozumiesz.... Ja zaczynałem dorosłe życie i zakładałem rodzinę w tych latach i jakoś dałem rady i nie narzekam i nie wyciągałem nigdy ręki po socjal jak inni... Zwalanie wszystkiego na poprzedników to już naprawdę śmieszne i nudne.... 

A kto tu o socjalu mówi? Dałeś radę i ok chwała za to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131
25 minut temu, hubertb napisał:

@dysydent tak już dawno wprowadzono mechanizm który umożliwiał zatrudnianie oraz prace.

....

nie rozumiem pytania 
czy ono jest z dziedziny Historii? bo jeśli tak to wymijająco odpowiem że w czasach biblijnych równolegle z niewolnictwem
jeśli w kwestiach eko.... bilogicznych to Mrówki pszczoły termity mają podział ról społecznych a np u pszczół trutnie dostają wypowiedzenie gdy ich funkcja przestaje być w ulu pożyteczna.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Mojemu koledze skończyły się badania tydzień temu, po rozmowie telefonicznej dowiedzieliśmy się że może pracować i że badania musi wykonać po skończeniu się epidemii. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

czyli to prawda co słyszałem w radio?
bo nie wierzę ...yłem
 @Pafnucy mój jeden post wcześniej... nno może dwa
.....do jasnej ch... :) 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Tak to prawda mechanizm umożliwia też zatrudnienie bez badań. Wydali pewnie jakieś zalecenie żeby nie było sytuacji mirro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 minut temu, dysydent napisał:

 

oglądnełem ten film , w zasaadzie gdyby nie wojna 2 swiatowa to niemiecka gospodarka by upadła przypuszczam , niemieckie firmy produkowały a hitler skupował co dawało gwarancje wykupu towaru a i import ograniczył hitler , to wiem skąd oni mają we krwi patriotyzm gospodarczy , 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

żeby czego nie było???
zwyczajnie przyznali że te badania to biurokratyczna fasada rzekomej przydatności urzędasów w gospodarce bo gdy na prawdę czasy kryzysu polegające na zagrożenie zdrowia wszystkich to takie zbędne bzdety jak badanie tego zdrowia stanu są zbędne.
no akurat takie badania jak te obowiązkowe pracownicze tyle mają z sensem wspólnego co ta konstytucja która poległa w obliczu epidemii.

stan nieplanowanych zjawisk zawsze obnaża ułomność gospodarki planowej i biurokratycznego absurdu. będzie coraz więcej takich przykładów.
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

mirro to użytkownik forum

Badania wprowadzono dla sprawdzania stanu zdrowia ludzi w wieku produkcyjnym ich sens jest wysoki, chronią pracownika i pracodawce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131
5 minut temu, hubertb napisał:

mirro to użytkownik forum

Badania wprowadzono dla sprawdzania stanu zdrowia ludzi w wieku produkcyjnym ich sens jest wysoki, chronią pracownika i pracodawce. 

przed czym?
widziałeś te badania z bliska? ja raz i to jest kpina z medycyny
co najwyżej chronią przed abstrakcyjnym zagrożeniem urzędasa niewspółmiernej władzy który karę może za brak jednej pieczątki więcej za którą pięczątką nic nie stoi bo kto chce to takie badania przejdzie byle miał wszystkie członki i jako tako błędnik i aparat mowy mu działały.

mirro; wiem
ale nie czytałem wszystkiego coście tu ostatnio... duży ruch i nawet chyba na dzisiaj się wyłączę przynajmniej na razie bo - sam widzisz - nie nadążam
tym razem na prawdę :) 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Podeprę się przykładem: 

Wyobraź sobie że prowadzisz firmę która zajmuje się pokryciem dachowym, zatrudnisz człowieka z ale badanie wykazało zaburzenia błędnika, pracownik nie może pracować u ciebie. Ochroniło to ciebie przed niemiłymi zdarzeniami a jego wręcz uratowało. 

Drugi przykład pracujesz w pocie czoła ale czas nie kutas w końcu na badaniach wzroku dowiadujesz się że potrzebujesz okularów. Człowiek zwykle nie zauważa małej wady wzroku. 

Badania wykonuje regularnie co dwa lata jako nałogowy palacz zawszę mam zawsze w gratisie prześwietlenie płuc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Na jakich spisach wyborców chcesz się oprzeć przy wysyłaniu pakietów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj