yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    5578
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Trzaskowskiego ? 🤔

Według połowy tego forum na pewno, ale się nie odzywają, jeszcze senat przeżywają, co to będzie, nie wprowadzą z dnia na dzień emeryturki+ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Pewnie że Trzaskowskiego, do J.F. Kennedy też Trzaskowski strzelał.😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

bardziej gronkiewicz .choć ona stwierdziła  że to kaczynski winien , to niech bedzie już i on i tak nie żyje to co mu zrobią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, DTaras napisał:

w Finlandii szambo wylało. Czyja to wina?😉

No jak to czyja wina jasne, że Tuska. Tak samo jak to, że dziś chleb mi zdrożał o 40 gr. Dobrze, że PiS daje taki socjal to się nie odczuwa tych podwyżek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

jakie mało zboża jak nawet tu na forum pisali, że zbierali po ileś tam ton jak by suszy nie było 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1946

Z tym chlebem, o ile piekarze mówią prawdę, to dopiero początek gdyż nie z każdej pszenicy odpowiednia mąka a i inne czynniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5578

Od nowego roku energia elektryczna w górę, to chlebek znowu zdrożeje, ale ważne że 500 na dzieci a i dla babci dodatkowa emeryturka jest.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ani energia , ani brak zboża BRAK LUDZI  DO PRACY ,począwszy od pracownika w piekarni przez ekipe co rozwozi i koncząc na sprzedawcach wszyscy chcą podwyżek bo zmienią  prace  .i z tego powodu na każdym etapie są wieksze koszta .         ludzie nie rzucają pracy  ,  tylko pracodawce .    kilka  lat temu przenica była po 950 zł /tone potem staniała na 700 zł a chleb nie staniał . Może w regionach w których mieszkacie nie widać braku ludzi do pracy , ale u mie tak , niedawno wkleiłem link z oferta pracy dla piekarza za 7 tys. miesiecznie ,  i piekarza znalezli ale za to teraz była piekarnia tego piekarza ma wolny etat I poszukuje .

Edytowano przez jarecki
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
2 godziny temu, thor1984 napisał:

No jak to czyja wina jasne, że Tuska. Tak samo jak to, że dziś chleb mi zdrożał o 40 gr. Dobrze, że PiS daje taki socjal to się nie odczuwa tych podwyżek :D

Tak z ciekawości . Ile mały chleb kosztuje u ciebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514
17 godzin temu, jacus napisał:

juz zapomniales jak glosowales na kwasniewskiego i sld ???

 

 

Nervomix-Forte.jpg

Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

u mnie z piekarni gs-owskiej -600g-3,5 zl ,srednio jadalny sa lepsze z prywatnej ale do tego sklepu nie zawsze mam po drodze. za rok podrozal 30 groszy w tym 10 niedawno

kapusiu- stawiam transporter wodki ze ty tez 😛😛😛Taka prawda

 

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

Chleb z miejscowej prywatnej piekarni 2.50 za 550g

Chleb przywieziony 30km w jedną stronę 2.10 za 500g 

Oba krojone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600
10 godzin temu, DTaras napisał:

no po to właśnie, mirro, dają te automaty do ciągników. W samochodach masz już 9 przełożeń...

nic dodać nic ująć , dobrze dopracowania skrzynia i ty mylisz ze to to samo ...  

11 godzin temu, mirro napisał:

Wiem jedno, kiedy z Farmera 312 z silnikiem 6 cylindrów przesiadłem się na 411 vario z 4 cylindrowym to przez pewien czas "ten ciągnik nie szedł", Nie mogłem się przyzwyczaić.  W zasadzie mamy same duże jednostki łącznie z V8 Deutza w Ploegerach  więc jakiś ogląd sytuacji mi się nasuwa. 

ja mam wszystkimi odczynienia na kopalni  najżywotniejsze to  deutz i Perkins  wytrzymują rok, reszta do 6/7 miesięcy   


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Od nowego roku energia elektryczna w górę, to chlebek znowu zdrożeje, ale ważne że 500 na dzieci a i dla babci dodatkowa emeryturka jest.

Kolejny na chlebowej diecie. Bida aż piszczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600
4 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

Od nowego roku energia elektryczna w górę, to chlebek znowu zdrożeje, ale ważne że 500 na dzieci a i dla babci dodatkowa emeryturka jest.

a co ma do tego 500 i reszta morze mamy z budżetu dopłacać do emisji ?🤣

morze napisz ze wina motoryzacji tez wina pisu bo to przednich gówna zaczynają produkować   ..  1.0 tsi wina pisu bo ekologia 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolStach88    19
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

Chleb z miejscowej prywatnej piekarni 2.50 za 550g

Chleb przywieziony 30km w jedną stronę 2.10 za 500g 

Oba krojone.

Przecież paliwo więcej wyniesie na takich podróżach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

pytanie, jakiej jakosci są oba chleby, jaką skalę produkcji mają obie piekarnie i w końcu jakie mają utrzymanie ?

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4600
5 godzin temu, thor1984 napisał:

No jak to czyja wina jasne, że Tuska. Tak samo jak to, że dziś chleb mi zdrożał o 40 gr. Dobrze, że PiS daje taki socjal to się nie odczuwa tych podwyżek :D

poszukaj kto podpisał pakiet klimatyczny  jak ci wyłączą  prąd to pamiętaj ...  wina pisu 

Przed chwilą, igor10246 napisał:

pytanie, jakiej jakosci są oba chleby, jaką skalę produkcji mają obie piekarnie i w końcu jakie mają utrzymanie ?

ciekawe czy wo gule na zakwasie bo na chemii dużo taniej 

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

wątpię że na zakwasie, wtedy by kosztował 4 zł 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
4 minuty temu, Roman176 napisał:

morze napisz ze wina motoryzacji tez wina pisu bo to przednich gówna zaczynają produkować   ..  1.0 tsi wina pisu bo ekologia 

Produkować mogą ale Ty nie musisz kupować. Kup to co chcesz i po sprawie. A że wina PiSu to wiadomo od ostatnich wyborów. Niestety licznik już bije na ich konto i przy następnych podwyżkach nikt nawet nie będzie próbował sobie przypomnieć od czego się zaczęło. 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Tu to chyba akurat będę winił i po  i pis bo coś mi się kojarzy, że Lecz kaczyński na coś tam się zgodził a Tusk wprowadził to w życie. 

6 minut temu, Roman176 napisał:

poszukaj kto podpisał pakiet klimatyczny  jak ci wyłączą  prąd to pamiętaj ...  wina pisu 

Co do chleba to wpierdzielam teraz żytni a przynajmniej próbuję ale ciężko się przestawić z pszennego. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj