yacenty

Znalezione na allegro i nie tylko - 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19703
52 minuty temu, Agrest napisał:

Też mnie to interesuje.

Jak kiedyś czytałem to trzeba mieć tego przynajmniej kilka hektarów żeby opłacało się ściągać sprzęt do zbioru.

Sam bym spróbował uprawy tylko kto mi to obrobi?

koleżanka w nowym sezonie wchodzi z całym 1 hektarem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

k**wa. Wziąść żadnych. @zetorki12 weź to jedź wyedukuj bo masz bliżej.

Generalnie dochód jest barszo ciężko określić. Plon handlowy Henoli wacha się się od 500 do 2300 kg przy cenie od 9 do 13 zł za kg. Cenę uzależnia siła kiełkowania.

Przychód zależy od kosztów, a te od mechanizacji i ilości roboczogodzin ludzi.

@Agrest aż mi się słabo zrobiło z tym wziąść 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ty patrz, napisałem wziąć, a ta urwa auto korekta przedstawiła mi jako prawdopodobne wziąść, no i uległem presji i  kliknąłem

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
23 minuty temu, sumek666 napisał:

Na nasiona? 

Nasiona

Jej sąsiad miał w tym roku i na sporym plusie wyszedł

tu Macie z siewu(fajna impreza była;))

Zajumałem im kilka nasion to w ogrodzie wyrosły na min 4m

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
8 minut temu, Agrest napisał:

Ty patrz, napisałem wziąć, a ta urwa auto korekta przedstawiła mi jako prawdopodobne wziąść, no i uległem presji i  kliknąłem

Już się uspokoiłem :) masz Samsunga? 

@soltys48 dla Instytutu siali?

@bratrolnika tak bym koledze nie powiedział 😂🤣😅


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Hahaha znam to. Wyszła chyba jakaś aktualizacja i jest tragedia z tym słownikiem i klawiatura. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

W takim razie na olej?

We własnym zakresie czy dla firmy? Po 4 zł czy więcej dostali?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581
1 minutę temu, soltys48 napisał:

@sumek666 nie

@Agrest nie wku...wia Cię?

Z telefonu jestem zadowolony. Tylko od tygodnia niektórzy słabo mnie słyszą. Zadzwoniłem dziś do serwisu, dre się do słuchawki że chyba mam uszkodzony mikrofon, a facet mówi mi żebym nie krzyczał bo mnie bardzo dobrze słychać 😁

 

A słowniczek faktycznie masakra.  A zamienia w ą, e w ę, zmienia całkowicie znaczenie. Czasem jak piszę posta i ktoś mi przerwie, powracam czytam i ni hvuja  nie wiem o co mi chodziło. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

U mnie również kiepsko słychać a słownik to sobie sam stworzyłem

8 minut temu, sumek666 napisał:

W takim razie na olej?

We własnym zakresie czy dla firmy? Po 4 zł czy więcej dostali?

Niby miały być całe przerabiane, nasiona na karmę a łodygi na włókno

Nasiona francuskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Hmmm... W czystej teorii nie wolno karmić zwierząt nasionami bo jest to nielegalne w Polsce. Chociaż wydaje się to być super karma bo ma bardzo dużo oleju 28% i chyba 35% białka. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To paszę czy dla ludzi? 

Dzisiaj tak profesur mówił. 🙄

Przed chwilą, Agrest napisał:

Tylko że to bardzo ptaki młócą na pniu? Nasiona to przysmak.

Tak. Podobnie jak słonecznik.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
2 godziny temu, sumek666 napisał:

Mam taki siewnik, akurat mój bardzo ładnie sieje, a to dość rzadkość  w nich. Siałem nim nawet 15 ha rocznie.  Podstawa to redlice czy są  nie zjechane, ja napawałem pare  lat temu bo potrafiło nasionko być na wierzchu.  Ogólnie nie zbyt ten siewnik polecam, z tego względu że koła  podporowe są z boku, a powinny być na początku sekcji wysiewajacej i na końcu, wtedy sekcja bardzo ładnie trzyma głębokość, i bardzo ładnie przygniata rządek. Czyli Gama 5 ale to już 4 tys i więcej.  https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-burakow-gama-5-CID757-IDCBnUU.html#04b1c7a535   

a w gama 4  to różnie jest. Też bym sprzedał  za 700zł, ale szybciej będzie poczekać aż złom mocno podrożeję 

Od 3 -4 lat takim mi Teściu sieje,  https://www.olx.pl/oferta/becker-centra-siewnik-do-burakow-6-rzedowy-CID757-IDAa1AA.html#88051b687e   bardzo ładne wschody ta gama nie ma polotu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

W okolicy teraz tego rosło. U znajomego do tej pory badyle stoją bo czeka aż trochę je położy żeby talerzówką wjechać. Zbiór kombajnem, heder w górze i co chwila wyciąganie z zębatek badyli. Dochód podobno ma być niezły, bo zamierzenia były takie że z hektara 15tysiecy można wyciągnąć za nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

No właśnie. Bo przy składaniu wniosku o pozwolenie na uprawę określa się przeznaczenie uprawy. Nie ma do wyboru cel paszowe. Ustawa określa konkretne:

3. Uprawa konopi włóknistych może być prowadzona wyłącznie na potrzeby przemysłu włókienniczego, chemicznego, celulozowo-papierniczego, spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego, materiałów budowlanych oraz nasiennictwa.
4. Uprawa konopi innych niż wymienione w ust. 3 jest zabroniona.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj