yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

mirro    6401

!00 metrów to granica bezpieczeństwa kiedy ciągnę ogień na siebie, 200 metrów przed to sporo zwłaszcza jak walisz nie ze 120mm tylko z mniejszego kalibru. Jakby mieli 120mm i jeszcze rakietowe to w życiu nie powiedziałbym czegoś takiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

dosyć ciekawy punkt widzenia
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25597892,dlaczego-arabowie-przegrywaja-wojny-na-papierze-sa-potezni.html
 

17 godzin temu, mirro napisał:

.....

"Najtrudniej być prorokiem we własnym kraju"

 

6 godzin temu, jarecki napisał:

ciekawym wyjasnieniem mogą być fazy aktywnosci słonecznej a te dla polski nie są obiecujace bo zapowiadają w niedalekiej przyszłosci mrozne zimy ,a wiec czy klimat się aż tak zmienia czy słonce tak działa ? zapewne odpowiedzi prostej i jednoznacznej nie bedzie , przeciwnicy teori że to ludzki czynnik ma wpływ na ocieplenie zostali zapedzeni w kozi róg i są  atakowani za każde  podważenie teori o czynniku ludzkim prowadzącym do ocieplenia .

no właśnie.
dyskusja na tematy klimatu przeniosła się ze sporów naukowych w polityczne
jeszcze tylko religijne pozostały

świat stacza się w neośredniowiecze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
6 godzin temu, mirro napisał:

Roman chyba właśnie odkrył lewicowy spisek o podpaleniu czegokolwiek. Podpalenie Syberii, Amazonii i południa Europy. Siedzą i knują, co tu podpalić. Ponadto otwierają nowe biura i czekają na odpowiednie warunki do ponownego podpalenia. Lewy + mecze = ogień. Gdy grzebią w temacie, okazuje się, że wśród australijskich podpalaczy był jeden LGBT. Wtedy narracja się zmieni i będą krzyczeć, że LGBT powoduje pożary. Sor
Oczywiście Soros zapewnia im sprzęt do prowadzenia działalności gospodarczej, tj. Zapalniczki i butelki z benzyną. Te ostatnie zostały omyłkowo wysłane do Francji, do „Żółtych Kamizelek” i mamy to, co mamy. 🤣

widzisz mój cud, jak dobrze płacisz, możesz pisać wszystko, co @jacus  chciał zabłysnąć ... ciekawe tezy nawet ten sam artykuł jest wyborczy jak po lewej 

1,1 miliona dolarów Soros Money przywiązanych do magazynu, który został wydany.

Mother Jones  , czasami określana potocznie jako  MoJo  lub  MJ  , jest dwumiesięczny magazyn o zasięgu ogólnym i politycznej po lewej stronie wydawanego z San Francisco w Kalifornii.  [1]  Nazwa pisma pochodzi od Mary Harris Jones, organizatorzy i działy związkowe działające w całych Stanach Zjednoczonych na początku dziesięcioleci XX wieku.  Jest to publikacja organizacji 501 (c) (3) Foundation for National Progress, finansowana z darowizn, subskrypcji i reklam.

Magazyn jest edytowany przez Clarę Jeffery.  Byli redaktorzy: Michael Moore, Adam Hochschild, Paul Jacobs, Richard Parker, Deborah Johnson, Jeffrey Bruce Klein, Mark Dowie, Amanda Spake, Zina Klapper i Deirdre English.  [2]  Prezesem Fundacji jest Monika Bauerlein.

Fundacja została założona w 1975 r., A publikacja w 1976 r. Z zadeklarowanym zamiarem ochrony dziennikarstwa przed wpływem i ingerencją przedsiębiorstw, i często starała się pisać o interesach korporacyjnych.  [3]  Fundacja na Rzecz Postępu Narodowego regularnie otrzymuje  Pieniądze  lewicowego miliardera  George'a Sorosa  dzieki darowiznom oo JEGO  Fundacji Społeczeństwa Otwartego  , JAK rowniez darowiznom od innych postępowych Organizacji i Specjalnych zainteresowań.  [4]

https://wyborcza.pl/7,75399,22532826,george-soros-przekazal-18-mld-dolarow-na-swoja-fundacje-spoleczenstwa.html?disableRedirects=true

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
3 godziny temu, DTaras napisał:

Po to się szkolą aby z zamkniętymi oczyma rurę nastawić i po to 200 m od lepianek aby niechcący nawet w nie nie trafić. Ustawianie rury nie jest aż tak skomplikowane. A dzieci w wojnę? Choćby meldunki nosiły lub opatrywały rannych... Jeszcze byli harcerze.

Jak się robi nastawy,stały ogień zaporowy na przykład ,to ja wiem a w zasadzie wiedziałem. Fakt na początku to jest magia ale potem idzie. Ale nawet najlepsi mogą się pomylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Czekaj, czekaj bo się troszkę zapędziłeś. Żeby wykonać stały ogień zaporowy (na dany sygnał) to trzeba mieć ludzi, sprzęt i najważniejsze jednostkę ognia. Nikt tu nie rozważa tego typu działań tylko danie do zrozumienia że dysponujemy czymś większym niż karabinki i ew czas na wycofanie się z lepianek. Jak się wycofają to mieszkańcy sami dadzą znać że nie maja nic z tym wspólnego. Wiesz no atak na nie broniony obiekt cywilny, to tak średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

@DTaras odpowiedziałem Ci czy trudno określić cel i to wszystko.Powtórzę, 1 raz magia ,potem lepiej wychodzi niż czasami obecna moja praca. Faktem jest ,że trochę większy kaliber niż moździerz.W wojsku nie pracowałem dla ścisłości.Powtórzę też że nawet najlepsi mogą się pomylić ,to też wiem z doświadczenia i o to mi chodziło. Błąd człowieka.Może takie porównanie nie dokładne ale rozmawialiście tutaj ostatnio o Smoleńsku. Zastanawiam się dlaczego samolot rozbił się ,jeżeli dobrze pamiętam 80 m od pasa ,skoro był na kursie. Błąd kontrolera czyli człowieka ,nie dokładne wskazania radarów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

To czym dysponowali w Smoleńsku to sprzęt z lat minionych. Ma tylko sprawdzać czy samolot wogóle podchodzi w kierunku pasa i zgodnie z jego kierunkiem i położeniem w terenie, kiedy jest jeszcze daleko i pasa zwyczajnie wzrokowo nie idzie ogarnąć.  Na ekranie ścieżkę podejścia wyznaczają jakieś linie i operator widzi tylko czy punkcik mieści się w ich obrębie, ale te linie nie wyznaczają prawdziwej szerokości pasa bo ostatnia faza czyli przyziemienie i tak wykonywana jest z widocznością pasa., czyli pilot widzi gdzie lezie. Dlatego na tym lotnisku nie można było wykonywać lądowań bez widoczności, a wtedy właśnie były takie warunki. Choćby operator się zesrał to przy nie posadzi samolotu na tym urządzeniu bez widoczności ziemi. Jeżeli zaś był błąd zgrania wizualizacji ze stacją radiolokacyjną , to tym bardziej. Ale tym i tak nikt się nie przejmował, bo zadaniem było nie sadzanie samolotu a doprowadzenie go na kierunek pasa.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

a ci chlopcy z 18 batalionu z bielska-bialej to o ile metrow sie pomylili ??? w koncu ich chyba uniewinnili.

w piatek po poludniubyla taka mgla ze nawet samoloty z ils-2 do krakowa nie dolatywaly, tylko na slask je kierowana,  z10 kilometrow od lotniska slonce swiecilo.

o co romusiowi chodzi z tym sorosem- on podpala lasy do gory nogami czy co, bo juz nie ogarniam, braklo dla niego biletow do auschwitz i teraz chce zmienic swiat na lepsze.

tak wyglada prawdziwa piramida finansowa,a nie jakies drobne miliardy..

 

https://www.onet.pl/?utm_source=detal_viasg_businessinsider&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne&srcc=ucs&pid=999bf16f-e198-40c8-b38f-379e8eba5433&sid=ca05277f-7c3f-495c-9acc-986177acd173&utm_v=2

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jacuś przeproś forumowiczów za te swoją ziomalkę róże von srun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

a to nie twoi mocodawcy glosowali na ursule von unn zu i nowa komisje europejska ,ktora chce na nas sankcje nalozyc ????- na kolana i przepraszaj 🙃, a komisarz z wegier podczas glosowania gdzies sie podzial-nie wiem kto do niego zadzwonil putin czy merkel ??

ja na nia nie glosowalem-corka oficera przedwojennego wojska polskiego i armii krajowej, do tego ze szlacheckiej rodziny z herbem od pokolen-to nie moje klimaty.....

do tego ona z kieleckiego rodem dla scislosci,   krakuska lezy dobrze dopiero w trzecim pokoleniu😋

kolejny sukces programu pks + -kolejna linia  autobusowa ,po ponad 20 latach konczy swoje istnienie. inne podnioslu od 1 I ceny o 20 %.

 program mieszkanie + zostanie zresetowany,cokolwiek to znaczy -czytaj okazal sie niewypalem..................


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na co by nie głosowali to nikt tych cudaków z KE upoważnia do głosowania przeciw Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Znaczy mirro na owe czasy też były opcje z gadżetami, światłami... Tego tam nie było i niema tematu. Przebarszczył. Moździerz? Tamci łoili w cel a nie na wiwat a tym da się celować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Taka była linia obrony że amunicja i broń. Ale który k**wa normalny kraj zawija swoich żołnierzy za ostrzelanie w czasie akcji bojowej nie tego co trzeba? A Śp Minister Szczygło opowiada że "za baranów odpowiedzialności brał nie będzie". I ktoś tu mówi o odpowiedzialności? Robili to co wymyślili politycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

pamietasz stare czasy i telewizje urbana- solidarnosc tez dzialala przeciw polsce, amerykanskie rozglosnie klamaly , komitet helsinski wtracal sie we wewnetrzne sprawy polski, papiez odbyl prywatne spotkanie z leche ktory zmienil nazwisko z walesa na  kaczynski, obce wojska pilnowaly suwerennosci , premier czy "prezydent" byli tylko figurantami a z tylnego siedzenia rzadzil pierwszy sekretarz.  a w ameryce bili murzynow...........cos ci to przypomina, 

czasy sie troche zmienily ale propaganda zostala, wczoraj urban dzisiaj kurski.

pamietaj racylku oprocz polski c istnieje takze ta a .... nikt was nie upowaznil do szkodzenia polsce na arenie miedzynarodowej, wstaniecie z kolan jak przy ustwie o ipn ??? a potem deska w leb i na podloge😝, prawie dwa lata mijaja jak zescie sie uderzyli w sufit az gwiazdy polecialy -51 gwiazd dla scislosci , w tym jedna taka dziwna.....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, jacus napisał:

oprocz polski c istnieje takze ta a

A tak dokładniej to która to  zacz i kto te literki przydzielił ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, jacus napisał:

pamietasz stare czasy i telewizje urbana- solidarnosc tez dzialala przeciw polsce, amerykanskie rozglosnie klamaly , komitet helsinski wtracal sie we wewnetrzne sprawy polski, papiez odbyl prywatne spotkanie z leche ktory zmienil nazwisko z walesa na  kaczynski, obce wojska pilnowaly suwerennosci , premier czy "prezydent" byli tylko figurantami a z tylnego siedzenia rzadzil pierwszy sekretarz.  a w ameryce bili murzynow...........cos ci to przypomina, 

czasy sie troche zmienily ale propaganda zostala, wczoraj urban dzisiaj kurski.

pamietaj racylku oprocz polski c istnieje takze ta a .... nikt was nie upowaznil do szkodzenia polsce na arenie miedzynarodowej, wstaniecie z kolan jak przy ustwie o ipn ??? a potem deska w leb i na podloge😝, prawie dwa lata mijaja jak zescie sie uderzyli w sufit az gwiazdy polecialy -51 gwiazd dla scislosci , w tym jedna taka dziwna.....

tak jasne wszędzie propaganda. polak przeciwko polsce głosuje to też propaganda

 

tak jak w czasie komu chcieli zrobić przewrót i wyłożenie owczesnej władzy tak teraz chcą zrobić to samo tylko że przy urnach to się nie udaje to robią wykorzystując zagraniczne instytucje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Nie zapominaj o "półprzewrocie" Macierewicza, co to już nawet Nadwiślańskie JW zwerbował. Tylko mu nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, mirro napisał:

Nie zapominaj o "półprzewrocie" Macierewicza, co to już nawet Nadwiślańskie JW zwerbował. Tylko mu nie wyszło.

Tylko ilu z jego listy nie było kapusiami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

A co mnie to obchodzi ilu było? Facet chciał wyciągnąć wojsko na ulice żeby aresztować Wałęsę. Była duża szansa że WP będzie naparzać się z NJW. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Ministerstwo Finansów wyemitowało roczne obligacje w formacie private placement (niepubliczna oferta – red.) za 200 mln euro. 16 stycznia dokonano wyceny rocznych obligacji nominowanych w euro. Rentowność obligacji wyniosła – 0,31 proc. przy rocznym kuponie wynoszącym 0 proc.              to swiadczy o wiarygodnosci panstwa które porzycza tak kase . powtórze oprocentowanie ujemne i dotyczy Polskich obligacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I po latach miruś wyszło kto bym gorszym sk***ysynem.

Jak to jacuś by powiedział skończyła się propaganda

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Pewnie, zawsze lubiłem kiedy ktoś tak pieszczotliwie się do mnie zwracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

teraz gornicy beda napieprzac sedziow🙃.         propaganda jest wieczna ...........................

 1926  w warszawie wojsko strzelalo sie miedzy soba,zginelo ponad 400 osob[czesc to byli zwykli gapie] osob, przy tym jaruzelski ze stanem wojennym to zwykly amator.

w szwarcarskich bankach lokaty powyzej miliona eu sa oprocentowane na - 0,5 %.

wladca obcego mocarstwa -wypowiada sie na temat polski, jak on moze kto mu pozwoli

 

racyl -zadanie domowe,sprawdz kto to tw maciej z listy antka i co u niego dzisiaj slychac, mozesz tez poczytac o wolfgangu czy innych, no balbine to mozna sobie darowac 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, jacus napisał:

wladca obcego mocarstwa -wypowiada sie na temat polski, jak on moze kto mu pozwoli

racyl -zadanie domowe,sprawdz kto to tw maciej z listy antka i co u niego dzisiaj slychac, mozesz tez poczytac o wolfgangu czy innych, no balbine to mozna sobie darowac 

jakie masz to jego mocarstwo ? sankcje jakieś na ciebie nałoży

wtedy przede wszystkim kościół zwalczano to tak mówił Jan Paweł II. teraz wcale z perspektywy kościoła nie jest lepiej bo skrajne lewactwo profanuje symbole religijne bez żadnych kar

znajdziesz nie jednego tw wsród pisowców ale wśród platfusów jest tego do groma. może gdyby nie było wtedy takiego typa na czele to inaczej to wszystko by się potoczyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj