yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

Ulman    5568

A poza budzetówka i sektorem prywatnym jest coś jeszcze? Urzędasów to powinno sie ze 30% na pysk wyrzucić po uproszczeniu przepisów. 

Nawet jak płace się utzrymaja to wzrośnie siła nabywcza.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

By musiał jakiś przewrót być . Jak ezbekom zabrali to był larum a co powiedziec jak urzędasów by zwolnili . To nie realne bo tam siedzi synek tatusia albo znajomy ktory popiera opcję polityczną . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568
Przed chwilą, 12zbyszko napisał:

By musiał jakiś przewrót być . Jak ezbekom zabrali to był larum a co powiedziec jak urzędasów by zwolnili . To nie realne bo tam siedzi synek tatusia albo znajomy ktory popiera opcję polityczną . 

Jakie wymówki jeszce znajdziesz? 

Żaden przewrót tylko normalny rząd.

Nic nie można zmienić bo garstka urzedasów nie pozwoli? Co to za państwo? Jeśli tak jest to nie tylko nadal jesteśmy na kolanach , tylko lezymy i kwiczymy a państwo  istnieje tylko teoretycznie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Co ma do tego moja zdolność przystosowania.  Co mnie obchodzi jakaś Greta? 

 Piszemy o konsekwencjach obniżenia podatków  tylko nie wiem czemu ciagle próbujesz uciec od tematu bo nie imiesz wykazać że tak się nie da zrobic. 

Dawaj jakieś nastepne wymówki


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

PIS  ma rząd , prezydenta i też nie może za dużo to co taka Konfederacja może zrobić ? Co ?

Dałem ci przykład że czym ludzie mają lepiej tym bardziej są nieszczęśliwi tak jak ta Greta . 

Tylko Greta to jeszcze coś więcej .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Ty generalnie jakiś ubezwłasnowolniony jesteś. Nic się nie da zrobić., wszystko jest niemozliwe. Kompletna niemoc 

PIS nic nie robi bo nie chce. robic.  To jest lewica więc podatków nie zmniejszy,  zycia nie ułatwi i biurokracji nie ruszy.. Bedą wymyslać kolejne "misie na miarę ich mozliwości" mydląc ludziom oczy zamiast dać im wolną rekę. 

Co ty z tą Gretą ? Pies ja ganiał. Ludzie neszczęśliwi bo coś mają? No i co z tego? To dowód że lepiej być dziadem czy jak? 

Pomijając bezwolny rząd PIS, złą UE ,, SN esbeków i Gretę oraz  wszelkie złe moce które  sa przeciw obniżce -  jakie są merytoryczne  powody  że  niskie podatki sa nierelne i sie nie da tego  wprowadzić

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
9 godzin temu, Ulman napisał:

jakie są merytoryczne  powody  że  niskie podatki sa nierelne i sie nie da tego  wprowadzić

polska nie jest eksporterem netto  i niskie podatki zachwiały by budżet i tu nie chodzi już o socjal , po prostu trzeba było by z czegoś zrezygnować  i wprowadzić ciecia we wszytstkich ministerstwach  , można  domniemywać że ministerstwa zle zarządzają i  są nieefektywne ale tez nie ma pewnosci ze po obniżce podatków [ raczej chodzi Tobie Ulman  o wyrazne ciecia  ] zażądzanie było by bardziej efektywne  , a już napewno po parti korwina tego się niespodziewam  . Wpływy budzetowe nie zostały by pokryte z wiekszej konsumcji towarów a nadwyżka w kieszeniach podatników  została by zainwestowana w dobra luksusowe których producentem jest  zachodnia europa .  uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Ministerstwa można odchudzić z gabinetów politycznych, czyli zdjąć im z karku ideolo które wymusza pewne ruchy. Odpadnie część baranów z tzw "pomysłem dnia", świrów pragnących zaistnieć na polu spraw dziwnych i ulotnych. 

Zawsze można zarządzać gorzej, bo to u nas już tradycja. Jednak nikt nie myśli jak zarządzać lepiej. A ten co choć trochę próbuje szybko jest proszony o opuszczenie grona. 
 

A wiecie że Pana Zielińskiego ( po sukcesach w policji) próbują przygarnąć do MON? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112
12 godzin temu, mirro napisał:

Co do k**wy nędzy robi tam Orkiestra Marynarki Wojennej? 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2702592386430912&id=154433351246841

Promują się gdzie mogą bo gdzie mają to robić? na polskich lotniskowcach?
Mnie uderzyło co innego. RM na facebooku. Przecież google, facebook i Microsoft to najefektywniejsi "spowiednicy" na planecie i RM u konkurencji samo się "spowiada"? przecież statystyczny słuchacz tego medium ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568
2 godziny temu, jarecki napisał:

polska nie jest eksporterem netto  i niskie podatki zachwiały by budżet i tu nie chodzi już o socjal , po prostu trzeba było by z czegoś zrezygnować  i wprowadzić ciecia we wszytstkich ministerstwach  , można  domniemywać że ministerstwa zle zarządzają i  są nieefektywne ale tez nie ma pewnosci ze po obniżce podatków [ raczej chodzi Tobie Ulman  o wyrazne ciecia  ] zażądzanie było by bardziej efektywne  , a już napewno po parti korwina tego się niespodziewam  . Wpływy budzetowe nie zostały by pokryte z wiekszej konsumcji towarów a nadwyżka w kieszeniach podatników  została by zainwestowana w dobra luksusowe których producentem jest  zachodnia europa .  uff

Obniżając podatki można się spodziewać wzrostu eksportu Co ma niski eksport do wpływów  budżetowych bo nie rozumiem?

wbudzetu nie zachwiehesz bo i tak jest zachwiany i z deficytem wiec różnicy nie ma. 
niskimi podatkami  spowodujesz wzrost konsumpcji ?  Nie patrz przez pryzmat byle dziada który jak dostanie więcej grosza to wszystko przezre. Ludzie tez inwestują , budują domy kupują nieruchomości powiększają biznesy , zmieniają mieszkania  otwierają nowe firmy które zaspokajają rosnące potrzeby konsumentów itp. Co luksusowego może sobie kupić Kowalski? Lepsze perfumy czy telewizor ? Tego i tak u nas nie ma wec co za różnica. Dlaczego po partii JKM tego się nie spodziewasz?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
11 godzin temu, Ulman napisał:

Ty generalnie jakiś ubezwłasnowolniony jesteś. Nic się nie da zrobić., wszystko jest niemozliwe. Kompletna niemoc 

PIS nic nie robi bo nie chce. robic.  To jest lewica więc podatków nie zmniejszy,  zycia nie ułatwi i biurokracji nie ruszy.. Bedą wymyslać kolejne "misie na miarę ich mozliwości" mydląc ludziom oczy zamiast dać im wolną rekę. 

Co ty z tą Gretą ? Pies ja ganiał. Ludzie neszczęśliwi bo coś mają? No i co z tego? To dowód że lepiej być dziadem czy jak? 

Pomijając bezwolny rząd PIS, złą UE ,, SN esbeków i Gretę oraz  wszelkie złe moce które  sa przeciw obniżce -  jakie są merytoryczne  powody  że  niskie podatki sa nierelne i sie nie da tego  wprowadzić

Chłopie ogarnij się  . Plecież trzy po trzy . Co oczekiwałeś że będę ci przyklaskiwał ? Jaki to byłby sens? 

Weż w swojej rodzinie daj komuś coś fajnego a potem mu zabież . Zobaczymy co będzie . Po twoich wypowiedziach widać że dużo masz teorii a mało praktyki . Musi upłynąć kilkanascie lat abyś to zrozumiał . Jeszcze jedno . Ty to tak z każdego  się trochę naśmiewasz  a jak z ciebie  ktoś to wtedy Pan Ulman się budzi 😁😁😁

Jak się nic nie da zrobić ?

Przecież ci napisałem że tylko przewrót . Nie możesz tego zrozumieć ? Bo nie masz praktyki .

Dam ci przykład .

Nigdy starego budynku nie przerobisz tak aby spełniał wymogi dzisiejszych technologi . Bo albo będzie za niski albo coś innego nie bedzie pasowało . Dlatego nieraz jest lepiej zburzyć i postawić nowy . 

Tak samo by trzabyło zrobić z sceną polityczną z nadzwyczajną castą i urzędasami . Myślę że zrozumiałeś .  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112

Jeśli udział w podatkach tych od eksportu nieco równoważy budżet; co nawet i jest prawdą skoro budżetówka i socjal kupuje dużo w już przysłowiowych Chinach to kija koniec drugi - wyższe podatki stymulują czy ograniczają konkurencyjność a co za tym idzie i eksport? 

Co sprawiło że Luxemburg uznawany a i niekiedy oskarżany o to że wewn unii jest/był (nie wiem) rajem podatkowym, jest rejonem jednym z najbogatszych w unii? Oczywiście oni tam aż naginali unijne zalecenia, standardy podatkowe na korzyść podatników ale czy źle na tym wyszli?

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Kiedyś ogladałem program jak szyli płaszcze w Chinach . Mówili ile płacili ludziom  ile kosztuje produkcja a ile kosztuje jak przywiezą na zachód . W sklepie kosztuje 20 razy tyle co produkcja . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112

zgoda ale ja pisałem o eksporcie a nie imporcie bo aby kupić te tanie płaszcze trzeba jednak najpierw coś sprzedać. 
Chinczycy wytrzymali ten wyzysk i pomimo takowego jednak pchnęli do przodu swoją gospodarkę. Oczywiście daleko tam do godziwego traktowania człowieka i dzisiaj ale widać poprawę podczas gdy reszta świata zwalnia i już niewiele brakuje aby zaczęło się pogarszać. 
To są fakty obiektywne a teoretyzować warto w oparciu na faktach jak by one nieładnie nie wyglądały.

Rejony wschodniej Azji są eksperymentem cywilizacyjnym na miarę całej Historii człowieka bo nigdy i nigdzie nie było takiego zagęszczenia populacji a gdzie czegoś jest relatywnie za dużo, w tym przypadku "człowieków" to i jako nadprodukcja sprawiła że praca ludzkajest tam niedoceniona czli mechanizmy podaży i popytu działają tam tak jak wszędzie indziej.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Przecież tak masz ze wszystkim. Buty kupisz za 400- 500 pln a myślisz że ile produkcja kosztuje? Pewne ze 20 w porywach 40 Pln. Pomyśl ile w tych butach jest podatków😄

26 minut temu, 12zbyszko napisał:

Chłopie ogarnij się  . Plecież trzy po trzy . Co oczekiwałeś że będę ci przyklaskiwał ? Jaki to byłby sens? 

Weż w swojej rodzinie daj komuś coś fajnego a potem mu zabież . Zobaczymy co będzie . Po twoich wypowiedziach widać że dużo masz teorii a mało praktyki . Musi upłynąć kilkanascie lat abyś to zrozumiał . Jeszcze jedno . Ty to tak z każdego  się trochę naśmiewasz  a jak z ciebie  ktoś to wtedy Pan Ulman się budzi 😁😁😁

Jak się nic nie da zrobić ?

Przecież ci napisałem że tylko przewrót . Nie możesz tego zrozumieć ? Bo nie masz praktyki .

Dam ci przykład .

Nigdy starego budynku nie przerobisz tak aby spełniał wymogi dzisiejszych technologi . Bo albo będzie za niski albo coś innego nie bedzie pasowało . Dlatego nieraz jest lepiej zburzyć i postawić nowy . 

Tak samo by trzabyło zrobić z sceną polityczną z nadzwyczajną castą i urzędasami . Myślę że zrozumiałeś .  

Nikomu niec nie zabierasz a dajesz mniejsze obciązenia fiskalne i poprawiasz siłe nabywczą. No może najgorszej patologii socjalne coś zabierzesz ale dostosowywać politykę pod nich? Chyba kpisz. 

Masz doświadczenie w przewrotach? Gratuluję!

Jak zlikwidujesz PIT  to będzie przewrót? Niby dlaczego? udziom zostanie 20-30% więcej w kieszeni i się będą buntować? Śmiała teoria

Co ty z tymi przenośniami? Jak nie Greta to budyne.....Ciekawe co nastepne?

Zaskakuje mnie twoja niemoć. Ty chcesz żeby było tak jak było.

22 minuty temu, dysydent napisał:

Jeśli udział w podatkach tych od eksportu nieco równoważy budżet; co nawet i jest prawdą skoro budżetówka i socjal kupuje dużo w już przysłowiowych Chinach to kija koniec drugi - wyższe podatki stymulują czy ograniczają konkurencyjność a co za tym idzie i eksport? 

Co sprawiło że Luxemburg uznawany a i niekiedy oskarżany o to że wewn unii jest/był (nie wiem) rajem podatkowym, jest rejonem jednym z najbogatszych w unii? Oczywiście oni tam aż naginali unijne zalecenia, standardy podatkowe na korzyść podatników ale czy źle na tym wyszli?
]

U nas się nie da tak jak w Luksemburgu. U nas musi być socjalizm i już.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112

w Luxemburgu Luksemburgu też jest socjal i na pewno wyższy niż u nas nawet licząc po sile nabywczej a wystarcza im na to bo weszli na takie obroty ... no właśnie, oni zyskują kosztem takich baranów którzy zbyt wysokimi obciążeniami uciekają z obrotem do takich stref i powoli rysuje się sama odpowiedź czyim kosztem.
Gdyby takich baranów zabrakło? ...
od czego zaczęła się integracja powojennej Europy?...
Jakie są przyczyny pomysłu brexitu?...

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

luxemburg stał sie bogaty na słabosci innych . i tu afery nawet z niemieckimi politykami którzy unikali nie zgodnie z prawem w którym podatki powinni płacić .                                      Głownie eksport przynosi zyski posrednio przez pracownika który jest zatrudniony aby dany produkt wyprodukować ,a pieniądze z zysku który jest transportowany z innego kraju na konto pracownika , menadzera w tejże firmie są wydane na towar wyprodukowane np . w polsce i tak do gospodarki są wpompowane pieniadze z poza kraju ojczystego, przeciwnie import sprawia ze gospodarka się osłabia a pieniadze są wytransferowane .     szwajcaria , luxsemburg to kraje do których pieniadze  trafiają za darmo od innych .                           dalej moge powołać sie na raport z linku , warszawa która nie ma fabryk jest bogata ponieważ najwieksze firmy i banki mają w stolicy biura płacą podatki poprzez ludzi zatrudnionych w tych biurach na których pracuje reszta polski https://www.tvp.info/45671010/kleszczow-najbogatsza-gmina-w-polsce .

Edytowano przez jarecki
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

To ciekawe co by powiedział Trzaskowski jakby chcieli obniżyć podatki 🤔

Ulman kiedyś pisałeś że rząd powinien czerpać finanse z cła . 

Nadal tak twierdzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383
16 minut temu, 12zbyszko napisał:

To ciekawe co by powiedział Trzaskowski jakby chcieli obniżyć podatki 🤔

Ulman kiedyś pisałeś że rząd powinien czerpać finanse z cła . 

Nadal tak twierdzisz ?

Przecież już mu obniżyli wpływy odgórnie z Pit do 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112
1 godzinę temu, jarecki napisał:

warszawa która nie ma fabryk jest bogata ponieważ najwieksze firmy i banki mają w stolicy biura płacą podatki poprzez ludzi zatrudnionych w tych biurach na których pracuje reszta polski

czy jest możliwe podmienić słowa - "warszawa" na "Polska" - oraz - "reszta polski" na "reszta świata"?
i wcale nie chodzi mi tu o ortografię :) 
Taki sam mechanizm sprawił że jedne państwa są bogatsze od innych (obywatele per capita) i tylko metody do uzyskania takiego efektu przeróżne; od przewagi siłowej po przez organizacyjną po technologiczną. Aby przewagę technologiczną lub organizacyjną stworzyć trzeba wzorce "wyhodować" u siebie czyli mieć silne firmy do takiej ekspansji a wtedy i będzie z czego armię utrzymać gdyby przyszła konieczność i siłowych metod bodaj obrony przed ekspansją innych u siebie.

Czy "golenie do kości" kreatorów ekspansywności" czyli tych najefektywniejszych bo bidota musi "godnie" żyć w końcowym rozrachunku nie sprawi stanu bidoty u wszystkich i nie tylko nie trzeba się wtedy obawiać ekspansji obcych u siebie co trzeba na nią liczyć i czy nie jesteśmy tego akademickim przykładem a robimy dalej wszystko aby status quo utrzymać?

Ja to już kilka razy nazywałem obrazowo - przejadaniem materiału siewnego

jeszcze tylko wyjaśnienie że to nie podatki od pachołków biurowych bogacą budżet a całokształt podatków jakie firmy zostawiają w rejonach swojego działania czyli i obrotowe i dochodowe i wszystko inne z tymi przeklętymi ryczałtami jak koncesje ZUS-y itp.

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Bo niektórym przydałoby się powrócić do takiego czasu jak "przednówek" w wydaniu wcześniejszym. Zaznać dylematu jeść - siać to może gdzieś klepki w baniakach wróciłyby na swoje miejsce. To co się pisze jako "zaznanie godnego życia", to klasyczne rozbijanie gówna na atomy. Przychodzi taki czas gdy liczy się tylko to co w worku albo piwniczce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3112

dziś niedziela i jak znajdę podlinkuję Tego co zapomniałem jak się nazywa :) a mówił coś co odnosi się; czy ilość bogaczy oznacza konieczność nędzy tych którzy na bogactwo to pracują.

o znalazłem , a nazywa się Wróblewski 

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj