yacenty

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2019

Polecane posty

dysydent    3115
3 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Widać którzy tęczowi bo bez Boga ślubowali😁

Tv Trwam oglądasz? bo tam transmisję tylko z sejmu znalazłem

jednak chyba i do swego laptopa kartę DVBT dokupię bo ten składam na zamówienie i ...
jednak warto mieć tv online pod ręką :) 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Ale jak tak patrzę to chłopy mniej rozgarnięte niż baby.

Chłop wstaje szuka guzika zapina marynarkę i potem ślubuje, jakby wcześniej nie mógł zapiąć.

2 minuty temu, dysydent napisał:

Tv Trwam oglądasz? bo tam transmisję tylko z sejmu znalazłem
 

Tv rządowa - tvp-info

Edytowano przez Rolnik1973
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wiesz Rysiu, dziwne jakby kobieta wstała i zapinała cyckonosz.     :P    xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Po jednej i po drugiej stronie są idioci, szkoda naszego czasu żeby się o to kłócić, my się tu będziemy tym zamartwiać a oni i tak mają to gdzieś. Kto chce to dodaje Boga do przysięgi, kto nie chce nie dodaje, nie jest to obowiązkowy fragment przysięgi. Ważna jest tolerancja, normalny człowiek nie zwraca do tego uwagi, ważne są działania a nie słowa, mówić można pięknie ale co z tego ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386
1 godzinę temu, Sean napisał:

No wiesz Rysiu, dziwne jakby kobieta wstała i zapinała cyckonosz.     :P    xD

W zasadzie bieliznę nosi się pod ubraniem. 
Co do samego zachowania zaś "poselstwa" to przecież przekrój naszego społeczeństwa. Ale tak jest wszędzie, jak grają hymn to niektórzy nawet próbują pląsać. Inni pytają "co to za piosenka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

Jeśli kto jest zdeklarowanym ateistą to jak takiemu wierzyć kiedy boskiej pomocy nad nadzorem swych poczynań wzywa?

Jest to kpina niby takie pytanie, ale czy rzeczywiście nie pokazuje gdzie jesteśmy obecnie? Ateizm jest czymś negatywnym z punktu widzenia prawa doczesnego? idąc w tym kierunku gdzie zajdziemy? 

Tak to jest jak się dopisuje do świeckiej władzy ideologiczne korzenie że wcześniej czy później zdziwienie wzbudza gdy kto niewłaściwego boga sobie na pomoc wzywa a niesmak gdy nie wzywa żadnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

W zasadzie można by to przetłumaczyć jako - "zrobię co będę mógł ale trochę szczęścia w tym działaniu by się przydało".😂 jak już kiedyś pisałem to nic tak nie rozbudza wiary jak ostrzał artyleryjski. Oczywiście wtedy samo wzywanie konkretnej siły wyższej nie ma wielkiego znaczenia. Choć przygotowani mają lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Zatem. Kiedyś już pisałem, że jak gdzie orzeł na medalionie przed wejściem wisi tam symbole conajwyżej wg pracownika w jego służbowym biurku... Inna sprawa, że można zakazać burki a zakapturzeni obwiesie będą nadal po ulicach biegać. Jest z tym problem gdyż nie dość, że utrudnia rozpoznanie to wprowadza w błąd i trzeba się tłumaczyć z użycia przymusu. Zdecydowanie prościej jest w warunkach zagrożeń, gdzie zwyczajnie wyrywa się chwasty bez rozterek egzystencjalnych. W każdym razie skoro można kierowcy nakazać postawę bezpieczną to należałoby ludność wyszkolić w sprawach ubioru i widoczności rąk. Wracając do tematu. Muzułmanin w naszym kraju jest z dala od ojczyzny. Na modlitwy 5 razy dziennie ma dyspensę, kulturow o rzecz ujmując żyjący w Europie muzułmanin, kobiety z domu wypuszczać nie powinien. Turystki w kraju muzułmańskim, ze ścisłą regułą także zobowiązane są do jej przestrzegania. W naszym tolerancyjnym kraju, gdzie muzułmanin jest biały i mówi po polsku Urząd, szkoła, powinien być neutralny a przestrzeń publiczna jawna. A ostrzał? Kredka z BM21 przy strzale hałasuje ok 2 sekundy. Tyle czasu pracuje silnik. Potem idzie to w naddźwięku i poprawnie to Rosjanie ochrzcili grad bo tak napieprza. Ni stąd ni z owąd pizga ze sporym rozrzutem spadając z sześciu kilometrów. Tradycyjna zadaje choć świst i to jest ten strach gdyż słyszysz jak leci i niewiesz czy w ciebie. Ja tam jeszcze nie widziałem przygotowanego ale przywyknąć idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

ooo i w przebraniu księdza niejedna kanalia się wciśnie tam gdzie "po cywilu" by szans nie miała.

W czasie deszczu by parasole trzeba nakazać a nie płaszcze nieprzemakalne z kapturem wszak zbyt dużo mogą maskować a w mróz to wszyscy podejrzani ...
przestrzeń publiczna to tak trochę jak to pole ostrzału Mirra. 
Istotne jest czy jest to stan wojny czy pokoju. Równe prawa wystarczą aby większość decydowała o kształcie przestrzeni publicznej a tylko od czasów zależą metody jak to jest osiągane.
a i jeszcze od techniki, technologii i tu mamy coś nowego czego nigdy wcześniej nie było. Technologia automatycznego monitoringu z możliwością odczytu po fakcie a nawet już i ... te chińskie wynazki oceny obywateli przez sztuczną inteligencję co i Francja zamierza albo już wprowadziła. Nawet można zrozumieć konieczność tylko trudniej to zaakceptować

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Nooooo chyba że ktoś wyjdzie i zacznie drzeć japę że " nam się należy". A jak jeszcze pokaże odpowiednio swoje męczeństwo, to przestrzeń zaczyna się kurczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

Dysydent - inaczej reagujesz gdy wszyscy zakryci inaczej gdy tylko część. Wszyscy zakryci = zmiana strategii. Tylko kilku na stu = łatwo o błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

Mirro
jeśli jest słaby to niech sobie drze byle nie powyżej szkodliwości poziomu hałasu bo przypadkowi przechodnie uciszą a jeśli silny lub w większości to dostanie to co chce o ile jest z czego. Jak nie ma z czego to zadyma

Taras  
... no patrz zapomniałem co miałem napisać ale coś o ogólnej atmosferze; tzn inaczej czuję się w publicznej przestrzeni w czasie pokoju a inaczej zadymy i w niespokojne czasy nawet jacyś przechodnie na ulicach dają większe poczucie bezpieczeństwa niż puste ulice. 
Ogólna atmosfera jest bardziej istotna niż pojedyncze incydenty. One zawsze się zdarzają i tu tylko statystyka albo dla innych opatrzność decyduje. 
Nie wszystko da się przewidzieć a kto celowo na szkodę działa większą ma szansę dopiąć swego niż poszkodowany obronić.
Jedyną obroną jest fakt że szkodnik tylko wtedy prawdopodobniejszy gdy zyska na czyjejś szkodzie a to już takie powszechne ani łatwe nie jest. 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, dysydent napisał:

Ateizm jest czymś negatywnym z punktu widzenia prawa doczesnego?

Czemu ? Sorry jak nie doczytałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

a co miałeś doczytać jak nic takiego nie napisałem? :) 
ja pytam czy tak nie można odebrać komentarzy jakoby czymś godnym potępienia było nie dodanie do ślubowania poselskiego "boskiej pomocy"?


ja jeszcze z godzinkę online może krócej i się wyłączam czyli jak by co to ... 
Poganiam jak Pani Marszałek Premiera  :P (jeśli kto oglądał ...)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

PiS musiał dodać Boga bo inaczej by głosów od moherów i poparcia od ojca z Torunia nie było, wybory prezydenckie nie długo, jak przegrają, to kaplica, po rządach :) 3/5 w sejmie nigdy nie będą mieć żeby odrzucić weto prezydenckie, to nie senat który praktycznie nic nie znaczy :)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

sądzę że już PiS zrozumiał że to nie ideologia pozwoliła im wygrać a słabość konkurencji na całkiem innych, przyziemnych płaszczyznach.
Premierowi czasu zabrakło (bo został zegnany z mównicy) albo nie planował wspominać o "judeo-chrześcijańskich korzeniach" ani słowem.
Przypadek czy jednak się uczą? 
A tekst formułki ślubowania jest prawem wyboru i nigdy nie powinien być obowiązkiem bo nakaz uniformizacji nawet na ulicy utrudni rozpoznanie kto jest kto.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3115

Obecna kadencja przesuwa ich ideologicznie w kierunku centrum i jeszcze nie ujawniły się tego wszystkie konsekwencje.
To może być ciekawy parlament i wielu się na pewno pogubi. 
Dajmy czasowi pracować. 
na ra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak słucham Wiadomości i się zastanawiam . Czemu na jakiegoś marszałka seniora (dziwna funkcja) wybrano kogoś kto wielokrotnie się skompromitował i przepierdzielił duuuużo pieniędzy podatników i spieprzył więcej niż niejeden zwykły poseł , czy też inny polityk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Maciorek prawdopodobnie ma jakieś haki na małego i większość pisiorków więc muszą mu dawać co zechce.

  • Like 2

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj