yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

dysydent    3086

a z czego ten fundusz solidarnościowy finansowany? 
bo czytam i jakoś albo przegapiłem albo nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585
8 minut temu, Ulman napisał:

Sprywatyzować

jak w Bułgarii  ? 🤣 tam jest tuba o kraju mlekiem i miodem płynącym

  • Haha 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

Co ty możesz wiedzieć o Bułgarii jak nie masz pojęcia o własnym kraju.

To jak jest z tymi nierównościami? Powinno być w stronę komunizmu, by nierówności niwelować ile sie da, czy jak w normalnym systemi gdzie głupek i leń musi być ostatnim dziadem?

Paweł - kazde zmniejszenie obciążeń jest dobre. Niestety bilansując je widać że wzrastają. Czemu by nie skasować PITu wszystkim? To by było coś! Ile pieniądza na rynku by sie pojawiło, ile inwestycji by powstało, jak konsumpcja i produkcja by wzrosła. Pieknie by było, co?

@dysydent - https://oko.press/fundusz-solidarnosciowy-ma-pokryc-13-emerytury/

Edytowano przez Ulman
  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086
10 godzin temu, PawelWlkp napisał:

No więc powiem ci że wydatkami rzędu paru stów na rok nie zawracam sobie gitary....

a czterdzieści złotych pracownikowi...

32 minuty temu, PawelWlkp napisał:

Od 1 paźdzernika tylko nie kwotę wolną,a  koszt uzyskania . Daje to na  minimalnej 40zł a na godziwych koło 100. ....

ja mam na to określenie - profilowanie argumentów

\Powtarzam - obniżanie najbardziej widocznych obciążeń ma wymiar wyłącznie propagandowy.
Rzeczywiście ani tych "parę stów" ani kilkadziesiąt złotych niczyjej sytuacji materialnej nie zmieni i nadal twierdzę ze znajdujemy się w strefie unijnych standardów które cofają cały ten obszar względem reszty świata i żadnej radykalnej zmiany rządzenia Polską nie było od ostatnich ponad dwudziestu lat.
Nieco poprzesuwano tylko cyferki ale to bardziej kosmetyczne niż fundamentalne zmiany. i jeśli coś takiego nazywacie "dobrą zmianą" to gratuluję poczucia skali.
Oczywiście ...
co tam Ulman?
a link dla mnie. Dzięki 
cyt z linka - "Solidarnościowy Fundusz Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych działa od 2019 roku. Ustanowiony został po ubiegłorocznym proteście osób z niepełnosprawnościami i opiekunów. Fundusz finansowany jest częściowo z zapowiedzianego jeszcze w czasie sejmowego protestu podatku solidarnościowego od najbogatszych. Częściowo – ze składki na Fundusz Pracy."

nieco to odpowiada na moje pytanie z czego na to kasa? czyli jest to jeszcze jeden podatek i jaka różnica była dopisać np jeden procent do jednego podatku już obowiązującego a nie tworzenie kolejnych które i tak finansujemy my wszyscy bo i bogatemu jak zabiorą to albo zbiednieje albo w ceny przerzuci. 

trochę to obala efektywność obniżek o te czterdzieści złotych czy tam nieco więcej bo co w jednym miejscu ulepszą to w kolejnych trzech dopieprzą

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585
8 minut temu, Ulman napisał:

Co ty możesz wiedzieć o Bułgarii jak nie masz pojęcia o własnym kraju.

to wiem ze .. tak jest bo chcą wykupić jak było z Czechami ??  wszystkie media narodowe znaczy kapitałem ... wyrzucili axiel springera i innych  

co ty na to ??

12 minut temu, Ulman napisał:

Paweł - kazde zmniejszenie obciążeń jest dobre. Niestety bilansując je widać że wzrastają. Czemu by nie skasować PITu wszystkim? To by było coś! Ile pieniądza na rynku by sie pojawiło, ile inwestycji by powstało, jak konsumpcja i produkcja by wzrosła. Pieknie by było, co?

a kto bd to finansować ?

Dzięki dochodom z podatków jest finansowana działalność szkół czy szpitali, powstają nowe drogi i stadiony, itd.


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
34 minuty temu, dysydent napisał:

a czterdzieści złotych pracownikowi...

ja mam na to określenie - profilowanie argumentów

\Powtarzam - obniżanie najbardziej widocznych obciążeń ma wymiar wyłącznie propagandowy.
Rzeczywiście ani tych "parę stów" ani kilkadziesiąt złotych niczyjej sytuacji materialnej nie zmieni i nadal twierdzę ze znajdujemy się w strefie unijnych standardów które cofają cały ten obszar względem reszty świata i żadnej radykalnej zmiany rządzenia Polską nie było od ostatnich ponad dwudziestu lat.
Nieco poprzesuwano tylko cyferki ale to bardziej kosmetyczne niż fundamentalne zmiany. i jeśli coś takiego nazywacie "dobrą zmianą" to gratuluję poczucia skali.
Oczywiście ...
co tam Ulman?
 

100 miesięcznie daje 1200 rocznie. A ty coś robisz sensownego poza pisaniem przydługawych elaboratów na forum? Ja wiem jedno,napewno nic nie dostanę za darmo ani od tej ani od innej władzy. Podatków jak do tej pory większych nie płacę. Procentowo są te same i gadanie ulmana że płace tylko nie wiem to żaden argument. Dla mnie najwiekszym obciążeniem podatkowym jest VAT i stawka jego cały czas wynosi 23%, drugi jest dochodowy który właśnie się zmniejszył, choć nie wiele skorzystam. Porządku troche więcej jest w sciągalności podatków i to największy przeciwnik pisu który posiada elementarną wiedzę przyzna w artykule podpisanym z imienia i nazwiska. Bo napisać że ciemnota płaci więcej bo to mówie ja Ulman, dysydent czy PawelWlkp to sobie można. Wsieci można  wszelkie teorie znaleść i argumenty je popierające.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086
29 minut temu, PawelWlkp napisał:

A ty coś robisz sensownego poza pisaniem przydługawych elaboratów na forum?

wystarczy sprawdzić mój profil aby dowiedzieć się co robię w rolnictwie bo sporo już tam tego w tematach - nazwijmy - zawodowych a to nie jedyna branża w której "coś tam robię" :) 
Każdy komu moje dane personalne były potrzebne otrzymał je nawet i poprzez priv z AF.

Mnie nie interesuje co robisz i dlaczego piszesz akurat tutaj a co najwyżej próbuję zrozumieć dlaczego w obronie akurat obecnej opcji politycznej i nie ma w tym nic osobistego ani - jak to nazwać? - przekornego.

Próbuję odpowiedzieć na pytanie dlaczego można zarobić na zachodzie Europy 10 tys zl mies jako pachołek najpośledniejszy a u nas polskich dziadów ani ja ani Ty nie płacisz tyle nawet najlepszemu swemu pracownikowi. Gdzie leżą tego przyczyny i co tu jest jeszcze nie tak abyśmy się zbliżyli bodaj do tamtych standardów. Dla mnie PiS tego nie potrafi a wręcz jest groźbą cofnięcia wielu pozytywnych rzeczy które mimo wszystko udało się i w tym bajzlu jako tako do tej pory zbudować. Nie wszystko jest źle no ale ... i tutaj wiele w tych "elaboratach" można znaleźć z mojego punktu widzenia bo z Twego jeśli sprzeczność wyłapałem to zaraz protekcjonalnie i nie na temat
"Brawo"

Co do merytoryki reszty niedocytowanej tutaj to w większości zgoda. Tylko czy w nas siedzą ograniczenia aby szybciej dorównać zachodnim obrotom czy jednak w naszym otoczeniu? Odpowiedzi tej szukam nie dla siebie już a dla swoich dzieci które po części lepiej wychodzą na działalności po za Polską co mnie - przyznam - martwi.
Stąd i rozumiem i oczekuję wręcz aby na płaszczyznach takich forów jak to jednak działać jako pseudonim a nie personalnie i wolę nie wiedzieć kto zacz a interesuje mnie myśl, pogląd, tym bardziej szczere bo pozornie anonimowe. 
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585
13 minut temu, dysydent napisał:

Próbuję odpowiedzieć na pytanie dlaczego można zarobić na zachodzie Europy 10 tys zl mies jako pachołek najpośledniejszy a u nas polskich dziadów ani ja ani Ty nie płacisz tyle nawet najlepszemu swemu pracownikowi. Gdzie leżą tego przyczyny i co tu jest jeszcze nie tak abyśmy się zbliżyli bodaj do tamtych standardów. Dla mnie PiS tego nie potrafi a wręcz jest groźbą cofnięcia wielu pozytywnych rzeczy które mimo wszystko udało się i w tym bajzlu jako tako do tej pory zbudować. Nie wszystko jest źle no ale ... i tutaj wiele w tych "elaboratach" można znaleźć z mojego punktu widzenia bo z Twego jeśli sprzeczność wyłapałem to zaraz protekcjonalnie i nie na temat
"Brawo"

gdybyś zarobił to co europie , pewnie połowę montowni by nie było tu tych zagranicznych posunęli by się dalej z produkcją do biedniejszych krajów ....  i znów byś zatoczyli  koło , na dziada bo my nie mamy swojego  ...  

niema takiej partii co by wszystkim dogodziła ... 

a najbardziej mnie w... gdy słyszałem w interwencji o jakieś kobiecie zakoś chorobą skóry ma ok 900zł emerytury zostaje jej na życie ok 180 zł  nie ma kibla wody ogrzewania była w u.m nie mają wolnych miejsc komunalnych   przykro nam ... ale 17 mln na pedałowanie jest  

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

czyli na "montowniach" przyszłości świetlanej to my też nie zbudujemy? znaczy co? nie da się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

dysydent płace w ostatnich latach rosną najszybciej w historii. Każdy kto ma pracownika to wie doskonale. A gdzie cię mają cofnąć, z czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

Pozwolisz Paweł że na to pytanie już nie dzisiaj bo ... o żesz! już po pierwszej.
niemniej przy najbliższej okazji.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585
1 minutę temu, dysydent napisał:

czyli na "montowniach" przyszłości świetlanej to my też nie zbudujemy? znaczy co? nie da się?

no jak po co największa firma odzieżowe  jak nike adidas i wielu innych uciekło do chin ?  ty myślałeś po co montownie są u nas ? dla idei do merca i opla się dopłaca bodajże to fiata też ... a ursusowi czemu nie pomogą ? claas poszedł już do Rosji 

7 minut temu, PawelWlkp napisał:

dysydent płace w ostatnich latach rosną najszybciej w historii. Każdy kto ma pracownika to wie doskonale

dokładnie ... niestety ja najmniej ....


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533
6 godzin temu, PawelWlkp napisał:

100 miesięcznie daje 1200 rocznie. A ty coś robisz sensownego poza pisaniem przydługawych elaboratów na forum? Ja wiem jedno,napewno nic nie dostanę za darmo ani od tej ani od innej władzy. Podatków jak do tej pory większych nie płacę. Procentowo są te same i gadanie ulmana że płace tylko nie wiem to żaden argument. Dla mnie najwiekszym obciążeniem podatkowym jest VAT i stawka jego cały czas wynosi 23%, drugi jest dochodowy który właśnie się zmniejszył, choć nie wiele skorzystam. Porządku troche więcej jest w sciągalności podatków i to największy przeciwnik pisu który posiada elementarną wiedzę przyzna w artykule podpisanym z imienia i nazwiska. Bo napisać że ciemnota płaci więcej bo to mówie ja Ulman, dysydent czy PawelWlkp to sobie można. Wsieci można  wszelkie teorie znaleść i argumenty je popierające.

Procentowo glowne  podatki są takie same  tyle tylko ze płacisz teraz masę nowo wprowadzonych o czym jak widać nie masz pojęcia 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331
7 godzin temu, jacus napisał:

 

wg tvp-info najlepiej  nie jest w krolestwie kongresowym tylko w goliznie i glodomerii-czyli malopolska  i podkarpacie, do tego czesc slaska i nie wiem czy jakas czesc lubelszczyzny byla w ck monarchii ????

 

Była i to nawet ta z Racylem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 godzin temu, dysydent napisał:

czyli na "montowniach" przyszłości świetlanej to my też nie zbudujemy? znaczy co? nie da się?

na dlugą mete przyszłosc na montowni jest skazana na wegetacje .              pytanie czy ktoś tu studiował ekonomie , albo probował ?                                                 w matematyce  2 +2=4       a w ekonomi nie jest to takie oczywiste 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6331

Eeeeee tam, nawet Roman już pogodził się z faktem dominacji montowni nad centrum badawczo rozwojowym Ursusa.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

Pisaliśmy o elektrycznych samochodach a ja miałem odpowiedzieć dlaczego PIS PO, Razem czy Konfederacja albo PSL z Kukizem niczego nie zrobią w jakimkolwiek kraju po za obciążaniem kosztami na własne utrzymanie tych którzy naprawdę coś robią.
Wszystkie Morawieckie Dudy Tuski i następni którzy ich zastąpią mogą co najwyżej utrudniać życie tym którzy potrafią sobie radzić sami.

Przykład Gości Którzy udowadniają że elektromobilność nie jest supertechnologią a starym wynalazkiem stosunkowo prymitywnym, bezwiednie i pośrednio ... albo inaczej - ile takie cóś kosztowało by gdyby w USA zamówili akumulator a nie w Chinach z którymi nasze sługusy które obecnie rządzą prawie jawnie zakazują zbyt bliskich kontaktów? Choć najpewniej i wtedy by w Chinach był wyprodukowany tylko ... czy rozumiecie skąd obecny "amerykański boom gospodarczy"? niemiecki też. Czy zadając się z Niemcami czy USA to nie jest frajerowanie z cwanym pośrednikiem tylko pomiędzy np Chinami, Rosją czy dowolnym innym "monterem" czy dostawcą surowców?
No i dlaczego nawet do głowy Gościom z tego materiału nie przyjdzie podjęcia się produkcji seryjnej pełnej konstrukcji z nadwoziem włącznie?, a jak widać technicznie by sobie z tym poradzili.
Czy więcej kłopotów sprawiła by Im technologia czy swoje własne państwo morzem przepisów i urzędniczego widzimisię?
Przy okazji daje sporo do myślenia jak byle cwaniak typu Muska może robić wrażenie geniusza przed pospólstwem tylko dla tego że tak prymitywna technologia jest dla tego pospólstwa ze swymi kacykami włącznie niezrozumiała. (tu powinienem rozwinąć ale na ten czas wystarczy)

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086
4 godziny temu, jarecki napisał:

 w matematyce  2 +2=4       a w ekonomi nie jest to takie oczywiste 

niestety jest i jeśli twierdzisz inaczej o ekonomii nie masz pojęcia bo właśnie przegrywają w niej ci którzy w takie coś uwierzą.
Propagowanie rzekomej rozbieżności Matematyki i Ekonomii jest tylko ekonomicznie uzasadnionym budowaniem dominacji bo w Matematyce też są oprócz tego znaku = i takie <, >.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4585
1 minutę temu, dysydent napisał:

niestety jest i jeśli twierdzisz inaczej o ekonomii nie masz pojęcia bo właśnie przegrywają w niej ci którzy w takie coś uwierzą.
Propagowanie rzekomej rozbieżności Matematyki i Ekonomii jest tylko ekonomicznie uzasadnionym budowaniem dominacji bo w Matematyce też są oprócz tego znaku = i takie <, >.

spekulacje związane z ekonomią nie mają nic związane z tym co gadasz .... marchewka również morze być owocem a ślimak rybą papier wszystko przyjemnie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

takie bzdury wymyślają właśnie ci którzy w Twoją wersję ekonomii uwierzyli.

Mam naturalnego testera jakości wędlin. 
Kot nie chce parówek z Biedronki ale wyrwał mi z ręki kawałek kiełbasy z lokalnego sklepu. kiełbasa kosztowała 19,50 parówki nie wiem ale niewiele mniej

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

co do produkcji chinskiej to nic nie stoi na pszeszkodzie  żeby taki produkt dobry i tani  kupić i używać i tu życzę  szczesliwym nabywcom powodzenia .jakoś chinski arbos nie wypycha z rynku traktorów innych marek . czy firma da gwarancje na tą baterie chinską ? w krakowie są lub były chinskie samochodu elektryczne na wynajem októrych napisał Jacus jak chodnik blokował

13 minut temu, dysydent napisał:

niestety jest i jeśli twierdzisz inaczej o ekonomii nie masz pojęcia bo właśnie przegrywają w niej ci którzy w takie coś uwierzą.
Propagowanie rzekomej rozbieżności Matematyki i Ekonomii jest tylko ekonomicznie uzasadnionym budowaniem dominacji bo w Matematyce też są oprócz tego znaku = i takie <, >.

pisałem prosty przykład zwiekszając np . akcyze czesc klientów może zrezygnować z produktu i już wpływ do budzetu bedą niższe . kupując 2 produkt za 50 % może sie okazać że drugi wywalisz do kosza [ marnowanie żywnosci ]             matematyka jest prosta a ekonomia ma zmienne trudne do przewidzenia i na które nieraz nie mamy wpływu .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

o
następny co będzie udowadniał że gumowe dzwonki głęboki ton mogą wydawać ale konstruktor się nie zna i nie potrafi właściwie poskładać.
a co ma akcyza do zwykłej matematyki? jest tylko składową ceny często likwidującą sensowność rozwijania rzeczy potencjalnie wartościowszych od tych nieakcyzowanych. Akcyza to wirtualizacja rzeczywistości pod jakąś ideologię.

a sławetne x y z w Matematyce to co? jednoznacznie określone stałe? a rachunek prawdopodobieństwa to nie Matematyka.
Nawet Matematyka nie uzurpuje sobie określenia jednoznacznych wartości np tworząc zbiór liczb urojonych.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z matematycznego punktu podnosząc akcyze np. na alkochol wpływy powinny być wieksze do budżetu , a z ekonomicznego już nie koniecznie bo może spasć sprzedaż i wpływy mogą  być mniejsze . to rózni ekonomie od matematyki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086

Jeśliby zwizualizował matematycznie podaż i zdolności nabywcze popytu to wszystko co kreuje cenę... odcinek łączący te punkty będzie coraz bardziej poziomy i spadek coraz mniejszy tego odcinka sprawi wolniejszy przepływ. Można nawet pokusić się o napisanie odpowiedniej funkcji kiedy nawet jej wynikiem może być odwrócenie nachylenia tego odcinka. Niby wyjdzie nam absurd ale jak by tak pomyślał to czym jest kotrabanda?
nawet nie zapytam czy nadążasz bo "ustawowo mądrzejsi od nas" nie nadążają.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj