yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

DTaras    1947

Postęp na tym polega, aby starą technologią nowe wprowadzać. Jeden wiatrak to już nawet 1,5 MWe. Elektrownia węglowa - o ile nie jest zbudowana na palnikach pyłowych ma marne opcje regulacji. Turbinie gaz przykręcasz i możesz nawet wystudzić i wyłączyć. Kocioł musi iść a wyłączenie to proporcjonalnie podobne koszty do wygaszenia wielkiego pieca. O. Koks, Romanie, hutniczy jest hak sadza w kominie - sam węgiel oraz wartość opałowa odnoszona jest do kilograma co objętościowo robi koksu dużo na owe 27 - 30 Mj/kg. Grillowanie koksem to czysta sprawa i w koksowniku masz piątą klasę emisji ale: węgiel koksujący to tylko część wydobycia, jakoś go trzeba pozbawić substancji smolistych i lotnych co okolica koksowni "lubi", kasa, kasa, kasa. Ale jest możliwy taki system w domu... Roman się cieszy na otwarcie kopalń i nie widzi, że zwiększona podaż węgla upierdzieli mu pasmo sukcesów w robocie.


A moich postów niet. W rachunkach nie uwzględniono NOx ów ale... Auta ładowane w dolinie nocnej poprawią możliwości sieci no i elektryk nie wali spalinami w skupiskach w niskiej emisji. Elektrownie natomiast czy będzie ten samochód czy nie będą działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

https://www.tvn24.pl/marek-suski-o-nowym-projekcie-pis-w-sprawie-sadownictwa,992958,s.html
 "Pytany, co posłowie PiS mieli na myśli, pisząc w projekcie, iż sędziowie będą karani za wrogość wobec władzy i co to jest "wrogość wobec władzy", zaproponował: - Proszę poczytać ustawę. (http://www.tvn24.pl)"

Nie no, ja się poddaję. Czy jest możliwe aby takie coś przeszło w tym kraju?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Przejdzie albo i nie tudzież nie teraz. Sama chęć wprowadzania podobnych spraw po raz kolejny pokazuje z czym mamy do czynienia. Czy to ma maskować brak pomysłu na realizację snu o potędze? Znowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Nie wiem co ma maskować ale po takiej wrzutce rozglądam się nerwowo za magazynem broni.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, mirro napisał:

https://www.tvn24.pl/marek-suski-o-nowym-projekcie-pis-w-sprawie-sadownictwa,992958,s.html
 "Pytany, co posłowie PiS mieli na myśli, pisząc w projekcie, iż sędziowie będą karani za wrogość wobec władzy i co to jest "wrogość wobec władzy", zaproponował: - Proszę poczytać ustawę. (http://www.tvn24.pl)"

Nie no, ja się poddaję. Czy jest możliwe aby takie coś przeszło w tym kraju?  

co ty nie rozumiesz ? sędziowie są od wydawania wyroków zgodnych z obowiązującym prawem.

to tak jakby jeden dział w danej firmie wpierniczał sie w inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Ale rozumiesz że sądy mają strukturę piętrową związaną z systemem odwoławczym? Rozumiesz że powołanie i umocowanie w systemie sędziego ma nie budzić wątpliwości bo inaczej wyrok w pizdu? 

To jest dopiero sen o potędze.🤣

https://www.defence24.pl/zmodyfikowane-t-72-ida-do-wojska
"Umowa przewiduje przywrócenie sprawności i wprowadzenie modyfikacji w czołgach T-72M1, które znajdują się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP, jak i tych które są przywracane do służby."
Czyli faktycznie te z Agencji Mienia Wojskowego też. O ile ktoś nie zdążył kupić do ugniatania kiszonki w silosie.😂

No to Taras faktycznie teraz czekamy na te z pomników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, mirro napisał:

Ale rozumiesz że sądy mają strukturę piętrową związaną z systemem odwoławczym? Rozumiesz że powołanie i umocowanie w systemie sędziego ma nie budzić wątpliwości bo inaczej wyrok w pizdu? 

już to słyszelismy jak Tusk podważał budżet uchwalony w grudniu parę lat temu

 

czyli jeden z drugim ma nie zajmować się przydzielonymi sprawami tylko latać i sprawdzać czy koledzy są legalnie zatrudnieni czy nie 😁

 

 

Człowieku to wyrok ma nie budzić wątpliwości, kiedy to wreszcie zrozumiesz. Jeśli jest zatrudniony to ma do tego stosowne wykształcenie. nie wierzę że pozatrudniali ludzi kompletnie nie znających się na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Dobra , widzę że koło się zamknęło. Wróciliśmy do punktu wyjścia. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sędzia w jednym czy drugim sądzie rejonowym lub innym ma przyznać racje jednej albo drugiej stronie i tyle i aż tyle.  to tak jakby szeregowy sędzia w sądzie rejonowym brał się za prezesowanie za prezesa

tak trudno to ogarnąć że ma się zająć swoją robotą.

jakby tak było że sędziom chodzi tak bardzo o zwykłych ludzi jak to pokazują w mediach to by nie było ani jednej pomyłki sędziowskiej.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

sprawa nie jest taka prosta i jednoznaczna dla mie . Napewno sedziowie nie powinni wyrażać lub manifestować poglądów politycznych  bo to może budzić nie ufnosc tych według których sedziowie orzekli niekorzystny wyrok choć zgodny ze sprawiedliwoscią ,  ewidentnie widać że  obie strony szukają zwady  , ja jestem zwolennikiem że jak mi śię nie podobają waruki pracy   to rezygnuje , czy to górnik , nauczyciel , czy sedzia .           można było uniknąć dalszego  spiecia gdyby nie  sedzia  juszczyn .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

uuu. w kraju wolności słowa za słowa można dostać kolbą w łeb od siepacza funkcjonariuszem państwowym zwanego.
cyt -""Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Jacka M., w związku z podejrzeniem publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez publikację w dniu 9 listopada 2019 r. na portalu internetowym artykułu pt. 'Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości'" - podkreślił Żaryn w komunikacie" -  
z artykułu https://fakty.interia.pl/polska/news-grzegorz-braun-abw-zatrzymala-jacka-miedlara,nId,3788044?parametr=najczesciej_czytane&iwa_source=najczesciej_czytane

trzeba uważać co się pisze bo jeśli niezgodne z prawe treści to na słowo zostanie siła użyta 
Nie wystarczyło wezwać na przesłuchanie a przede wszystkim na "odszczekanie" publiczne tego co może i niezgodne z prawem było ale to tylko słowo które rzekomo jest wolne. 

kolejny tym razem groteskowy przykład 
Nie może być bowiem sytuacji - jak mówił Kanthak - że jeden sędzia będzie podważał rolę drugiego sędziego, "bo to może działać w obie strony". "Sędziowie wyłonieni przez demokratyczną Krajową Radę Sądownictwa mogliby podważać sędziów, którzy zostali powołani przez Radę Państwa i na odwrót, sędziowie powołani przez Radę Państwa mogliby kontestować sędziów powołanych przez demokratyczną KRS" - tłumaczył.
z gazety https://fakty.interia.pl/polska/news-klub-pis-zlozyl-w-sejmie-projekt-nowelizacji-ustawy-o-ustroj,nId,3706584
czyli mamy tu ustawowo nakazany solidaryzm zawodowy 
no to miała być walka z kastą czy pisanie zasad żeby jeszcze bardziej się trzymała kupy?

dawno temu ktoś tu na forum upierał się że podnoszenie płac nie podnosi cen no to pora zmienić zdanie jeśli już i Prezydent dał się przekonać
cyt - Proszę Państwa, ceny rosną. Tak, ceny rosną, ja sobie zdaję z tego sprawę. Ale Państwo musicie mieć świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny.
cytatu koniec
Miałem przeformatować rozmiar tekstu ale co tam, słowa Prezydenta mają być z daleka widoczne
za http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25509275,prezydent-andrzej-duda-tlumaczy-dlaczego-rosna-ceny-zaskakujace.html

a i jeszcze jedno
jak by tam się komu nie podobało co tu piszę to przez pomyłkę nie połamcie bramy jakiej u sąsiadów, u mnie rozebrana a skoro takie rzeczy się dzieją a sam nie pamiętam co tam i gdzie powypisywałem to może szkoda roboty przy składaniu nowej bramy.  

a tak dla równowagi i tu już moje prywatne ...
ciekawe czy Braun by się w podobnych okolicznościach tak martwił o zdrowie np. Biedronia? (tam a artykule o Międlarzu jest film).

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
5 minut temu, dysydent napisał:

cyt - Proszę Państwa, ceny rosną. Tak, ceny rosną, ja sobie zdaję z tego sprawę. Ale Państwo musicie mieć świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny.
cytatu koniec
Miałem przeformatować rozmiar tekstu ale co tam, słowa Prezydenta mają być z daleka widoczne
za http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25509275,prezydent-andrzej-duda-tlumaczy-dlaczego-rosna-ceny-zaskakujace.html

The winner is President Republic of Poland Mr, A, Duda.love29.giflol_.gif

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

Masz sporo luzu w sobie jak na byłego wojskowego .

14 minut temu, dysydent napisał:

uuu. w kraju wolności słowa za słowa można dostać kolbą w łeb od siepacza funkcjonariuszem państwowym zwanego.

trzeba by zniesc paragraf również o podżeganiu do popełnienia przestępstwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Jarecki bo w tym momencie Pan Prezydent całkowicie odwrócił związek przyczynowo skutkowy w kwestii wzrostu zarobków. Czyli zarobki już wzrosły i to by było na tyle a teraz będą rosły ceny i proszę się z tego powodu nie oburzać. 🤣 Czekam na odpowiedź rządu , może być zabawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

bo rząd do tej pory mówil że zarobki są tak niskie że nie pozwalają na godne życie przy takich cenach (jakie były jeszcze zanim wzrosły... te ceny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 minut temu, mirro napisał:

Jarecki bo w tym momencie Pan Prezydent całkowicie odwrócił związek przyczynowo skutkowy w kwestii wzrostu zarobków. Czyli zarobki już wzrosły i to by było na tyle a teraz będą rosły ceny i proszę się z tego powodu nie oburzać. 🤣 Czekam na odpowiedź rządu , może być zabawnie.

ale ja sie nie oburzam , ja to dawno wiedziałem i pisałem  ze wzrost płac  = wzrost cen                a ten usmiech u mie zawsze oznacza że się zgadzam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115
19 minut temu, jarecki napisał:

trzeba by zniesc paragraf również o podżeganiu do popełnienia przestępstwa 

ja wcale nie twierdzę że akurat ten Międlar nie podlega karze jeśli i tylko słowem prawo złamał ale tutaj zgodzę się z Braunem  w kwestii współmierności środków

dla tego rozważam nad tą bramą czy by nie zrobić takiej automatycznej jak drzwi w niektórych supermarketach ;) 

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Dobrze, że Pan Prezydent Andrzej był łaskaw to wyjaśnić. Wigilia idzie i jeden temat rozsądzony. Będąc na komisji spotkałem czołgistę ale z tych co zrobili karierę i tak się śmiałem (z pomnika). Jemu nie było do śmiechu i zrobiłem tę fotkę... Sędzie wydaje wyrok i nie jest to absolutnie przyznawanie racji. Takie jak Twoje niezrozumienie powoduje durne sprzeczki. Sędzie niejednokrotnie oddala sprawę a bywa, że i karze obydwie strony. Chyba naprawdę chciałbyś aby to sołtys był pierwszą instancją... [Ostatnie do Racyla bo czytam ponownie i umknął podmiot]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jaja. Też słyszałem to wyjaśnienie w radiu. Kuźwa ciekawa logika. Wydawało mi się że On mądrzejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

skoro tak piszesz to jakie Ty radia słuchasz?! Jak tam u Ciebie z furtką? masywna? ;) 

a to że Pan Prezydent przemówił ludzkim głosem jeszcze przed Wigilią; znaczy - człowiek.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

AT wchodzi przez każdą. Czyli punkt 06.00 otwierać, kiego grzyba mają wysadzać,🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

A yo o Prezydencie nie było? To nie jest tak, że jak otwarta to podejrzana i trzeba mimo wszystko wysadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Nieeeee o furtce i tych co rano przychodzą.🤣

4 minuty temu, dysydent napisał:

a to że Pan Prezydent przemówił ludzkim głosem jeszcze przed Wigilią; znaczy - człowiek.

Znaczy się ludzki Pan. Mógł opierdzielić a jednak powstrzymał się i wytłumaczył.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj