yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

mf362    1120
1 minutę temu, szymon09875 napisał:

A myslisz ze kupując nowego kirowca bedzie lepiej ?

Znacznie sie sypać 

Ten case to twarda maszyna , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

A w rolnikach z Podlasia na pryzmie qq same jd, i kierowiec

Na duże areały widać nie jest taki zły

Na YT też kanał chyba Agromilka gość opowiadał że zadowolony z nowego kirowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Agromilka to dealer kirowca w PL dziwne jakby nie chwalił.

Właśnie na duże areały sie nie nadaje, znam przypadek gdzie koles po kupnie kirowca straciłpracownika, powiedział że nie bedzie sie w tym tlukl :o

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan34533    26
5 godzin temu, Ursus932 napisał:

https://m.olx.pl/oferta/ursus-934-w-oryginale-1770mth-CID757-IDBEMVt.html#position=1&page=1

Jak myślicie oryginalny ten przebieg ??to ogumienie z tyłu mocno zjechane ,i myślę że wtedy wychodziły na stomilach

celowo nie ma zdjęcia opon tylnych to tak jakby chciał coś ukryć

moim zdaniem opony tylne zjechane są od pola, po  powiększeniu widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
3 godziny temu, jan34533 napisał:

celowo nie ma zdjęcia opon tylnych to tak jakby chciał coś ukryć

moim zdaniem opony tylne zjechane są od pola, po  powiększeniu widać

Opony z tyłu jeszcze jakieś są. Ale tak czy siak, cena 63000 za tłuka bez komfortu i bez biegów grubo przesadzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3876

Ten Case to fajna maszyna. Podejrzewam ze największy problem po zakupie takiego jest dostępność czesci zamiennych no i cena troche za wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, szymon09875 napisał:

Agromilka to dealer kirowca w PL dziwne jakby nie chwalił.

Właśnie na duże areały sie nie nadaje, znam przypadek gdzie koles po kupnie kirowca straciłpracownika, powiedział że nie bedzie sie w tym tlukl :o

Co poza nazwą zostalo radzieckiego w nowym kirowcu,silnik cumis,mercedes,hydraulika bosch,skrzynia zachodnia,elektronika zachodnia,praktycznie tylko koła rosyjskie i na swój rynek tłuką z rosyjskim silnikiem,spróbuj w  naszych warunkach działać 6-8 m agregatem uprawowo-siewnym,pokazały się takie w gosp liczącym ok 15tyś ha , działa u nas jd 8400 i już z 4m agregatem uprawowo siewnym i na 20-30 ha polach idzie kota dostać od kręcenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

dokładnie, najlepszego kota się dostaje jak masz skosić 5-6 ha rotacyjną z c360, jak się 5 godzin bez przerwy jeździ to już jest nudno 

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

Wykonanie, spasowanie elementow i komfort którego tam nie ma pozostaly radzieckie, o to mi chodzi. Jesli chodzi o uciąg, zaden klasyczny ciagnik nie moze sie równać z przegubowym calkiem inny rozklad masy i nacisk na podloze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
sladan napisał:

3 godziny temu, jan34533 napisał:

celowo nie ma zdjęcia opon tylnych to tak jakby chciał coś ukryć

moim zdaniem opony tylne zjechane są od pola, po  powiększeniu widać

Opony z tyłu jeszcze jakieś są. Ale tak czy siak, cena 63000 za tłuka bez komfortu i bez biegów grubo przesadzona

to ciągnik za 60 tyś . ile powinien mieć biegów 😐?


dla mnie ważniejsze od komfortu jest stan techniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy 10 biegów, które pozwolą wykonywać różne prace przy optymalnych obrotach silnika a nie dziura między 3 a 4 w c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

12-16 biegów do zwykłych prac polowych mi się wydaje już ok bo przekładnie 30/30 lub nawet 45/45 i to w 90cio konnym ciągniku to przesada ale kto bogatemu zabroni, generalnie to po co kupować coś co jak jest to albo się tego nie wykorzystuje, kwestia tylko jak skrzynia ma dobrane przełożenia a reszta, oczywiście jak jest to się wykorzysta ale nie mając czegoś efekty lub zmiany w pracy/ekonomi będą znikome, więc po co przepłacać ?


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mając 45 czy nawet 30 to pewnie niektórych przełożeń nigdy się nie użyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

spoko ursus... moja valtra kosztowala tyle 100 km kilka lat mlodsza fakt z przebiegiem 10 tys h teraz dobila 11, w sumie w 1.5 roku 700 h ciagnik kluczem nie ruszony od nowosci, przeze mnie dostal oswietlenie led i farbe na kola i maske, klimy nawet jeszcze nie dobijalem, zjechal z lawety z francji i poszedl w pole. Komfort przepasc, uciag przepasc, do tego dochodzi ew. jakosc czesci oraz czestotliwosc napraw tego ciagnika... Oczywiscie na minus koszty czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
12 minut temu, Ursus932 napisał:

Ale wszystkie 45?😕

te skrzynie są w deutzach 5tkach to jak ma tych biegów 45 to załóżmy że ma 15 biegów do warzyw czyli tam to 6 km/h a reszta co? ciągnikiem przy rozpędzaniu do 40km/k będzie zmieniał każdy bieg i półbieg? to jest teoretycznie logiczne ale do praktyki to się nie ima, ja jak będę kupował to 12/12 lub 15/15 biorę tylko dla tego że jedzie 40 a do łąk i transportu to aż nad to 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Jak pisze w ogłoszeniu 'igła' to już mi się odechciewa czytać. Jak szukałem samochodu to te igły jakieś rupciate były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325
10 godzin temu, Ursus932 napisał:

to ciągnik za 60 tyś . ile powinien mieć biegów 😐?

 

dla mnie ważniejsze od komfortu jest stan techniczny

 

Ja też kiedyś nie doceniałem komfortu, połbiegów, ehr. Dopóki nie zacząłem tego używać. 

Ale każdy kupuje co uważa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
22 minuty temu, Jurek321 napisał:

Jak pisze w ogłoszeniu 'igła' to już mi się odechciewa czytać. Jak szukałem samochodu to te igły jakieś rupciate były.

A jak pojedziesz na miejsce i rozczarowanie a sprzedająca ,, jak nie pasuje to nowe z salonie igły ,,

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

@sladan Do pewnych rzeczy się dorasta, Mój ojciec też twierdził że opryskiwacz z pełną hydrauliką i komputerem jest jemu nie potrzebny i spokojnie może być golas. I tak mówił do momentu jak musiał wrócić do golasa... Jeden sezon i już był na pełnej opcji znowu.

A co do ilości przełożeń to przypadkiem nie wlicza się do tego mnożenia ilości półbiegów pod obciążeniem?

59 minut temu, Rolnik_z_Podkarpacia napisał:

Fetory w święta mają promocje to i ursusy nie mogą być gorsze 

https://m.olx.pl/oferta/ursus-5714-stan-idealny-oryginal-rok-produkcji-2005-igla-CID757-IDCSnqa.html?reason=cf

@Ursus932 zamiast starego strucla to chociaż takiego bym wybrał z ursusów 

Szkoda że urusus zamiast zmieniać tylko maski nie poszedł drogą Tuków i nie trzepał nowszych wersji na licencji. Wyszedł by na tym dużo lepiej. A tak ciągnik z 2005r ale konstrukcja z lat 70tych

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj