yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

szymon09875    9913

Mnie wspomaganie kosztowalo 400 zl i zaluje ze dopiero przy tej zalozylem a nie juz do wczesniejszych 60 :o podjeciu decyzji pomoglo to ze to byla 40 z oryginalna kolumna a jak mialem przerabiać to zaraz zalozylem wspomaganie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, Partyzant85 napisał:

Dziwisz się. Zima jest  i za dużo czasu na myślenie o głupotach. Ja też raz bym sobie kupił przyczepę a raz zabrał się za remont skrzyni w renówce :D pewnie zima się skończy i ani przyczepy ani remontu w renówce nie będzie.

O to to to, za dużo myślę i już sam nie wiem co kupić. 😂😂 Po prostu rozważam wszystkie opcje i pewnie wezmę to co będzie w najlepszym stanie technicznym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

no to teraz masz okazje żeby co posprawdzać, chociażby odpalanie w obecnych temperaturach itp już da Ci jakieś przemyślenia. obyś nie trafił na złomka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
10 godzin temu, izydor6280 napisał:

z tego co pamiętam to ad 4.203 w tym modelu miał około 60-65 kuni

MF-168 miał Perkinsa A4.236 o pojemności 3860 cm.3 i mocy 72 KM. według normy DIN przy 2000 obr./min.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

a w temacie starszych Masejów głównie serii 100 spotkałem sie z opinią, że "parzystego Ferdka sie nie kupuje". Ktoś, coś, więcej ?? @Agrest, Ty w sumie w okolicach lubelskiego Powiśla i sam wiesz ile tu tego różnej maści jeździ, może coś Ci sie obiło

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1141
8 godzin temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

O to to to, za dużo myślę i już sam nie wiem co kupić. 😂😂 Po prostu rozważam wszystkie opcje i pewnie wezmę to co będzie w najlepszym stanie technicznym 

Sam szukam od niemal roku i wiem, że nie jest łatwą sprawą znaleźć maszynkę w dobrym stanie. Początkowo był Massey, teraz doszedł New holland i Case, i pomimo zwiększonego budżetu nadal jest lipa. Oglądałem już 13 szt, zjechałem 2 tys km i oprócz jednej sztuki reszta to nadaje się podwajania wartości sprzętu. Nie będę wspominało tych pseudo biznesmenach, którzy proponują niebywałą okazję i podpisanie umowy z Francuzem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25608
4 godziny temu, Shaun napisał:

a w temacie starszych Masejów głównie serii 100 spotkałem sie z opinią, że "parzystego Ferdka sie nie kupuje". Ktoś, coś, więcej ?? @Agrest, Ty w sumie w okolicach lubelskiego Powiśla i sam wiesz ile tu tego różnej maści jeździ, może coś Ci sie obiło

Chodzi Ci o liczbę cylindrów?

Jeśli tak to od zawsze 4 wygrywała kulturą pracy z trójką.

Natomiast słyszy się opinie że masseje po 2000r 3 cylindrów na perrkinsie po paru tys godzin urywają wały. Głównie chodzi o modele 3325, 3330. 

Ponoć i niektóre starsze cierpią na tę dolegliwość - mf 354, 364

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

nie, chodzi mi o  konkretny numer czy tam oznaczenie modelu, znam osobiście ferdzia chyba 364s 3 cyl turbo 4x4 z fabrycznym Lochmannem i naprzeciw Renia 70.12 4 cyl Deutz chłodzony powietrzem no i rewers (obydwa to sadowniki) i fergusonem wg opinii operatorów "jeździ sie za kare", naprawa rozrządu w tysiącach, lewe drzwi (szyba) 800 zł, i cos jeszcze w silniku. nie wiem jaka tam skrzynia ale raczej nie 8+2 tylko pewnie jak w Twoim, ogólnie MFa nie poleca a Renie chwali 

czytałem i ja na sadownictwie o tych wałach

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25608

Pewnie tego "za karę" to chodzi o hałas w kabinie. No i Ferdek 4x4 a Renia bez napędu. W zwinności to już duża różnica.

Rozrząd pewnie robił w jednym ciągniki więc marudzi bez odnośnika do kosztów w drugim. No i spalanie pewnie na plus Renaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak czytam o kosztach napraw tych zachodnich ,jeszcze bardziej przekonuje się do ursusa lub zatora ewentualnie mtz. 😏 Szoko12 ostatnio też mówił że remont ursusa to grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co miał gwiazdor z jutuba powiedzieć ? Że kupił złoma i napchał w niego  drugie tyle co jest warty ten jego zdechlak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Mówił dobrze powiedziane, sam zobacz kupił Ursusa 1604 jeśli dobrze pamiętam oznaczenie jakieś 4-5 miesięcy temu i teraz co remontuje go całego gdzie liczy że łączy koszt wyjdzie około 20 tyś zł. 

Więc też wcale nie tak tanio a porównać jakość części i konfort pracy to Ursus przegrywa z zachodnim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co tak tych jutuberów nie lubisz ?

3 minuty temu, Partyzant85 napisał:

A co miał gwiazdor z jutuba powiedzieć ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, zetorki12 napisał:

Co tak tych jutuberów nie lubisz ?

Bo to zwykłe pseudogwiazdeczki, które oprócz reklamowania szajsu i pokazywania swoich partnerek nie mają nic do przekazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj