yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

tak . bo do kilku dzoniłem i sprzedane . już tu ktoś pisał że jest teraz popyt na te ursus

 

 

 

 

tylko ten nie wygląda na idealnego ,więc i cena niższa

 

Ja pisałem. Handlarz tak mówił, ale on ciągnikami mało co handluje. Niby podlasie to ciągnie do paszowozów, bo te zachodnie drogo wychodzą w użytkowaniu. Do tego droższe naprawy i chyba kryzys zmusza szukać oszczędności. Starego rumpla to zapalam i jadę a jakiś nowszy jak mój ares na półbiegach trzeba rozgrzać najpierw, bo wszystkie lampki się świecą. Ciągnik pyrka na pusto a paliwo kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

I tańszy ciągnik w rozliczeniu 😁 i kupujesz takiego, oddajesz swojego którego cenisz przykładowo 40000 a potem patrzysz się na ogłoszenie i ten twój ciągnik odmalowany 60000 stoi i nówka nie śmigany z zagranicy oczywiście. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Thomas2135 napisał:

1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

tak . bo do kilku dzoniłem i sprzedane . już tu ktoś pisał że jest teraz popyt na te ursus

 

 

 

 

tylko ten nie wygląda na idealnego ,więc i cena niższa

 

Ja pisałem. Handlarz tak mówił, ale on ciągnikami mało co handluje. Niby podlasie to ciągnie do paszowozów, bo te zachodnie drogo wychodzą w użytkowaniu. Do tego droższe naprawy i chyba kryzys zmusza szukać oszczędności. Starego rumpla to zapalam i jadę a jakiś nowszy jak mój ares na półbiegach trzeba rozgrzać najpierw, bo wszystkie lampki się świecą. Ciągnik pyrka na pusto a paliwo kosztuje.

nie wiem jak jest na Podlasiu Ale możliwe że tak jak piszesz tylko do obsługi hodowli. U mnie trochę inaczej bo niema takich ferm i ludzie ursusy kupują do pracy w polu ,nawet znajomy zmienił starego jelenia na 914 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Ja pisałem. Handlarz tak mówił, ale on ciągnikami mało co handluje. Niby podlasie to ciągnie do paszowozów, bo te zachodnie drogo wychodzą w użytkowaniu. Do tego droższe naprawy i chyba kryzys zmusza szukać oszczędności. Starego rumpla to zapalam i jadę a jakiś nowszy jak mój ares na półbiegach trzeba rozgrzać najpierw, bo wszystkie lampki się świecą. Ciągnik pyrka na pusto a paliwo kosztuje.

 O już nie przesadzaj ... To nie czołg że przy zapalaniu beczka ropy idzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz, że wiesz? Ty płacisz moje rachunki? Przy -15 czy -20 musi pół godziny chodzić, żeby lampki zgasły. Parę wiosek dalej koleś mówił, że sąsiad ma Valtrę przy paszowozie to zanim zacznie mieszać to pół godziny chodzi zanim rozgrzeje. Inaczej nie rusza się z miejsca. Przecież to ogromne koszty w skali roku, ale skąd możesz wiedzieć jak masz najwyżej kieszonkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ciągnika takiego nie mam ale ładowarkę tak ;) i też trzeba zapalić i zostawić ją żeby się olej nagrzał bo nie pojedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568
4 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Ja pisałem. Handlarz tak mówił, ale on ciągnikami mało co handluje. Niby podlasie to ciągnie do paszowozów, bo te zachodnie drogo wychodzą w użytkowaniu. Do tego droższe naprawy i chyba kryzys zmusza szukać oszczędności. Starego rumpla to zapalam i jadę a jakiś nowszy jak mój ares na półbiegach trzeba rozgrzać najpierw, bo wszystkie lampki się świecą. Ciągnik pyrka na pusto a paliwo kosztuje.

 

JD odpalam i jadę bez żadnych kontrolek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

 

6 godzin temu, MarcinNH napisał:

A same papiery byś sprzedał? 

Jak coś potrzebujesz odezwij się na priv 

4 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

Założył by kto nowy temat na 2020 r?

Po ki grzyb?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
8 godzin temu, rocknrollnik1 napisał:

myślę,że to może pomóc ruszyć do tyłu na miękkim ,kiedy na turze jest sporo towaru.Opony się lepiej oczyszczają.

dokładnie i lepiej ciągną jak by to nie zabrzmiało 

8 godzin temu, sumek666 napisał:

Podobno w transporcie mniej się zużywają.

prawda

8 godzin temu, slawek74 napisał:

ciągnik ma adaptacjię ładowacza zapewne w tym powód odwrócenia opon

no ma lepszy uciąg na wstecznym. 

generalnie przednie opony się obraca jeśli ciągnik robi głównie w transporcie, przy turze i na łąki ( mniejsze uszkodzenia darni ) 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
18 godzin temu, sumek666 napisał:

w Poznaniu walczyła o prawa kobiet. pytałem się mojej żony czy jest w Polsce jakieś prawo, które by ją ograniczało w jakimś aspekcie życia. 

nic nie znalazła.

Kobieta nie może być górnikiem na przodku i pewnie ta Spurek o to walczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121
4 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Masz, że wiesz? Ty płacisz moje rachunki? Przy -15 czy -20 musi pół godziny chodzić, żeby lampki zgasły. Parę wiosek dalej koleś mówił, że sąsiad ma Valtrę przy paszowozie to zanim zacznie mieszać to pół godziny chodzi zanim rozgrzeje. Inaczej nie rusza się z miejsca. Przecież to ogromne koszty w skali roku, ale skąd możesz wiedzieć jak masz najwyżej kieszonkowe.

Case puma ma takie grzałki do skrzyni biegów. Ale uwaga! Nie do podgrzewania oleju a utrzymania temperatury oleju przez całą noc. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

 

a propos.Kto nie zna niech posłucha.Warto hehe

1 godzinę temu, 90210grzesiu napisał:

Kobieta nie może być górnikiem na przodku i pewnie ta Spurek o to walczy.

 

Edytowano przez rocknrollnik1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Stonoga juz kozaczyl wyzywal straszyl i zgarneli go kieleccy funkcjonariusze , słyszeliście o tym ? 

Oglądalem filmik to niezle napierdalal na ziobra i wgl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Panowie trafia mi sie rama od przyczepy D 50 ( juz na nowym rodzaju piast), bez papierów i podłogi, bez świateł ale burty zdjęte i wypiaskowana, wycenił 2300zł? Brać i robić wywrotkę??

1 minutę temu, bratrolnika napisał:

I chyba rocznik też odmłodzony

Łowicki.... mnie to nie dziwi pobliskie okolice a ceny..... Niczym lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Musisz przeliczyć ile co kosztuje i ile może kosztować końcowy efekt. Ktoś jak ją wypiaskowal to pewnie też miał zamiar odnowić ale może policzyl i stwierdził że mu się nie opłaca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Albo kupil za grosze i woli oddac z mniejszym zarobkiem niz sie męczyć samemu (jak ja zrobilem z d47 :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj