yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

galan99    7556

Ale jak by ludzie nie mieli tego 500 + to nawet nie kupili by 2  bochenków  chleba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
45 minut temu, hubertuss napisał:

Tak tylko weź pod uwagę, że w przypadku chęci Kaczyńskiego na zerwanie koalicji i przedterminowe wybory opozycja nabierze wiatru w żagle. Przejmie rządowe media a w nich pokarze złodziejstwo pisu. Ludzie będą wkurzeni na pis za sytuację w związku z kryzysem. Tak wiem wirus to nie wina pisu. Ale złe czasy, recesja zawsze odbija się na partii rządzącej. Taki scenariusz Kaczyński pewnie rozważa. Ale w pisie może być bunt. Nie zechcą oddać stołków i stanowisk z których ciągną kasę. Bo nikt nie da gwarancji kiedy na nie wrócą. Dlatego jest taki pęd do wyborów prezydenckich. By jak najszybciej to zrobić. By zdążyć zanim społeczeństwo się wku a opozycja będzie mogła prowadzić kampanię. I dziennikarze zajmować się kolejnymi aferami z politykami pis w tle. Jakie mieliśmy co rusz przed wirusem. 

Dlatego w dobie kryzysu należało by przeanalizować, czy lepiej być w opozycji i krytykować wszystkie decyzje. Czy w rządzie i za wszystko winić kryzys.

17 minut temu, Generał napisał:

Za  chwilę   duża  część  polskich  rodzin  będzie  czerpała  jedyny  dochód  z 500+  a jak wiemy  opozycja  mówiła  że  ,,piniędzy nie  ma,,  że  się  nie  da   albo  ich  pomysły  o  odliczaniu  od  podatku  no  ale  co  ma odliczyć  osoba  która  nie  zarabia  a  no  nic.  Więc   mało  prawdopodobne  aby  Polacy  zaufali  opozycji  która   jest  jak  dzieci  w przedszkolu.  Rolnicy  także  pamiętają  czasy  PO-PSL  i wiedzą  że  od  nich nie ma   się  co  spodziewać   wsparcia   klęskowego. A  to  że niektórzy  krytykują  i  psioczą  jaki to ten PiS jest  zły  jak  przyjdzie  do   wyborów  polecą  i  na  PiS  zagłosują 

Czyli z której strony by nie patrzeć, ciągle skazani na sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
2 minuty temu, galan99 napisał:

Ale jak by ludzie nie mieli tego 500 + to nawet nie kupili by 2  bochenków  chleba .

No i nagle z rynku pracownika zrobił się rynek GOPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Faktycznie jak potrwa to wszystko znaczy cała Kwarantanna do 5 miesięcy to pieniądz nic nie będzie znaczył tylko to co da się zjeść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, Pafnucy napisał:

Taaaa . Szkoda tylko , że jak tak dalej pójdzie to za to 500 kupisz sobie dwa bochenki chleba .

Lepsze  2 bochenki  jak  pusty  talerz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
2 minuty temu, Generał napisał:

Lepsze  2 bochenki  jak  pusty  talerz 

Zawsze możesz poleźć do lasu i upolować sobie dzika. Może nawet sąsiedzi będą wdzięczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

tak zupełnie od czapy i hipotetycznie a do tego z fantazją. Włosi pozamykani w domach biją brawo rządowi i kręcą antyunijne hasła. To wynik ich własnych wyrzutów sumienia. Zatem Panowie wróżbici - gdyby taki scenariusz rozwoju sytuacji powziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

A niech kręcą. To porąbany naród i dobrze by było żeby przypomnieli sobie biedę jaką mieli po wojnie. A może chcieliby sobie jeszcze raz Duce powiesić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

 "W swoim gospodarstwie pomocy Rydzyka nie potrzebuję i niech ten żebrak się wali a swoją firmę dotuje z pracy swoich lewych łapek".

Jakiś czas napisałem te zdanie a dzisiaj w kościele słyszę płacz proboszcza w tym samym tonie - czyżby zaczęła spełniać się Słowiańska zemsta za neutralizację ich cywilizacji przez kościół katolicki?.

Idzie nowe - klechy zaczynają żebrać o datki i zaciskają pośladki. Proboszcz płacze i ogłasza kościelną restrukturyzację jak piszący te słowa jeszcze trzy latka temu. Organista z braków środków finansowych będzie brzędolił  charytatywnie - kościelna będzie miała zmniejszone obowiązki a sam proboszcz werbalnie zanucił, że kościółek wczoraj sprzątał osobiście i robił to będzie dalej tylko wy parafianie musicie zasponsorować. Pomyślałem sobie - czy przeczytał mojego posta, że sami musimy  wziąć się do roboty i pomyśleć o dywersyfikacji naszych środków finansowych - na odczepnego rzuciłem na tacę 2 złotych licząc na bardziej dramatyczne kazanie za tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
11 minut temu, many12 napisał:

na odczepnego rzuciłem na tacę 2 złotych licząc na bardziej dramatyczne kazanie za tydzień.

A przynajmniej w jednej monecie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, many12 napisał:

 "W swoim gospodarstwie pomocy Rydzyka nie potrzebuję i niech ten żebrak się wali a swoją firmę dotuje z pracy swoich lewych łapek".

Jakiś czas napisałem te zdanie a dzisiaj w kościele słyszę płacz proboszcza w tym samym tonie - czyżby zaczęła spełniać się Słowiańska zemsta za neutralizację ich cywilizacji przez kościół katolicki?.

Idzie nowe - klechy zaczynają żebrać o datki i zaciskają pośladki. Proboszcz płacze i ogłasza kościelną restrukturyzację jak piszący te słowa jeszcze trzy latka temu. Organista z braków środków finansowych będzie brzędolił  charytatywnie - kościelna będzie miała zmniejszone obowiązki a sam proboszcz werbalnie zanucił, że kościółek wczoraj sprzątał osobiście i robił to będzie dalej tylko wy parafianie musicie zasponsorować. Pomyślałem sobie - czy przeczytał mojego posta, że sami musimy  wziąć się do roboty i pomyśleć o dywersyfikacji naszych środków finansowych - na odczepnego rzuciłem na tacę 2 złotych licząc na bardziej dramatyczne kazanie za tydzień.

Zaraz . To w Kościele byłeś ?? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 minutę temu, hubertb napisał:

A przynajmniej w jednej monecie ? 

A sześciu nas stało przed kościółkiem w środku to wielka tajemnica jest. Młody na biało ubrany wyskoczył i ledwo ogarnąłem drobne z portfela bo wiedział, ze ja niezwyczajny sponsor ale udało się i brawo grzechy odpuszczone są.

3 minuty temu, Pafnucy napisał:

Zaraz . To w Kościele byłeś ?? 🤔

Zawsze chodzę - kiedyś chodzili Ci z IV wydziału teraz my najwierniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak na kler nadajesz , że aż dziwne że chadzasz ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 minutę temu, Pafnucy napisał:

Tak na kler nadajesz , że aż dziwne że chadzasz ,

Uwielbiam tylko rydzyka a po za tym wszystko w normie. Bóg, honor, ojczyzna - czegoś trzeba się trzymać. Mówiąc ściśle sam Bóg nie koniecznie musi być w trzech osobach - ale do innego kościółka zbyt daleko.

Bóg Honor Ojczyzna..jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

mirro - byli tutaj tacy co przyszłość Polski wieszczyli to mogliby parę zmiennych dorzucić. To ciekawe: https://drive.google.com/file/d/1a9Tx3hKt1Ue2JEZyfW-5SRaq16A34oTh/view?usp=drivesdk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, many12 napisał:

Mówiąc ściśle sam Bóg nie koniecznie musi być w trzech osobach - ale do innego kościółka zbyt daleko.

Czyli , gdyby do synagogi było bliżej to ... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
6 minut temu, Pafnucy napisał:

Czyli , gdyby do synagogi było bliżej to ... 🤔

Nie te klimaty - nawet nie wiem dlaczego ONY nie uznają Chrystusa a i ja jestem w rozterce, że ta postać w katolickim kościele jest z tej pejsatej nacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
13 minut temu, many12 napisał:

Mówiąc ściśle sam Bóg nie koniecznie musi być w trzech osobach - ale do innego kościółka zbyt daleko.

Kiedyś uczęszczał na koncerty Death Metalu, ale jak mu się zrobiło za daleko to zaczął chodzić do kościoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Straszne dylematy Tobą targają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
4 minuty temu, mirro napisał:

Kiedyś uczęszczał na koncerty Death Metalu, ale jak mu się zrobiło za daleko to zaczął chodzić do kościoła.

Prawie ciepło - coś starą gwardię ciągnie do zgromadzeń - w latach osiemdziesiątych Jarociński punk ostrzyżony na jeżyka z długimi piórami dzisiaj sympatyk kościelnych zgromadzeń - wciąż z nadzieją na nowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Noooo lata osiemdziesiąte to był ciekawy klimat. Było parę subkultur.

Ale piór nie farbowałeś?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
1 godzinę temu, DTaras napisał:

tak zupełnie od czapy i hipotetycznie a do tego z fantazją. Włosi pozamykani w domach biją brawo rządowi i kręcą antyunijne hasła. To wynik ich własnych wyrzutów sumienia. Zatem Panowie wróżbici - gdyby taki scenariusz rozwoju sytuacji powziąć?

Ale jaki ? Bić brawa czy hasła przeciw unii ? W tym drugim generał jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 minuty temu, mirro napisał:

Noooo lata osiemdziesiąte to był ciekawy klimat. Było parę subkultur.

Ale piór nie farbowałeś?

 

52829701_393067737921241_847391704561483776_n[1].jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
1 godzinę temu, Generał napisał:

Za  chwilę   duża  część  polskich  rodzin  będzie  czerpała  jedyny  dochód  z 500+  a jak wiemy  opozycja  mówiła  że  ,,piniędzy nie  ma,,  że  się  nie  da   albo  ich  pomysły  o  odliczaniu  od  podatku  no  ale  co  ma odliczyć  osoba  która  nie  zarabia  a  no  nic.  Więc   mało  prawdopodobne  aby  Polacy  zaufali  opozycji  która   jest  jak  dzieci  w przedszkolu.  Rolnicy  także  pamiętają  czasy  PO-PSL  i wiedzą  że  od  nich nie ma   się  co  spodziewać   wsparcia   klęskowego. A  to  że niektórzy  krytykują  i  psioczą  jaki to ten PiS jest  zły  jak  przyjdzie  do   wyborów  polecą  i  na  PiS  zagłosują 

Za chwilę jeszcze większa część polskich rodzin będzie za te 500 płaciła. Niestety hulało się w dobie koniunktury a teraz będzie ból głowy po hulance. Niemcy gromadzili kasę w czasach koniunktury a teraz dają przedsiębiorcom po 15 tys euro. 

Ty uważasz, że pieniądze na te plusy spadają z nieba. A Gowin mówi, że pieniędzy na wsparcie przedsiębiorców starczy na miesiąc może dwa.I kto będzie robił na te rodziny co to mają żyć z 500 plus? 

Nie daj Boże suszy bo zobaczysz jak cię rząd wesprze po wyborach. Te dwa lata wsparcia to były dlatego, że dwa razy były jakieś wybory. Ale niestety rozdawnictwo swoje zrobiło i teraz forsa się kończy. I albo trzeba będzie ją zebrać od tych co pracują. Albo przestać dawać legatom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj