d200d

Jaka gałka na kierownice do ciągnika DF

Polecane posty

d200d    0

Witam,

mam pytanie odnosnie gałek do kęcenia na kierownice.. miał ktos ? próbował ? jaką kupic ?

 

mam klika propozycji i zastanawiam sie nad 2 modelami:

 

np taka : galka 1

 

np taka: galka 2 skladana

 

i taka: zwykla

 

i teraz tak..

gałka1 : czy ta skórzana to wytrzyma ? nie za delikatny ma ten scisk ? jest on na śrubokręt od dołu i niby uchwyt metalowy.. hm ale czy to sie ne bedzie "krecic" w okół kierownicy i przestawiac ?

gałka nr 2 skłądana.. hmm.. moze i dobra ale jak to sie rozklepie to czy nie bedzie sie sama składac i przycinac paluszki ? :)

gałka 3- zwykła na 13 klucz :)

 

jaką polecacie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d200d    0

no własnie ta jest sprawdzona... ja chce kupic nr 1 ta skórzana ale troche boje sie ze to szit :) niby teraz w ciagniku lzej nawet kie chodzi jak w aucie :) i ciensza jest nawet wiec nie wiem :) wytxyma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Ja Mam w Zetorze Tą 2.

Mam już troche zuzytą ale sie nie składa :)

Chodzi jak marzenie.

Ta skórzana może sie Wytrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d200d    0

Ja Mam w Zetorze Tą 2.

Mam już troche zuzytą ale sie nie składa :)

Chodzi jak marzenie.

Ta skórzana może sie Wytrzeć.

 

 

w sumie to masz racje ta skóra to ładna ale boje się ze tylko na kilka m-cy.. a plastik bedzie zawsze czarny :) to mówisz ze ta składana dobra jest ? dobrze "leży w dłoni" ? :)) hm.. kurcze teraz to juz sam nie wiem :))

 

to w takim razie mówisz ze ta tam trzyma dobrze ? nie odbiega od tej ze stałą gałką? tzn -nie składaną- ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja miałem taką gałkę składaną jak ta 2, na początku byłem z niej zadowolony ale w miarę upływu czasu pokazała swoje wady, przede wszystkim w najmniej spodziewanym momencie składała się, a po drugie w czasie składania często przyciskała palec :) . Odradzam ten typ gałki :)

Na twoim miejscu kupiłbym tą z 3 zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d200d    0

ja miałem taką gałkę składaną jak ta 2, na początku byłem z niej zadowolony ale w miarę upływu czasu pokazała swoje wady, przede wszystkim w najmniej spodziewanym momencie składała się, a po drugie w czasie składania często przyciskała palec :) . Odradzam ten typ gałki :)

Na twoim miejscu kupiłbym tą z 3 zdjęcia.

 

 

hm czyli prosta zawsze bedzie funkcjonalna i nie ma co wymyslac:P no nie ? :)

szkoda ze niee robia takich z galka ze skory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Widzę że następny temat z cyklu ,,co się wam podoba , to i mi się będzie podobało" ale po prostu masz jeśli kasa nie gra roli kupuj 1 a jeżeli ma być praktyczna to tylko 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d200d    0

Widzę że następny temat z cyklu ,,co się wam podoba , to i mi się będzie podobało" ale po prostu masz jeśli kasa nie gra roli kupuj 1 a jeżeli ma być praktyczna to tylko 3 :)

 

hm.. no własnie nie ,,co się wam podoba , to i mi się będzie podobało" bo koledzy napisali ze 2 przycina palce wiec i mi sie nie podoba :) po 2 założyłem temat bo na forum jest tylu użytkowników a realnie rodzajów gałek jest 3 :) wiec może są kto ma każdą z nich :) no i okazało sie ze była ta i ta.. nikt nie miał skórzanej.. a wiesz.. kasa zawsze gra role :) hm.. nie chodzi o to czy mam kase czy nie tylko nie chce jej utopić :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym się skupił raczej na tym, żeby gałka dobrze leżała w dłoni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrtusss    0

ja w DF-ie mam gałke taką jak ta trzecia i narazie jhestem zadowolony. Nie nazekam. Dobrze sioe trzyma kierownicy, nie tak jak w C-360 (za cienka kierownica). A wogóle to ta 3 najbardziej sprawdzona, najczesciej uzywana, choziaż ta składana była by też dobra bo mozna ja zwinac i jechac bez ale wybór nalezy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Polecał bym ci gałkę nr 3. Jest solidna, mam w prawie wszystkich ciagnikach i spisuje sie wyśmienicie.


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d200d    0

hmm.. macie racje.. to ma pracować a nie wygladac.. i to tylko przez kilka mcy zanim sie wytrze ta ecoskóra :) bo napewno chińczyki prawdziwej nie dali .. a ta plastik to plastik ale tam nie ma sie co psuc.. i pewnie to bedzie tak jak mócie.. solidny gałka=dobry wybór :)

dziekuje za odpowiedzi i pomoc.. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof96    0

A czy taka będzie się nadawac do c-360 ??

Fota w załączniku.

 

Miałem kiedyś ale ją urwałem, nie pamiętam czy to była taka czy inna, ale wiem, że pomaga przy robocie np. oraniu.

post-36144-0-71730800-1303647817_thumb.jpeg

Edytowano przez Krzysztof96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj