luki80413

Ustawienie Bizona od poczatku..

Polecane posty

luki80413    0

Witam od niedawna nabyłem kombajn bizon zo 56 i potrzebuje pomocy nie wiem kapletnie jak ustawiac ta maszyne bardzo bym prosil aby krok po kroku jak dziecku  dokladnie wyjasnic mi co regulowac i gdzie na przenice i na owies 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Na pewno na wsi masz kombajnistów z bizona więc udaj się pierwsze do sklepu zakup produkty które pozwolą utrzymać rozmowę i  zaproś człowieka a on ci wytłumaczy różne niuanse związane z koszeniem a jak trzeba to palcem pokaże w czym rzecz mając maszynę przed nosem Tego wytłumaczyć słowem pisanym raczej trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Na przenice to moze być ciężko go ustawić..

Chcesz poczytać, to kup instrukcje i na to samo wyjdzie. Kosic i tak sam nie będziesz. Albo przynajmniej w mojej opinii - posiadacza od dwóch sezonów bizona - będzie z tym ciezko. Nie dlatego, że samo jechanie i koszenie to jakaś kosmiczna technologia, bo też żadna jakaś wielka filozofia popuścić/dokręcić klepisko, dodać/ująć wiatru, czy sito lekko przymknąć, albo otworzyć. Aleeeee problem pojawia się w momencie gdy coś zaczyna nie grać, albo jak się zepsuje, a zepsuje się w końcu napewno. Wtedy stajesz i jesteś w czarnej d*pie, bo skoro nie kosiles nigdy to nie wiesz, czy dany element ma chodzić tak jak chodzi, czy ma wydawac taki dźwięk, czy inny, czy żaden. 

Pierwszy z brzegu przykład z pierwszego sezonu - wyjeżdżamy na pole, odpalamy, kombajnista staje, mówi że coś stuka. No może faktycznie. Odpalił jeszcze raz - idz na dół zobacz czy tam i tam to słychać. Poszedłem - oczywiście, że słychać. Sam - szukałabym tego pewnie w cholerę czasu.

Albo nawet coś się spieprzy - jak pisałem prom to nie jest (bardziej wehikuł czasu), więc znajdziesz co się zepsuło, ale wtedy stajesz przed pytaniem - jak to naprawić (a jest od ch*ja rzeczy, do których zwyczajnie jedna para rąk to za mało). Drugim najważniejszym pytaniem, a może nawet pierwszym, jest - dlaczego to się zepsuło, dlaczego to pękło, dlaczego to się zapchalo itd. Ty możesz nie wiedzieć, albo będziesz pół dnia szukał rozwiązania, a pan zdzich, który za pgr takim bizonem w sezon kosił więcej, niż Ty wykosisz przez całe życie, będzie miał rozwiązanie od ręki, bo przerabiał to już wielokrotnie. 

Konkludując  - może i idzie sobie poradzić od podstaw samemu ze starym bizonem, ale dla własnego zdrowia i komfortu psychicznego lepiej znalezc zdzicha, który pije najmniej że znanych nam zdzichow i ma jeszcze chęć do pracy i zapłacić mu te 2 stówy dniówki, czy ile się tam u Was płaci dla kombajnistów i niech kosi, albo jeśli chcesz sam się nauczyć, to weź go na tłumacza i niech siadzie sobie na schodach z butelką specjala w ręku i też przeniesie się w czasie do bardziej dla niego łaskawego okresu, który zapewne będzie wspominał z rozrzewnieniem i zasypie Cię masa historii z minionej epoki, kiedy te bizony na polach królowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, daron64 napisał:

przenice

🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki80413    0

Własnie o takiego Zdzicha trudno u mnie nie ma nikt takiej maszyny ale ja w miare znam sie na mechanice chodzi o kwestie np co poprawidzic gdy bedzie kombajn gubił ziarno albo beda plewy w zbiorniku chodzi o sytuacje tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

To takie sprawy to teoretycznie nie ma filozofii. Gubi ziarno - za dużo wiatru, za mocno przymknięte sita, albo dziury, plewy w zbiorniku - za mało wiatru, za mocno otwarte sita. Nie domlocone - podciągnąć klepisko. Wszystko znajdziesz w instrukcji. Takie ustawienie to akurat metodą prób i błędów. Tylko wiesz nawet ustawienie sit - w necie sobie wyczytasz jak mają być mniej więcej ustawione, ale zaczyna lecieć syf do zbiornika i patrzysz i się zastanawiasz, czy to bardziej trzeba wiatr, czy kierunek wiatru, a może sito za mocno otwarte. A nasz zdzich podchodzi, precyzyjnie mierzy szczelinę na sitach palcem i bez żadnego zastanawiania się - podkręć tam wiatr że 3obroty. Dużo nerwow może to kosztować. Po tych dwoch sezonach to stwierdzam, że osobiście nie porwalbym się na koszenie(że wszystkimi sprawami w około- ustawianie, awarie, diagnozowanie) samodzielnie. 

Ale niech się ktoś z doświadczeniem wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

O czym wy piszecie to co dla jednych jest oczywiste dla innych nie konieczne To co napisałem w odpowiedzi na początku jest najlepszą radą Co chcecie tłumaczyć jak człowiek nie wie gdzie  jest wajcha od wiatru czy od sit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Też miałem taki problem przed kupnem bizona ale postanowiłem że sam spróbuje i teraz sam odpowiadam za swoje błędy. Samemu można też się dużo nauczyć w czasie pracy. Pierwsze koszenie to rzepak prawie do północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj