yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roman176    4602

pojemność to żywotność  cyl 6 ma większe współczynnik na obciążenie max 

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

na ruskiego przegubowca to potrzeba ruskie pola a nie nasze arealy- wbrew pozorom oprocz ceny maja tez inne zalety.

o tej porze nie chce mi sie tlumaczyc czemu 6 jest lepsza od 4- tak jest i nie ma dyskusji😛


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

za to ze przyznałeś mi race pośli mi twoje deszcze 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572
1 minutę temu, Roman176 napisał:

pojemność to żywotność  cyl 6 ma większe współczynnik na obciążenie max 

Przesądy z lat powojennych.  Co to znaczy wiekszy współczynnik na obciażenie? W jakich jednostkach się go wyraza i jak wylicza?

Czemu NH robi 4 cyl 160 km w T6.160 skoro to nie ma sensu? Twierdzisz że 150 km z 4 litrów to za duzo? A co powiesz o mocach ponad 400 km z 8,7 litra w NH 8?  Też będzie nietrwały?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

to zabieg po to zeby dać większą turbinę a wszystko po to zeby spełnić emisje tak samo jak w aucie 

pamiętasz jak spieraliśmy  się o vw  to zobacz ranking 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Ulman napisał:

Przesądy z lat powojennych.  Co to znaczy wiekszy współczynnik na obciażenie? W jakich jednostkach się go wyraza i jak wylicza?

Czemu NH robi 4 cyl 160 km w T6.160 skoro to nie ma sensu? Twierdzisz że 150 km z 4 litrów to za duzo? A co powiesz o mocach ponad 400 km z 8,7 litra w NH 8?  Też będzie nietrwały?

Jeszcze 5 lat temu było można kupić NH i Case 6 cyl od 115 KM. Później UE zaostrzyła normy spalania ("dziękujemy") i zaczęła się era 150 konnych i większych 4 cylindrowców. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Zwiekszanie mocy  powoduje spadek emisji?  A może tez wpływa na apetyt operatora i oceny jego dzieci w szkole?  No ale co ja tu dyskutuje. Wszyscy wiedzą że najlepszy jest 6 cyl.  NH o mocy 150 km. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4602

większa turbina przy tej samej pojemności co kiedyś 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Roman tu nie o sam wiatrak chodzi.😂 Zmieniło się sporo w samym układzie wtryskowym (dużo wyższe ciśnienia pracy niż kiedyś) , zmieniono ilość zaworów. Jednak zmieniła się też elastyczność silników. Przy kombajnach to nie ma dużego znaczenia bo ustawiasz obroty na stałe i wio. Przy ciągnikach trochę inaczej, bliżej do jazdy samochodem. Zasada jest taka że małe jednostki nie lubią niższych zakresów obrotów. Maja dać moment obrotowy przy pewnych obrotach i tylko od operatora zależy czy zdaje sobie z tego sprawę. Pozostaje tylko problem wyważenia jednostek 4 cylindrowych. Jednostki 6 cylindrowe praktycznie nie mają z tym problemu. Nie wymagają dodatkowych mechanizmów. Ale to problem konstruktora. Nie można generalizować że te mniejsze są gorsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

6 cyl jest było i będzie trwalsze choćby ze względu na wibracje i przebieg momentu obrotowego. Doładować to można tak samo jak czwórkę... BMW Romana się kłania. Jednakowoż z jednostki 6cyl. prędzej osiągniesz ekowymagania. To jest jednak 1/3 materiału wiecej... Są skrzynki biegów to poszli w czwórki i trójki gdyż niema problemu zrobić doładowane, sześciolitrowe cztery cylindry. Są biturba i inne kompresorowe mariaże. Kohler to ciekawa firma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

No wiesz, wpadki takie jak w silnikach Fenda serii 900 vario, gdzie do 2010 wałek rozrządu, popychacze były główną wadą tych silników.też się zdarzają. Jednak faktycznie mnie osobiście nie przekonuje 200 koni z czwórki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

z ciągnikami i ogólnie wszystkim oraz dyskusji co lepsze gdzie spory nieustające można by przytoczyć powiedzenie - jak się nie ma co się lubi to ....

autor tego artykułu, chociaż bardziej portal niż autor raczej Prezydenta nie lubi a że portal to wnioskuję po jednym z filmików na stronie na temat "dowcipów" Prezydenta. Chociaż nawet słusznie że A. Duda wybrał politykę bo w kabarecie szanse raczej marne
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25400066,wpadka-podczas-przemowienie-andrzeja-dudy-janusz-sibora-mamy.html

Po wczorajszym dniu mam takie skojarzenie - te pierwszomajowe pochody były przynajmniej w lepszy czas, dzień dłuższy no i znajomości nowe samo na wakacje a teraz.
"Kicz polityczny"; za autorem cytowanego artykułu i niewiele więcej. 
Jakoś jednak takie imprezy są chyba potrzebne i władzy i społeczeństwu zważywszy ich sukces zarówno w czasach minionych, obecnych, jak i po wszystkich krajach planety. 

No nie mamy swoich ciągników jako "polska marka" to chociaż marsze.
Jak się nie ma co się lubi.... 

i techniczne:
rzeczywiście szybciej chodzi ten temat od poprzedniego, na pewno szybciej posty się zapisują. 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
55 minut temu, dysydent napisał:


i techniczne:
rzeczywiście szybciej chodzi ten temat od poprzedniego, na pewno szybciej posty się zapisują. 

Bo to szóstka bez SCR to się i lepiej wkręca.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

haa  . dopóki prezydent nie zrobi rundki honorowej jak macron  to nie jest zle https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-07-14/wielka-defilada-francja-swietuje-dzien-bastylii-macron-wygwizdany/            . 6 cylindrów to wół roboczy ma mase i moc  wszystko zależy co chcemy robić traktorem , jednemu wystarczy 4 cylindry i 170 km a drugiemu trzeba 6 cylindrów i 170 km niby km te same ale..

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

Spodobało mi się owo określenie "kicz polityczny" bo sporo w sobie zawiera. "coś w tym jest"

A no jak z kolei u Macrona rozumieć owo - "autonomia Europy"? bo to jest coś nowego. Czyżby rodzaj separatyzmu wewnątrznatowskiego?
Czy w tym kontekście Turcja to jeszcze Europa, czy już nie?
Powolne ale duuuże zmiany się zaczynają we świecie. 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Ostatni z tych wielkich francuzów to był de Gaulle. Widać Macronowi się ckni za tamtymi dniami. Choć jako mocarstwo atomowe, kosmiczne i z posiadłościami zamorskimi ma ku temu prawo. Nie przeszedł numer jazdy na niemieckich plecach, to trzeba postawić się w Europie. Jest okazja, bo Niemcy jakby stracili zainteresowanie sprawami europejskimi. Mają co chcieli łącznie z interesami prowadzonymi z Putinem. Trochę temu sprzyja podejście USA do Niemiec, czyli można poskakać. Jednak Niemcy jeszcze niedostatecznie obrzydli pozostałym, więc pewnie to tylko wrzaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Tak sobie oglądam wystąpienia w Sejmie, jednak opozycja to wielkie dno, nikt nie bił braw dla Prezydenta jak przemawiał.

 

Hołota i szkodniki dla Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

takie prawo opozycji. Jak by bili brawo władzy to co to za opozycja? dobrze że nie tupali czy co podobnego. Pewnie Prezydent niczego nie mówił istotnego a to to On potrafi, oj potrafi. Oczywiście potrafi też w jednym zdaniu przekazać i rzeczy istotne ale ile trzeba się nasłuchać pustych farazesów aby takowego zdania doczekać.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

"Trza było być Prezydentem wszystkich Polaków, to wszyscy bili by brawo".😂

Generalnie ja klaskałem, bo to chyba jedno z ostatnich tego typu wystąpień, przynajmniej w tej kadencji. Wczoraj posłuchałem to też biłem, ale głową o ścianę. 🤣

W tych dniach jedyne co nadawało się do posłuchania to kazanie w kościele. Gościu zaczął od księcia Poniatowskiego a skończył na obrońcach Lwowa. A wszystko na kanwie czytania gdzie matka i synowie nie wyrzekli się wiary w obliczu tortur i śmierci. Był też Norwid ( zawsze bardziej go ceniłem niż jego dwu kumpli). 
A nawet nie zająknął się o Piłsudskim, czyli ksiądz do wymiany.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

A tak zapytam: czy Francja to biznesów w Rosji niema? Bo coś mi się wydaje, że to tylko nasze półgłówki focha jeszcze mają.. Mi dysydencie najbardziej utkwiło stłoczenie galowych mundurów w tle. Jak na czarnobiałych fotografiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

I coś się przy...lił do tej kobity? Siedzi póki co i nic o tym siedzeniu nie można powiedzieć. Za to "większość" już dupska poodciskała, że można odlewy brać i nic dobrego z tego nie wynika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jachirę jakby posadzili poza salą to i tak by było ją słychać jakby była taka potrzeba. 

5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Jachire w ostatniej ławce posadzili 

😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

Rysiu czyżby wpadła ci w oko? 👁️ 🤔

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj