yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

Roman176    4608
3 minuty temu, dysydent napisał:

a może praca zawodowa nie jest dla Ciebie rozwojem i jednak gdzie indziej...?

ooo  coś takiego tylko mam 2 prace jednej nie lobię a drugą bardzo lubię ...   


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

czyli jeszcze i to drugie 
 

11 minut temu, dysydent napisał:

czego chcę a co tylko muszę

i gdybym się podjął oceny możliwości czyich czy to nie obgadywanie? 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4608
12 godzin temu, DTaras napisał:

Ciekawe jakie ma spojrzenie na inwestycje w siebie?

ja to odebrałem 

Zdobywanie nowych umiejętności buduje  przekonanie „cokolwiek się stanie dam sobie radę”. Jeśli nauczyłem się tego, tego i tego, dlaczego miałbym nie być w stanie rozwinąć w sobie kolejnych umiejętności? Rozkręcić bloga? Zacząć nagrywać wideo? Nauczyć programowania?

Inwestowanie w siebie zwiększa zdolność zarabiania pieniędzy

Budowanie związku i opieka nad dziećmi.

Zdrowie, dieta i ćwiczenia.

4 minuty temu, dysydent napisał:

i gdybym się podjął oceny możliwości czyich czy to nie obgadywanie? 

raczej nie ... wyrażanie swojego punktu widzenia na jego miejscu  ...

obgadywanie to coś fałszywego przekłamanego mówić o kimś za czyimiś plecami,Obgadujemy kogoś za plecami, czyli zależy nam na tym, by osoba obgadywana nie dowiedziała się o tym, co mówimy o niej, co myślimy.

a to jest ocena 

  • Thanks 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

Zarabianie pieniędzy to bardziej umiejętność rozpoznawania zasobów w tym i predyspozycji u innych i zestawiania tego ze swymi możliwościami. Uczenie się "na wszelki wypadek" przypadkowych rzeczy zwykle tylko czas pochłania i można przegapić coś naprawdę godnego uwagi. Uczenie się z pasji to co innego ale żeby pasje finansować i utrzymać potrzebne są zasoby które czas kupią i "pomoce naukowe". 
Sztuką nie jest znalezienie zastosowania do pasji a umiejętność znalezienia przyjemności w tym co się musi, co samo nas znalazło bo łatwiej przystosować się do środowiska niż je całe zmienić pod siebie a nawet to drugie leży po za wszelkimi możliwościami jednostki.
Dla mnie takie umiejętności jak

57 minut temu, Roman176 napisał:

 Rozkręcić bloga? Zacząć nagrywać wideo? Nauczyć programowania?

nie były celem samym w obie a środkiem do innych celów i jeśli je potrafię w jakimś tam stopniu to że uczyłem się w trakcie gdy już były mi potrzebne z resztą nie tylko te a i tak gdyby mi do jakichś zastosowań były potrzebne to sobie raczej kupię u innych tylko jakieś pojęcie o tym co kupuję uchroni przed kupowaniem kota we worku.  Tylko ja nie urzędnik i płacę nierzadko ostatnimi pieniędzmi jakie mam i swoimi to mi kitu nikt tak łatwo nie wciśnie jak urzędnikowi którego w dodatku można podkupić łapówka stąd za śmiertelne zagrożenie uznaję dla gospodarki gdy urzędnicy zabierają się za jej organizowanie bo spieprzą to na pewno i nie podejmuję dyskusji dlaczego bo tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. 
i co z tego że

 

57 minut temu, Roman176 napisał:

Budowanie związku i opieka nad dziećmi.

Zdrowie, dieta i ćwiczenia.

na tym chciałby kto zarabiać oferując stosowne usługi to urzędnik zaraz powie - a certyfikata stosowne ma? - i o kant d..py potłuc najlepsze predyspozycje do czegokolwiek jeśli ... a nie raz to już pisałem 
dobranoc.

Edytowano przez dysydent
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

do tej ładowarki w domach nowo budowanych to przepis nie wejdzie w życie a to błąd po mojemu , coraz wiecej nowo oddanych domów posiada instalacje fotowoltaniczną , w połaczeniu z milionem samochódów  elektrycznych zbudoanych w polsce :ph34r: to  jest ok .                      natomiast myslenie że za spadek wartosci pieniądza to straszna rzecz jest błedem , bo to jest szansa żeby polacy nie wyjeżdzali za granice , a jak wyjechali to teraz trzeba zatrzymać ukrainców za wszelką siłe i dopiero jak oni by wyjechali to co niektórzy zobaczyli by co to inflacja , na mazowszu w kazdej firmie co najmiej 20 % pracowników to ukraincy .                        a ja jestem za certyfkatem na prowadzenie nauk o zdrowym stylu życia , wiem ze doswiadczenie jest ważne  ale pewno z 1 na  5 nie miał by zielonego pojecia a tylko chciał by wyłudzić kasae od ludzi   , 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

jak masz problemy ze zdrowiem , to tracisz irracjonalne myslenie a probujesz  rzeczy które w logicznym rozumowaniu są  bez sensu i wtedy łatwo trafić na ludzi którzy chcą cie oskubać  .                                                                          a kiedyś był pomysł tego rzadu zeby wprowadzić przepis na budowanie domów lub gospodarstw domowych do 50 metrów od istniejacej już zabudowy , to obnizyło by koszt infrastruktury , pomysł ciekawy ale przepadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Są sprawy uniwersalne jak choćby nauka języka obcego... Roman - w pracy, której nie lubisz są także piętrowo ułożone stanowiska. Zawsze jest możliwość awansu a obecnie nawet w innym przedsiębiorstwie na terenie tego samego zakładu. Skoro już musisz być górnikiem to możesz być takim, który jednak zimą słońce widzi. Awans. Co on daje po jedenastu jeszcze latach? Najpewniej doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, mieniem. To przyda się znów najmniej w pracy , którą lubisz. Trzeba Waść zechcieć doopę ruszyć... To jest inwestycja w siebie. Profit z tytułu stabilizacji, rodziny, środków przychodzi przy okazji. Przychodzi również pewna dyscyplina związana z matematyką. To jest również zaleta choć większość uważa jako wadę. Ładowarka na jedno stanowisko to 6 koła. To jest pikuś. Sieć może robić problem bo te 2,5 kW a w max. momencie 24 kW z trzech faz trzeba mieć na współczynniku jednoczesności oceniam na 0,9 wliczonym w sieć. Dodaj jeszcze fodatkową pojemność a właściwe reaktancję w rozproszeniu... Popołudniami i nocą ciężko o słońce. Ktoś rzyga pomysłami z powodu braku auta i generuje w ten sposób zastępstwo. Śmieszne jest to, że blok jaki by nie był ma mieć ładowarkę i wygląda na to na sztuka za sztukę... Jarecki - to był poroniony pomysł o ile był.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a nie wiem dla odważnych ładowanie aut na przykładzie norwegi , samochody są ładowane nocą poza godzinami szczytu gdy zapotrzebowanie na prąd maleje , z drugiej strony jest chyba możliwość doładowania bateri samochodu z systemu   fotowoltanicznego zamontowanego w gospodarstwie domowym , a wiec prawdopodobnie da rade małym nateżniem tylko trzeba dłuższego czasu przy miejszym napieciu - chyba , niejestem pewien 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
2 godziny temu, jarecki napisał:

do tej ładowarki w domach nowo budowanych to przepis nie wejdzie w życie a to błąd po mojemu , coraz wiecej nowo oddanych domów posiada instalacje fotowoltaniczną , w połaczeniu z milionem samochódów  elektrycznych zbudoanych w polsce :ph34r: to  jest ok .                      natomiast myslenie że za spadek wartosci pieniądza to straszna rzecz jest błedem , bo to jest szansa żeby polacy nie wyjeżdzali za granice , a jak wyjechali to teraz trzeba zatrzymać ukrainców za wszelką siłe i dopiero jak oni by wyjechali to co niektórzy zobaczyli by co to inflacja , na mazowszu w kazdej firmie co najmiej 20 % pracowników to ukraincy .                        a ja jestem za certyfkatem na prowadzenie nauk o zdrowym stylu życia , wiem ze doswiadczenie jest ważne  ale pewno z 1 na  5 nie miał by zielonego pojecia a tylko chciał by wyłudzić kasae od ludzi   , 

Socjalistyczna, lewicowa  władza  musi nakazywać. Nakładają obowiązki, przepisy potem powstaje oddzielny departament i jednostek do kontroli i tak sie to kręci. Oczywiście to draństwo musi z czegoś żyć więc podatki rosną . No ale nie ma sie co czepiać bo wiadomo że nas to wzbogaca😀

Recepta na elektromobilność jest prosta jak budowa cepa - obnizyć podatki na samochody elektryczne na tyle żeby były atrakcyjniejsze w ogólnym rozrachunku od spalinowych. Ludzie sami ogarną co lepiej se opłaca i stacje ładowani w mig powstana bez niczyich nakazów

Wywód o inflacji mnie załamał. Jak będziesz miał spadek wartości pieniądza to tym bardziej będą sp***rzać za granicę. 

Jesteś za certyfikatem? Lewicowe zboczenie. Najlepiej niech państwo całe życie za ciebie myśli bo byś się nie musiał męczyć.. Niech wprowadzą certyfikat, powołaja jednostke do weryfikacji kandydatów, stworzą procedurę postępowania, wyłonią zespół certyfikujący i kilku inspektorów do kontroli , no i oczywiście zastosują nowe opłaty.  Lewicowe zidiocenie , tfffuuu!🤮

Edytowano przez Ulman
  • Like 2

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
13 minut temu, Ulman napisał:

Najlepiej niech państwo całe życie za ciebie myśli bo byś się nie musiał męczyć.

nie każdy jest taki mądry jak my tu na forum B|, i potem a to na wnuczku wyłudzenie a  to na policjanta a to amber gold , get beck i wiele innych , przeciwnik stosuje nieraz  metody psychologiczne i wie jak podejsc potencjalną ofiare i stąd ochrona panstwa .                 spadek wartosci nabywczej złotego jest powiązany ze wzrostem płac [ sztucznym  wzrostem ] inaczej jak w latach 90 r ubiegłego wieku gdzie wzrost płac czy nawet cen w niektórych sektorach nie nadążał za inflacją która osiągała 100 % , Inaczej jak w wenezueli np gdzie  wzrost płac nienadąża za inflacją 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

inflacja - podatek państwowy. Czyim dłużnikiem jest Państwo? Odpowiedź na to pytanie = wyjaśnienie sprawy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

A niech baranów walą w rogi ile wlezie. Pare razy dostana po d*pie to zaczną myslec. Tak samo jak z dzieckiem - jak sie bedzie całe życie za rękę prowadzić to sie kaleke życiową wychowa. 

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Ostrzegać powinien rozum a nie państwo. Idiotów nigdy sie nie upilnuje.

O co chodzi z tymi gospodarstwami?  Że to nienormalne? Oczywiście że tak. Dopłaty , socjale i zapomogi zawsze generuja patologie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

bardziej chodzi mi o to ze europa jest uzalezniona od dotacji wszelkich , i w każdej niemal że dziedzinie , przykrecenie kurka zajeło by mieszkancom z 30 lat aby odnalezli się w nowej rzeczywistosci ,  to co jest by padło , ale było by szansą  dla innych , ale tak jak napisałem co najmiej 30 lat .i szansa była by tylko gdy by zamknac europe  na import z innych czesci swiata ,i zaczać od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3131

zarówno to

1 godzinę temu, Ulman napisał:

Jesteś za certyfikatem? Lewicowe zboczenie. Najlepiej niech państwo całe życie za ciebie myśli bo byś się nie musiał męczyć.. Niech wprowadzą certyfikat, powołaja jednostke do weryfikacji kandydatów, stworzą procedurę postępowania, wyłonią zespół certyfikujący i kilku inspektorów do kontroli , no i oczywiście zastosują nowe opłaty.  Lewicowe zidiocenie , tfffuuu!

jak i to

1 godzinę temu, jarecki napisał:

nie każdy jest taki mądry jak my tu na forum B|, i potem a to na wnuczku wyłudzenie a  to na policjanta a to amber gold , get beck i wiele innych , przeciwnik stosuje nieraz  metody psychologiczne i wie jak podejsc potencjalną ofiare i stąd ochrona panstwa . 

nie jest domeną tylko lewicy
To nie tyle coraz bardziej lewicowa rzeczywistość a bardziej totalitarna 
a przykład Wenezueli to tylko efekt końcowy czym takie coś się kończy i tam akurat socjalizacja do tego doprowadziła ale taka Rosja carska jest przykładem z drugiego bieguna gdzie totalitaryzacja prawicowa skończyła się gwałtownym przeskokiem w lewo rewolucyjnymi metodami.

Kontrolowanie ludzi nie ważne czy w imię sprawiedliwości, własności, Boga; czy takie pokrętne co teraz się rodzi w USA, zachodniej unii i paru innych miejscach czyli ograniczanie wolności jednostki w celu uniemożliwienia jej ograniczania wolności innych jednostek. taka przymusowa tolerancja sama w swej naturze staje się nietolerancją i zamienia powoli w totalitaryzm na razie dla niepoznaki poprawnością polityczną nazywany.

Tam wcześniej 

13 godzin temu, 12zbyszko napisał:

W przedziale kolejowym wyciąga facet fajkę i nabija . Kobitka zaraz krzyczy proszę nie palić . Facet odpowiada przecież nie palę . Ale pan się przygotowuje . Facet schował fajkę i już . Kobitka wyciąga kanapkę i je . Facet krzyczy . Niech pani nie sra . Oburzona kobieta mówi . Przecież nie sram a facet : ale pani się przygotowuje

można od państwa oczekiwać aby profilaktycznie wszystkim nadzór wprowadzilo w wieku "wnuczków" , i wszystkich firm bo potencjalne ambergoldy
Absurd? a przynajmniej totalitaryzm? a rozejrzyjcie się w koło i (kolejny raz to napiszę) poczytajcie samych siebie.
Totalitaryzmu nie buduje uzurpator a jego ofiary i same sobie uzurpatora wyszukują.

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Zamknąć na import a na ogrodzeniu dać tabliczkę "Nie Dokarmiać".😂 To może niech choć fabryki leków ściągną z powrotem zanim ogrodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
14 minut temu, jarecki napisał:

bardziej chodzi mi o to ze europa jest uzalezniona od dotacji wszelkich , i w każdej niemal że dziedzinie , przykrecenie kurka zajeło by mieszkancom z 30 lat aby odnalezli się w nowej rzeczywistosci ,  to co jest by padło , ale było by szansą  dla innych , ale tak jak napisałem co najmiej 30 lat .i szansa była by tylko gdy by zamknac europe  na import z innych czesci swiata ,i zaczać od zera.

Europa socjalizmem i lewcą stoi.  Uzalezniona od dotacji? A kto na to płaci? Taki sam debilny system jak PIS wprowadza. Najpierw zabrać a potem rozdać i się beda gamonie cieszyć. Jakby nie zabierali to kto dobry i rozumny przystosował by sie w 3 miesiace a nie 30 lat. Niestety to co sztucznie utrzymywane na powierzchni poszło by pod wode i ktoś inny by to zagospodarował.  Po prostu nastapiła by najnormalniejsza i najszdrowsza  na świecie,  selekcja naturalna.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ulman , tak bez mrugnięcia okiem spisałbyś na straty 800tyś potencjalnych wyborców, słuchających z otwartą paszczą, zapartym tchem ( i odbytem) słów najlepszego ministra rolnictwa od czasu Mieszka?😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Z punktu widzenia tych przy korycie i całego systemu demokratycznego to oczywiście nie. Nie zmienia to jednak faktu że dziadostwa i bylejakości jest wekszość . Ta wekszość głosuje na lewicowe wykrzywione opiekuńczo socjalne środowiska by jako władza podcierały im całe życie tyłek , ostrzegały by głupoty nie zrobić  i jeszcze dały pare groszy na drobne wydatki. Do czego takie ogłupienie prowadzi?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

zapominacie  o najważniejszym ,o otoczeniu  w jakim znajduje się polska , i to my musimy dostosować sie do nich a nie oni do nas .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574
4 minuty temu, jarecki napisał:

zapominacie  o najważniejszym ,o otoczeniu  w jakim znajduje się polska , i to my musimy dostosować sie do nich a nie oni do nas .

Nie rozumiem. Wstalismy z kolan, odzyskalismy podmiotowość i nalezne nam miejsce w europie a musimy sie  do nich dostosować?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

w tym roku wysokosc dotacji federalnych w usa do rolnictwa wyniosla 36 milardow baksow.. zbankrutowalo ponad 1 tys farm, wiec i tam tez nie jest tak fajnie.

nie slyszeliscie o tym ?? ciekawe jakie jest zainteresowanie,sprawa swieza ale ulman juz pewnie kupilB|

https://pieniadze.rp.pl/lifestyle/madre-wydatki/21689-doplaty-do-aut-elektrycznych

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj