yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

Roman176    4609

@ogarek i kolega 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak by mu taką dziwną białą grzywkę zrobić to nie przypominał by wam kogoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, DTaras napisał:

Dobrze, że Pan Prezydent Andrzej był łaskaw to wyjaśnić. Wigilia idzie i jeden temat rozsądzony. Będąc na komisji spotkałem czołgistę ale z tych co zrobili karierę i tak się śmiałem (z pomnika). Jemu nie było do śmiechu i zrobiłem tę fotkę... Sędzie wydaje wyrok i nie jest to absolutnie przyznawanie racji. Takie jak Twoje niezrozumienie powoduje durne sprzeczki. Sędzie niejednokrotnie oddala sprawę a bywa, że i karze obydwie strony. Chyba naprawdę chciałbyś aby to sołtys był pierwszą instancją... [Ostatnie do Racyla bo czytam ponownie i umknął podmiot]

czepiasz się szczegółów. wiadomo że nie zawsze są sprawy że sąd rozstrzyga tylko na korzyść jednej ze stron

I to jest jego praca nie ma decydować czy jego kolega jest godzień czy nie sądzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

DTaras
ten z lewej?

Roman
tanku tivi? to jakiś "subkulturny" kanał? za dobre wrzutki nie suby a flaszki stawiają.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
9 godzin temu, dysydent napisał:

o pojedyncze procenty nie ma się sensu targować bo zapewne masz rację jako ten bliżej źródła danych i nawet bym nie odpisywał ale nie mogę znaleźć autorytatywnych danych o wartości antracytu czy węgla drzewnego w których to jest najwięcej procentowo samego węgla a najmniej innych dodatków. Sklad chemiczny węgla kamiennego to mieszanina samego węgla  czystego pierwiastka jak i węglowodorów bo gdyby nie węglowodory nie palil by się płomieniem a tylko żarzył w powietrzu atmosferycznym jak właśnie antracyt. Plomien to spalanie gazu w gazie a temperatura parowania węgla czystego jest wyższa od temperatury jego spalania w powietrzu atmosferycznym.
Panuje spore niezrozumienie pomiędzy wartością energetyczną i temperaturą spalania gdzie antracyt czy koks mają wyższą temperaturę spalania od nawet najlepszych gatunków węgla kamiennego a pomimo to niższą wartość opałową co do tego stopnia wywołuje zamęt w glowach testujących te parametry że aż trudno znaleźć wyniki takich pomiarów bo im się nie zgadza z ich subiektywnym wyobrazeniem jeśli nie są chemikami :) To właśnie domieszka wodoru w węglowodorach podnosi wartość ponad czysty węgiel a przy okazji obniża temperaturę spalania o rożnicę potrzebną do tych węglowodorów odparowania. ale to już wcześniej opisałem.

gdyby mierzył wartość opałową litra a nie kilograma to już co innego.

to jest temat rzeka ... bo koks jest zarazem najlepszym a zarazem najgorszym...   w realu koks na kopalni ten najmocniejszy to ten chyba hard w rzeczywistości ma ok 45/40 

ale nie wiem kto wymyślił jednostki pod takim względem ... jak jest za mocny to mieszają go bodajże  albo z kamieniem albo z zwykłym węglem to nie jest mój dział powierzchnia(przeróbka)   ... a czemu najgorszy i najlepszy zacznę od 2  koks jest bardzo leki ilościowo wizualnie 4 tony węgla  odpowiadają ok 1 tony koksu wiec jeśli kupujesz 4/5 ton na zimę bo tyle ci wyjdzie do pływnicy ,to koks tony a ilościowo wizualnie bd tyle samo ...   ale te 1 koks jest bardzo leki a zarazem bardzo chłonny wody 

z tony możesz zrobić znaczy napije się koks 2,5 do 3 ty w nim nie zauważysz  jest tylko wilgotny  ...   

25 minut temu, zetorki12 napisał:

Jak by mu taką dziwną białą grzywkę zrobić to nie przypominał by wam kogoś?

on nie przypomina polski agent tramp 

8 godzin temu, DTaras napisał:

O. Koks, Romanie, hutniczy jest hak sadza w kominie

sadza z koksu ??? coś ci się pomyliło 

Nie zniknie węgiel, który dymi – bo każdy węgiel dymi (źle spalany).


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

a no unia sobie uchwaliła że do 2050-ego zbilansuje emisję dwutlenku węgla Polska oczywiście okoniem bo 2070 by lepiej pasował tak czy inaczej jeśli mają to w praktyce wprowadzić i ma być prawdziwe to jak oni to chcą zrobić? Mowy wtedy być nie może o opalaniu domowych kotłowni węglem i nasze tu pisaniny o kaloryczności to sobie możemy... a i gaz też nie służy temu zbilansowaniu. Czy to będzie jakaś rzeczywista rewolucja? bo ja obstawiam "statystykę kreatywną".

Tymczasem bardziej wiarygodniejszy brexit funtowi służy. czyli po pierwsze te polityki klimatyczne Brytanii nie będą dotyczyły i jeśli rzeczywiście unia zacznie bawić się z ekogospodrką to przegra gospodarczo nawet z W. Brytanią. 
Zapewne taki wniosek spory mial udzial w http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25508957,kursy-walut-potezna-reakcja-funta-po-ogloszeniu-sondazowych.html#s=amtp_pnHP_related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
1 minutę temu, dysydent napisał:

no unia sobie uchwaliła że do 2050-ego zbilansuje emisję dwutlenku węgla Polska oczywiście okoniem bo 2070 by lepiej pasował tak czy inaczej jeśli mają to w praktyce wprowadzić i ma być prawdziwe to jak oni to chcą zrobić? Mowy wtedy być nie może o opalaniu domowych kotłowni węglem i nasze tu pisaniny o kaloryczności to sobie możemy... a i gaz też

przypuszczam ze euro kołchoz padnie dlaczego my bd się śrubować a inni bd mieć tanią energie i konkurencyjnie nas zniszczą ... czy my bd pracowali za grosze w imię eko ??

żebyśmy byli konkrecyjni 

ciekawe jak niemcy zejdą z 200 mln to spalonego węgla  a polska 33 mln 🤣


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

wiele jest ciekawych kwestii w tym wszystkim.
Trump odżegnał się od polityki klimatycznej, Rosja nigdy takowej poważnie nie deklarowała, Chiny są już przysłowiowym przykładem.
Przecież nawet gdyby się to w Europie udało to niewiele to zmieni globalnie i CO2 i tak będzie przybywać
to wszystko to jakaś zbiorowa schizofrenia.
Oczywiście nieco to pobudzi tworzenie technologii bezemisyjnych gdzie tylko się da ale nie wszędzie się da bo przecież spora częśc chemii wytwarzającej tworzywa sztuczne, nawozy, cement, metalurgia... czym.. jak to zastąpić? Oczywiście dobrze gdyby to było możliwe no ale niech mi kto powie jak? czy już są wszędzie alternatywne technologie czy dopiero nadzieja na ich powstanie. No przynajmniej wojen nie będzie można prowadzić konwencjonalnych bo konwencjonalne materiały wybuchowe przecież też dwutlenek ....
bezbożna Europa ma pobożne życzenie tylko nie wierzę że wie jak to się skończy

jeszcze z unii trzeba będzie emigrować 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Roman koks jest JAK sadza bo niemal czysty węgiel. Jakie 40 z koksu? No chyba że fetę tam kręcą i to czystość. Dysydent to wszystko wyjaśnił. A węgla [kamiennego, brunatnego...] nie da się dobrze spalić gdyż przy podgrzewaniu jest zbyt duża dynamika zmian. Możesz tylko dać jakiś średni nadmiar powietrza. Słowem - zawsze będzie dym... Niewiem dysydencie który z lewej... Co do koksu - wymaga specjalnej kotłowni i nie tyle kotła co osprzętu. To się źle rozpala a jak zacznie yo daje na maksa zatem bufor i zarządzanie ciepłem z regulacją podawania paliwa. Wtedy kotłownię startujesz w październiku a wyłączasz w kwietniu - maju. Minus to także odpady z produkcji, syf wokół koksowni jak pisałem. Pod naszymi nogami zapierdziela reakcja jądrowa za darmo i to jest warte zainteresowania ale to kropla, podobnie jak pompy ciepła czy to gruntowe czy atmosferyczne. Jest jeszcze ciepło ze słońca do systemów solarnych wytwarzających ciepło technologiczne i tu są już prace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

wy macie dobrze szybko ue mozecie zmienic na uaB|.

roma -jak zwykle podajesz dane z kapelusza-niemcy spalaja 240 mln a polska 152 mln -nie wiem z ktorego roku te dane ale pewnie do dzisiaj niewiele sie zmienilo, teraz porownaj ilu ludzi mieszka w polsce a ile w niemczech, skale gospodarki i wyciagnij wnioski...

Historia

Edytowano przez jacus
  • Haha 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jacus nie pal w piecu opakowaniami  po opryskach i nawozach to i nie będzie w krakowie całego tego smogu 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131
14 minut temu, DTaras napisał:

Niewiem dysydencie który z lewej...

ja napisałem z lewej??? o tego grubszego mi chodziło, na ekranie po prawej
zaczynam pisać nieprecyzyjnie czyli jak tak to lepiej nie pisać wcale czas jakiś.
o Racyl dobrze radzi bo zimno mam w domu aż mi się kierunki mylą :D naprawdę zimno i trzeba w końcu rozpalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Unia nakreśliła cele a deadline jest po to aby stwierdzić jak blisko od nich się znajdujemy. Kierunków jest kilka tak jak bilansowanie, czy zmniejszanie emisji ciepła. Mądre głowy - do roboty. Taki to przekaz. Dysydencie - ale o co chodzi? I widzisz, gdybyś miał ekstra kotłownię na koks to byś się nie musiał fatygować😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

dosłownie
nie było nikogo w domu i nie napalone w c.o.
wszyscy się gdzieś porozłazili, ja wróciłem pierwszy i dziesięć rzeczy na raz to przynajmniej jedną sobie odejmę. - pisaninę bo błędy robię logiczne z tego wszystkiego.
z z lewej/prawej to tych z Romana linka filmu na początku tej strony

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575
5 godzin temu, racyl napisał:

Człowieku to wyrok ma nie budzić wątpliwości, kiedy to wreszcie zrozumiesz. Jeśli jest zatrudniony to ma do tego stosowne wykształcenie. nie wierzę że pozatrudniali ludzi kompletnie nie znających się na tym

Wyroki zawsze budza wątpliwości szczególnie u tej połowy która w sądzie przegrała. Propaganda i tak powie że wykształcenie jest złe bo za komuny uczelnie kończył. Wyjątkiem jest Piotrowicz , Pawłowicz i prezes. Oni studiowali za komuny ale robili to patriotycznie.

5 godzin temu, racyl napisał:

sędzia w jednym czy drugim sądzie rejonowym lub innym ma przyznać racje jednej albo drugiej stronie i tyle i aż tyle.  to tak jakby szeregowy sędzia w sądzie rejonowym brał się za prezesowanie za prezesa

tak trudno to ogarnąć że ma się zająć swoją robotą.

jakby tak było że sędziom chodzi tak bardzo o zwykłych ludzi jak to pokazują w mediach to by nie było ani jednej pomyłki sędziowskiej.

Sedzia nie przyznaje racji tylko wydaje wyrok. 

Pomyłka w sedziowaniu to argument połowy która przegrała.i ma prostacji tok myslenia.  Najlepiej to sedziów zdelegalizować i powiłać komisarzy ludowych którzy będa orzekać w duchu srawiedliwości społecznej wyznawanej przez lud pracujący miast i wsi.

4 godziny temu, jarecki napisał:

sprawa nie jest taka prosta i jednoznaczna dla mie . Napewno sedziowie nie powinni wyrażać lub manifestować poglądów politycznych  bo to może budzić nie ufnosc tych według których sedziowie orzekli niekorzystny wyrok choć zgodny ze sprawiedliwoscią ,  ewidentnie widać że  obie strony szukają zwady  , ja jestem zwolennikiem że jak mi śię nie podobają waruki pracy   to rezygnuje , czy to górnik , nauczyciel , czy sedzia .           można było uniknąć dalszego  spiecia gdyby nie  sedzia  juszczyn .

Jak ma odmienne zdanie od PISu  to manifestuje poglądy polityczne. Jak się zgadza to nie manifestuje

3 godziny temu, dysydent napisał:

 Proszę Państwa, ceny rosną. Tak, ceny rosną, ja sobie zdaję z tego sprawę. Ale Państwo musicie mieć świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny.
 

To oznacza że prezes jak zwykle okłamywał ciemny lud mówiąc że zarobki będa europejskie a ceny polskie

3 godziny temu, jarecki napisał:

ale ja sie nie oburzam , ja to dawno wiedziałem i pisałem  ze wzrost płac  = wzrost cen                a ten usmiech u mie zawsze oznacza że się zgadzam 

Jak się czułeś gdy prezes cie próbował oszukac?

 

1 godzinę temu, Roman176 napisał:

przypuszczam ze euro kołchoz padnie dlaczego my bd się śrubować a inni bd mieć tanią energie i konkurencyjnie nas zniszczą ... czy my bd pracowali za grosze w imię eko ??

żebyśmy byli konkrecyjni 

ciekawe jak niemcy zejdą z 200 mln to spalonego węgla  a polska 33 mln 🤣

Trzeba obnizyć podatki i załatwione.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Owszem. Uczęszczali ale na przekór systemowi się nie uczyli ...😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
5 minut temu, Ulman napisał:

Jak ma odmienne zdanie od PISu  to manifestuje poglądy polityczne. Jak się zgadza to nie manifestuje

nie chciałbym  żeby sedzia który wydaje wyrok w mojej sprawie budził moje obawy co do bez stroniczośći  zarówno sedzia piłkarski , bokserski czy jaki kolwiek , można lubić drużyne sportową ale  wtedy nie można prowadzić czy spotkania , czy walki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Jak będzie szwagrem Twojego przeciwnika to możesz mieć uzasadnione obiekcje. Ale jak obcy to chyba bardziej Ty jesteś uprzedzony do niego niż on do Ciebie. No chyba że to znowu Twój szwagier.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

O stronniczość każdy może kazdego posądzić jak mu się coś nie podoba  i PIS tym właśnie gra. Puszcza przez TVPis ludowi  gotową negatywną narrację o niepokornych i masy to łykają. Widać to nie wystacza bo teraz będą niepokornych karać z urzędu


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tak zgadzam sie że obiekcje mogą powstać po stronie przegranego .bo raczej jak wyrok czy wynik bedzie pozytywny to tylko się cieszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Ulman napisał:

Wyroki zawsze budza wątpliwości szczególnie u tej połowy która w sądzie przegrała. Propaganda i tak powie że wykształcenie jest złe bo za komuny uczelnie kończył. Wyjątkiem jest Piotrowicz , Pawłowicz i prezes. Oni studiowali za komuny ale robili to patriotycznie.

Sedzia nie przyznaje racji tylko wydaje wyrok. 

Pomyłka w sedziowaniu to argument połowy która przegrała.i ma prostacji tok myslenia.  Najlepiej to sedziów zdelegalizować i powiłać komisarzy ludowych którzy będa orzekać w duchu srawiedliwości społecznej wyznawanej przez lud pracujący miast i wsi.

Jak ma odmienne zdanie od PISu  to manifestuje poglądy polityczne. Jak się zgadza to nie manifestuje

 

wyrok czy racja czy częsciowa  racja to tylko nazwa bo do sądu idą dwie strony i obie czegoś oczekują na swoją korzyść.

już nie przesadzaj nikt na żadnemu sędziemu nie karze się litować tylko z tego powodu że on biedny

 

cZy się zgadza czy nie to nie powinien tego okazywać publicznie

najlepiej twoim zdaniem pewnie nie robią co chcą bez żadnego nadzoru 😁

14 minut temu, Ulman napisał:

O stronniczość każdy może kazdego posądzić jak mu się coś nie podoba  i PIS tym właśnie gra. Puszcza przez TVPis ludowi  gotową negatywną narrację o niepokornych i masy to łykają. Widać to nie wystacza bo teraz będą niepokornych karać z urzędu

powiedz to śpiewakowi jak taki madry jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Jak się zgadza z PISem to pokazywanie publiczne już nie przeszkadza.

Kto ma ich nadzorować i dlaczego PIS?

Śpiewak opluwał kogoś z opozycji i przegrał więc sądy sa złe. Gdyby oddalili powództwo  to byłyby dobre. Logika Pawlaka i Kargula

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z nikim niech sie nie pokazuje

Pis jest tylko w tym momencie u władzy za 4 lata ktoś może być inny i też będziesz wczeszczał że dlaczego oni ?

jeśli to jest prawda że podobne rozwiązania są w innych krajach europejskich to niech i tak będzie w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj