yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

DTaras    1945

Tym bardziej, że odiemnasty rok był trzecim rokiem władzy gdzie trend jednak się piął czy tam ustabilizował w siedemnastym. Artykuł o samorządach a nic o administracji od poziomu Urzędów Marszałkowskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
10 godzin temu, jacus napisał:

od razu widac ze wyborca pis-u -on jak kazdy taki jest waginosceptykiem😛

zbyszko- ten kiezun to co za gosciu ?? zyje jeszcze? wez go jako wspolnika i kupcie "ursusa" niebywala okazja,zaden glupi nie chcial w latach 90 wiec wy pokazcie na wlasnym przykladzie jak wygladala ta zlodziejska prywatyzacja-jak mozna na takiej firmie-ktora jest w takim samym stanie jak jej poprzedniczka zrobic biznes wyprodukowac ciagniki kotre zaleja europe i swiat- tanie,wytrzymale, zaawansowane technologicznie itd.itp

co nie masz kasy ?? wiesz ze ursus to trup ktory przegra nawet z zetorem czy inny turko-chinczykiem-wyobraz sobie ze tak samo bylo za czasow balcerowicza ... i przestan razem z romanem wstawiac glodne kawalki

A gdzie ja pisałem o ursusie . To dotyczy wszystkich zakładów . Jak pracownicy chcieli przejąć to im nie pozwolono bo mieli takie myślenie jak ty . Jak chodzi o ursusa to nadal mam i jest dużo w Polsce i za granicą i jeszcze długo będą . 

Może nie wszystkie zakłady by dzisiaj stały jak kombinat Kietrz ale nawet niektórym nie dano szansy więc nie bulwersuj się .

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

polskie firmy przespały swoje okresy , liczyły że jak jest sprzedaż teraz to bedzie za 10 lat ,  zabrakło inwestycji w nowe technologie a to co było to w sporej czesci oparte było na licencjach , w dalszym ciągu uważam że polska za mało inwestuje w projekty związane z nowymi technologiami .  Nawet teraz  wielki bom na ekologie ale wszystko praktycznie musimy importować technologie czy  biogazownie , czy solary , nawet oczyszczalnie scieków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1945

Z oczyszczalniami toś przesadził moim zdaniem ale doświadczenia w budowaniu brak gdyż bardzo długo syf szedł wprost do wód... Owszem, jest ciasno. To jest problem. Najłatwiej mieli programiści co widać. Coś jest nie tak w ośrodkach naukowych skoro potrafią tylko kształcić kadry i brak im osiągnięć kreatywnych. To jest początek wszystkiego. Nawet jak w inkubatorach coś się wykluje to zostawiane jest do wychowywania albo na ulicy albo obcym oddawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6380
44 minuty temu, 12zbyszko napisał:

A gdzie ja pisałem o ursusie . To dotyczy wszystkich zakładów . Jak pracownicy chcieli przejąć to im nie pozwolono bo mieli takie myślenie jak ty . Jak chodzi o ursusa to nadal mam i jest dużo w Polsce i za granicą i jeszcze długo będą . 

Może nie wszystkie zakłady by dzisiaj stały jak kombinat Kietrz ale nawet niektórym nie dano szansy więc nie bulwersuj się .

 

 

 

 

 

 

Weźcież nie porównujcie Kietrza do zakładu z produkcją, potrzebami prac badawczych, nowych rozwiązań. projektowania, wdrażania. Wszyscy mieli szansę tylko dla załogi najważniejsze było zachowanie stanu gry, A stan miał być taki aby zawsze była wypłata. Co się produkuje to niezbyt ważne, ale się produkuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

chodziło mi o oczyszczalnie takie troche wieksze jak warszawa  , gdansk ,poznań  gdzie wartosc jest miliardowa zł  .natomiast Ketrz ,  chyba bardziej bym sie skupił znowu na obcym kapitale jak top farms  , która produkuje nasiona i z tego ma wiekszy zysk jak ketrz z bydlaków czy rzepaku ,  czy innych roslin . dalej Sano ze swoją oborą testową w polsce gdzie wprowadza swoje dodatki testowane w sekocinie chyba .  sorki pomyliłem firmy top farms z agro farms 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1945

Jarecki - takich oczyszczalni niema na półkach. Projektują je naukowcy w oparciu o posiadaną wiedzę i możliwą technologię. Jest to eksperyment zawsze. Produkty oczyszczalni zanieczyszczają powietrze i w Warszawie np kombinują ze spalarnią jak tu spalać na własnym gazie najlepiej bez udziału ziemnego. Była burza o Czajce to z ciekawości sobie to poczytałem. Dla mnie ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597
1 godzinę temu, mirro napisał:

Weźcież nie porównujcie Kietrza do zakładu z produkcją, potrzebami prac badawczych, nowych rozwiązań. projektowania, wdrażania. Wszyscy mieli szansę tylko dla załogi najważniejsze było zachowanie stanu gry, A stan miał być taki aby zawsze była wypłata. Co się produkuje to niezbyt ważne, ale się produkuje. 

Nie chodzi mi co Kietrz robi tylko o zarządzanie i osiągi . Chyba w każdej firmie jest podobnie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124

" Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że istnieje państwo, że istnieją inni, to wszystko trzeba brać pod uwagę. Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje – mówił Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wygłoszonego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w trakcie konferencji gospodarczej zatytułowanej "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę"


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599
1 godzinę temu, 12zbyszko napisał:

Nie chodzi mi co Kietrz robi tylko o zarządzanie i osiągi . Chyba w każdej firmie jest podobnie .

gdyby nie związki i ludzie to Kietrz byłby już niemiecki ...   u nas Niemiec kocha złady takie 

 

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3110
24 minuty temu, mikad napisał:

" Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że istnieje państwo, że istnieją inni, to wszystko trzeba brać pod uwagę. Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje – mówił Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia wygłoszonego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w trakcie konferencji gospodarczej zatytułowanej "Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę"

akurat Kaczyński o samodzielnej działalności gospodarczej to jak ksiądz o codzienności życia w małżeństwie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3110

można to z drugiej strony bo "prawo do pracy" jest przywilejem niemal konstytucyjnym czyli tylko do 100lat jest ograniczeniem praw jakby komu zdarzyło się pożyć dłużej

s
łucham radia i tam Stoltenberg  (sekretarz generalny NATO) się obraził na Macrona za stwierdzenie "śmierci mózgowej NATO.
Nic nie mówił ten Stoltenberg czy był u jakiego neurologa czy nie co by stwierdził że jednak mózg ma żywy.
 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ten macrone to sobie wczesniej nagrabił za mówienie   -- prawdy o NATO - ?   A samo nato przestało być paktem obronnym a stało sie paktem interesów według mie i to wykorzystała turcja   .              Natomiast ze słowami kaczynskiego się zgadzam z tym że jest kwestia równej konkurencji na rynku , jak  jeden niezapłaci podatków czy od pracownika czy choćby wszelakie zwolnienia to nie ma szans na konkurowanie na równi .wezmy np. markety jak by musiały odprowadzić 30 % od dochodu realnego to marże by podniesli i byli by miej konkurencyjni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6380

Bo to ma być konkurencja na zasadach Kaczyńskiego, a nie rynku.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1945

jarecki - Kaczyński mówi o Polsce a markety to jest w skali kraju drobny wycinek. Nie usprawiedliwiaj. Jak dla mnie znaczy to w rezultacie dobranie się do dupów każdemu co cokolwiek wytwarza w tym i rolnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1124
3 godziny temu, dysydent napisał:

akurat Kaczyński o samodzielnej działalności gospodarczej to jak ksiądz o codzienności życia w małżeństwie

Ty to wiesz i ja to wiem, mimo wszystko i tak większość społeczeństwa wierzy bezgranicznie zarówno umiłowanemu prezesowi jak i facetom w czarnych kieckach.

  • Like 1

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
34 minuty temu, DTaras napisał:

jarecki - Kaczyński mówi o Polsce a markety to jest w skali kraju drobny wycinek. Nie usprawiedliwiaj. Jak dla mnie znaczy to w rezultacie dobranie się do dupów każdemu co cokolwiek wytwarza w tym i rolnikom.

niestety ale sie nie zgodze i wróce do porównań z moim fryzjerem za 20 zł wystawi mi paragon i zapłaci podatek a za 15 zł nie da paragonu który bedzie miał wiecej ludzi i wiekszy dochód ? na dłuższą mete ten za 20 zł zbankrutuje , trzeba opłacić dodatkowo zus , wynajem lokalu , jak by ten za 15 zł dał legalnie paragon to też by zbankrutował bo za mały dochód by miał . jak bedzie równa konkurencja to tylko z korzyscią dla wszystkich , bo jak ten za 20 zł zbankrutuje  to ten drugi bedzie miał monopol i cene podniesie i tak . To jest jeden zakład  z 1-2 pracownikami a np. w tartaku to już bedą  grube pieniadze przy zatrudnieniu 20 -30 pracowników 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1945

Coś kręcisz, pracownik to niestety koszt nie VATowski i... już kuźwa niewiem kogo bronisz. Pal licho. A właśnie - do BDO się już wszyscy zapisali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599
38 minut temu, mikad napisał:

Ty to wiesz i ja to wiem, mimo wszystko i tak większość społeczeństwa wierzy bezgranicznie zarówno umiłowanemu prezesowi jak i facetom w czarnych kieckach.

bo zaufali kiedyś rudemu szatniarzowi i co wszystkie inicjatywy obywatelskie poszły do niszczarki ... stoczniowce też uwierzyli ze tusk ich ratuje zjeździł cały świat ma inwestora skoczyły się eurowybory i okazało się ze nikogo niema ... grad napisał ustawę ...  Nitras otworzył centrum  szkoleniowe do stoczniowców i mamy w całe polsce tyś florystów tipsarzy  .. i kosmetyków  rozsianych po całej Polsce  dlatego polska teraz pięknieje spawacz makijaż uje  panie ślusarz ukręci ci ładne  bukiety elektryk podłoczy tipsy i jest fajnie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4599

odp na głupie pytania  wyznawca równości muzułmańskie 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w sasiedniej wiosce jest tartak co zatrudnia około 30-40 osób i 70 % załogi to procownicy ubespieczeni w KRUS  , jest też zakład w  miejscowosci gminnej ale i w miasteczku sąsiednim  oni niemogli zkorzystać z taniej siły roboczej i działają ale w miejszej skali po 10 -15  zatrudnionych i deski czy inny towar na wykonczenie  dachu mają droższy , budują domki letniskowe i też rożnice są 10- 30 tys  w cenie finalnej  zalezy od metrażu . ja jako konsument ciesze się ze jest taniej ale konkurencja  jest nierówna .                               Po za płacowy koszt pracy pracownika to około 100 zł dziennie -podatek , ubespieczenie ,ZUS 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, Roman176 napisał:

odp na głupie pytania  wyznawca równości muzułmańskie 

Jak wygląda taka równość , bo mnie zaciekawiło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj