yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
4 minuty temu, mirro napisał:

Odpowiadać , czy nie? Chyba szkoda czasu. 

za robotę się lepiej weź obiboku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
41 minut temu, dysydent napisał:

Karma szybko wróciła
Pokaż środkowy palec komuś to szybko i tobie mogą pokazać

Powiem tyle. Gdyby zdobyła się na odwagę i od razu, nawet korzystając z uprzejmości Pani Marszałek, wlazła na mównicę a powiedziała parę słów typu " przepraszam, poniosło mnie,  wstydzę się tego co zrobiłam i nic mnie nie usprawiedliwia" jazda byłaby dużo mniejsza. Czekam na czas, kiedy przyznanie się do odwalenia numeru nie będzie świadczyło o słabości polityka, zaś o jego refleksji nad własnym postępowaniem czyli może dobrze rokować na przyszłość.

2 minuty temu, racyl napisał:

za robotę się lepiej weź obiboku

Cały czas robię a laptop stoi na warsztacie to sobie popatrzę na niektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Wolę tą zmianę rządową bo mówią dadzą to znaczy dadzą .

Wcześniej tylko gadali nie ma i nie będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

no to tym razem dali czy zabrali? no fakt, mówili wcześniej że to zrobią i zrobili
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25697421,sejm-przyjal-ustawe-o-podatku-od-cukru-i-malpek-ma-byc-duzo.html
  czas dawania się kończy
ja dodam - szkoda że tak późno bo teraz trzeba będzie tym więcej odebrać

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, mirro napisał:

 

Cały czas robię a laptop stoi na warsztacie to sobie popatrzę na niektórych.

czy Ty się słyszysz co Ty mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
1 minutę temu, dysydent napisał:

no to tym razem dali czy zabrali? no fakt, mówili wcześniej że to zrobią i zrobili
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25697421,sejm-przyjal-ustawe-o-podatku-od-cukru-i-malpek-ma-byc-duzo.html

Oto chodzi jak mówią tak jest pić wódki nie musowo i palić zostaje w kieszeni napoje to Chemia barwiona woda ze źródła ludzie biorą bankami .

Wcześniejsza ekipa nic nie mówili a wiek emerytalny podnieśli i nic nie dali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
3 minuty temu, racyl napisał:

czy Ty się słyszysz co Ty mówisz

Jak ma się warsztat wielkości 11x11 i cieplutki, to i laptop się zmieści.:lol:

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Jaka by teraz ekipa u władzy nie była to o ile cień rozsądku by nią kierował musiała by w obecnej sytuacji przykręcić śruby bo już za bardzo nie ma co rozdawać.
Może wreszcie i obecni zaczną mówić - trzeba sobie zapracować bo z pustego i PiS nie naleje
Będzie to o wiele bardziej wiarygodne niż obiecywanie że wszystko za nas ma zrobić państwo bo ono już co mogło to zrobiło i więcej to tylko może zepsuć z reszty tego co jeszcze potrafi samodzielnie działać.
Szkoda tylko że nie o słodkiej herbacie a o samej wodzie przyjdzie nam się kolejny raz brać do roboty bo podatek cukrowy kofeinowy czy "piersiówkowy" to żywcem wyjęty z komuny podatek od luksusu
był taki i zmartwychwstał znowu.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ja bym teraz zastanowił się jak poluzować przedsiębiorcom. Może zachęciłoby ludzi do pójścia na swoje w biznesie, a przydałoby się żeby nałożyło się to na czas kiedy kończy swoja przygodę z biznesem ekipa skutecznie zniechęcona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
3 godziny temu, racyl napisał:

Jasne 😁 to sobie ogrodzę kawałek chodnika na wsi bo to z moich pieniędzy 😂

Zejdź na ziemie człowieku

Ty jak zwykle sprowadzasz wszystko do prostego by nie powiedzieć prostackiego, wiejskiego myslenia.. Tu chodzi o podstawową i absolutnie bazową świadomość że cokolwiek rząd robi to obywatele to finansują. Każda inwestycja, marnotrawstwo czy cokolwiek zrobią jest za twoje pieniądze. Niestety takim jak ty wydaje się że rząd zrobił "pstryk" i kasę z tyłka wyciągnął, w lesie wykopał a reszta spadła z nieba. 

Lepiej wróć do tematów o pedaleniu i LGBT bo to ci lepiej idzie.

20 minut temu, galan99 napisał:

Wolę tą zmianę rządową bo mówią dadzą to znaczy dadzą .

Wcześniej tylko gadali nie ma i nie będzie .

Jak mówią że dadzą to automatycznie oznacza że ci zabiorą. Nie ma innej możliwości tylko lud tego nie rozumie i dlatego nadal PIS ma takie poparcie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131
14 minut temu, mirro napisał:

Ja bym teraz zastanowił się jak poluzować przedsiębiorcom. Może zachęciłoby ludzi do pójścia na swoje w biznesie, a przydałoby się żeby nałożyło się to na czas kiedy kończy swoja przygodę z biznesem ekipa skutecznie zniechęcona.

oni to doskonale wiedzą ale tego już nie powiedzą bo cyt - " Nasze wysiłki muszą iść w tym kierunku, by nasz przekaz był taki, jakiego oczekują od nas Polacy. "
jak powiedział całkiem rozgarnięty i nawet dyplomowany jeden z posłów koalicji rządzącej. Nazwisko w artykule;
https://www.dorzeczy.pl/kraj/129711/posel-pis-najwiekszym-zagrozeniem-dla-andrzeja-dudy-jestesmy-my-sami.html
 a to że rozgarnięty to można wnioskować ze świadomości jaką ma w jakim towarzystwie siedzi po Jego innej części wypowiedzi
cytatem sam tytuł artykułu.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Ulman napisał:

Ty jak zwykle sprowadzasz wszystko do prostego by nie powiedzieć prostackiego, wiejskiego myslenia.. Tu chodzi o podstawową i absolutnie bazową świadomość że cokolwiek rząd robi to obywatele to finansują. Każda inwestycja, marnotrawstwo czy cokolwiek zrobią jest za twoje pieniądze. Niestety takim jak ty wydaje się że rząd zrobił "pstryk" i kasę z tyłka wyciągnął, w lesie wykopał a reszta spadła z nieba. 

Lepiej wróć do tematów o pedaleniu i LGBT bo to ci lepiej idzie.

Jak mówią że dadzą to automatycznie oznacza że ci zabiorą. Nie ma innej możliwości tylko lud tego nie rozumie i dlatego nadal PIS ma takie poparcie

 

trzeba znać swoje miejsce chłoptasiu w funkcjonowaniu państwa i nie powtarzać bredni

8 minut temu, Ulman napisał:

Jak mówią że dadzą to automatycznie oznacza że ci zabiorą. Nie ma innej możliwości tylko lud tego nie rozumie i dlatego nadal PIS ma takie poparcie

galan99 nie bierz tego pod uwagę bo to tylko skomlenie pseudobiznesmena.

zawsze możesz działać w szarej strefie cudaczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Jeśli samoocena nie pozwala ci myśleć o sobie inaczej ja o dołach społecznych  to bardzo szkoda , chłoptasiu cudaczku😷

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bujasz w obłokach. ja się przyzwyczaiłem że od podatków nie ma odwrotu a tym bardziej jak je rozdysponują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
7 minut temu, racyl napisał:

zawsze możesz działać w szarej strefie cudaczku

Racyl a Ty z ziemniakami nie stoisz przypadkiem na jarmarku w Konopnicy? A jak idzie kontrola PIORiN to zostawiasz worki i uciekasz w pola krzycząc że to nie Twoje?:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131
3 minuty temu, racyl napisał:

bujasz w obłokach. ja się przyzwyczaiłem że od podatków nie ma odwrotu a tym bardziej jak je rozdysponują

optymista
a jak tylko ściągną i jedynie rozliczą to jeszcze jest?  xD

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, mirro napisał:

Racyl a Ty z ziemniakami nie stoisz przypadkiem na jarmarku w Konopnicy? A jak idzie kontrola PIORiN to zostawiasz worki i uciekasz w pola krzycząc że to nie Twoje?:lol:

stanie tam to już totalna desperacja przy dzisiejszych możliwościach internetu.

co do piorin to nie da się w 100% wyeliminować towaru nie wiadomego pochodzenia. co z tego że masz kwit regionalny jak towar możesz mieć z każdego zakątka polski

3 minuty temu, dysydent napisał:

optymista
a jak tylko ściągną i jedynie rozliczą to jeszcze jest?  xD

przed podatkami i śmiercią nie uciekniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131
7 minut temu, racyl napisał:

...

przed podatkami i śmiercią nie uciekniesz

socjalizm wynalazł sposób na podatki
nic nie rób, nie posiadaj; to nie będziesz nic do budżetu płacił a jeszcze z niego dostaniesz
Recepta zyskuje coraz większą popularność

Miałem odpowiedzieć na słuszne spostrzeżenie że na ryneczku kupując towar tak samo może być czort wie skąd jak w supermarkecie ale poseł PiS zabronił mówić rzeczy których nie chcą usłyszeć np ci co z supermarketami walczą.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, dysydent napisał:

socjalizm wynalazł sposób na podatki
nic nie rób, nie posiadaj; to nie będziesz nic do budżetu płacił a jeszcze z niego dostaniesz
Recepta zyskuje coraz większą popularność

Miałem odpowiedzieć na słuszne spostrzeżenie że na ryneczku kupując towar tak samo może być czort wie skąd jak w supermarkecie ale poseł PiS zabronił mówić rzeczy których nie chcą usłyszeć np ci co z supermarketami walczą.

 

to żaden sposób to zwyczajne przyzwyczajenie lub dziedziczenie tego stanu i żaden pisowski czy platformerski stan tego nie ruszy

A twierdzenie że jak obniżą podatki to ktoś się weżmie do roboty jest bez sensu

 

Na ryneczku jest bardziej prawdopodobne że towar jest z Polski a od jakiego producenta i jakim konkretnie programem ochrony i nawożenia to już praktycznie nie do zweryfikowania

w supermarketach towar owocowo -warzywny ma mieć cechy dłuższego magazynowania i transportu a za tym idzie więcej użytej chemii i technologii. pomijając oczywiście specjalnie preferowane do tego rodzaju sprzedaży przez supermarkety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

ale jak te podatki za bardzo podniosą a jeszcze więzieniem zagrożą za nie płacenie to i robota traci sens
ile państw przez to upadło i właśnie upada cały zachód z tego powodu.
Ludzie coraz bardziej tracą sens w konstruktywnym działaniu zwłaszcza jeśli sankcja za bezczynność jest łagodzona socjalem.
Większość czepi się roboty dopiero gdy musi a tylko niewielki odsetek potrafi działać dla samej pasji.
Polska nawet się pozytywnie wyróżnia z reszty tego zachodu do którego tak aspiruje. ale to inny temat i już mi się nie chce rozwijać.
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401
7 minut temu, racyl napisał:

Na ryneczku jest bardziej prawdopodobne że towar jest z Polski a od jakiego producenta i jakim konkretnie programem ochrony i nawożenia to już praktycznie nie do zweryfikowania

No i jest za***iście. Towar "no name" ale z gwarancją sprzedającego. Patriotycznie aczkolwiek zgodnie z zasadami handlu.:lol:

8 minut temu, dysydent napisał:

Większość czepi się roboty dopiero gdy musi a tylko niewielki odsetek potrafi działać dla samej pasji.

I ten niewielki odsetek PiS może sobie spokojnie podarować, jako elektorat. A nawet nazwać ich kastą.lol_.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, mirro napisał:

No i jest za***iście. Towar "no name" ale z gwarancją sprzedającego. Patriotycznie aczkolwiek zgodnie z zasadami handlu.:lol:

I ten niewielki odsetek PiS może sobie spokojnie podarować, jako elektorat. A nawet nazwać ich kastą.lol_.gif

A gdzie tak nie ma ? wszystko się kręci do pewnego czasu aż ktoś się nie podtruje i nie narobi afery. tu nie ma nic do tego patriotyzm, w marketach też zdarza sie że leży towar po terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

I cały urok kupowania na ryneczku w pizdu, i cała prawda lansowana przez Ministra Ardanowskiego też w pizdu.lol_.gif

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj