yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

mirro    6386
2 godziny temu, dsbh napisał:

Odnośnie ekologii. Jeżeli zrobimy ogrzewanie na prąd, samochody na prąd, zamkniemy kopalnie, to skąd brać tą energię elektryczną ? Z zagranicy ? Nie znalazłem odpowiedzi w internecie, ile wytrzyma ładowań taki akumulator w samochodzie i jaki jest koszt jego utylizacji ?

Pierwszym problemem, i to być może już w tym roku, może być niedobór wody do chłodzenia bloków energetycznych, a wszystko wskazuje że tak może się stać.

Dysydent ruscy kiedyś odwalili samolot z reaktorem na pokładzie. Tylko że tam elementem wymiennym była załoga.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

też Cię ta obecna a kolejna już zima niepokoi?
trend się utrwala. coraz mniej opadów latem a więcej zimą. W Polsce klimat ma coraz więcej znamion śródziemnomorskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Im dłużej to się utrzymuje, tym mniej mi do śmiechu.

Cała Europa jest w podobnym typie pogody a we Włoszech już są piękne plantacje brokuła na świeży rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Więcej zimą? To już się powinno z oczka przelewać a jest miejsce na opady do kwietnia najmniej. Ja w lutym zaczynam te moje zielska i zapewne będą posiane jeszcze przed marcem jak się nic nie zmieni. Baterie dysydencie miałyby poziom radioaktywności jak wzgórza wokół Kowar - ja bym brał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602
33 minuty temu, mirro napisał:

Im dłużej to się utrzymuje, tym mniej mi do śmiechu.

a co my mamy powiedzieć 350 l deficytu  ... październik 12 l listopad 10 l  grudzień 50 l   styczeń 12 l     w tych miesiącach co mało litrów to po deszczach silne wiatry zaraz wyschło  

Kietrzu już zaczęli uprawę 

https://www.agrofoto.pl/filmy/styczniowe-prace-polowe/


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Ale jaja.lol_.gif

https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=b660dc9f-b7f4-440e-8a93-17b83419cbd8&sid=b177a2c9-166f-4113-

"Msza św. w intencji Krajowej Rady Sądownictwa - taka odbędzie się jutro o godzinie 9 w warszawskim kościele pw. św. Andrzeja Boboli - ustalił Onet. Tę informację potwierdził wicerzecznik Rady sędzia Jarosław Dudzicz"

Jak to szło? Jak trwoga to do Boga?modlisie.gif
Ciekawe o co będą się modlić. Może o "zniknięcie" przez istotę wyższą list poparcia do KRS. Wtedy spokojnie mogliby powiedzieć że siła wyższa. Albo "Allachu Akbar". love29.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

odnosnie do linka z ekologami popierającymi budowe fabryki tesli to chodziło mi o to że spora afera wyszła jak inwestor czyli tesla prowadzi rekrutacje pracowników już i ogłoszenia wystosowała także w jezyku polskim co nie spodobało sie czesci społeczeństwa niemieckiego a raczej nie chodziło o zwykłych pracowników a tych lepiej szkolonych    . pod warszawą otworzył mercedes  centrum obsługi  dla smochodów  cieżarowych i wymóg dla ,, mechaników ' papierek inżyniera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale ze co ? LOT zastąpi personel niemiecki w CONDOR   polskimi pilotami ? tak odrazu to kiepsko niech troche odczeka i dopiero  zastepuje B|. chodziło mi że i  w fabryce tesli co  nawet zapowiadał MUSSAK  bedzie praca głównie dla inzynierów .

Edytowano przez jarecki
co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

eeee , dla nich w tygodniu mają być zamówieni nastepcy , prosto z ameryki :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Szkoda tylko że nie kupujemy więcej F16. Smartfony mogły poczekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Biorąc pod uwagę, że na tapecie jest 6 generacja to coś mi się wydaje, że umowa będzie opiewała realnie na te samoloty, co akurat sobie we flocie USA latają. Taka wyprzedaż... Ogólnie to samolot wymaga połączenia on line z lotniskiem jak nie z pasem nawet. Zatem pytanie: ile siana będzie kosztowała modernizacja obecnych F16? W mojej opinii jeżeli inżynier zgadza się pracować jako mechanik lub pracownik montażu to nie jest inżynier - jak Wy sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602
10 minut temu, DTaras napisał:

F16? W mojej opinii jeżeli inżynier zgadza się pracować jako mechanik lub pracownik montażu to nie jest inżynier - jak Wy sądzicie?

a uważasz ze bd pracował ?  ja uważam ze bd pokazywał palcem co i jak 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
18 minut temu, DTaras napisał:

W mojej opinii jeżeli inżynier zgadza się pracować jako mechanik lub pracownik montażu to nie jest inżynier - jak Wy sądzicie?

Kiedy pierwszy raz "Leopardy" przyjechały na poligon zimowy do nas, okazało sie że każdy z niemieckich specjalistów wsiadających do maszyny po powrocie ze strzelania to inżynier. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Takie praktyki? Czy zwykłe nieporozumienie? Z tego co wiem (a wiem słabo) to w Stanach endziniiirr to każdy powyżej high school czyli idziesz na dwa lata powyżej i jesteś technician lub po 4 bachelor potem master itd. W każdym razie zwykły engineer może zdać egzamin na proffesional engineer i w górę. W Niemczech znów jest jakaś szkoła główna i w zasadzie każdy z certyfikatami to u nich (w USA i Niemczech) inżynier. Jak macie lepsze pojęcie to poprawiajcie. Roman - inżynier jest od projektów. Do pokazywania palcem robi się ambitniejszego robola i mówi na niego majster. Inżynier projektu czyli kierownik ogarnia stado majstrów a nie robi na warsztacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602
1 godzinę temu, DTaras napisał:

Roman - inżynier jest od projektów. Do pokazywania palcem robi się ambitniejszego robola i mówi na niego majster. Inżynier projektu czyli kierownik ogarnia stado majstrów a nie robi na warsztacie.

oj chłopie tu się mylisz pełno płatnych polibuduw  jakoś zdać idzie ...  projekty to trzeba mieć jakoś szkołę prestiżową  ilu takich chodzi za kierowników robot i innych dupstw 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

tak sobie czytam o czym Wy tu ... aż doszedłem od czego ta dyskusja się zaczęła

4 godziny temu, jarecki napisał:

odnosnie do linka z ekologami popierającymi budowe fabryki tesli to chodziło mi o to że spora afera wyszła jak inwestor czyli tesla prowadzi rekrutacje pracowników już i ogłoszenia wystosowała także w jezyku polskim co nie spodobało sie czesci społeczeństwa niemieckiego a raczej nie chodziło o zwykłych pracowników a tych lepiej szkolonych    . pod warszawą otworzył mercedes  centrum obsługi  dla smochodów  cieżarowych i wymóg dla ,, mechaników ' papierek inżyniera .

tylko debil może wymagać tytułu naukowego od zwykłego serwisanta albo świnia która swoich chce na takich fikcyjnych najczęściej tytułach wsadzić na kluczowe stanowiska.
Chodzi tu o niemieckie firmy czyli wszystko się zgadza co do najmniejszej joty
serwis jest bardziej dochodowy niż nawet produkcja, oczywiście serwis rzeczy kluczowych w jakiejś działalności rynkowej
chociaż i serwis informatycznego śmiecia konsumenckiego też niczego sobie o czym akurat ja co nieco wiem.

czy złym ministrem tylko dla tego że? https://businessinsider.com.pl/finanse/tadeusz-koscinski-bez-wyzszego-wyksztalcenia-przyszly-minister-odpowiada/dbcb9fq

jeszcze przy okazji doczytałem w informacjach... to co PO zeszło na Budkę?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ukonczenie każdego poziomu szkoły wyżej wynika z naszych ambicji , i tym może kierują sie niektóre firmy ,  im wieksze ambicje  osoby tym pracownik bedzie solidniejszy i przykładał wiekszą uwage do drobiazgów i szczegółow wykonania i to dbanie o szczegóły sprawia że ich wyrób koncowy jest zupełnie inaczej postrzegany przez  klienta , choć i w polsce jest zauważalna poprawa w wykonczeniu produktu . kiedyś napisałem o nowym pracowniku w mcdonalds którego zadaniem jest rozmowa z klientem czy dbanie o wizerunek lokalu , to wynikało pewno z analizy rynku a to jest pokłosie tego ze czesc społeczenstwa weszła na poziom wyżej i ma inne wymagania , oczekiwania ale i ambicje by zostać  profesionalnie obsłużonym , kawa i ciasteczka w rozmowie z potencjalnym klientem u dilera czy kontrachenta to już normalna rzecz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

jarecki - w maku raczej chodzi o to aby do żarcia ze śmietnika dorobić atmosferę. Zobaczyli jak ludzie wybierają polityków i poszli ten sam kurs

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Koronawirus coraz bliżej Polski, dotarł do Niemiec. W Bawarii potwierdzono pierwsze zachorowanie .

Kilku studentów z Rzeszowa wróciło z Chin do Polski , na razie cisza ale jeszcze jedna grupa został w Chinach nie wiadomo kiedy będą zabrani .

Jak dana sytuacja wpłynie na cały świat .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Czyżby jakiś jeździec apokalipsy? Daj Boże żeby tylko na małym kucyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Galan - Roman mówi, że robota w kopalni to proszenie się o śmierć z uduszenia. Teraz sobie uświadomi, że na powierzchni są takie same zagrożenia. Przynajmniej 😉


https://pogoda.interia.pl/wiadomosci/news-smog-w-polsce-28-stycznia-2020-fatalna-jakosc-powietrza,nId,4294142 Tu są podane stężenia. Z tego co widać to Roman niema tak czysto jak pisze (jak dobrze zlokalizowałem) a w Krakowie się poprawiło. Tak przy okazji to w Krakowie i w Warszawie najczęściej miałem zamkniętą wentylację z powodu smrodu stuningowanych wydechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj